Aventuria: Adventure Card Game ( Michael Palm, Lukas Zach)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
kompan
Posty: 34
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:01
Been thanked: 1 time

Aventuria: Adventure Card Game ( Michael Palm, Lukas Zach)

Post autor: kompan »

Jesli komus podobal sie Warhammer Quest (R.I.P) lub chcialby cos podobnego do Mistfalla z mniej skomplikowanymi zasadami, na kickstarterze pokazala sie wlasnie nowa gra:

Aventuria Adventure Card Game

Jest to reedycja w jezyku angielskim oparta na wersji wydanej juz w Niemczech. Nie trzeba wiec czekac roku albo wiecej na finalny, przetestowany produkt :). Calosc sprawia bardzo sympatyczne wrazenie, smaczku dodaje bardzo old schoolowy klimat fantasy oparty na majacym juz swoje lata ale wciaz rozwijanym systemie RPG 'Das Schwarze Auge'.

Oprocz gry w kooperacji w kampanii mozna takze dla sportu i rozgrzewki toczyc miedzy soba pojedynki ;).

Po obejrzeniu (przesympatycznych notabene) filmikow instruktazowych osobiscie sie skusilem. Warto dodac, ze w uzyciu sa kostki - co mnie osobiscie nie przeszkadza. Mechanika wyglada na bardzo przyjemna, prosta i przemyslana (w koncu jest to niemiecka karcianka :D). Dodatki maja sie ukazywac, dwa sa dostepne w KS, a trzeci z tego co wiem wlasnie powstaje. Jesli ktos lubi takie klimaty polecam rzucic okiem bo warto ;).

https://boardgamegeek.com/boardgame/190 ... -card-game

Obrazek

Obrazek

Obrazek
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Aventuria Adventure Card Game

Post autor: litk »

Ktoś gra w ten tytuł?
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5233
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1836 times
Kontakt:

Re: Aventuria Adventure Card Game

Post autor: Gambit »

Ja grałem. Kilka słów ode mnie o grze.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
ODPOWIEDZ