autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Nasze home-rules do różnych gier, a także PRZETESTOWANE i ciekawe home-rules znalezione w sieci.
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: Valdi »

Jako że dziś 1.01.2023 to chciałbym wam udostępnić nowy krojekt portalu magiaimiecz.eu dedykowany dla Twórców Dodatków autorskich do WSZYSTKICH !!! Gier planszowych.

Obrazek

autorskie.eu - to strona na której chciałbym zebrać dodatki fanowskie / autorskie, które powstają w języku polskim lub są niezależne językowo do gier planszowych.

Co rozumiem przez wszystkich? no jak by to powiedzieć wszystkich to wszystkich...

Czemu taka strona powstała wpierw w mojej głowie a potem on-line? Bo szukanie fanowskich dodatków do gier to droga przez mękę, pojawiają się wszędzie na facebook w zamkniętych grupach, na discordzie, na bgg, na forach itp. przy takim rozproszeniu często linki wygasają i dodatki znikają potem po pół roku ktoś szuka danego dodatku i... odbija się od bałaganu.

Owszem zajmie to trochę miejsca i czasu. Ale wierze że po doświadczeniu z portalem magiaimiecz.eu który w 90% do jednej gry uda się to zrobić na większą dużą większą skalę.

Jak macie jakieś dodatki, które powinny się według was znaleźć na stronie (niektórzy już dostali ode mnie maile) to podsyłajcie je do mnie na maila: autorskie.eu@gmail.com

Dodatki oczywiście na stronie będą zamieszczane od fanów dla fanów czyli za darmo.

Jeżeli macie jakieś uwagi / propozycje / sugestie piszcie na kontakt@autorskie.eu


ps. do adminów czy możecie przypiąć ten temat?
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: Valdi »

Po pierwszym tygodniu Na stronie pojawiło się 87 dodatków do gier. Do zamieszczenia jeszcze mamy jeszcze zebrane jakieś 150 rozszerzeń do różnych gier, ale w pierwszej kolejności lądują te które zgłaszacie poprzez mail: autorskie.eu@gmail.com
Także jak by coś wam brakowało ślijcie :)
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: Valdi »

Właśnie zrobiliśmy kolejną dużą aktualizacje dodatków na stronie.

Pojawiły się dodatki fanowskie do gier takich jak:

Martwa Zima
Eldritch Horror
Brzdęk
Descent 2ed
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: kuba32 »

Ogarnijcie sobie certyfikaty na stronce, chociażby darmowym https://letsencrypt.org :wink:
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: Valdi »

kuba32 pisze: 13 mar 2023, 20:15 Ogarnijcie sobie certyfikaty na stronce, chociażby darmowym https://letsencrypt.org :wink:
Skoro na stronie nie podajesz żadnych danych / nie logujesz się to jakie dane miałbyś nam przekazać żebyśmy potrzebowali certyfikaty instalować?
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: kuba32 »

Valdi pisze: 13 mar 2023, 20:51
kuba32 pisze: 13 mar 2023, 20:15 Ogarnijcie sobie certyfikaty na stronce, chociażby darmowym https://letsencrypt.org :wink:
Skoro na stronie nie podajesz żadnych danych / nie logujesz się to jakie dane miałbyś nam przekazać żebyśmy potrzebowali certyfikaty instalować?
Przede wszystkim dlatego, że obecnie wchodząc na stronę zamiast niej widzę ostrzeżenie mojej przeglądarki, że jest ona niezaufana. HTTPS służy do bezpiecznego przesyłania informacji (szyfruje ruch), bez niego mój dostawca internetu, administrator sieci, czy ktokolwiek inny, gdy korzystam dla przykładu z publicznej sieci ma możliwość dokładnego prześledzenia całej mojej komunikacji - co przeglądam, co wysyłam, co pobieram.

Oto co widzę na obu Twoich stronach - uwierz, że odstrasza to 99% użytkowników (na szczęście):
Obrazek
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: Valdi »

No widzisz korzystając z internetu nie raz mi się taki komunikat pojawiał (nie mówię tu o moich stronach, a o innych) i nie przeszkadzał mi on jeżeli wiedziałem gdzie wchodzę. W internecie trzeba być świadomym i jeżeli sam komunikat spowoduje że ktoś nie wejdzie na stronę to i taka osoba nie będzie pobierała pliku - i nie powinna bo, mogła by pobrać wirusa... :)

A tak na serio spoko popracujemy nad Twoją uwagą. :)
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: kuba32 »

Valdi pisze: 13 mar 2023, 21:32 No widzisz korzystając z internetu nie raz mi się taki komunikat pojawiał (nie mówię tu o moich stronach, a o innych) i nie przeszkadzał mi on jeżeli wiedziałem gdzie wchodzę. W internecie trzeba być świadomym i jeżeli sam komunikat spowoduje że ktoś nie wejdzie na stronę to i taka osoba nie będzie pobierała pliku - i nie powinna bo, mogła by pobrać wirusa... :)

A tak na serio spoko popracujemy nad Twoją uwagą. :)
Wchodząc na stronę bez certyfikatu nie wiesz gdzie wchodzisz - równie dobrze ktoś może w locie podmieniać zawartość strony, czy pobierane pliki (atak Man in the middle), a więc korzystając z takich stron nie możesz być świadomym z czego korzystasz/co pobierasz (a już szczególnie pliki pdf albo zip, które bardzo często są wykorzystywane do infekowania z racji wielu podatności). Świadomy użytkownik po prostu z takich stron nie korzysta.
abubu
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2018, 07:16

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: abubu »

@kuba32, dziękujemy za informację. Jesteśmy tego problemu świadomi oraz rozważaliśmy różne opcje z tym związane. Poniżej jednak podam pewne wyjaśnienia obecnej sytuacji.


Jako, że nasze strony (autorskie.eu, magiaimiecz.eu, forum.magiaimiecz.eu, wiki.magiaimiecz.eu) udostępniają treści całkowicie za darmo i są pozbawione reklam, nie przynoszą żadnych zysków. Tak więc, wszelkie koszty ich utrzymania są po naszej stronie (serwer, domena).

Co do certyfikatu Let's Encrypt, to niestety, ale certyfikat może i jest bezpłatny, ale jego instalacja (przez hostingodawcę) na serwerze już jest usługą płatną: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/certy ... ts-encrypt
Nie było by większego problemu, gdyby ten certyfikat był ważny rok a nie 90 dni. Przez to koszt wzrasta 4-krotnie ... oraz wymaga stałej ingerencji (co mniej niż 90 dni). Wiem, że są sposoby automatycznego odnawiania certyfikatu, ale niestety w przypadku hostingów współdzielonych, jest to niemożliwe. Co innego, gdybyśmy posiadali serwer dedykowany. Ale tutaj wchodzimy w zupełnie nowy próg kosztów.

Każda ze stron posiada darmowy (podstawowy) certyfikat *.home.pl, tak więc, jeżeli wchodzisz na nią z https, stąd komunikat o niezgodności certyfikatu z domeną.

Aby zabezpieczyć treści na wszystkich naszych stronach musieli byśmy posiadać jeden certyfikat multidomain na co najmniej 4 domeny lub dwa certyfikaty w tym jeden typu wildcard. O ile w pierwszym roku byłby to niewielki koszt, to później odnowienia były by odczuwalne.

W ramach naszego forum często organizujemy różne akcje promocyjne (nie reklamowe!) oraz konkursy, które są fundowane z prywatnych (naszych, a dokładniej to Valdiego) środków. Wolimy więc wolne środki przeznaczyć na nagrody / prezenty dla użytkowników.


Tak więc, łatwo powiedzieć ... i łatwo zrobić ... jednak to wszystko jest kwestią dostępności środków.


PS. Strony nie zawierają treści zakazanych prawem oraz treści wątpliwych moralnie, więc nie sądzę, aby ewentualna "inwigilacja" (przed którą wcale SSL nie zabezpiecza) była tutaj kwestią istotną. Ale oczywiście to tylko opinia (moja).

PPS. Teoretycznie mogli byśmy zarejestrować jakąś organizację pożytku publicznego i liczyć na dotacje, ale z tym jest więcej problemów (organizowanie struktur, statutów, walne zebrania, itp) niż pożytku.

PPPS. Wiem, że aktualnie są inne lepsze hostingi, ale z obecnego korzystamy od wielu lat (ponad dekady) i dotychczas nie mieliśmy z nim problemu (w przeciwieństwie do poprzednich, starszych hostingów). Wykonamy research i możliwe, że się kiedyś przeniesiemy. Z tego co sprawdzałem, to aktualna oferta OVH wygląda obiecująco (przynajmniej na papierze) ... o ile nie ma limitu użycia CPU rzędu 1%.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: kuba32 »

abubu pisze: 14 mar 2023, 06:48 W ramach naszego forum często organizujemy różne akcje promocyjne (nie reklamowe!) oraz konkursy, które są fundowane z prywatnych (naszych, a dokładniej to Valdiego) środków. Wolimy więc wolne środki przeznaczyć na nagrody / prezenty dla użytkowników.
Odważni są wasi użytkownicy w takim razie, w tę i z powrotem sobie ich dane logowania latają plaintextem :D

Wam również odwagi nie można odmówić, gdy ponad bezpieczeństwo wasze i waszych użytkowników stawiacie rozdawanie nagród 8) Z tego co rozumiem na stronach macie bardzo unikalne treści, zbieracie je w jednym miejscu, samo to w sobie jest wartością i pewnie skusiłoby wielu na korzystanie z nich, ale odpadają już na wejściu.

Również ja się odważyłem wejść na wasze strony :D Oto co zastałem na pierwszej:

Obrazek

Natomiast autorskie.eu bardzo mi się podoba i chętnie bym skorzystał pewnie nie raz. Jedynie te loga na dole straszliwie wielkie :o

Powodzenia, bo serio trzymam kciuki :D
abubu
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2018, 07:16

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: abubu »

Jak już wspomniałem. W żaden sposób nie zarabiamy na prowadzeniu tych stron, więc nie posiadamy budżetu na certyfikaty. Już samo utrzymanie serwerów oraz domen pochłania nasze prywatne środki. Robimy to co robimy w celach hobbystycznych a nie zarobkowych. Staramy się to robić możliwie (w granicach rozsądku i umiejętności) jak najlepiej. Sprawdzimy inne alternatywne rozwiązania, ale nie obiecujemy, że będzie to szybko i czy w ogóle (w najbliższym czasie) coś z tego będzie.

abubu pisze: 14 mar 2023, 06:48 Również ja się odważyłem wejść na wasze strony :D Oto co zastałem na pierwszej:
Dzięki za info. Niestety, ale strona pod adresem https://magiaimiecz.eu nie istnieje (gdyż nie posiadamy certyfikatu jak już zauważyłeś) ... prawidłowy adres to http://magiaimeicz.eu ... przyglądniemy się temu (czemu nie prezentuje właściwej strony).
kuba32 pisze: 14 mar 2023, 09:51 Natomiast autorskie.eu bardzo mi się podoba i chętnie bym skorzystał pewnie nie raz. Jedynie te loga na dole straszliwie wielkie :o
Poprawione.


PS. Podane logotypy nie oznaczają naszych sponsorów a jedynie partnerów (wymiana informacji, linków, itp), więc z zamieszczenia tych logotypów nie czerpiemy żadnych zysków.
abubu
Posty: 3
Rejestracja: 20 kwie 2018, 07:16

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: abubu »

kuba32 pisze: 14 mar 2023, 09:51 Również ja się odważyłem wejść na wasze strony :D Oto co zastałem na pierwszej:

Obrazek
Dzięki i poprawione. Kwestia konfiguracji na jednym z serwerów.
Izaak
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 23:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: Izaak »

Świetny pomysł! :)

Szukam listy przyjmowanych typów. Ciekawi mnie na przykład, czy ambienty/soundtracki pod gry też są w waszym zakresie. Czy może za mało dedykowane? Może za duże pliki?

I jeszcze zastanawiam się, bo też nie widzę, czy przewidujecie możliwość korzystania z otwartych licencji, żeby dalej treści mogły być modyfikowane?
http://musicgames.wikidot.com -- improwizacje muzyczne w formie gier
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: Valdi »

Izaak pisze: 15 mar 2023, 15:00 Świetny pomysł! :)

Szukam listy przyjmowanych typów. Ciekawi mnie na przykład, czy ambienty/soundtracki pod gry też są w waszym zakresie. Czy może za mało dedykowane? Może za duże pliki?

I jeszcze zastanawiam się, bo też nie widzę, czy przewidujecie możliwość korzystania z otwartych licencji, żeby dalej treści mogły być modyfikowane?
Na tej chwili skupiamy się stricte na dodatkach fanowskich. W planach mamy też na celu rozwój działu gier print&play i działu 3d
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
Izaak
Posty: 48
Rejestracja: 20 maja 2016, 23:00
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: Izaak »

Valdi pisze: 15 mar 2023, 16:29
Izaak pisze: 15 mar 2023, 15:00 Świetny pomysł! :)

Szukam listy przyjmowanych typów. Ciekawi mnie na przykład, czy ambienty/soundtracki pod gry też są w waszym zakresie. Czy może za mało dedykowane? Może za duże pliki?

I jeszcze zastanawiam się, bo też nie widzę, czy przewidujecie możliwość korzystania z otwartych licencji, żeby dalej treści mogły być modyfikowane?
Na tej chwili skupiamy się stricte na dodatkach fanowskich. W planach mamy też na celu rozwój działu gier print&play i działu 3d
Czyli, jeśli dobrze rozumiem, dźwięki nie mieszczą się w waszym rozumieniu "dodatku fanowskiego". Bo co będzie definiującą cechą? Obecność jakiegoś poziomu "projektowania gier" w ramach dodatku, czy może samo graficzne projektowanie się jednak też liczy? Takich ogólnie informacji szukałem, co właściwie macie lub chcecie mieć.

Być może w fandomie słowo "dodatek" jest zdefiniowane zupełnie precyzyjnie, ale też być może nie jestem jedyną osobą, która siedzi w planszówkach głównie za pośrednictwem języka obcego bez obeznania w rodzimym slangu/profesjolekcie. ;) Zachęcam do opisania tego aspektu explicite.
http://musicgames.wikidot.com -- improwizacje muzyczne w formie gier
Awatar użytkownika
Valdi
Posty: 39
Rejestracja: 12 lis 2007, 13:29
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 24 times

Re: autorskie.eu - portal wymiany dodatków autorskich

Post autor: Valdi »

Izaak pisze: 20 mar 2023, 10:47 Czyli, jeśli dobrze rozumiem, dźwięki nie mieszczą się w waszym rozumieniu "dodatku fanowskiego". Bo co będzie definiującą cechą? Obecność jakiegoś poziomu "projektowania gier" w ramach dodatku, czy może samo graficzne projektowanie się jednak też liczy? Takich ogólnie informacji szukałem, co właściwie macie lub chcecie mieć.

Być może w fandomie słowo "dodatek" jest zdefiniowane zupełnie precyzyjnie, ale też być może nie jestem jedyną osobą, która siedzi w planszówkach głównie za pośrednictwem języka obcego bez obeznania w rodzimym slangu/profesjolekcie. ;) Zachęcam do opisania tego aspektu explicite.
Dodatki fanowskie w grach planszowych to zazwyczaj dodatkowe komponenty do gier, które są tworzone przez entuzjastów danej gry, a nie przez oficjalnych producentów. Zwykle są to karty, elementy planszy, figurki, scenariusze lub zasady, które gracze samodzielnie opracowują i udostępniają innym graczom, którzy chcą wzbogacić swoje doświadczenia z grą, poszerzając swoje lore z gry.
Administrator portali:
magiaimiecz.eu
autorskie.eu
ODPOWIEDZ