Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: CrossSleet »

Beskid pisze: 29 cze 2022, 20:49 Ktoś pokusi się o krótką charakterystykę tych pakietów bohater vs bohater?
W które warto iść, w jakiej kolejności kupować?
Moim zdaniem najlepiej mieć wszystkie. Postacie są różne, niektóre bardziej lub mniej skomplikowane.

Z 1 sezonu mi się najbardziej podoba Paladyn, Drzewiec i Złodziej.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Beskid »

Dziękuję za wskazówki. Zerknąłem też na poprzednie posty, może komuś przyda się takie ciekawe zestawienie:
Neoptolemos pisze: 13 mar 2021, 12:25 Zestaw 1 to Barbarzyńca vs Księżycowa Elfka, zestaw 2 Piromantka vs Złodziej Cienia, zestaw 3 Mnich vs Paladyn i zestaw 4 Ninja vs Drzewiec.

Poziom skomplikowania postaci wygląda tak:
Barbarzyńca - 1/6
Księżycowa Elfka, Ninja - 2/6
Piromantka - 3/6
Mnich - 4/6
Paladyn, Złodziej Cienia - 5/6
Drzewiec - 6/6
Neoptolemos pisze: 13 mar 2021, 12:46 Każdym jest fajnie, choć fakt, że mi się odrobinę ciekawiej gra bardziej skomplikowanymi postaciami. Gdyby miał któryś duet odpuścić, to najpewniej Barbarzyńcę i Elfkę, ale też właśnie dzięki ich prostocie się naprawdę szybko gra (+ gdybym miał zagrać z kimś początkującym, to dałbym mu taką prostszą postać, bo przy "skomplikowanych" łatwiej podjąć złe decyzje i zaatakować nieoptymalnie lub wcale).
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: CrossSleet »

Beskid pisze: 29 cze 2022, 22:26 Dziękuję za wskazówki. Zerknąłem też na poprzednie posty, może komuś przyda się takie ciekawe zestawienie:
Neoptolemos pisze: 13 mar 2021, 12:25 Zestaw 1 to Barbarzyńca vs Księżycowa Elfka, zestaw 2 Piromantka vs Złodziej Cienia, zestaw 3 Mnich vs Paladyn i zestaw 4 Ninja vs Drzewiec.

Poziom skomplikowania postaci wygląda tak:
Barbarzyńca - 1/6
Księżycowa Elfka, Ninja - 2/6
Piromantka - 3/6
Mnich - 4/6
Paladyn, Złodziej Cienia - 5/6
Drzewiec - 6/6
Neoptolemos pisze: 13 mar 2021, 12:46 Każdym jest fajnie, choć fakt, że mi się odrobinę ciekawiej gra bardziej skomplikowanymi postaciami. Gdyby miał któryś duet odpuścić, to najpewniej Barbarzyńcę i Elfkę, ale też właśnie dzięki ich prostocie się naprawdę szybko gra (+ gdybym miał zagrać z kimś początkującym, to dałbym mu taką prostszą postać, bo przy "skomplikowanych" łatwiej podjąć złe decyzje i zaatakować nieoptymalnie lub wcale).
Warto też wiedzieć, że postacie o wyższym poziomie trudności najczęściej mają mniej symboli podstawowego ataku na kościach, dlatego muszą rekompensować to inną strategią (np złodziej szybko zbiera PW i ma ataki, które zadają obrażenia bazujące na PW).
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Wosho »

Ta lista jest do dupy..
Mnich jest dużo trudniejszy od drzewca czy złodzieja.
A co do planu gry ton wszystko zalezy od postaci, jesli grasz barbarzynca czy samuraiem no to fakt nie ma wielkego znaczenia ale co innego jak grasz mnichem, złodziejem, wampirzyca, drzewcem, mechanikiem, tam już tury mają wpływ na siebiie i robisz some sort of setup.
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: CrossSleet »

Wosho pisze: 30 cze 2022, 09:21 Ta lista jest do dupy..
Mnich jest dużo trudniejszy od drzewca czy złodzieja.
A co do planu gry ton wszystko zalezy od postaci, jesli grasz barbarzynca czy samuraiem no to fakt nie ma wielkego znaczenia ale co innego jak grasz mnichem, złodziejem, wampirzyca, drzewcem, mechanikiem, tam już tury mają wpływ na siebiie i robisz some sort of setup.
Dużo robią osobiste preferencje i podejście. Dla mnie Mnich to jedna z prostszych postaci - za wszystko praktycznie dostajesz chi i tylko albo sobie zwiększasz atak albo mniej obrywasz i tyle.
Wosho
Posty: 1439
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Wosho »

Ma więcej symboli na kosktach niż przecietna postac, plus niektore skille wymagaja dziwnej kombinacji plus samo to kiedy uzywac do ataku a kiedy do obrony robi roznice.
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Beskid »

Ponoć koniec nakładu Season One ReRolled więc jeśli ktoś ma na oku to warto brać. Z jakiegoś wywiadu pamiętam, że ewentualny dodruk droższy.
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Golfang »

mam pytanie znawców tematu - Dice Throne: Adventures wymaga zwykłej.podstawowej gry Dice Throne? (czy to sezon 1 czy 2)?
To oznacza że aby zagrać w Adventures które kosztuje około 400 zł trzeba najpierw wydać około 100 za dwie postacie? (chcąć dokupić więcej postaci trzeba wydawać po 100 za każdą parę)
Czy to nie jest za dużo jak za prostego małęgo DC?
----------------
10% flamberg.com.pl
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: podejrzany »

Golfang pisze: 20 mar 2023, 12:32 mam pytanie znawców tematu - Dice Throne: Adventures wymaga zwykłej.podstawowej gry Dice Throne? (czy to sezon 1 czy 2)?
To oznacza że aby zagrać w Adventures które kosztuje około 400 zł trzeba najpierw wydać około 100 za dwie postacie? (chcąć dokupić więcej postaci trzeba wydawać po 100 za każdą parę)
Czy to nie jest za dużo jak za prostego małęgo DC?
Praktycznie tak. Teoretycznie nie musisz kupować nic ale wtedy masz poblokowaną całą dobroć jaką oferuje ten tytył. Bo jest tryb w grze Boss vs Boss. Także mógłbyś tylko w to grać ale to zdecydowanie nie warte 400zł :D Jedynie zwracam uwagę że jest taka możliwość dla ciekawskich xD
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: MsbS »

Da się w to grać solo bez Adventures? Bo czas rozgrywki za długi jak dla mnie, wolałbym szybszy tryb.
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: podejrzany »

MsbS pisze: 20 mar 2023, 18:41 Da się w to grać solo bez Adventures? Bo czas rozgrywki za długi jak dla mnie, wolałbym szybszy tryb.
Nie da się solo bez Adventures. W ogóle sam plan kupowania Adventures żeby grać bez trybu Adventures jest sama w sobie absurdalna xd
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
MsbS
Posty: 883
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 73 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: MsbS »

podejrzany pisze: 20 mar 2023, 18:45
MsbS pisze: 20 mar 2023, 18:41 Da się w to grać solo bez Adventures? Bo czas rozgrywki za długi jak dla mnie, wolałbym szybszy tryb.
Nie da się solo bez Adventures. W ogóle sam plan kupowania Adventures żeby grać bez trybu Adventures jest sama w sobie absurdalna xd
Nie pytam o Adventures, tylko o możliwość grania solo w Dice Throne inaczej (szybciej).
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: podejrzany »

MsbS pisze: 20 mar 2023, 19:01
podejrzany pisze: 20 mar 2023, 18:45
MsbS pisze: 20 mar 2023, 18:41 Da się w to grać solo bez Adventures? Bo czas rozgrywki za długi jak dla mnie, wolałbym szybszy tryb.
Nie da się solo bez Adventures. W ogóle sam plan kupowania Adventures żeby grać bez trybu Adventures jest sama w sobie absurdalna xd
Nie pytam o Adventures, tylko o możliwość grania solo w Dice Throne inaczej (szybciej).
Aaaa, no to też nie. Musiałbyś home rule wprowadzić jakieś typu że nie widzisz jakie karty zagrywać będziesz ale to bez sensu xD Także odpowiedź brzmi: nie da się w solo grać we zwykłe Dice Throne'a. Tylko w Adventures występuje tryb solo
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Golfang »

Sorry że tutaj ale nie ma wątku dla sezonu drugiego.
Mam pytanie do znawców tej gry - Battle Chest zawiera 8 postaci - ale je można też kupić w zestawach po 2. No i czy jest sens płacić więcej za battle chesta niż za 4 osobne zestawy ? Jak tak spojrzałem to wychodzi jakoś 20 / 30 zł drożej za battle chest? Czy on oferuje coś więcej niż tylko 1 pudełko na wszystko?
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 329
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 50 times
Been thanked: 14 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: niwgnip »

Tylko 1 pudełko na wszystko ;) Pytanie czy wolisz mieć wszystko razem, czy po 2.


EDIT: Czy tylko mnie kłuje po oczach że napis na big boxie z sezonu 1 jest po angielsku, a z sezonu 2 po polsku ?;p
Golfang
Posty: 1982
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Golfang »

Kupiłem dzisiaj Big Boxa - otwarłem i znalazłem w środku paczke kart PROMO. 8 kart akcji (dla każdej postaci po 1 karcie) oraz 8 kart z obrazkami postaci (niby do losowania kto kim gra).
Czy takie karty są także dodawane do pudełek standardowych - z dwiema postaciami?
W sumie zapłaciłem 43 zł więcej za big boxa niż gdybym kupił 4 pudełka mniejsze - więc może te karty promo chociaż są jakąś rekompensatą?
----------------
10% flamberg.com.pl
CrossSleet
Posty: 291
Rejestracja: 17 gru 2013, 15:02
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 41 times
Been thanked: 61 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: CrossSleet »

Golfang pisze: 06 maja 2023, 19:06 Kupiłem dzisiaj Big Boxa - otwarłem i znalazłem w środku paczke kart PROMO. 8 kart akcji (dla każdej postaci po 1 karcie) oraz 8 kart z obrazkami postaci (niby do losowania kto kim gra).
Czy takie karty są także dodawane do pudełek standardowych - z dwiema postaciami?
W sumie zapłaciłem 43 zł więcej za big boxa niż gdybym kupił 4 pudełka mniejsze - więc może te karty promo chociaż są jakąś rekompensatą?
W zestawach standardowych nie ma kart promo, ale można je kupić oddzielnie za 20 zł (za cały pakiet).
opulentus
Posty: 518
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: opulentus »

U was też Wampirzyca ma 33 karty bohatera zamiast 32 jak jest na karcie informacyjnej?
Negreanu11
Posty: 10
Rejestracja: 01 sie 2021, 09:35
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Negreanu11 »

Cześć, pytanie dla wtajemniczonych.
Gra wygląda fantastycznie, postaci na pewno mają osobne mechaniki i jest ich naprawdę dużo, nie wspominając o bardzo rozbudowanym community i dodatkach fanowskich.
Czy jest to gra głównie nastawiona na pojedynek z graczem czy wersja adventure zmienia to i można każdą postacią grać solo?
Jeżeli tak, czy daje to taką samą głębię danej postaci i fun z rozgrywki? :D
Pomnik
Posty: 306
Rejestracja: 31 mar 2022, 00:05
Has thanked: 149 times
Been thanked: 102 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Pomnik »

Negreanu11 pisze: 06 paź 2023, 21:01 Cześć, pytanie dla wtajemniczonych.
Gra wygląda fantastycznie, postaci na pewno mają osobne mechaniki i jest ich naprawdę dużo, nie wspominając o bardzo rozbudowanym community i dodatkach fanowskich.
Czy jest to gra głównie nastawiona na pojedynek z graczem czy wersja adventure zmienia to i można każdą postacią grać solo?
Jeżeli tak, czy daje to taką samą głębię danej postaci i fun z rozgrywki? :D
Fun jest trochę inny, powiedziałbym że mniej "irytujący" - co innego przegrać w kości z kawałkiem kartonu a co innego z typem który tą przegraną jeszcze Ci wciśnie w twarz xD
"Podstawka" (czyli duele/big box) to tylko pojedynki, nic z tego więcej nie ukręcisz. Adventure pozwala na grę PvE na kilku dodatkowych zasadach ale postacie dalej mają zachowane swoje cechy.
"Real darkness have love for a face. The first death is in the heart, Harry."
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: litk »

Jakby co to Season 1 będzie dodrukowany niebawem.
michal2237
Posty: 24
Rejestracja: 19 lut 2020, 08:31
Has thanked: 21 times
Been thanked: 3 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: michal2237 »

litk pisze: 08 paź 2023, 17:53 Jakby co to Season 1 będzie dodrukowany niebawem.
Czy masz jakies konkrety ? Wiadomo coś więcej ?

Czy DT ReRolled to tak po prostu wszystko co wyszło do kupy czy czyms sie rozni?
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: litk »

michal2237 pisze: 24 lis 2023, 10:11
litk pisze: 08 paź 2023, 17:53 Jakby co to Season 1 będzie dodrukowany niebawem.
Czy masz jakies konkrety ? Wiadomo coś więcej ?

Czy DT ReRolled to tak po prostu wszystko co wyszło do kupy czy czyms sie rozni?
Ślij pytanie na maila do kaczek, bo ja już sam nie wiem. Jak to zwykle w tej branży jest, kontakt z potencjalnym nabywcą swoich produktów jest tragiczny.
Kisun
Posty: 1130
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 132 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Kisun »

Rerolled to poprostu poprawiona wersja sezonu 1 (wydanie drugie). Więc jeżeli będą coś dodrukowywać to tę wersję.
Negreanu11
Posty: 10
Rejestracja: 01 sie 2021, 09:35
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Negreanu11 »

Pomnik pisze: 08 paź 2023, 15:49
Negreanu11 pisze: 06 paź 2023, 21:01 Cześć, pytanie dla wtajemniczonych.
Gra wygląda fantastycznie, postaci na pewno mają osobne mechaniki i jest ich naprawdę dużo, nie wspominając o bardzo rozbudowanym community i dodatkach fanowskich.
Czy jest to gra głównie nastawiona na pojedynek z graczem czy wersja adventure zmienia to i można każdą postacią grać solo?
Jeżeli tak, czy daje to taką samą głębię danej postaci i fun z rozgrywki? :D
Fun jest trochę inny, powiedziałbym że mniej "irytujący" - co innego przegrać w kości z kawałkiem kartonu a co innego z typem który tą przegraną jeszcze Ci wciśnie w twarz xD
"Podstawka" (czyli duele/big box) to tylko pojedynki, nic z tego więcej nie ukręcisz. Adventure pozwala na grę PvE na kilku dodatkowych zasadach ale postacie dalej mają zachowane swoje cechy.

To odwołując się do tego postu pytanie dla bardziej wtajemniczonych. Czy udało Wam się wydrukować jakieś postaci fanowskie, jesteście w stanie pochwalić się efektem? :D
ODPOWIEDZ