Pakt z diabłem/Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: feniks_ciapek »

pabula pisze: 12 gru 2022, 10:44 Najlepiej samemu sprawdzić, niż kierować się opinią kogoś kto tak naprawdę nie wiemy jakie gry lubi, bo jego opinie mogą być opłacane ;)
Dlatego warto zebrać dużo opinii od różnych ludzi :P

Gra do tanich nie należy i szkoda wydawać kasę, jeśli okaże się, że jest gniotem.

Sam na razie obserwuję, bo niby Alchemików lubię, ale recenzja DT ostudziła moje zapały. Więc czekam na więcej konkretów od ludzi, którzy już w to grali.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1527
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 198 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: Furan »

Wiem, że to offtop, ale nazwanie tego recenzją.... jest delikatnie ujmując nieporozumieniem.
Gra jest nietypowa i nie wszystkim podejdzie. Mnie pewnie też, ale oznacza to tylko, że pewnie chwilę po premierze będzie ja można dostać dużo taniej z drugich rąk. 🤣
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum; Mundus Novus, Montana
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2103
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: pabula »

no ja swojej nie sprzedaję :)
a tak jeszcze wracając do gry to jest błąd w instrukcji potwierdzony już przez Czechów. Kartki z surowcami podpowiadające jakie surowce oczekujesz w wymianach można zagrywać w dowolnej ilości a nie jedną. A nawet można mówić co się chce jak dany surowiec jest na awersie i rewersie kartki.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: japanczyk »

feniks_ciapek pisze: 12 gru 2022, 17:06 Gra do tanich nie należy i szkoda wydawać kasę, jeśli okaże się, że jest gniotem.
uzywka za 190-200 zl to naprawde spoko cena
feniks_ciapek pisze: 12 gru 2022, 17:06 Sam na razie obserwuję, bo niby Alchemików lubię, ale recenzja DT ostudziła moje zapały. Więc czekam na więcej konkretów od ludzi, którzy już w to grali.
Recenzja DT to najwiekszy zart jaki zrobili sotatnio na kanale - sami zreszta mowia o tym, ze to wrazenia po JEDNEJ rozgrywce, z recenzja nie ma to nic wspolnego
feniks_ciapek
Posty: 2269
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1589 times
Been thanked: 915 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: feniks_ciapek »

Dobrze. Opinia DT. Szczęśliwi?

I dodam, że pamiętam o tym, co Tom mówił na temat Feudum oraz jak nie zrozumiał zasad ani samej rozgrywki w Dreamscape (dwie moje ulubione gry). Więc podchodzę z pewną dozą rezerwy.

Tym niemniej, tym razem nie był to sam Tom, ale ich czwórka. Więc trochę poważniej to traktuję. Poza tym opis zasad też mnie jakoś nie porwał, a nie słyszałem, żeby ktoś zarzucał nierzetelność w tym fragmencie opinii DT.

I tyle. Więcej bić piany nie zamierzam.
akasha_wl
Posty: 168
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: akasha_wl »

feniks_ciapek pisze: 12 gru 2022, 18:42 Dobrze. Opinia DT. Szczęśliwi?

I dodam, że pamiętam o tym, co Tom mówił na temat Feudum oraz jak nie zrozumiał zasad ani samej rozgrywki w Dreamscape (dwie moje ulubione gry). Więc podchodzę z pewną dozą rezerwy.

Tym niemniej, tym razem nie był to sam Tom, ale ich czwórka. Więc trochę poważniej to traktuję. Poza tym opis zasad też mnie jakoś nie porwał, a nie słyszałem, żeby ktoś zarzucał nierzetelność w tym fragmencie opinii DT.

I tyle. Więcej bić piany nie zamierzam.
Jeśli to jest recenzja po rozgrywce ze streamu na żywo na ich kanale, to z tego co pamiętam to oni słabo tam zasady ogarnęli, coś pokiełbasili i ciągle sprawdzali rulebook. Meczylo samo oglądanie tego, co zapewne miało przełożenie na opinie. A recenzje zrobiła ta sama ekipa, wiec nie dziwie się że ich odczucia byli zbieżne.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: japanczyk »

feniks_ciapek pisze: 12 gru 2022, 18:42 Poza tym opis zasad też mnie jakoś nie porwał, a nie słyszałem, żeby ktoś zarzucał nierzetelność w tym fragmencie opinii DT.
A kto ma zarzucać temu nierzetelnosc? Osoby które obejrzały recenzje przed zagraniem i zrezygnowały z zakupu po takiej opini, czy osoby które obejrzały po zagraniu (jak ja) i przeskoczyły opisywanie zasad bo graly? ;-D
Swoja droga ja nigdy nie oglądam tłumaczenia zasad na takich kanałach, wole przejrzeć instrukcje lub obejrzeć filmik tylko temu poświęcony, to pobieżne pokazanie zasad jest dla mnie bezcelowe - opinia, nie fakt ;)

Nie ma co bic piany, bardziej chodzi o to, ze ten materiał w takiej formie na kanale p randze DT nie powinien był zaistnieć
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 757
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 475 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: _Berenice_ »

To ja wrócę trochę do wątku samego grania :wink:

Jestem po kilku partia i... wciąż nie wiem czy jest to dobra gra, a także nie wiem, czy jest to gra dla mnie. Na pewno jest lepiej, niż się spodziewałam, ponieważ pudełko pożyczyłam od kumpla, który był bardzo niezadowolony z zakupu, jego współgraczom też się nie podobało, ja sama zaglądałam do instrukcji... Skracając to wszystko - spodziewałam się jednego wielkiego kartonowego kloca. A jednak w pewnym sensie siadło. Z pewnością nie jest to gra dla każdego, lecz dla specyficznego grona odbiorców - nawet nie wiem, czy jestem w stanie ich określić. :lol:

Zdenerowało was Scythe? Wyglądało wam na ameri, gdzie będziecie się naparzać, walczyć o tereny, a dostaliście do rąk euro, gdzie walka jest tylko triggerem końca gry :wink: Deal with the Devil też może was zdenerwować, bo jest ameri, które udaje euro :twisted: Owszem jest ciasne, trudno o zasoby, ale to całe zbieranie i budowanie jest drugorzędne wobec gry nad stołem i tego, by ludzie nie dali oszukać się diabłu i kultyście. No wiadomo trzeba coś tam stawiać, ale nawet najlepsze budynki pójdą jak krew w piach, kiedy sprzedamy za dużo dusz. Więcej tu oszukiwania, kombinowania, a liczenie opiera się przede wszystki nie na tym, czy starczy mi na wybudowanie budynki, lecz czy na pewno opyla się wydać tyle, aby zdobyć te zasoby od innych graczy.

Co ciekawe mi zazwyczaj przeszkadzają gry, gdzie dobieramy losowo karty i mamy z nich coś stworzyć, kiedy nie mają żadnych mechanizmów przedzierania się przez deck. A tutaj kompletnie mi to nie przeszkadzało, bo właściwie, to jaką umiałkę czy rodzaj budynku wybudujemy jest całkowicie drugorzędnych wobec nadrzędnych mechanizmów gry (zdobywania/sprzedawania duszy). I to czy ostatecznie mam budynek od produkcji szkła czy taki, co obniża mi koszt wykonania trzeciej akcji - jest fajnie, że akurat mi się trafiło, ale wcale to nie przesądzi o moim zwycięstwie.

To, czego nie jestem pewna - czy diabeł nie ma, aby za łatwo? Czy możliwości wszystkich postaci są zbalansowane? Czy my po prostu gramy jak patałachy ?! :lol: :lol: :lol:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 415
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 76 times
Been thanked: 471 times
Kontakt:

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: crazygandalf »

_Berenice_ pisze: 13 gru 2022, 13:02 To, czego nie jestem pewna - czy diabeł nie ma, aby za łatwo? Czy możliwości wszystkich postaci są zbalansowane? Czy my po prostu gramy jak patałachy ?! :lol: :lol: :lol:
To zależy od innych graczy. Jeśli śmiertelnicy tanio oddadzą duszę to diabeł poszaleje z punktami. Na 3 moje rozgrywki raz wygrał Diabeł w pierwszej grze, gdzie postawił mnóstwo budynków i zrobił wszystkie achievementy. Ale uczyliśmy się dopiero "wartości dusz" i zeszły za tanio. :D Kolejne dwie rozgrywki w innych składach wygrali ludzie. Natomiast mam problemy z kultystą, bo wydaje mi się najsłabszy. Tylko dwie dusze i to jeszcze popsute, do tego niewiele zasobów. Ale muszę nim zagrać samemu, żeby to sprawdzić.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 757
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 475 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: _Berenice_ »

crazygandalf pisze: 14 gru 2022, 00:52
_Berenice_ pisze: 13 gru 2022, 13:02 To, czego nie jestem pewna - czy diabeł nie ma, aby za łatwo? Czy możliwości wszystkich postaci są zbalansowane? Czy my po prostu gramy jak patałachy ?! :lol: :lol: :lol:
To zależy od innych graczy. Jeśli śmiertelnicy tanio oddadzą duszę to diabeł poszaleje z punktami. Na 3 moje rozgrywki raz wygrał Diabeł w pierwszej grze, gdzie postawił mnóstwo budynków i zrobił wszystkie achievementy. Ale uczyliśmy się dopiero "wartości dusz" i zeszły za tanio. :D Kolejne dwie rozgrywki w innych składach wygrali ludzie. Natomiast mam problemy z kultystą, bo wydaje mi się najsłabszy. Tylko dwie dusze i to jeszcze popsute, do tego niewiele zasobów. Ale muszę nim zagrać samemu, żeby to sprawdzić.
Po kolejnych partiach... Dalej wydaje mi się, że diabłem gra się najłatwiej. W tym sensie, że trzeba nauczyć się grać przeciwko niemu. Jak wyciągnąć od niego surowce i przy okazji nie przegrać - a do tego trzeba obserwować jakie deale robią inni gracze. Też chyba muszę się zgodzić, że kultystą jest najtrudniej lawirować, aby wygrać.

Jednocześnie to gra bardzo specyficzna. Można mieć super partię, gdzie wiele się dzieje, a innym razem niestety wieje nudą. Raz możemy zrobić wszystko, bo przypasowały nam surowce i budynki do nich, a kiedy indziej - nic nie ma, na nic nas nie stać, diabeł jest skąpy. Istnieją pewne zagrywki, które warto stosować, aby grać dobrze i po kilku partiach jest już trochę powtarzalnie. A mimo wszystko bardzo wiele zależy tutaj od losu - od tego jakie budynki i wydarzenia nam podejdą.
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 757
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 475 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: _Berenice_ »

I nasza opinia zebrana w jedną zgrabną całość, gdzie naprawdę jesteśmy dumni z żartu :wink:

https://youtu.be/75X-iI1dURc
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: PytonZCatanu »

Rebel ogłosił polską premierę: już kwiecień 2023.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4405
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1332 times
Been thanked: 835 times
Kontakt:

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: Hardkor »

Miło jestem zaskoczony ceną. Liczę, że uda się zagrać :)
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: PytonZCatanu »

Pakt Z Diabłem 6/10

Zagraliśmy w Pakt z Diabłem. Oczywiście na 4 graczy. Czas gry wyszedł 2:20 minut.

Sama gra ma dwa oblicza. Z jednej strony jest bardzo klasyczne euro. Zbierz zasoby, zbuduj budynki, zbierz więcej zasobów, zacznij zbierać sety, dostań bonusy.

Z drugiej strony mamy możliwość handlu między graczami, jednak nie jest on tak prostolinijny jak w Osadnikach Z Catanu. Wykorzystujemy tutaj twist i drugie oblicze te gry: startujemy z asymetrycznych pozycji (dwóch graczy jest ludzmi, jeden kultystą i jeden diabłem – ale nikt nie wie who is who): nasza sytuacja finansowa jest inna oraz nasze cele końcowo są trochę inne, a sam handel opiera się na ofertach składanych innym graczom w zamkniętych skrzyniach (nikt nie wie, od kogo dokładnie oferta przyszła, a inni gracze nie wiedzą, ile i jakie oferty wymian doszły do skutku). Oprócz wymiany klasycznych surowców i złota przedmiotem handlu jest dusza i jej fragmenty.

Pierwsza, ta część euro, jest zrobiona OK, jest nawet klimatyczna (mega zabawne karty wydarzeń) jednak nie widzę tutaj nic rewelacyjnego, poza zwykłą poprawnością jak w wielu grach. Druga część, ta z ukrytymi postaciami, handlem duszą itp. na papierze wygląda mega ciekawie i oryginalnie, ale w praktyce… W praktyce odnieśliśmy wrażenie, że to nie ma wielkiego znaczenia. Diabeł jest celem naszych inkwizycji, powinien się ukrywać, zaczyna za to z dużo, dużo większym bogactwem niż inni (złoto i surowce są za zasłonką i są tajne). Teoretycznie powinien się ukrywać, skupować duszę i nie pokazywać bogactwa. Co jednak jeśli użyje go po prostu aby od razu zbudować mocną ekonomie i nie przejmując się zdaniem i opiniami innych? Tak, możemy nasłać na niego inkwizycję, teoretycznie pocierpi trochę, ale… (może to moje mylne wrażenie po 1 partii) jego mocna ekonomia mu to zrekompensuje w nadmiarze.

Czyli to co miało wyróżnić tę grę (ukryte role, inkwizycja, dusze) w praktyce okazało się nie być jakoś tam super istotne i zostajemy z poprawnym, ale „zwykłym” euro.

Może to jednak to moje mylne pierwsze wrażenie? Daję 6/10, mogę jeszcze zagrać aby to sprawdzić. Czas gry tez pewnie się skróci, bo u nas były przestoje związane z jakąś weryfikacją zasad czy raz musieliśmy cofnąć ruch w aplikacji.

PS. W trakcie gry kilka razy trzeba skorzystać z aplikacji przy mieszaniu skrzyń, aby ukryć tożsamość właścicieli. Apka działa płynnie i te fazy idą bardzo sprawnie.




_Berenice_ pisze: 13 gru 2022, 13:02 Zdenerowało was Scythe? Wyglądało wam na ameri, gdzie będziecie się naparzać, walczyć o tereny, a dostaliście do rąk euro, gdzie walka jest tylko triggerem końca gry :wink: Deal with the Devil też może was zdenerwować, bo jest ameri, które udaje euro :twisted: Owszem jest ciasne, trudno o zasoby, ale to całe zbieranie i budowanie jest drugorzędne wobec gry nad stołem i tego, by ludzie nie dali oszukać się diabłu i kultyście. No wiadomo trzeba coś tam stawiać, ale nawet najlepsze budynki pójdą jak krew w piach, kiedy sprzedamy za dużo dusz. Więcej tu oszukiwania, kombinowania, a liczenie opiera się przede wszystki nie na tym, czy starczy mi na wybudowanie budynki, lecz czy na pewno opyla się wydać tyle, aby zdobyć te zasoby od innych graczy.
Mam dokładnie ODWROTNE wrażenie.
_Berenice_ pisze: 13 gru 2022, 13:02 To, czego nie jestem pewna - czy diabeł nie ma, aby za łatwo? Czy możliwości wszystkich postaci są zbalansowane? Czy my po prostu gramy jak patałachy ?! :lol: :lol: :lol:
No właśnie chyba ma - minusy bycia diabłem nie grają chyba większej roli.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 247
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 146 times
Been thanked: 82 times

Re: Pakt z diabłem/Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: TOMEQ »

trochę już minęło od ostatniego posta w wątku. ktoś coś jeszcze się wypowie? z góry dziękuję.
najgorzej dla mnie to ten temat 4 osób potrzebnych...
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1468
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 305 times
Been thanked: 313 times

Re: Pakt z diabłem/Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: Tringa »

Ja mogę się wypowiedzieć, graliśmy 2 razy. W ekipie cała czwórka uwielbia Alchemików.

Co do Paktu z diabłem to... Nie mamy zdania. Zagrać zagramy, ale jest dużo gier, które nam bardziej podchodzą i raczej nikt Paktu nie zaproponuje.

Fajnym rozwiązaniem są skrzynki i wymiana, ale to w sumie tyle. Może źle graliśmy, ale tajna rola nie miała dużego znaczenia i poza wymianami to jest po prostu zwykłe euro. Raczej będę chciała się pozbyć gry, bo zbyt często na stole nie będzie, aczkolwiek jak ktoś zaproponuje to zagram.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2266
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 392 times
Been thanked: 1043 times
Kontakt:

Re: Pakt z diabłem/Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: Leviathan »

Film o grze na Wojennik TV:

Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Pakt z diabłem/Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: psia.kostka »

A ja po unboxingu (wideo) Paktu z diablem mocno sie wkrecilem, nawet nie tyle w sam Pakt, ale co przyszlosc przyniesie w kwestii jakosci/roznorodnosci wykonania gier ;)

Gra obecnie do kupienia za stowke nawet. Za 120 dosc powszechnie. Plastikowego insertu co prawda brak, ale to wynika z wypelnienia pudla wieloma arkuszami kartonu. Ani transportowego kanionu nie potrzeba, ani na wydmuszki poliestrowe miejsca nie ma. Dosc mocno kolorowe ilustracje, ale w konwencji gry mysle dobre, szarosci "renesansu" czy klimat a'la Troyes by tu chyba sie nie sprawdzil.

W pudelku mamy dodane dwa plastikowe kontenerki na zetony, cos jak z Wingspana, ale chyba ciensze jednak.
Ale rowniez arkusik zapasowych zetonow i to w odczepialnym wydaniu, wow!

Teraz dwuwarstwowe plansze, ktore w opinii srodowiska (chyba jako syndrom sztokholmski ;)) sa uwazane za deluxe i "to nie sa tanie rzeczy". No wlasnie sa. Dwa arkusze tektury, jeden przepuszczasz przez sztance tnaca otwory i laczysz. No dochodzi praca chinskich rączek, ale to nie jest praca na poziomie malowania modeli do x-winga. A dodatkowo, te prace moze wykonac sam kupujacy :D jak w Pakcie - wypychasz, skladasz, (sklejasz) - BAM, gotowe! Deluxe za 100zl, a nie 1200 jak w KSach :roll: Cos podobnego, bez klejenia, bo wkladamy w srodek wymienna karte gracza, jest w planszetce solo do Wiedzmin: Sciezka Przeznaczenia, i super!

Chyba z podobnym przemyslanym/dopieszczonym produktem mamy do czynienia we wspomnianym juz Wingspan. Domek dla ptakow, kontenerki na zetony, tacki na karty, rozplanowanie przechowywania w pudle, skóropodobne fakturowanie plansz i papieru instrukcji. A Na skrzydlach z kodem kupowalem po 100zl na amazon, bez kodu jakies 120-140. Czyli moze byc fajne wydanie nie za pincet dukatow? Ale jak to, komu to potrzebne tak tanio...

Kusi, by podpytac o inne takie perelki sztuki edytorskiej, ale to chyba zasluguje na osobny wątek na forum, bo tu i OT i nikt nie zajrzy zapewne :P
Edit: inne polecajki zapraszam tu: Gry Deluxe, w cenie Dyskont
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 148
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 437 times
Been thanked: 72 times

Re: Pakt z diabłem/Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: oduck »

Taka drobna uwaga - gry CGE są produkowane w Czechach, a więc nie chińskich rąk to praca;)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Pakt z diabłem/Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: psia.kostka »

oduck pisze: 17 lut 2024, 21:34 gry CGE są produkowane w Czechach, a więc nie chińskich rąk to praca;)
Tak, masz racje, co do CGE. Jak pisalem ten post, to jeszcze tego nie wiedzialem ;)

Ale chyba tez moj zamysl, wniosek, apel byl, aby kazda gra tak miala, nie tylko czeskie. Wiec zamiast nas czarowac, ze "to nie sa tanie rzeczy", niech zaczna robic w Chinach cos na ten wzor.

Zapraszam do dyskusji o tanich deluxach w podlinkowanym wątku :) by tu nie offtopowac.
Spodu w sumie wcale byc nie musi, tylko wyciecia. Albo podklejka pocztowkowej grubosci z nadrukiem. (Skoro czesto widzimy pocztowkowe planszetki, zamiast kartonu, z uzasadnieniem ze tak taniej)

A sam Pakt z diablem chyba nie zdobyl rynku... Ktos sledzil temat? Recenzje zagraniczne, odbior na swiecie, potencjal na dodatki?
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 148
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 437 times
Been thanked: 72 times

Re: Pakt z diabłem/Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: oduck »

W mojej "bańce" opinie bardzo pozytywne. Niemniej sztywne wymaganie 4-osobowego składu to jest jednak mocny minus w kategorii popularności. Sam tego doświadczyłem (nie zagrałem jeszcze, bo jednak zawsze albo we 2 albo 3 osoby gramy).
Obecna cena tej gry w sklepach nie prognozuje nic dobrego w kwestii dalszego rozwoju :(

PS. a co do dwuwarstwowych planszetek, to w pełni się zgadzam, zresztą ładnych pare lat temu przy którymś tam graniu (chyba w Pragę? ale nie jestem pewien, czy to tam pierwszy raz się spotkałem z takim rozwiązaniem) zastanowiłem się na glos, dlaczego producenci tego w taki sposób nie robią bardziej powszechnie - i trochę dziwne, ze wciąż to się nie przyjęło.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Pakt z diabłem/Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: psia.kostka »

oduck pisze: 18 lut 2024, 13:58 sztywne wymaganie 4-osobowego składu to jest jednak mocny minus w kategorii popularności
Mam pomysl godny Dragons Den :twisted: Trzeba kupic po taniosci kartony Paktu i sprzedawac na turniejach brydzowych z cena x2 :lol: Przekujmy minus w atut (bez atu nie ma wygranej :P )

A w tej "bance pozytywistow" ktos gral, czy opinie takie zaoczne? Na podstawie recenzji/instrukcji?
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
pabula
Posty: 2103
Rejestracja: 10 cze 2008, 14:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 2 times
Been thanked: 69 times

Re: Pakt z diabłem/Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: pabula »

Mam, grałem, zostawiam na półce.
Dobrze grać w gronie obeznanych, a przynajmniej z tymi co jak kłamią to im dym z uszu nie leci ;)
Jedno zbędne pytanie może ujawnić wiele, no chyba że ktoś blefuje. Dlatego dobrze grać z ludźmi co z kamienną twarzą wcisną ci kłamstwo. Podpuszczanie też mile widziane.
A tak poza tym, to dobra gra na zbieranie zasobów i budowanie z nich budynków.
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 148
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 437 times
Been thanked: 72 times

Re: Pakt z diabłem/Deal with the Devil (Matúš Kotry)

Post autor: oduck »

psia.kostka pisze: 18 lut 2024, 14:10
oduck pisze: 18 lut 2024, 13:58 sztywne wymaganie 4-osobowego składu to jest jednak mocny minus w kategorii popularności
Mam pomysl godny Dragons Den :twisted: Trzeba kupic po taniosci kartony Paktu i sprzedawac na turniejach brydzowych z cena x2 :lol: Przekujmy minus w atut (bez atu nie ma wygranej :P )

A w tej "bance pozytywistow" ktos gral, czy opinie takie zaoczne? Na podstawie recenzji/instrukcji?
Grali, grali, nawet kilka razy. Ja się po prostu dotychczas nie załapałem na granie z przyczyn logistycznych. Plus pisząc o bańce mam na myśli też
Moich ulubionych youtuberow/blogerow (np. planszowki online czyli Gandalfa i Barolka).
ODPOWIEDZ