Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: Atamán »

grzeslaw90 pisze: 05 sty 2023, 18:24 Po angielsku konkretnie jest tak:
Obrazek

Według mnie "per majority" rozdziela liczenie punktów na każdy typ (czyli efekt się mnoży) mimo, że są one dawane w komplecie.
No nie, "per majority" to "za każdą większość", czyli bardziej wzór na to ile pkt przysługuje, a nie żadne rozdzielenie per typ.

Bardziej ciekaw jestem, jak brzmi angielski opis zasad tego scenariusza, ale niestety księgi scenariuszy nie widzę opublikowanej. :(
pedroo85pl
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2015, 21:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: pedroo85pl »

Witam serdecznie,

Pytanie o moc Ankh, a dokładniej rzecz ujmując Czczony tzn "Po każdej Bitwie, w  której ten gracz uczestniczył (zagrał kartę Bitwy), może poświęcić 2 Wyznawców, aby zyskać 1 punkt wielbienia". I teraz, czy mogę np poświęcić 4 żetony wyznawców aby uzyskać 2 punkty uwielbienia, 6 wyznawców za 3 itd czy tylko 2 za 1 i nie idziemy dalej ? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: grzeslaw90 »

pedroo85pl pisze: 16 sty 2023, 00:43 Witam serdecznie,

Pytanie o moc Ankh, a dokładniej rzecz ujmując Czczony tzn "Po każdej Bitwie, w  której ten gracz uczestniczył (zagrał kartę Bitwy), może poświęcić 2 Wyznawców, aby zyskać 1 punkt wielbienia". I teraz, czy mogę np poświęcić 4 żetony wyznawców aby uzyskać 2 punkty uwielbienia, 6 wyznawców za 3 itd czy tylko 2 za 1 i nie idziemy dalej ? Pozdrawiam
Hej, możesz to wykorzystać jednokrotnie, czyli jednorazowo możesz poświęcić tylko dwóch wyznawców.
Grepar
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2021, 11:28

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: Grepar »

Cześć.

Czy jak zginie mi mumia gdzieś na planszy, a dookoła mojego Boga wszystkie pola są zajęte, to mumia po prostu wraca do puli jednostek i mogę ją przyzwać ponownie podczas akcji?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1340
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 543 times
Been thanked: 280 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: Atamán »

Tak.
Grepar
Posty: 13
Rejestracja: 29 gru 2021, 11:28

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: Grepar »

Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jak rozstrzygać remis w licytacji strażników w scenariuszu "strażnicy Kemet"? Instrukcja mówi, że w przpadku remisu wygrywa gracz, który jest najbliżej gracza z żetonem Przechylenia Szali. Ale jak najbliżej? Na torze uwielbienia?
Awatar użytkownika
lou
Posty: 153
Rejestracja: 28 sty 2010, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 27 times
Been thanked: 34 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: lou »

Najbliżej przy stole, wg wskazówek zegara. Tzn wszystkie remisy wygrywa gracz posiadajacy żeton (odległość 0), gracz na lewo od niego ma odległość 1, itd.
"Humans need fantasy to be human. "
— Terry Pratchett
moje gry
munek
Posty: 32
Rejestracja: 27 lut 2020, 13:33
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: munek »

Czy można po raz drugi rozwinąć umiejętności i zmienić ja np na koniec gry gdy np Czczony już nie daje korzyści? Oczywiście opłacając koszt. Czy umiejętności zostają już do końca gry takie jak odblokowalismy?
akasha_wl
Posty: 168
Rejestracja: 08 sie 2019, 23:10
Has thanked: 23 times
Been thanked: 19 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: akasha_wl »

Zostają do końca gry.
Awatar użytkownika
Valhalla
Posty: 32
Rejestracja: 12 lip 2022, 18:08
Has thanked: 34 times
Been thanked: 5 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: Valhalla »

Cześć!
Strażnik Apep. Czy jego umieszczanie na wodzie musi się odbyć przy obecności innych jednostek tak jak przy normalnym przywołaniu? Czy można przesunąć go rzeką do innego obszaru?

Bitwa, karta plaga szarańczy. Czy zabija również chronione jednostki bogini Izydy? Czy Apep też ginie?
prib4
Posty: 213
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: prib4 »

Valhalla pisze: 17 cze 2023, 20:09 Cześć!
Strażnik Apep. Czy jego umieszczanie na wodzie musi się odbyć przy obecności innych jednostek tak jak przy normalnym przywołaniu? Czy można przesunąć go rzeką do innego obszaru?

Bitwa, karta plaga szarańczy. Czy zabija również chronione jednostki bogini Izydy? Czy Apep też ginie?
Apep jedynie może zostać przywołany na jakimkolwiek polu z wodą (na 100% w ENG wersji jest 'any water region') ale jak już z niego zejdzie to podlega wszystkim innym zasadom ruchu - musi się zakończyć na niezajętym polu innym niż woda.

Akurat opis Izydy jest jasny i klarowny 'nie mogą być zabite podczas Rozpatrywania Bitwy', zerkamy na kolejność kroków podczas konfliktu i mamy nr 5: Rozpatrywanie bitwy a nr 2: Rozpatrywanie plagi. Plaga dzieje się zanim umiejętność Izydy jest aktywowana, więc plaga normalnie zabija wszystkie jej jednostki.
ripperek
Posty: 22
Rejestracja: 15 lut 2015, 12:10
Has thanked: 4 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: ripperek »

Czy po połączeniu bogów dalej można rozwijać moce ankh? Chodzi o przypadek gdy w kolumnie jest już podwójne rozwinięcie wykonane przez jednego z bogów.
Beerior
Posty: 69
Rejestracja: 26 maja 2020, 10:13
Has thanked: 127 times
Been thanked: 25 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: Beerior »

W momencie połączenia pomniejszy bóg ustawia swoje moce tak jak ma to większy bóg, nie ma znaczenia ile miał mocy wcześniej.
Kurzynsky
Posty: 137
Rejestracja: 18 sty 2022, 17:40
Has thanked: 50 times
Been thanked: 26 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: Kurzynsky »

Hej
Mam pytanie: czy jedyną możliwością wybudowania monumentu jest zagranie karty? Czy możemy to zrobić także w inny sposób ?
Pozdrawiam
zuiol
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2016, 16:09
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: zuiol »

Cześć, w grze podstawowej zbudowanie monumentu jest możliwe tylko przy pomocy karty w czasie konfliktu.

Przy grze z Faraonem możliwe jest "zbudowanie" Sfinksa jako konsekwencja posiadania większości w Sali Wojny, choć nie jest to zasadniczo zbudowanie monumentu a podmiana istniejącego monumentu na Sfinksa.
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: sajlenthill »

Cześć - ja mam pytanie odnośnie łączenia bogów. Czy w fazie łączenia jeśli np. wszyscy gracze są już w biezpiecznej niebieskiej strefie na torze uwielbienia (nie mam pojęcia czy taka sytuacja w tej fazie gry jest możliwa bo jeszcze nie grałem :D ) i nikomu nie grozi zapomnienie (lub przedostatni jest w niebieskiej strefie a ostatni w czerwonej) to taka akcja łączenia nadal ma miejsce???
prib4
Posty: 213
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: prib4 »

Wg instrukcji merge zawsze ma miejsce (nie licząc jednego scenariusza), jednak ja nie widzę powodu żeby zmuszać graczy na ostatnich miejscach do łączenia.
sajlenthill
Posty: 242
Rejestracja: 30 mar 2015, 12:50
Has thanked: 79 times
Been thanked: 22 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: sajlenthill »

W instrukcji jest napisane, że dotyczy to bogów zagrożonych zapomnieniem. I właśnie zgłupiałem - a co gdy nie są zagrożeni bo są na niebieskich polach...
prib4
Posty: 213
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Ankh: Gods of Egypt - pytania i wątpliwości

Post autor: prib4 »

sajlenthill pisze: 05 sty 2024, 14:15 W instrukcji jest napisane, że dotyczy to bogów zagrożonych zapomnieniem. I właśnie zgłupiałem - a co gdy nie są zagrożeni bo są na niebieskich polach...
W instrukcji jest napisane:
dwóm Bogom z najmniejszym Uwielbieniem grozi zapomnienie przez lud Egiptu. Aby uniknąć tego losu,
ci dwaj Bogowie łączą się w jedną boską istotę
Jest to tylko wstawka klimatyczna opisująca czemu tych 2 bogów chce się połączyć.
ODPOWIEDZ