Sorcerer City (Scott Caputo)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Sorcerer City (Scott Caputo)

Post autor: Leviathan »

Budowa miasta i magia, to dwa z najpopularniejszych motywów przewodnich w grach planszowych. Co jeżeli połączymy oba te elementy? Odpowiedzi na to pytanie można poszukać w pudełku z grą Sorcerer City.

Gra została wydana przez Druid City Games i jest przeznaczona dla 1 do 6 graczy. W trakcie rozgrywki będziemy budować dystrykty miasta, posługując się kafelkami i dążąc do zdobycia możliwie jak największej liczby punktów prestiżu. Będą nam w tym przeszkadzać potwory, które będą pojawiać się w naszym mieście i utrudniać jego rozbudowę.

Obrazek

Linki:
Gra na BGG
Ostatnio zmieniony 22 mar 2023, 09:55 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4457
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Sorcerer City (Scott Caputo)

Post autor: Hardkor »

Opis brzmi bardzo fajnie. To od razu poleci w retal czy jakis KS ?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Alextasha
Posty: 265
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 106 times

Re: Sorcerer City (Scott Caputo)

Post autor: Alextasha »

Hardkor pisze: 05 lut 2022, 15:34 Opis brzmi bardzo fajnie. To od razu poleci w retal czy jakis KS ?
Mnie się udało kupić w Rebelu na wyprzedaży :D
SPRZEDAM >> *click*
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Sorcerer City (Scott Caputo)

Post autor: Leviathan »

Na Wojennik TV wylądowała recenzja tego tytułu:

Ostatnio zmieniony 13 lut 2023, 12:09 przez Leviathan, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Sorcerer City (Scott Caputo)

Post autor: Leviathan »

Na Wojennik TV wleciała dodatkowo relacja z rozgrywki solo:

Ostatnio zmieniony 13 lut 2023, 11:59 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Sorcerer City (Scott Caputo)

Post autor: Leviathan »

Dorzucam recenzję trybu solo:

Ostatnio zmieniony 08 lut 2023, 13:59 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4457
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Sorcerer City (Scott Caputo)

Post autor: Hardkor »

Zagrałem i jestem miło zaskoczony. Po cenie 50 zł spodziewałem się, że zagram raz, stwierdze, że średniak i poleci z kolekcji. A tutaj zostanie! Nie wiem jak tryb dwuosobowy (bo ma inne zasady), liczę, że dobry, ale w 3 osoby fajnie się grało. Nic nie zostało urwane, ale był to przyjemnie spędzony czas i co ważne wydaje mi się, że gra równie dobrze zadziała w 6 osób. Dość ładnie wydana gra, precyzyjnie opisana (wiadomo trzeba było co chwila patrzeć do instrukcji, ale to pierwsza gra), przyjemna i prosta. Ja polecam :) Ot takie 7/10, z potencjałem na 8.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
kurzyszpon
Posty: 154
Rejestracja: 20 mar 2015, 15:06
Lokalizacja: Luboń / czasem Poznań
Has thanked: 39 times
Been thanked: 10 times

Re: Sorcerer City (Scott Caputo)

Post autor: kurzyszpon »

Hardkor pisze: 14 gru 2022, 23:05 Po cenie 50 zł
Panie, gdzie taka cena? Czy to niestety chochlik jakiś wdał?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4457
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Sorcerer City (Scott Caputo)

Post autor: Hardkor »

kurzyszpon pisze: 15 gru 2022, 00:21
Hardkor pisze: 14 gru 2022, 23:05 Po cenie 50 zł
Panie, gdzie taka cena? Czy to niestety chochlik jakiś wdał?
Black Friday u Lucky Duck Games. Parę dni taka cena wisiała
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4457
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1350 times
Been thanked: 845 times
Kontakt:

Re: Sorcerer City (Scott Caputo)

Post autor: Hardkor »

Udało mi się zagrać drugi raz w Sorcerer City. Gra na pewno mało znana w Polsce (w końcu nawet nie została spolszczona), ja ją poznałem tylko dlatego, że Lucky Duck Games sprzedawało ją podczas Black Friday za bezcen (50 zł, przecenione z 200). Kolega mi polecił, obejrzałem paruminowy film na YT i uznałem, że spróbuję. Moja oczekiwania były zerowe. Siedzę w hobby od lat, gram w głównie w ciężkie tytuły, więc życie nauczyło mnie mniej znane gry z black friday to najczęściej tragedia i przecena nie jest znikąd :P Oj jak bardzo się myliłem. Czy gra jest warta tych domyślnych 200 zł? Absolutnie nie. Czy 50 zł to dobra? Wręcz super (osobiście do 100 zł bym ją wziął, gdybym miał kupować drugi raz, powyżej bym się musiał zastanowić). Gra jest prosta, szybka i przyjemna. Każdy z was buduje sobie miasto z kafelków, łączy sie kolorami i punktuje według zasad. Proste? Proste. Do tego mam 4 wskaźniki (mana, która jest jokerem i którą przekształcamy w inny zasób skrycie [pozwala nam to ukryć nasze zamiary przed innymi graczami], Influence, który pokazuje jak bardzo rządzimy w tej rundzie [liczy sie kto ma najwiecej z graczy, potem drugi etc na podstawie tego nagrody za runde], potem kasa a na koncu prestige czyli zwykle punkty zwyciestwa. Dodatkowo na kazdy zasob jest limit 60p na runde, aby nikt zbytnio nie odskoczył w żadnym kierunku. Masa kafelków, które dokupisz do swojego miasta i które zmienią w jakim kierunku potoczy się twoja gra. Potwory, które w formie kafelków będą ci przeszadzać, karty wpływu o które będziesz walczył. A wszystkiego z tych rzeczy jest masa. I tutaj przechodzimy do wykonania. Owszem graficznie gra ma swoje lata i to lekko czuć (taki lekki old school), ale jest ładna, osobiście mi się podoba. zaś gry w grze? Masa!!! Kafelek jest ponad setka, więc jest z czego wybierać, do tego dużo potworów, dużo kart. Dodatkowo jest moduł artefaktów dla bardziej zaawansowanych graczy. Masa gry w grze za 50 zł!!! Naprawdę to chyba mój pierwszy porządny zakup na BF i kompletne zaskoczenie. Dodatkowo gra do 6 graczy, gdzie jedyny cooldown to liczenie punków (można to robić jednocześnie), a potem kupno 2 kafelków. Działa na każdą liczbę graczy. A i czy wspomniałem, że miasto budujemy na czas? Więc jest tym ciekawiej. Gram w gry ciężkie, gram w lekkie. To jest super, dzięki kaczki, że wrzuciliście to na promocje :D Z całego serduszka polecam, szczególnie, że już się pojawiają oferty na olx, bo sprzedają ludzie po BF. a i jak coś to wszystko w insercie od gametrayz! Pionowa jak i poziomowa nic się nie rozlatuje.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Sorcerer City (Scott Caputo)

Post autor: Leviathan »

Dorzucam link do unboxingu tego tytułu na Wojennik TV:

ODPOWIEDZ