Nemesis (Adam Kwapiński)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10882
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3349 times
Been thanked: 3205 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: japanczyk »

Hardkor pisze: 01 mar 2023, 01:15
brazylianwisnia pisze: 28 lut 2023, 21:27
To oni kiedyś to drukowali?sculpty postaci nie były KSE?
Były, więc nowy After musi mieć w sklepowej wersji nowe sculpty i arty.
I wyglada na to, ze tak bedzie:
Rebel.pl pisze:Kickstarter Exclusive dotyczył wyglądu postaci bohaterów. Oznacza to, że graficzne reprezentacje postaci na kartach, na planszetce oraz figurki ulegną zmianie.
Obrazek
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 53 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kruker »

Wg mnie to jakaś bzdura. Bo teraz że wszystkimi KS exclusive w dowolnej grze będzie tak można zrobić.
Dodatkowe karty KSE? Nie ma problemu, wystarczy zmienić grafikę na kartach. Itd. itp.
I jakby co, to nie posiadam żadnych KS exclusive do Nemesisa
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: sopel82 »

Rebel.pl pisze:Kickstarter Exclusive dotyczył wyglądu postaci bohaterów. Oznacza to, że graficzne reprezentacje postaci na kartach, na planszetce oraz figurki ulegną zmianie.
I to jest genialny pomysł, żeby wyciągnąć jeszcze więcej kasy, bo kolekcjonerzy i fomowcy będą musieli kupić też nowego aftermatha ;-)
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

kruker pisze: 01 mar 2023, 10:12 Wg mnie to jakaś bzdura. Bo teraz że wszystkimi KS exclusive w dowolnej grze będzie tak można zrobić.
Dodatkowe karty KSE? Nie ma problemu, wystarczy zmienić grafikę na kartach. Itd. itp.
I jakby co, to nie posiadam żadnych KS exclusive do Nemesisa
no nie, mylisz się. W każdej prawie kampanii cały dodatek jest KSE. Tutaj były arty i figurki. Czemu tak zrobili? Nie mam pojęcia. Owszem jeśli masz na myśli, że teraz np. nowy dodatek do karcianki będzie KSE, ale tylko arty z niego to teoretycznie jest to obejście dla wydaców, ale no ja się z tym nie spotkałem nigdy poza właśnie Nemesis. Swoją drogą ciekawe czemu tak do tego podeszli te lata temu.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1586
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 717 times
Been thanked: 1065 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: ave.crux »

Co to za różnica czy po tych kilku latach ktoś też będzie miał ten dodatek? Chyba powinno się cieszyć że będzie u większej liczby osób i będzie można pogadać o plusach i minusach w szerszym gronie oraz nie będzie januszowania, że 700zl za dodatek trzeba wyłożyć
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: sopel82 »

Hardkor pisze: 01 mar 2023, 10:21 Swoją drogą ciekawe czemu tak do tego podeszli te lata temu.
Wydaje mi się, że w planach mogło być wydanie samego dodatku Pokłosie (bez dodatkowych postaci).
ave.crux pisze: 01 mar 2023, 10:33 Co to za różnica czy po tych kilku latach ktoś też będzie miał ten dodatek? Chyba powinno się cieszyć że będzie u większej liczby osób i będzie można pogadać o plusach i minusach w szerszym gronie oraz nie będzie januszowania, że 700zl za dodatek trzeba wyłożyć
Patrząc z tej strony to prawda, ale chodzi tu głównie o kłamstwa wydawnictw podczas kampanii. Exclusivów używa się, żeby ludzie nie czekali na retail, więc wydawanie tego potem w retailu, to okazuje się tylko chwyt marketingowy (naprawdę nikt im nie kazał ogłaszać tych rzeczy jako KS exclusive). Biznes i tylko biznes (i faker w stronę backerów, czyli ludzi, którzy im zaufali, kiedy wcale nie było pewne, że projekt stanie się takim hitem).
Ostatnio zmieniony 01 mar 2023, 11:03 przez sopel82, łącznie zmieniany 1 raz.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Awatar użytkownika
kaimada
Posty: 1129
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:58
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: kaimada »

ave.crux pisze: 01 mar 2023, 10:33 Co to za różnica czy po tych kilku latach ktoś też będzie miał ten dodatek? Chyba powinno się cieszyć że będzie u większej liczby osób i będzie można pogadać o plusach i minusach w szerszym gronie oraz nie będzie januszowania, że 700zl za dodatek trzeba wyłożyć
Parafrazując Hana Solo z TFA
"This is not how KS works".
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Dawno się nie odzywałem w temacie, więc robię kolejną reklamę! Oczywiście chodzi o Nemesis w Boardowej (w Krakowie).

Tym razem krótki opis dwóch rzeczy
Obrazek
1. Planujemy prawdopodobnie pierwszy w Polsce quiz o grze Nemesis!
Zaplanowaliśmy go na 03.04.2023 roku o godzinie 17/17:30 (na tę chwilę 17). Quiz jest organizowany przy pełnej współpracy z sklepem Dragon - Eye, który jest sponsorem naszych głównych nagród. Pule mamy aż 400 zł na top3 miejsca, więc wydaje mi się, że jest o co walczyć :). Obowiązują zapisy na naszej grupie ->


Serdecznie zapraszam. Jako osoba z dziesiątkami rozgrywek za sobą ułożyłem dobre 40 pytań. O zasadach, o kickstarterze, o naszym wydarzeniu. Masa tego jest!

2. Wydarzenie jest organizowany cyklicznie i dziś mieliśmy nasze czwarte spotkanie. Na każdym mamy około po 40 osób zapisanych i gramy teraz stale na 7 stołach. Powoli do gry wchodzą już dodatki, mieszamy wersje. No jest tego wiele. Oczywiście wciąż są stoły z zwykłą podstawową edycją gry oraz wciąż jest tłumaczenie zasad dla nowych graczy :) W samej grupie jest już nas prawie 200 osób. No po prostu rośnie nam piękne community w Krakowie :) Dodatkowo Rebel wsparł naszą inicjatywę, więc każdy stół ma maty, dice traye oraz Terrain Packi. Dodatkowo niektóre kopie gier są z naszych prywatnych kolekcji, więc figurki są pomalowane :) No i wiadomo - część z nas to osoby grające od lat, więc stale służymy radą i pomocą.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: szmajchel »

Czy warto kupić nemesis (albo lockdown) do grania tylko we dwie osoby? Jakie macie doświadczenia w takim składzie?
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: sopel82 »

szmajchel pisze: 21 mar 2023, 13:53 Czy warto kupić nemesis (albo lockdown) do grania tylko we dwie osoby? Jakie macie doświadczenia w takim składzie?
Najczęściej gram Nemesis (podstawka) na 2os lub na 4os i mi się sprawdza. Lubię grać na 2 osoby, dla mnie gra nic nie traci, to taka różnica jak oglądać Obcy vs Obcy 2, jest spokojniej, trochę inne granie, ale klimat też super. Jednak to tak naprawdę sprawa indywidualna.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
Golfang
Posty: 1981
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 228 times
Been thanked: 311 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Golfang »

ja głównie grywam solo na 2 postacie albo w 2 osoby - gra się świetnie. Czy jest mnie stworów - nie koniecznie! Ostatnio mieliśy takiego pecha że w ostatecznie na planszy było az 5 obcych! - tylko na postacie graczy. Wszystko zależy od (nie)szczęścia :)
Dodam że my gramy tylko w tryb full-coop. Jak gram solo - to wiadomo że inaczej się nie da, a jak gram z kumplem to ona nie lubi grać tego semi-coop (mówi że to jest bez sensu, bo to jest ruletka czy ktoś ma zbieżne cele czy nie - i dla niego szkoda czasu na ten tryb).
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 561
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: goldsun »

Hmmm ... tak mi przyszło do głowy - nie zaczął ktoś przypadkiem robić "automy" dla predatora?
Nie jestem pewien co do zrobienia takiego mechanizmu dla postaci graczy, chociaż gdyby im nie dawać celów korporacyjnych, to można by dodatkowe postacie dać jako NPCe. Poza tym, zawsze 2 osoby mogą grać na "po 2 postacie", kwestia dopracowania celów, żeby nie zabijali własnych postaci, to by musiały być jakieś cele "drużynowe".
Ale wydaje mi się na 1st rzut oka, że dla predatora taki automat by się dało zrobić z jakimś sensem.
Pytanie na ile to by wpływało na lepsze granie w 2 osoby?

Odpowiadając na pytanie - ja wprawdzie w 1,2,4 osoby, ale tylko coopy, a to jednak tylko część tego co można z gry wyciągnąć. W coopy na pewno można w 2 osoby spokojnie grać.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 561
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: goldsun »

szmajchel pisze: 21 mar 2023, 13:53 Czy warto kupić nemesis (albo lockdown) do grania tylko we dwie osoby? Jakie macie doświadczenia w takim składzie?
Jedna uwaga która właśnie mi podpadła podczas rozkładania Lockdowna.
Cele korporacyjne dla 2 osób są całe trzy, z czego dwa to "któraś postać nie może przeżyć" (nie pamiętam jak działa cel, jeśli wskaże, że to ja nie mogę przeżyć - jeśli przesuwa o jeden, to właściwie oznacza, że zawsze to ta druga postać nie może przeżyć).
Celów osobistych jest więcej do wyboru dla 2 osób i jest większa różnorodność.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 280
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Azel »

Jak dla mnie Nemesis na 2 osoby chodzi dobrze tylko w trybie kampanii (pierwsza książeczka). W każdej innej formie gra traci swoje atuty.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Banan91PL
Posty: 21
Rejestracja: 16 gru 2022, 00:22
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Banan91PL »

Ktoś wie kiedy wyjdzie Pokłosie ? Chętnie pogralbym w lockdownie nowymi postaciami. Druga sprawa mam dodatek do lockdown z grzybami ale jeszcze nie grany ktoś grał ? Jak wrażenia. ?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Banan91PL pisze: 24 mar 2023, 15:03 Ktoś wie kiedy wyjdzie Pokłosie ? Chętnie pogralbym w lockdownie nowymi postaciami. Druga sprawa mam dodatek do lockdown z grzybami ale jeszcze nie grany ktoś grał ? Jak wrażenia. ?
Wyszło już parę lat temu :) A jeśli Ci chodzi o rebel to nie dali konkretnej daty, ale z tego co zrozumiałem na live to najszybciej końcem roku.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Degohl
Posty: 30
Rejestracja: 12 lip 2021, 08:16
Has thanked: 9 times
Been thanked: 10 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Degohl »

Wie ktoś czy będzie dodruk Nieznanych historii #2? Obecny szybko się rozszedł i nie zdążyłem kupić
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Degohl pisze: 18 kwie 2023, 16:39 Wie ktoś czy będzie dodruk Nieznanych historii #2? Obecny szybko się rozszedł i nie zdążyłem kupić
Pewnie będzie prędzej czy później wraz z dodrukiem podstawki. Jak nie to na pewno moim zdaniem będzie na najbliższym KS.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 865
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 271 times
Been thanked: 254 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Dako »

Jeśli kogoś zastanawia wysyp ofert dodatku Nemesis Aftermath to powód jest taki, że na Rebelkonie można było go kupić podobno za 150 pln (może ktoś potwierdzić?).
Może warto poczekać na premierę?
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: aduko »

Dako pisze: 24 kwie 2023, 11:38 Jeśli kogoś zastanawia wysyp ofert dodatku Nemesis Aftermath to powód jest taki, że na Rebelkonie można było go kupić podobno za 150 pln (może ktoś potwierdzić?).
Może warto poczekać na premierę?
Tak, był dostępny Aftermath, ale nie Pokłosie :) Medyk też byl, 50 zł.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

Dako pisze: 24 kwie 2023, 11:38 Jeśli kogoś zastanawia wysyp ofert dodatku Nemesis Aftermath to powód jest taki, że na Rebelkonie można było go kupić podobno za 150 pln (może ktoś potwierdzić?).
Może warto poczekać na premierę?
Nie byłem, ale tak, tak było. Wątpie by za 150 zł to było potem w retailu.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: BOLLO »

aduko pisze: 24 kwie 2023, 11:42
Dako pisze: 24 kwie 2023, 11:38 Jeśli kogoś zastanawia wysyp ofert dodatku Nemesis Aftermath to powód jest taki, że na Rebelkonie można było go kupić podobno za 150 pln (może ktoś potwierdzić?).
Może warto poczekać na premierę?
Tak, był dostępny Aftermath, ale nie Pokłosie :) Medyk też byl, 50 zł.
A to nie to samo tyle tylko że w polskiej wersji językowej?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4444
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 843 times
Kontakt:

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: Hardkor »

BOLLO pisze: 24 kwie 2023, 11:54
aduko pisze: 24 kwie 2023, 11:42
Dako pisze: 24 kwie 2023, 11:38 Jeśli kogoś zastanawia wysyp ofert dodatku Nemesis Aftermath to powód jest taki, że na Rebelkonie można było go kupić podobno za 150 pln (może ktoś potwierdzić?).
Może warto poczekać na premierę?
Tak, był dostępny Aftermath, ale nie Pokłosie :) Medyk też byl, 50 zł.
A to nie to samo tyle tylko że w polskiej wersji językowej?
To jest dokładnie 1:1 to samo. Pokłosie to spolszczona nazwa, ale nie znajduje się ona na żadnym pudełku z tego co wiem.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 420
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 144 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: aduko »

Hardkor pisze: 24 kwie 2023, 12:05
BOLLO pisze: 24 kwie 2023, 11:54
aduko pisze: 24 kwie 2023, 11:42

Tak, był dostępny Aftermath, ale nie Pokłosie :) Medyk też byl, 50 zł.
A to nie to samo tyle tylko że w polskiej wersji językowej?
To jest dokładnie 1:1 to samo. Pokłosie to spolszczona nazwa, ale nie znajduje się ona na żadnym pudełku z tego co wiem.
Wersja retaliowa będzie miała inny design postaci.
Awatar użytkownika
sopel82
Posty: 469
Rejestracja: 17 lis 2022, 11:07
Has thanked: 154 times
Been thanked: 157 times

Re: Nemesis (Adam Kwapiński)

Post autor: sopel82 »

aduko pisze: 24 kwie 2023, 12:11 Wersja retaliowa będzie miała inny design postaci.
Chyba mylisz pojęcia. We wspieraczce Nemesis na KS był Aftermath/Pokłosie (ta wersja PL na pudle miała też napisane Aftermath, a nie Pokłosie, Aftermath = Pokłosie). I ta wersja była na Rebelkonie.

Natomiast nowa zapowiadana wersja która będzie pod koniec 2023 lub później, będzie miała zmieniony design postaci.
sprzedam / bgg contribs / “an’ it harm none, do what ye will”
ODPOWIEDZ