Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Rykas »

Czy uruchomienie pułapki kończy ruch aktywnego gracza?
Np. Gracz przechodzi przez zielony pokój do niebieskiego, który chce aktywować, w zielonym pokoju inny gracz uruchamianie pułapkę. Czy gracz dochodzi do pokoju niebieskiego, czy kończy ruch gdzie uruchomila sie pułapka?
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 262
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 73 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Montesque »

Rykas pisze: 22 mar 2023, 09:11 Czy uruchomienie pułapki kończy ruch aktywnego gracza?
Np. Gracz przechodzi przez zielony pokój do niebieskiego, który chce aktywować, w zielonym pokoju inny gracz uruchamianie pułapkę. Czy gracz dochodzi do pokoju niebieskiego, czy kończy ruch gdzie uruchomila sie pułapka?
Pułapka uruchamia się, gdy gracz kończy ruch w pomieszczeniu danego koloru, a nie gdy przez taki przechodzi. Dodatkowo nie ma wpływu na wykonywaną akcję przez danego gracza (chyba, że rezultat odpalenia tej pułapki mówi inaczej).

EDIT: Błąd, poniżej poprawne wyjaśnienie pułapki.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2023, 11:01 przez Montesque, łącznie zmieniany 1 raz.
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

serio tak jest?
W instrukcji przy objaśnieniu pułapek (s. 27) stoi:
Kiedy Mag porusza się do pomieszczenia w kolorze, wskazanym
na karcie pułapki, to zostaje ona uruchomiona. Kiedy to następuje, należy
odkryć kartę pułapki i zastosować efekt zgodny
z kolorem pomieszczenia. Pułapka nie jest uruchamiana przez figurki już
znajdujące się w pomieszczeniu lub opuszczające go.
Efekt uruchomionego czaru ochronnego lub pułapki, przerywa właśnie
rozgrywaną akcję i musi zostać w pełni rozstrzygnięty zanim gra zostanie
wznowiona. Kiedy Mag zostanie pokonany w efekcie uruchomienia pułapki,
nie kończy wykonywania akcji (więcej na temat obrażeń i pokonania na
stronie 30), a swoją turę rozgrywa kolejny gracz.
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 262
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 73 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Montesque »

aeiou871 pisze: 22 mar 2023, 09:54 serio tak jest?
W instrukcji przy objaśnieniu pułapek (s. 27) stoi:
Kiedy Mag porusza się do pomieszczenia w kolorze, wskazanym
na karcie pułapki, to zostaje ona uruchomiona. Kiedy to następuje, należy
odkryć kartę pułapki i zastosować efekt zgodny
z kolorem pomieszczenia. Pułapka nie jest uruchamiana przez figurki już
znajdujące się w pomieszczeniu lub opuszczające go.
Efekt uruchomionego czaru ochronnego lub pułapki, przerywa właśnie
rozgrywaną akcję i musi zostać w pełni rozstrzygnięty zanim gra zostanie
wznowiona. Kiedy Mag zostanie pokonany w efekcie uruchomienia pułapki,
nie kończy wykonywania akcji (więcej na temat obrażeń i pokonania na
stronie 30), a swoją turę rozgrywa kolejny gracz.
"do pomieszczenia" - a nie gdy przechodzi przez pomieszczenie.

Tak, a w praktyce pułapki zazwyczaj odpalają się, gdy gracz skończy wykonywać swoją akcję. Czasem jest inaczej, ale jest to zawsze konkretnie na karcie pułapki napisane.
aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: aeiou871 »

Montesque pisze: 22 mar 2023, 10:06
"do pomieszczenia" - a nie gdy przechodzi przez pomieszczenie.

Tak, a w praktyce pułapki zazwyczaj odpalają się, gdy gracz skończy wykonywać swoją akcję. Czasem jest inaczej, ale jest to zawsze konkretnie na karcie pułapki napisane.
Czyli przechodząc przez pomieszczenie, nie wchodzę do tego pomieszczenia? Trochę się to kłóci z logiką i nie widzę nigdzie w zasadach rozróżnienia między przechodzeniem a wchodzeniem do pomieszczenia - jeśli takie istnieje, to wskaż je, proszę. RAW wejście oznacza aktywację pułapki.
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Rykas »

Większość pułapek ma tekst kiedy wkracza( czyli rozumiem że również przechodzi), a niektóre mają gdy kończy ruch.

Kolejne pytanie. Czy pułapki i ochrony na których mamy żeton, ale jeszcze nie wykonaliśmy ich działania, trzeba odrzucić, żeby wyjść z celi? (są to nasze ostatnie karty, oraz brak akcji fizycznych) czy jest to traktowane jako użyty czar i nie można go odrzucić więc zostajemy w celi?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1611
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

Montesque pisze: 22 mar 2023, 10:06
"do pomieszczenia" - a nie gdy przechodzi przez pomieszczenie.

Tak, a w praktyce pułapki zazwyczaj odpalają się, gdy gracz skończy wykonywać swoją akcję. Czasem jest inaczej, ale jest to zawsze konkretnie na karcie pułapki napisane.
W pełni się nie zgodzę ;)
Właśnie sam wpadłeś w pułapkę - Pułapkę błędnego tłumaczenia.
W angielskiej instrukcji jest to dużo jaśniej wskazane:
Spoiler:
Kiedy model wchodzi do pomieszczenia odpalana jest pułapka.
Dodatkowo przerywa akcję modelu ( maga w tym wypadku) w momencie aktywacji, a akcja modelu kontynuowana jest po rozpatrzeniu pułapki. Chyba, że mag nie dożyje do swojej akcji (Pułapka lub jej następstwa go zabiją) . Wtedy maga tura kończy się.

Dlatego takie ważne jest by jasno wskazywać, którędy idzie mag. I ja uczulam na to tłumacząc grę, by każdy pokazywał figurką/ręka którędy idzie a nie dokąd.

Rykas pisze: 22 mar 2023, 10:41 Większość pułapek ma tekst kiedy wkracza( czyli rozumiem że również przechodzi), a niektóre mają gdy kończy ruch.

Kolejne pytanie. Czy pułapki i ochrony na których mamy żeton, ale jeszcze nie wykonaliśmy ich działania, trzeba odrzucić, żeby wyjść z celi? (są to nasze ostatnie karty, oraz brak akcji fizycznych) czy jest to traktowane jako użyty czar i nie można go odrzucić więc zostajemy w celi?
Aktywna ochrona, czy pułapka może zostać zamieniona na ruch. Jest to dosłownie napisane na końcu strony 23 w instrukcji pod opisem zamiany czaru na ruch.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 262
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 73 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Montesque »

nidhog pisze: 22 mar 2023, 10:41 W pełni się nie zgodzę ;)
Tak, graliśmy źle.
Jak właśnie doczytałem, nawet drugi przykład w instrukcji mówi o przechodzeniu przez pokój i odpaleniu pułapki.
Dzięki :)
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Rykas »

Obrazek

1. Czu usunąć można tylko swój ołtarz?
2. Czy muszę uleczyć wszystkie figurki? Czy mogę wybrać które chce a które nie?

Obrazek

3. Czy po tym jak ktoś zginie z powodu burzy z piorunami nadal ma żeton zakazu przemieszczania się na następną turę?

Obrazek

4. Spisek kradnie połowę punktów z wydarzenia po prawej stronie dołu karty czy sumy po lewej i prawej?

5. Kradnie oznacza że czarna róża dostaje zmniejszona liczbe punktów?
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1611
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 358 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: nidhog »

Rykas pisze: 22 mar 2023, 11:12 1. Czu usunąć można tylko swój ołtarz?
2. Czy muszę uleczyć wszystkie figurki? Czy mogę wybrać które chce a które nie?
3. Czy po tym jak ktoś zginie z powodu burzy z piorunami nadal ma żeton zakazu przemieszczania się na następną turę?
4. Spisek kradnie połowę punktów z wydarzenia po prawej stronie dołu karty czy sumy po lewej i prawej?
5. Kradnie oznacza że czarna róża dostaje zmniejszona liczbe punktów?
1. Nie ma oznaczenia własności - możesz każdy
2. Musisz. Aczkolwiek aż do wartości 3, a 0 tez jest wartością aż do 3
3. Nie. Po śmierci (trafieniu do celi) żetony są usuwane.
4. Spisek powoduje usunięcie karty wydarzeń z stołu, a to daje punkty róży. Dlatego kradniemy z prawej, czyli za usunięcie.
5. Tak.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 127
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Sylwiano »

Czy ktoś mi może podpowiedzieć co oznacza "czar możliwości" na karcie czaru sugestia.
Obrazek
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Black Rose Wars: Rebirth

Post autor: Błysk »

Dobra, niech mi to ktoś przetłumaczy na ludzki język:

"Możliwe jest wybranie figurki jako fałszywego celu Efektu, który dotyczy (maga, ewokacji, figurki). Taka figurka nie znajduje się w Loży, co ma na celu umożliwenie magowi zastosowanie jak największej części danego Efektu. Fałszywy Cel nie otrzymuje żadnych obrażeń."

Czy tu chodzi o to, że jak mam zaklęcie (zaklęcie zmyślone) np. "Wybierz maga, zadaj mu 3 obrażenia. Wylecz sobie 3 obrażenia" To mogę wybrać "nicość" jako cel, który powinien otrzymać obrażenia i tylko się wyleczyć? I czy dotyczy to tylko zaklęć z nieskończonym zasięgiem?

EDIT: Widzę, PYTANIE DOTYCZY REBIRTH, chyba moderacja uznała, że 2 wątki są niepotrzebne.
EDIT 2: Jest gdzieś angielska wersja instrukcji do Rebirth? Może tam niektóre rzeczy są jaśniej wytłumaczone.
misiu1489
Posty: 35
Rejestracja: 30 maja 2020, 14:30
Been thanked: 2 times

Re: Black Rose Wars: Rebirth

Post autor: misiu1489 »

Błysk pisze: 12 sty 2024, 14:54 Dobra, niech mi to ktoś przetłumaczy na ludzki język:

"Możliwe jest wybranie figurki jako fałszywego celu Efektu, który dotyczy (maga, ewokacji, figurki). Taka figurka nie znajduje się w Loży, co ma na celu umożliwenie magowi zastosowanie jak największej części danego Efektu. Fałszywy Cel nie otrzymuje żadnych obrażeń."

Czy tu chodzi o to, że jak mam zaklęcie (zaklęcie zmyślone) np. "Wybierz maga, zadaj mu 3 obrażenia. Wylecz sobie 3 obrażenia" To mogę wybrać "nicość" jako cel, który powinien otrzymać obrażenia i tylko się wyleczyć? I czy dotyczy to tylko zaklęć z nieskończonym zasięgiem?

EDIT: Widzę, PYTANIE DOTYCZY REBIRTH, chyba moderacja uznała, że 2 wątki są niepotrzebne.
EDIT 2: Jest gdzieś angielska wersja instrukcji do Rebirth? Może tam niektóre rzeczy są jaśniej wytłumaczone.
Moim zdaniem tak jak napisałeś, czyli wybierasz sobie do jakiegoś fragmentu efektu cel, który fizycznie nie istnieje (nicość, zmyślona figurka itd.), żeby zastosować dalszą część całego efektu, bo zawsze musisz stosować efekty od kropki do kropki.

Angielska instrukcja jest na stronie ludusów: https://app.ludusmagnusstudio.com/pages ... rRules.php#! , ale w zasadzie mówi to samo.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Błysk »

I kolejne pytanie, bo może jestem głupi, albo za bardzo podejrzliwy co do wordingu (z doświadczenia w innych karciankach):

Zaklęcie "Źródło życia": Zasięg 2, CEL: kafel.

"Możesz umieścić wybraną przez siebie figurkę w Pomieszczeniu, które jest 1 kafel od celu. Ulecz 2. Zyskaj 1 Punkt".

Do czego powinienem odnosić ulecz? DO SIEBIE (rzucającego czar, niezależnie od tego gdzie jest jego mag), Do wszystkich figurek na kaflu celu, do figurki, którą przesunąłem poza zasięg czaru?

To samo odnosi się do efektu Zyskaj 1 punkt. KTO? Ja, wszyscy magowie na kaflu, w który wycelowałem, wszyscy magowie posiadajacy jakąkolwiek figurkę na kaflu, który był celem?

A właściwie to czy jeśli efekt działa na wszystkich w pomieszczeniu, to czy jakoś to rozdzielam (ten dostanie 1 ulecz, a ten też 1 ulecz i to tyle, bo suma to ulecz 2), czy wszyscy dostają 2 ulecz, czy może ja decyduję kto dostanie 2 ulecz?

Czy to jest gdzieś wyjaśnione w instrukcji, jak ten wording działa? Bo porobili keywordy, ale nigdzie ich nie wytłumaczyli (poza Cierpieniem, które jest zdefiniowane, ale nie w instrukcji XD). Chyba, że ja tego po prostu nie potrafię znaleźć.

I jeszcze pytanie o rozstrzyganie efektów. Efekt mówi "odrzuć A lub B". Mam A, nie mam B. Czy muszę odrzucić A, czy mogę spróbować wykonać efekt wybierając do odrzucenia B, którego nie posiadam?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: BOLLO »

Błysk pisze: 15 sty 2024, 00:00 Do czego powinienem odnosić ulecz? DO SIEBIE
Tak do siebie, leczysz siebie o 2 pkt i dostajesz 1punkt.
Błysk pisze: 15 sty 2024, 00:00 Czy to jest gdzieś wyjaśnione w instrukcji, jak ten wording działa?
Ja mam pierwszą wersję i tam mam kodex (osobna instrukcja) ale niewiele on wyjaśnia.
Błysk pisze: 15 sty 2024, 00:00 I jeszcze pytanie o rozstrzyganie efektów. Efekt mówi "odrzuć A lub B". Mam A, nie mam B. Czy muszę odrzucić A, czy mogę spróbować wykonać efekt wybierając do odrzucenia B, którego nie posiadam?
Skoro nie posiadasz B (opcja wyboru) to analogicznie musisz zrobić A. :wink:
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Błysk »

BOLLO pisze: 15 sty 2024, 07:49
Błysk pisze: 15 sty 2024, 00:00 Do czego powinienem odnosić ulecz? DO SIEBIE
Tak do siebie, leczysz siebie o 2 pkt i dostajesz 1punkt.
Błysk pisze: 15 sty 2024, 00:00 Czy to jest gdzieś wyjaśnione w instrukcji, jak ten wording działa?
Ja mam pierwszą wersję i tam mam kodex (osobna instrukcja) ale niewiele on wyjaśnia.
Błysk pisze: 15 sty 2024, 00:00 I jeszcze pytanie o rozstrzyganie efektów. Efekt mówi "odrzuć A lub B". Mam A, nie mam B. Czy muszę odrzucić A, czy mogę spróbować wykonać efekt wybierając do odrzucenia B, którego nie posiadam?
Skoro nie posiadasz B (opcja wyboru) to analogicznie musisz zrobić A. :wink:
Dzięki! Czyli mogę uogólnić, że efekt ulecz i zyskaj odnosi się zawsze do rzucającego, jeśli nie jest napisane inaczej?

Natomiast efekty zadaj obrażenia/ zamień dotyczą zawsze celu lub wszystkich na kaflu (jeśli to kafel był celem)?

Właśnie taki kodeks by się przydał (dobrze napisany) w rebirth nie ma, albo ja nie dostałem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5210
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: BOLLO »

Tak, możesz tak przyjąć. Natomiast jeżeli chodzi o obrażenia to masz na kartach podane (ikona) czy dotyczy to konkretnie MAGA czy innego wskazanego celu. Czasem możesz chcieć zabić/zranić np własną ewokacje (nie pamiętam dokładnie czy to legalne ale pamiętam że tak robiliśmy) aby coś tam zyskać dzięki temu.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 808
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Pierwsza (niepełna) partia BRW:R za nami. Oczywiście już pojawiły się pewne pytania:

1) Nekrotyczne Feromony
Spoiler:
Jak interpretować "celem jest ten mag". Czy aktywowana ewokacja musi zaatakować maga, który aktywował pułapkę? Czy tylko od tego maga mierzymy zasięg, w którym wybieramy ewokację?
2) Ewokacja Umbra - do jednego gracza można przypisać do 3 takich, tak? Po jednej na każdy slot ewokacji
3) Szkoła Koszmaru i Umbry - karta szkoły mówi: "Figurce Koszmaru jest przypisana podstawka w kolorze Maga do którego został przypisany" ale przecież w pudełku nie ma takich podstawek, tylko te czarne półksiężyce xD niestety jest to tekst na karcie nie w instrukcji, więc sobie angielskiej wersji nie sprawdzę.
4) Z wykorzystaniem dodatku Ukryte Kolce (z poprzedniego core boxa, dodatek dla 5-6 gracza) zrobiliśmy sobie improwizowany tryb 5-osobowy. Swoją drogą - dość łatwo to zrobić dzięki czarnym obręczom Avatara. W BRW:R, przynajmniej w podstawce, magowie mają następujące statystyki życie/rozmiar ręki - albo 10/8, albo 11/7. Zdziwiło mnie, że Marco z ukrytych kolców ma bodajże 9/9 - przede wszystkim miał mniej życia niż wszyscy pozostali, a rozmiar ręki nie był zbyt użyteczny. Zastanawiam się czy było to celowe - może dlatego, że ma mocne personalne zaklęcie obronne (zignoruj efekt zaklęcia i coś tam jeszcze), czy może jest on po prostu niezbyt kompatybilny z Rebirth.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Błysk »

Seraphic_Seal pisze: 15 sty 2024, 10:09 Pierwsza (niepełna) partia BRW:R za nami. Oczywiście już pojawiły się pewne pytania:

1) Nekrotyczne Feromony
Spoiler:
Jak interpretować "celem jest ten mag". Czy aktywowana ewokacja musi zaatakować maga, który aktywował pułapkę? Czy tylko od tego maga mierzymy zasięg, w którym wybieramy ewokację?
2) Ewokacja Umbra - do jednego gracza można przypisać do 3 takich, tak? Po jednej na każdy slot ewokacji
3) Szkoła Koszmaru i Umbry - karta szkoły mówi: "Figurce Koszmaru jest przypisana podstawka w kolorze Maga do którego został przypisany" ale przecież w pudełku nie ma takich podstawek, tylko te czarne półksiężyce xD niestety jest to tekst na karcie nie w instrukcji, więc sobie angielskiej wersji nie sprawdzę.
4) Z wykorzystaniem dodatku Ukryte Kolce (z poprzedniego core boxa, dodatek dla 5-6 gracza) zrobiliśmy sobie improwizowany tryb 5-osobowy. Swoją drogą - dość łatwo to zrobić dzięki czarnym obręczom Avatara. W BRW:R, przynajmniej w podstawce, magowie mają następujące statystyki życie/rozmiar ręki - albo 10/8, albo 11/7. Zdziwiło mnie, że Marco z ukrytych kolców ma bodajże 9/9 - przede wszystkim miał mniej życia niż wszyscy pozostali, a rozmiar ręki nie był zbyt użyteczny. Zastanawiam się czy było to celowe - może dlatego, że ma mocne personalne zaklęcie obronne (zignoruj efekt zaklęcia i coś tam jeszcze), czy może jest on po prostu niezbyt kompatybilny z Rebirth.
1. Tylko ewokacja musi być tyle ode celu, ewokacja atakuje co chce kontrolujący mag.

2. Ciekawe pytanie, nie jestem w domu to nie popatrzę na szkołę koszmaru, ale patrząc na podstawki koszmaru to tylko 3 się mieszczą xD

3. To jest bardzo złe tłumaczenie chyba. Wydaje mi się, że chodzi o to, że umbrę "dokładasz" do podstawki maga (kształt idealnie pasuje) i że tej umbry nie da się odkleić, łazi za magiem. Też wczoraj długo się zastanawiałam o co chodzi.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1401
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 153 times
Been thanked: 181 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Błysk »

BOLLO pisze: 15 sty 2024, 08:04 Tak, możesz tak przyjąć. Natomiast jeżeli chodzi o obrażenia to masz na kartach podane (ikona) czy dotyczy to konkretnie MAGA czy innego wskazanego celu. Czasem możesz chcieć zabić/zranić np własną ewokacje (nie pamiętam dokładnie czy to legalne ale pamiętam że tak robiliśmy) aby coś tam zyskać dzięki temu.
W Rebirth akurat nielegalne :)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 808
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Błysk pisze: 15 sty 2024, 10:36 1. Tylko ewokacja musi być tyle ode celu, ewokacja atakuje co chce kontrolujący mag.
Dokładnie tak to interpretowałem, ale jeden z graczy się kłócił inaczej xD
Błysk pisze: 15 sty 2024, 10:36 2. Ciekawe pytanie, nie jestem w domu to nie popatrzę na szkołę koszmaru, ale patrząc na podstawki koszmaru to tylko 3 się mieszczą xD
Na karcie opisu szkoły jest dopisek, z którego możnaby wnioskować, że dwa Koszmary nie mogą zajmować tego samego miejsca na ewokację pod planszą postaci.
Spoiler:
Swoją drogą - czy w którymkolwiek dodatku są jakieś inne ewokacje typu koszmar? Bo jeśli nie, to czytelniej byłoby chyba na opisie szkoły pisać wprost Umbra
Błysk pisze: 15 sty 2024, 10:36 3. To jest bardzo złe tłumaczenie chyba. Wydaje mi się, że chodzi o to, że umbrę "dokładasz" do podstawki maga (kształt idealnie pasuje) i że tej umbry nie da się odkleić, łazi za magiem. Też wczoraj długo się zastanawiałam o co chodzi.
Też zakładam, że słabe tłumaczenie albo jakaś zaszłość ze wcześniejszej iteracji gry/instrukcji. Czy w poprzedniej wersji (nie rebirth) nie było przypadkiem takich podstawek w kolorach graczy? Chyba, że tylko jakieś customowe w necie widziałem
Spoiler:
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 808
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

I jeszcze przyznawanie puntków za pokonanych magów w BRW:R...

Obrazek
O co chodzi z tym dopiskiem przy opisie remisu "w tym jeden Punkt Mocy za "uczestnictwo", patrz przykład poniżej.". Jeżeli poza 1. i 2. miejscem jest więcej niż 1 mag, to żaden z nich nie dostanie punktów? (bo 1-1=0). Brzmi to dość bez sensu. W angielskiej wersji jest w sumie to samo.

Dodatkowo byłby to niefajny wyjątek względem tego końcowego rozstrzygania remisów za zadania i trofea

W poprzednim Core Boxie (zarówno PL i ENG) było to wprost i fajnie napisane, że te -1pkt za remis dotyczy tylko remisów o pierwsze i drugie miejsce. Chyba po prostu przyjmę, że tak ma być zarówno przy punktach za trofea, jak i przy naprawianiu pomieszczeń.

Naprawiane pomieszczenia:
Spoiler:
Tutaj też remis na 3 miejscu może chyba dać teoretycznie 0 punktów? Jeśli dobrze pamiętam są pomieszczenia z 1 pkt za 3. miejsce.

Zadania i trofea:
Spoiler:
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Rience
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2020, 18:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Rience »

Błysk pisze: 15 sty 2024, 10:36 3. To jest bardzo złe tłumaczenie chyba. Wydaje mi się, że chodzi o to, że umbrę "dokładasz" do podstawki maga (kształt idealnie pasuje) i że tej umbry nie da się odkleić, łazi za magiem. Też wczoraj długo się zastanawiałam o co chodzi.
Dokładnie tak. W angielskiej wersji jest: A Nightmare model attaches to the Mage model's base which it is assigned to until that Nightmare is defeated or removed.
Seraphic_Seal pisze: 15 sty 2024, 10:44 Swoją drogą - czy w którymkolwiek dodatku są jakieś inne ewokacje typu koszmar? Bo jeśli nie, to czytelniej byłoby chyba na opisie szkoły pisać wprost Umbra
Jest Nocturnus w Szaleństwie. Dalej nie szukałem. Swoją drogą trochę mi się nie podoba, że w grze z awatarem ta szkoła jest w sumie poszkodowana przez fakt, że umbry należą do róży. Więc jej użyteczność ogranicza się do bicia graczy i do solo się nie nadaje - a przynajmniej jest dużo trudniejsza.
Seraphic_Seal pisze: 17 sty 2024, 09:27 O co chodzi z tym dopiskiem przy opisie remisu "w tym jeden Punkt Mocy za "uczestnictwo", patrz przykład poniżej.". Jeżeli poza 1. i 2. miejscem jest więcej niż 1 mag, to żaden z nich nie dostanie punktów? (bo 1-1=0). Brzmi to dość bez sensu. W angielskiej wersji jest w sumie to samo.
Wydaje mi się, że to bardzo niefortunne sformułowanie występujące już w angielskiej wersji. Autor CHYBA miał na myśli "przy remisie na 1. lub 2. miejscu dostajecie po 1 punkcie mniej. Pamiętajcie, że w punktach, które właśnie dostajecie zawiera się już nagroda za uczestnictwo, więc nie przyznawajcie jej sobie drugi raz".


Ze swojej strony jestem ciekaw, czy dobrze myślę co autor miał na myśli przy szkole wyroczni i przepowiedni (ten sam opis jest w pl i eng):. Ogólnie jest: dobieraj wydarzenia, aż dobierzesz nienatychmiastowe. Rozpatrz je wsadzając w miejsce, które chcesz. ... Wtasuj do talii wszystkie odkrytne karty nienatychmiastowe... Zakładam, że miało być: wtasuj karty NATYCHMIASTOWE, które odkryliście szukając nienatychmiastowej. W przeciwnym wypadku trzeba by było zczyścić planszę wydarzeń, co jest bez sensu, ba cała szkoła polega na manipulacji wydarzeniami i m.in. odrzucaniu ich, ale w wyniku zupełnie innego efektu niż przepowiednia (za nagrody).
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 808
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Seraphic_Seal »

Rience pisze: 19 sty 2024, 20:10
Seraphic_Seal pisze: 17 sty 2024, 09:27 O co chodzi z tym dopiskiem przy opisie remisu "w tym jeden Punkt Mocy za "uczestnictwo", patrz przykład poniżej.". Jeżeli poza 1. i 2. miejscem jest więcej niż 1 mag, to żaden z nich nie dostanie punktów? (bo 1-1=0). Brzmi to dość bez sensu. W angielskiej wersji jest w sumie to samo.
Wydaje mi się, że to bardzo niefortunne sformułowanie występujące już w angielskiej wersji. Autor CHYBA miał na myśli "przy remisie na 1. lub 2. miejscu dostajecie po 1 punkcie mniej. Pamiętajcie, że w punktach, które właśnie dostajecie zawiera się już nagroda za uczestnictwo, więc nie przyznawajcie jej sobie drugi raz".
O, faktycznie brzmi jak logiczny wniosek, to sobie chyba przyjmę jako zasadę dopóki ktoś tego oficjalnie nie rozwieje. Chociaż trochę słabo, że za drugie miejsce w remisie dostaje się tyle samo co za samą partycypację
Rience pisze: 19 sty 2024, 20:10 Jest Nocturnus w Szaleństwie. Dalej nie szukałem. Swoją drogą trochę mi się nie podoba, że w grze z awatarem ta szkoła jest w sumie poszkodowana przez fakt, że umbry należą do róży. Więc jej użyteczność ogranicza się do bicia graczy i do solo się nie nadaje - a przynajmniej jest dużo trudniejsza.
Faktycznie dość słaba opcja :/ bo avatar nigdy nie dostanie obraźeń od róży. Ale może chociaż jego ewokacje mogą? Nie pamiętam teraz jak to było sformułowane w instrukcji.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Rience
Posty: 41
Rejestracja: 14 sty 2020, 18:21
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times

Re: Black Rose Wars - zasady, pytania, wątpliwości

Post autor: Rience »

Seraphic_Seal pisze: 20 sty 2024, 10:48 Faktycznie dość słaba opcja :/ bo avatar nigdy nie dostanie obraźeń od róży. Ale może chociaż jego ewokacje mogą? Nie pamiętam teraz jak to było sformułowane w instrukcji.
Zgodnie z instrukcją nie, bo nie ma friendly fire. A róża jest właścicielem zarówno swoich ewokacji (instrukcja), jak i koszmarów (karta szkoły). Pozostaje graczowi tylko odpalanie wszystkich zaklęć, które robią coś przeciwnikowi w zależności od tego ile koszmarów posiada.
ODPOWIEDZ