The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
hawkins_
Posty: 14
Rejestracja: 18 paź 2019, 09:29
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: hawkins_ »

Gambit pisze: 12 cze 2022, 13:34
RUNner pisze: 12 cze 2022, 12:35 Nie ma ograniczenia jednorazowego pobrania od każdego z graczy? Czyli jeśli w pokoju jest human1, human2 i obcy, to obcy nie ma szans nikogo zarazić bo human1 i human2 wezmą po prostu od siebie nawzajem?
Paradoksalnie najlepszym wyjściem dla Obcego jest pójść tam, gdzie jest świeżo "ujawniony" człowiek, bo on nie wykłada żetonów do brania. Więc ten drugi musi wziąć od Obcego.
To prawda. Wówczas najlepszą strategią dla ludzi będzie unikanie testów krwi albo "kontrolowane" wzajemne oskarżenie by zejść z zielonego pola.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5226
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 522 times
Been thanked: 1818 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Gambit »

hawkins_ pisze: 12 cze 2022, 14:01
Gambit pisze: 12 cze 2022, 13:34
RUNner pisze: 12 cze 2022, 12:35 Nie ma ograniczenia jednorazowego pobrania od każdego z graczy? Czyli jeśli w pokoju jest human1, human2 i obcy, to obcy nie ma szans nikogo zarazić bo human1 i human2 wezmą po prostu od siebie nawzajem?
Paradoksalnie najlepszym wyjściem dla Obcego jest pójść tam, gdzie jest świeżo "ujawniony" człowiek, bo on nie wykłada żetonów do brania. Więc ten drugi musi wziąć od Obcego.
To prawda. Wówczas najlepszą strategią dla ludzi będzie unikanie testów krwi albo "kontrolowane" wzajemne oskarżenie by zejść z zielonego pola.
Nie możesz w fazie oskarżeń wskazać osoby na zielonym polu. Tylko spotkanie z inną osobą/psem powodują wzrost podejrzenia.
hawkins_
Posty: 14
Rejestracja: 18 paź 2019, 09:29
Has thanked: 10 times
Been thanked: 7 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: hawkins_ »

Gambit pisze: 12 cze 2022, 14:07
hawkins_ pisze: 12 cze 2022, 14:01
Gambit pisze: 12 cze 2022, 13:34

Paradoksalnie najlepszym wyjściem dla Obcego jest pójść tam, gdzie jest świeżo "ujawniony" człowiek, bo on nie wykłada żetonów do brania. Więc ten drugi musi wziąć od Obcego.
To prawda. Wówczas najlepszą strategią dla ludzi będzie unikanie testów krwi albo "kontrolowane" wzajemne oskarżenie by zejść z zielonego pola.
Nie możesz w fazie oskarżeń wskazać osoby na zielonym polu. Tylko spotkanie z inną osobą/psem powodują wzrost podejrzenia.
Faktycznie. Dlatego jakimś rozwiązaniem jest unikanie testów krwi lub jak najszybsze zejście z zielonego pola przez celowe spotkanie z "zaufaną" osobą.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Curiosity »

Ja uważam, że ujawnienie się to jest całkiem sensowne posunięcie 8) W The Thing, ujawniony obcy może dość konkretnie szkodzić - asymilując psa czy atakując graczy. Nawet 2 do 1 to nie jest do końca bezpieczne rozwiązanie.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Mr_Fisq »

Galakta opublikowała na swojej stronie Erratę:
http://galakta.pl/the-thing-gra-planszo ... ej-wersji/
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
lemon_curry
Posty: 274
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: lemon_curry »

Mam problem z nieklimatyczną mechaniką, kiedy to lider przydziela postaciom co te mają zrobić- naprawić, sabotować lub użyć. Czyli człowiek nie chce, ale musi sabotować coś, bo mu lider każe. Człowiek by tego nie wykonał- ma chyba rozum?
Jak to sobie jakoś lepiej wytłumaczyć?

I w ogóle lider- czlowiek jak może chcieć coś sabotować?
Ostatnio zmieniony 30 lis 2022, 12:24 przez lemon_curry, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4440
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Hardkor »

lemon_curry pisze: 30 lis 2022, 12:22 Mam problem z nieklimatyczną mechaniką, kiedy to lider przydziela postaciom co te mają zrobić- naprawić, sabotować lub użyć. Czyli człowiek nie chce, ale musi sabotować coś, bo mu lider każe. Człowiek by tego nie wykonał- ma chyba rozum?
Jak to sobie jakoś lepiej wytłumaczyć?
Boisz się lidera i robisz co każe
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
lemon_curry
Posty: 274
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: lemon_curry »

Hardkor pisze: 30 lis 2022, 12:24
lemon_curry pisze: 30 lis 2022, 12:22 Mam problem z nieklimatyczną mechaniką, kiedy to lider przydziela postaciom co te mają zrobić- naprawić, sabotować lub użyć. Czyli człowiek nie chce, ale musi sabotować coś, bo mu lider każe. Człowiek by tego nie wykonał- ma chyba rozum?
Jak to sobie jakoś lepiej wytłumaczyć?
Boisz się lidera i robisz co każe
Może być (choć naciągane, bo sami tchórze), ale jest jeszcze coś trudniejszego do obrony.
Jak lider- człowiek może chcieć coś sabotować i kazać komuś sabotować?
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4440
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Hardkor »

lemon_curry pisze: 30 lis 2022, 12:25
Hardkor pisze: 30 lis 2022, 12:24
lemon_curry pisze: 30 lis 2022, 12:22 Mam problem z nieklimatyczną mechaniką, kiedy to lider przydziela postaciom co te mają zrobić- naprawić, sabotować lub użyć. Czyli człowiek nie chce, ale musi sabotować coś, bo mu lider każe. Człowiek by tego nie wykonał- ma chyba rozum?
Jak to sobie jakoś lepiej wytłumaczyć?
Boisz się lidera i robisz co każe
Może być (choć naciągane, bo sami tchórze), ale jest jeszcze coś trudniejszego do obrony.
Jak lider- człowiek może chcieć coś sabotować i kazać komuś sabotować?
Nie chce, ale musi. Taka karta wypadła. Nie mam klimatycznej odpowiedzi na to.
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Buchinsky
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2020, 14:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 19 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Buchinsky »

lemon_curry pisze: 30 lis 2022, 12:22 Mam problem z nieklimatyczną mechaniką, kiedy to lider przydziela postaciom co te mają zrobić- naprawić, sabotować lub użyć. Czyli człowiek nie chce, ale musi sabotować coś, bo mu lider każe. Człowiek by tego nie wykonał- ma chyba rozum?
Jak to sobie jakoś lepiej wytłumaczyć?

I w ogóle lider- czlowiek jak może chcieć coś sabotować?
Tłumacz sobie, że chciałeś dobrze ale twoja postać to trochę pierdoła i zamiast naprawić popsułeś a teraz musisz się tłumaczyć innym, że to niechcący a oni i tak wiedzą swoje, że jesteś Cosiem.
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: grzeslaw90 »

Buchinsky pisze: 30 lis 2022, 15:34
lemon_curry pisze: 30 lis 2022, 12:22 Mam problem z nieklimatyczną mechaniką, kiedy to lider przydziela postaciom co te mają zrobić- naprawić, sabotować lub użyć. Czyli człowiek nie chce, ale musi sabotować coś, bo mu lider każe. Człowiek by tego nie wykonał- ma chyba rozum?
Jak to sobie jakoś lepiej wytłumaczyć?

I w ogóle lider- czlowiek jak może chcieć coś sabotować?
Tłumacz sobie, że chciałeś dobrze ale twoja postać to trochę pierdoła i zamiast naprawić popsułeś a teraz musisz się tłumaczyć innym, że to niechcący a oni i tak wiedzą swoje, że jesteś Cosiem.
Albo już wcześniej zostało zasabotowane, a Ty jedynie to odkrywasz przy próbie naprawy.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Curiosity »

lemon_curry pisze: 30 lis 2022, 12:22 człowiek nie chce, ale musi sabotować coś, bo mu lider każe. Człowiek by tego nie wykonał- ma chyba rozum?
Jak to sobie jakoś lepiej wytłumaczyć?

I w ogóle lider- czlowiek jak może chcieć coś sabotować?
Interpretuj to tak, że ludzie chcą zrobić swoją robotę jak najlepiej, ale czasami zwyczajnie coś pójdzie nie tak. Ze stresu, z nerwów, ze zmęczenia, czasem łatwo coś niechcący uszkodzić. Coś się rozleje, ktoś nadepnie na jakąś część, albo potknie się o kabel. Shit happen.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 514 times
Been thanked: 153 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: gregoff »

Jestem po pierwszej rozgrywce na 8 osób. Nie wiem czy ta gra jest taka dobra czy grupa na tyle żywa ;)

Mechanicznie to są trzy mechaniki na krzyż a zabawy co niemiara ;).

Niestety w takim składzie obcy moim zdaniem są nie do ogrania. Baza była bardzo bezpieczna bo każdy mocno pomagał ale obcy przez liczbę spotkań mocno się rozpanoszyli (3 przez zarażenia a jedno przez spotkanie z psem). Wezwaliśmy helikopter i pierwszy gracz który wchodził był Obcym.

Bym musiał pograć więcej i w innych kombinacjach osobowych aby sprawdzić jak się gra. Mimo wszystko z gier z ukrytym zdrajcą po prostu top topów gier które poznałem.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4440
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1344 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Hardkor »

gregoff pisze: 01 gru 2022, 11:10 Jestem po pierwszej rozgrywce na 8 osób. Nie wiem czy ta gra jest taka dobra czy grupa na tyle żywa ;)

Mechanicznie to są trzy mechaniki na krzyż a zabawy co niemiara ;).

Niestety w takim składzie obcy moim zdaniem są nie do ogrania. Baza była bardzo bezpieczna bo każdy mocno pomagał ale obcy przez liczbę spotkań mocno się rozpanoszyli (3 przez zarażenia a jedno przez spotkanie z psem). Wezwaliśmy helikopter i pierwszy gracz który wchodził był Obcym.

Bym musiał pograć więcej i w innych kombinacjach osobowych aby sprawdzić jak się gra. Mimo wszystko z gier z ukrytym zdrajcą po prostu top topów gier które poznałem.
No widzisz, a u nas 3x na 8 graczy i 2x obcy łatwo wygrali, a raz przegrali tylko dlatego, że obcy nigdzie z nikim nie chodził xD
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
lemon_curry
Posty: 274
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 49 times
Been thanked: 21 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: lemon_curry »

Dzięki za powyższe odpowiedzi!!!

Czy graliście w Norweską Bazę? Rozumiem, że to dodatek samodzielny?
Czy lepsza od Podstawki?
Tam karta sabotażu zyskuje dodatkowe zastosowanie- bo obcy ma możliwość szybko uciec ze stacji i trzeba mu pojazdy sabotować

Dzięki
kolosm
Posty: 304
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 456 times
Been thanked: 53 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: kolosm »

Mam podobne pytanie jak powyżej. Czy brać tylko podstawkę do sprawdzenia czy jednak kupić od razu że wszystkimi dodatkami (czy jest to konieczne zważywszy na znaczącą podwyżkę ceny)?
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: walkingdead »

Dopiero teraz zobaczyłam wątek. Ale rozaczarowująca oprawa wizualna. W moim odczuciu dużo, dużo lepiej wyglądałby klimat jak z wydania książki w Vesper:
https://vesper.pl/literatura/652-cos-jo ... results=39
(mam i naprawdę robi wrażenie mroku)
Baltig
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2022, 08:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 22 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Baltig »

Na sklepie Galakty do zamówienia podstawowa wersja pl za 239 zł - jakby ktoś się spóźnił, to jest szansa kupić. Gra zyskuje niesamowicie z każdą partią, ale moim zdaniem dobrze się gra od 5 os. Co do bazy norweskiej - fikuśny dodatek, ale sama podstawka w dalszym ciągu mimo kilkunastu partii w stałym składzie wciąż jest na biegu, i raczej nie zmieni się to aż do kilkudziesięciu.
Kapel
Posty: 51
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:49
Has thanked: 40 times
Been thanked: 38 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Kapel »

Mam podobne odczucia. Choć gra wymaga odpowiedniej grupy i od czasu do czasu może zdarzyć się mniej ciekawa partia, to z reguły dostarcza wielu emocji do samego końca.
Salt_The_Fries
Posty: 21
Rejestracja: 25 kwie 2022, 14:20
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Salt_The_Fries »

A ja grę sprzedałem i się mega z tego tytułu cieszę. Grałem 7 razy i tylko może 2 razy były to w miarę fajne rozgrywki. I niestety, niezależnie ile się człowiek przygotowywuje, to zawsze jest coś, co trzeba sprawdzić odnośnie zasad itp. I wg mnie ta gra nie działa zbyt dobrze poniżej 7 osób, a poza tym trzeba mieć stałą, ogarniętą ekipę. Za dużo warunków jak dla mnie. Kupiłem Shadows Over Camelot, zupełną odwrotność The Thinga w kontekście przejrzystości zasad i nie żałuję.
Awatar użytkownika
Azel
Posty: 279
Rejestracja: 16 gru 2018, 17:04
Has thanked: 77 times
Been thanked: 39 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Azel »

Grałem do tej pory trzy razy po 5-6 osób, ale w różnych składach.
Ciekawe jest to, że w zależności od ekipy gra może być jedną wielką zabawą, w której wszyscy nonstop się śmieją z akcji na planszy lub ud*piania graczy, a z drugą ekipą pełne skupienie, wczucie się w sytuację i niemal role playing. Gra z naprawdę niezłym potencjałem.
Sprzedaję: Etherfields - Dreamwalker Pledge Sundrop PL + Thorn + Funeral Witch + Sphinx + Creatures
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 91
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 37 times
Been thanked: 21 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Vallarr »

Posiada ktoś może żetony pleksi i podzieli się opinią? Od dawna regularnie obczajam sklep mepela czy sprowadzili, ale ciągle nie ma, więc czaję się na jakieś zbiorowe zamówienie z pendragona, ale też nikt nie robi... ;<
Może jak ktoś da znać, że brzydkie i zbędne, to mi przejdzie... albo jak rewelacyjne, to się kopnę w tyłek i zamówię :mrgreen:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Curiosity »

Vallarr pisze: 06 kwie 2023, 07:27 Posiada ktoś może żetony pleksi i podzieli się opinią?
Ja mam i jest niestety lekki zawód odnośnie wykonania.
Żetony są mianowicie zrobione tak, że "nadruk" jest nie w środku żetonu, tylko na spodzie. Nie wiem czy dobrze tłumaczę, chodzi o to, że warstwa przezroczysta jest nałożona na żeton tylko od góry, a nie z obu stron. Psuje mi to wrażenia estetyczne i zalatuje nadmiernym oszczędzaniem na budżecie.

Ale generalnie to są pod każdym względem lepsze niż kartonowe. Nie ma obawy, że się powycierają, pozaginają, złamią.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
orzeh
Posty: 1281
Rejestracja: 04 lut 2015, 10:05
Lokalizacja: Mysłowice
Has thanked: 127 times
Been thanked: 195 times
Kontakt:

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: orzeh »

Czy rozgrywka 4-ro osobowa (czasem 6-ścio) bardzo odstaje od najlegitniejszej , czyli 7/8 ?
Xardas123
Posty: 352
Rejestracja: 22 kwie 2018, 18:33
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: The Thing: The Boardgame (Giuseppe Cicero, Andrea Crespi)

Post autor: Xardas123 »

My graliśmy 2 no może 3 x w 5 osób.Gra mi się podoba ale... jest powtarzalna dosc mocno...Niestety wygląda to tak, że bardzo szybko zostaje naprawiona radiostacja i leci już helikopter, ktory jest nie do powstrzymania. Mało kiedy jakiś twist się pojawia. W zasadzie obcemu pozostaje tylko próba zainfekowania kogos i wieksza szansa, że ktos zarażony wejdzie. W zasadzie mam wrażenie, że opcja naprawy ratraka czy może helikoptera na zewnątrz jest prawie nierealna, stąd gra jest bardzo schematyczna: radiistacja, helikopter, odlot. W międzyczasie próba zarażania przez obcego i jednocześnie dowiedzenia się kto jest nieujawnionym obcym... Może coś nam umyka i źle graliśmy, dajcie znać.
ODPOWIEDZ