Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: morthi »

Na szczęście, żeby grać i czerpać przyjemność z zabawy nie trzeba zagłębiać się w statystyki i oceny.
Te kwestie (tzw "opłacalność", zwrot inwestycji, złotówka na godzinę gry itp.) pozostawiam osobom, próbującym udowodnić sobie i innym rzeczy, o których nie śniło się fizjologom - ciekawym jest, że te osoby nie kupują gier o których wypowiadają się jako ekspert i poświęcają bardzo dużo czasu na wszelakie analizy zamiast zasiąść do stołu i bawić się.

Próbowałem oszacować (w oparciu o dotychczasowy kalendarz wydawniczy oraz fusy z kawy i szklaną kulę) kiedy można się spodziewać pierwszego dodatku do Descenta i wychodzi mi jesień 2022.
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: morthi »

Po długich poszukiwaniach w końcu udało się spotkać centuriona.

Fotka spoiler - plansze są bardzo charakterystyczne więc jeśli nie chcesz sobie psuć niespodzianki kiedy się natkniesz na największą figurkę to nie klikaj :)
Spoiler:
marty11
Posty: 31
Rejestracja: 12 lut 2021, 21:47
Has thanked: 8 times
Been thanked: 33 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: marty11 »

U nas gra nie opuszcza stołu i chyba jesteśmy blisko zakończenia. Jeśli wyjdą pozostałe akty to kupimy je na pewno. Wciągnęliśmy się na tyle, że gramy w zasadzie codziennie, po kilka godzin. Do grafiki się przyzwyczailiśmy choć to nie nasza bajka. Oczywiście zauważamy minusy ale jeśli dobrze się przy grze bawimy to skupiamy się na plusach 😃 Myślę, że warto potraktować figurki sundropem bo znakomicie się do tego nadają. Szybko, łatwo i przyjemnie.
Spoiler:
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: fitzroy »

morthi pisze: 15 sty 2022, 08:44 Na szczęście, żeby grać i czerpać przyjemność z zabawy nie trzeba zagłębiać się w statystyki i oceny.
Te kwestie (tzw "opłacalność", zwrot inwestycji, złotówka na godzinę gry itp.) pozostawiam osobom, próbującym udowodnić sobie i innym rzeczy, o których nie śniło się fizjologom - ciekawym jest, że te osoby nie kupują gier o których wypowiadają się jako ekspert i poświęcają bardzo dużo czasu na wszelakie analizy zamiast zasiąść do stołu i bawić się.

Próbowałem oszacować (w oparciu o dotychczasowy kalendarz wydawniczy oraz fusy z kawy i szklaną kulę) kiedy można się spodziewać pierwszego dodatku do Descenta i wychodzi mi jesień 2022.
Argumenty w punkt! Chyba niektórzy z nas zabrnęli w jakąś ślepą uliczkę w naszym hobby. Gry mają dawać przede wszystkim frajdę i przyjemność a w przypadku gier przygodowych dawać poczucie przeżycia właśnie jakiejś przygody/historii. Część z nas ma po prostu problemy we wczuwaniu się w klimat i świat gry, odczuwania jakiejś imersji stąd gry te nie są dla nich; nie jesteśmy w końcu tacy sami. Moim zdaniem przeliczanie i analizowanie wszystkiego zabija trochę przyjemność z obcowania z grami planszowymi. Nie ma nic złego w optymalizowaniu swoich wydatków bo hobby to tanie nie jest (które jest?) ale nie trzeba być całe życie takim racjonalnym.
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: zioombel »

Skończyliśmy fabułę wczoraj. Sama gra bardzo spoko. Wiedzieliśmy, że tak będzie bo lubimy kooperację z aplikacją. Sama fabuła nie powala i nie zapada w pamięć, ale rozwiązywanie "łamigłówek" na planszy - kogo ubić, kogo opuścić, co przeszukać daje dużo frajdy. Graliśmy na wyższym poziomie trudności niż ten pierwszy. Pierwsze scenariusze były na styk wygrywane później już zrobiło się łatwo (ale i tak nie dało się wszystkiego przeszukać i zrealizować cel misji, więc trzeba było wybierać co ważniejsze).
Sam finał jednak bardziej zirytował niż dał frajdę. Przeszukałem wątek i nic nie ma o tym. Więc albo nikt z forum jeszcze nie ukończył Descenta :lol: albo mieliśmy jakiś dziwny błąd w aplikacji lub niedostosowanie poziomu trudności do celu misji.
Gra przed rozpoczęciem finałowego scenariusza poinformowała, że trezba go wygrać i jeśli się to nie uda to będzie trzeba zacząć od nowa. Graliśmy z gadaniem o sytuacji na Ukrainie, przygotowaniem wszystkiego, jakiś smieszkach w trakcie i poleceniem do dziecka jak się obudziło ponad 5h.
Finał tak zirytował, że nie mieliśmy ochoty zaczynać tego od nowa, więc przeklikalismy tak jakby się nam udało. Już bym wolał taki koniec fabularny, że bum mimo starań nie udało się wam i zło wygrało niż męczyć się 3 godziny żeby dojść do ostatniej lokacji finału i tam znów się irytowac.
Co irytowało i sprawiło, że nie dało się wg nas ukończyć scenariusza robię w spoiler, ale postaram się tak opisać, żeby i tak za dużo nie zdradzić:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5229
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 524 times
Been thanked: 1826 times
Kontakt:

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Gambit »

Recenzja, która nikogo, czyli moja króciutka opinia o Descencie
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube
keldorn
Posty: 563
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: keldorn »

Hejka, mam pytanie w sprawie Hero Dash Boardów do Descenta Legendy w Mroku. Czy ktos spotkał sie z podobnymi rozwiązaniami które znalazłem na ETSY? Nie ukrywam ze zakup np 4 takich mat to juz nie mały wydatek. Czy ktos jest w stanie zaprojektowac i wyprodukowac takie maty? Ewentualnie moze jakies pliki STL do własnego wydrukowania?
https://www.etsy.com/pl/listing/1065200 ... heroplayer
https://www.etsy.com/pl/listing/1058203 ... nds-of-the
https://www.etsy.com/pl/listing/1071242 ... th-descent

Moze jak zbierze sie wieksza liczba chętnych - to wyjdzie na tyle atrakcyjnie ze będzie można wydrukowac od razu komplet.
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: choczkins »

Poszukaj na yeggi.com to wtedy u nas ktoś ci takie wydrukuje, myślę że wyjdzie taniej.
Etsy ogólnie dość drogie.
keldorn
Posty: 563
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: keldorn »

choczkins pisze: 28 lip 2022, 16:01 Poszukaj na yeggi.com to wtedy u nas ktoś ci takie wydrukuje, myślę że wyjdzie taniej.
Etsy ogólnie dość drogie.
Szukałem gotowych - nigdzie na znanych portalach gdzie udostępnia sie STL nie było. Sam mam możliwosc wydruku. Nie ukrywam ze wolalbym dostac gotowe pliki, ale jesli nie uda mi sie czegoś znaleźć to sam spróboje odtworzych i zaprojektowac takie organizery.
keldorn
Posty: 563
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: keldorn »

jedyne co znalazłem to https://www.thingiverse.com/thing:5154660
Jednak całkowicie bezużyteczny - nie zawiera pól na dodatkowe karty umiejętności czy zużywalne.
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: fitzroy »

Jest może jakiś przeciek co do dodatku do tej edycji? Bo chyba będzie co nie? Myślałem, że na Gen Conie uchylą rąbka tajemnicy.
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: choczkins »

fitzroy pisze: 16 wrz 2022, 19:24 Jest może jakiś przeciek co do dodatku do tej edycji? Bo chyba będzie co nie? Myślałem, że na Gen Conie uchylą rąbka tajemnicy.
Akt 2 podobno ma priorytet przed Ghosts of Greyhaven, bo o ten dodatek ci chodziło?
Ale ogólnie konkretów brak na tą chwilę.
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 825
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Seraphic_Seal »

1) Ile godzin mniej więcej liczyć na przejście kampanii? Jednokrotne, zaczynając od nauki gry.
2) Czy w kampanii jest coś takiego jak np. w Szczękach Lwa, że pomiędzy scenariuszami można zmieniać ilość postaci?

Pojawiła się perspektywa dorwania gry na miesiąc i zastanawiam się, ile w tym czasie uda się "ugryźć" scenariuszy. Kupna raczej nie rozważam, bo z kilku różnych opinii - gra raczej mnie nie zachwyci, ale być może będzie okazja pożyczenia.
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
morthi
Posty: 295
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 42 times
Been thanked: 77 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: morthi »

Średnio scenariusz zajmuje ok 2 h plus kilka/kilkanaście minut na zabawę z ekwipunkiem pomiędzy scenariuszami.
Dla mnie najbardziej czasochłonnym elementem jest układanie kafli na stole - plansza jest przestrzenna więc trzeba dobrze rozplanować miejsce gdzie ją układamy tak żeby nie musieć w połowie scenariusza przesuwać całości bo coś się nie mieści.

Po dwóch scenariuszach powinieneś bez problemu ogarniać mechanikę i pole widzenia postaci.

Liczbę bohaterów można zmieniać pomiędzy scenariuszami i dostosować do swoich potrzeb ale zawsze musi być jeden - czasem jest to bohater wskazany przez aplikację, a innym razem jest pełna dowolność. Im więcej bohaterów tym jest trudniej grać solo bez oznaczania kto co już zrobił i ile akcji zostało.

Jak będziesz grać codziennie to w miesiąc przejdziesz całą kampanię (myślę, że nawet z dodatkowymi scenariuszami).
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 825
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Seraphic_Seal »

Rozpoczęliśmy kampanię, dwie postaci i podwyższony poziom trudności (a jak teraz czytam, to na dwie osoby podobno jest ogólnie trudniej niż 3-4). Będą troche spoilery do pierwszego scenariusza:
Spoiler:
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 534
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 386 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Gribbler »

Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4669
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1213 times
Been thanked: 1419 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Mr_Fisq »

Gribbler pisze: 11 gru 2022, 12:09 Zapowiedziano Akt 2 na 2023:
https://www.dicebreaker.com/games/desce ... r-revealed
Jest już zapowiedź polskiej wersji od rebela:
FB Rebel.pl
Sprzedam: Obniżki, nowości: Root, Lanzerath Ridge, Dawn of the Zeds, Etherfields
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 470
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 839 times
Been thanked: 200 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: JollyRoger90 »

Seraphic_Seal pisze: 18 lis 2022, 06:36 1) Ile godzin mniej więcej liczyć na przejście kampanii? Jednokrotne, zaczynając od nauki gry.
I jak wam poszło z kampania? Ile czasu zajęło przejście całej? Ile scenariuszy/misji jest?

Ta samo jak ty, będę miał czasowy dostęp do tego tytułu i jestem ciekaw czy uda się łyknąć całość.

Będę wdzięczny również za opinię innych graczy na ten temat :)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 825
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 192 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Seraphic_Seal »

JollyRoger90 pisze: 22 mar 2023, 12:37
Seraphic_Seal pisze: 18 lis 2022, 06:36 1) Ile godzin mniej więcej liczyć na przejście kampanii? Jednokrotne, zaczynając od nauki gry.
I jak wam poszło z kampania? Ile czasu zajęło przejście całej? Ile scenariuszy/misji jest?

Ta samo jak ty, będę miał czasowy dostęp do tego tytułu i jestem ciekaw czy uda się łyknąć całość.

Będę wdzięczny również za opinię innych graczy na ten temat :)
Nie graliśmy misji pobocznych, finał trochę przedwcześnie przegraliśmy. Całość zajęła nam jeśli dobrze pamiętam ok 38 godzin. Z misjami pobocznymi i dając sobie bezpieczny zapas na powtórzenie finału (to chyba jedyna misja, którą po przegraniu się powtarza) celowałbym w jakieś 45 godzin.

Więcej szczegółów wypisałem kiedyś tu:
https://boardgamegeek.com/thread/300053 ... 7#41474237
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 575
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 455 times
Been thanked: 307 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: vikingowa »

Nie wiem ile było scenariuszy ale gra zrobiona na 100% zajęła mi jak poniżej:

Obrazek

Grałam zawsze 2 postaciami. Przegrałam tylko jeden scenariusz.
Awatar użytkownika
choczkins
Posty: 337
Rejestracja: 01 kwie 2014, 11:40
Lokalizacja: Rawicz
Has thanked: 100 times
Been thanked: 39 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: choczkins »

Panie i Panowie Akt II zapowiedziany 😉
Zapowiada się całkiem nieźle.

Uwaga!!!! artykuł zawiera spojlery:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ayers-war/
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: zioombel »

choczkins pisze: 23 mar 2023, 20:46 Panie i Panowie Akt II zapowiedziany 😉
Zapowiada się całkiem nieźle.

Uwaga!!!! artykuł zawiera spojlery:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ayers-war/
Scd 160$ niewiele mniej niż podstawki.
Ciekawe ile w pl i czy w ogóle rebel to wyda.
Jeśli tak to czuje, że będzie więcej kasy za dodatek niż za podstawkę w momencie premiery.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2023, 23:48 przez zioombel, łącznie zmieniany 1 raz.
keldorn
Posty: 563
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 22 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: keldorn »

zioombel pisze: 23 mar 2023, 21:51
choczkins pisze: 23 mar 2023, 20:46 Panie i Panowie Akt II zapowiedziany 😉
Zapowiada się całkiem nieźle.

Uwaga!!!! artykuł zawiera spojlery:

https://www.fantasyflightgames.com/en/n ... ayers-war/
Scd 160$ niewiele mniej niż podstawki.
Ciekawe ile w pl i czy w ogóle rebel to wyda.
Jeśli tak to czuje, że będzie więcej kasy za dodatek i podstawkę w momencie premiery.
Pewnie że Rebel to wyda bo nie ma że tak powiem wyjścia. Jest grupą Asmodee i to co wydają wydają tez i oni. Nawet żeby to potem na wyprzedażach leciało po pół darmo - trzeba wydać.
Miszon
Posty: 2515
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1014 times
Been thanked: 492 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: Miszon »

Nie kojarzę aby podstawka lądowała na jakichś 50% wyprzedażach.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Descent: Legends of the Dark (Kara Centell-Dunk, Nathan I. Hajek)

Post autor: zioombel »

keldorn pisze: 23 mar 2023, 21:54 Pewnie że Rebel to wyda bo nie ma że tak powiem wyjścia. Jest grupą Asmodee i to co wydają wydają tez i oni. Nawet żeby to potem na wyprzedażach leciało po pół darmo - trzeba wydać.
Tak? To gdzie po polsku jest Marvel Champions z grupy Asmodee? 🤪
Jak coś się nie będzie opłacało to rebel nie będzie wydawał właśnie dlatego, że jest grupą Asmodee.
Ostatnio zmieniony 24 mar 2023, 08:56 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
ODPOWIEDZ