Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: karp »

Pynio pisze: 23 mar 2023, 15:51 OLX jest według mnie świetny do sprzedaży, bo nie mam żadnego łotsapa, na którym chyba głównie siedzą różne zyeby.
Ekskjuzmi? XD Przecież Whatsapp to komunikator który połączony jest z Twoim numerem telefonu. Jak nie rozdajesz numeru na prawo i lewo to masz tam dostępnych tylko swoich znajomych. Jak ktoś miałby Ci tam sprzedać/kupić grę?
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Pynio »

Jest zasadnicza różnica na OLX czy posiadasz łotsap czy nie. Nigdy nie spotkał mnie żaden przypadek próby wyłudzenia lub innych. Jeśli czytasz natomiast Niebezpiecznika lub Zaufaną Trzecią Stronę, to wiesz, że tego typu informacje dostajesz właśnie na łotsap. Nie mam, nie używam, nie mam do tej pory problemów z jakimkolwiek usiłowaniem wyłudzenia danych lub złodziejami.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3350
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: psia.kostka »

karp pisze: 23 mar 2023, 16:00
Pynio pisze: 23 mar 2023, 15:51 OLX jest według mnie świetny do sprzedaży, bo nie mam żadnego łotsapa, na którym chyba głównie siedzą różne zyeby.
Jak ktoś miałby Ci tam sprzedać/kupić grę?
Zgaduje, ze chodzilo tam o to, ze lepsi agenci od naciagania prosza o nr tel lub biora go jesli jest podany w ogloszeniu i juz na komunikatorze odstawiaja swoje szopki.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2620
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: sqb1978 »

Wyobraźcie sobie jak wygląda praca w supporcie ;) piekło!

Skoro już dzielimy się takimi przypadkami, to niedawno miałem na FB taką sytuację: mam wystawiony na sprzedaż Ankh z dodatkami w full opcji z Kickstarter i dostałem pytanie czy wymienię się za część figurek z pudełka zawierającego KS Exclusives :)
Oczywiście napisane jest że tylko komplet i tylko sprzedaż. Ale i tak ujęło mnie, że ktoś pomyślał że mu wyciągnę część figurek z pudełka. No ale próba nie strzelba.
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: karp »

Pynio pisze: 23 mar 2023, 16:06 Jest zasadnicza różnica na OLX czy posiadasz łotsap czy nie. Nigdy nie spotkał mnie żaden przypadek próby wyłudzenia lub innych. Jeśli czytasz natomiast Niebezpiecznika lub Zaufaną Trzecią Stronę, to wiesz, że tego typu informacje dostajesz właśnie na łotsap. Nie mam, nie używam, nie mam do tej pory problemów z jakimkolwiek usiłowaniem wyłudzenia danych lub złodziejami.
XD
Aha, no to okej. Alkaida (czy jakaś inna organizacja tego typu) kontaktowała się kiedyś przez Direct Messages na platformie (chyba) X-boxa. Czy konsole też są z automatu niebezpieczne? :mrgreen:
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Pynio »

karp pisze: 23 mar 2023, 16:10
XD
Aha, no to okej. Alkaida (czy jakaś inna organizacja tego typu) kontaktowała się kiedyś przez Direct Messages na platformie (chyba) X-boxa. Czy konsole też są z automatu niebezpieczne? :mrgreen:
Sprzedałem i kupiłem na OLX kilkadziesiąt planszówek, łącznie z takimi, które kosztowały ponad 2000 zł. Piszę z własnego doświadczenia. Widziałem też na własne oczy 4 wiadomości u znajomych, które były scamami z OLX i były pisane na łotsap. Czemu tak sobie upodobali ten komunikator - nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 535 times
Been thanked: 423 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: miker »

Pynio pisze: 23 mar 2023, 15:51 Na OLX jest opcja blokuj. Raz coś sprzedawałem za 170 i ktoś wlazł na OLX żeby napisać mi wyłącznie - nie sprzedasz za tyle, daję 130 (ani spierd ani cześć). Momentalnie zablokowałem. Najlepsze, że dosłownie za 5 min ktoś kupił za proponowane przeze mnie 170.

OLX jest według mnie świetny do sprzedaży, bo nie mam żadnego łotsapa, na którym chyba głównie siedzą różne zyeby. Na samym olx generalnie nigdy nie zdarzyli mi się jacyś dziwni goście (poza wyżej wymienionym nie pamiętam żadnych takich dziwnych przypadków).
Najgorszy rak to FB i ludzie, którzy nic nie mają do powiedzenia w kwestii sprzedaży / zakupu danego produktu, tylko włażą by umieszczać jakiekolwiek inne komentarze. Tak dla porównania, jakby przyleźli na plac z warzywami i podchodzili do różnych sprzedawców i mówili:" Panie, ale tam, dwa rzędy dalej jest pietruszka za 2zł taniej, Pan po tyle nie może", i tego typu wszystkie Fejbukowe gadki. Dlatego nic nie wystawiam na FB. Dobrym przykładem dla kultury takich grup na fb jest zagraniczna grupa Kingdom Death Market, ludzie tam czasem wystawiali dodatki do KDM za zupełnie kosmiczne pieniądze i nikt nie komentował tego w sposób złośliwy lub... jakikolwiek. Po prostu kupowali lub nie.
Facebook to rak, potwierdzam. Typowe roszczeniowe podejście i heheszki. "Za ile tę grę wystawiłeś??? Nikt jej za tyle nie kupi...". Trzeba dodać, że cena była uczciwa. Gra nie spędziła na OLX nawet 1-go dnia i poszła praktycznie od razu. Na FB przestałem wystawiać. Tak jak praktycznie przestałem udzielać się na tym forum. Za dużo ekspertów z różnych dziedzin, więc co ja tam wiem, jak nic nie wiem ;)

A wracając do tematu cen gier, bo prawie odpisałem w OFICJALNYM poście na temat Portalu, bo to o nich.
Już za parę dni, bo 31.03.2023, będziemy mogli zobaczyć, co tam Trzewiczek nawyprawiał w tym jakże złym 2022.
Czekając na te iście emocjonujące informacje, zostało nam pochylenie się nad rokiem 2021. Jeśli komuś się chce, to polecam jego uwadze szczególnie notę 12 ;)
Tak to jest źle :D

rastula "a co tam u koni" ;) :D
Ostatnio zmieniony 23 mar 2023, 16:25 przez miker, łącznie zmieniany 1 raz.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: rutra1992 »

karp pisze: 23 mar 2023, 16:10
Pynio pisze: 23 mar 2023, 16:06 Jest zasadnicza różnica na OLX czy posiadasz łotsap czy nie. Nigdy nie spotkał mnie żaden przypadek próby wyłudzenia lub innych. Jeśli czytasz natomiast Niebezpiecznika lub Zaufaną Trzecią Stronę, to wiesz, że tego typu informacje dostajesz właśnie na łotsap. Nie mam, nie używam, nie mam do tej pory problemów z jakimkolwiek usiłowaniem wyłudzenia danych lub złodziejami.
XD
Aha, no to okej. Alkaida (czy jakaś inna organizacja tego typu) kontaktowała się kiedyś przez Direct Messages na platformie (chyba) X-boxa. Czy konsole też są z automatu niebezpieczne? :mrgreen:
Rozumiem że Alkaida przez tego X-boxa robiła przekręty sprzedażowe, dlatego to jest adekwatne porównanie, które zachowuje kontekst sytuacji.

Poza tym WhatsApp generalnie jest fatalna aplikacja ze względu np na to że Facebook analizuje wszystkie dane z WhatsAppa (łącznie z wiadomosciami)
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: karp »

Pynio pisze: 23 mar 2023, 16:13
karp pisze: 23 mar 2023, 16:10
XD
Aha, no to okej. Alkaida (czy jakaś inna organizacja tego typu) kontaktowała się kiedyś przez Direct Messages na platformie (chyba) X-boxa. Czy konsole też są z automatu niebezpieczne? :mrgreen:
Sprzedałem i kupiłem na OLX kilkadziesiąt planszówek, łącznie z takimi, które kosztowały ponad 2000 zł. Piszę z własnego doświadczenia. Widziałem też na własne oczy 4 wiadomości u znajomych, które były scamami z OLX i były pisane na łotsap. Czemu tak sobie upodobali ten komunikator - nie mam pojęcia.
No spoko. Ja też. Wymieniłem też dziesiątki tysięcy wiadomości ze znajomymi z całego świata. Nikt mnie nie próbował naciąć. :D
rutra1992 pisze: 23 mar 2023, 16:22 Rozumiem że Alkaida przez tego X-boxa robiła przekręty sprzedażowe, dlatego to jest adekwatne porównanie, które zachowuje kontekst sytuacji.
Mniej więcej tak samo adekwatne, jak to że 2 mld użytkowników na całym świecie to -cytuję- "zyeby".
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Curiosity »

Pynio pisze: 23 mar 2023, 16:13 łotsap. Czemu tak sobie upodobali ten komunikator - nie mam pojęcia.
To dlatego, że wystarczy kupić starter za 5zł, uruchomić na nim Whatsapp i nawet gdy operator zablokuje starter (np. z powodu wygaśnięcia terminu ważności), to można nadal korzystać z komunikatora.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Pynio »

@karp

Widzę, że dyskusja z Tobą niewiele wnosi. Pozostańmy zatem przy swoich zdaniach, a ja nadal proponuję w tym temacie lepszych od nas dwóch czyli Niebezpiecznik i Zaufaną Trzecią Stronę.

Edit:

Widze kolego Karpiu, że czytanie ze zrozumieniem mocno się kłania. Nie wiem jak tam 2 mld użytkowników łotsapa. Wiem natomiast o czym piszę. Pierwszy z brzegu przykład. Od razu piszę, że nie oczekuję od Ciebie merytorycznej odpowiedzi, może jednak przeczytasz:

"UWAGA NA OSZUSTWA PRZY POMOCY OLX ORAZ WHATSAPP"
Varth Dader
Posty: 214
Rejestracja: 30 sie 2019, 22:26
Has thanked: 45 times
Been thanked: 36 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Varth Dader »

Wystarczy nie podawać numeru telefonu w ogłoszeniu i po sprawie, nikt Cię na Whatsappie nie zaczepi a kontaktować można się przez aplikację OLXa. Nie wiem czy wg niebezpiecznika OLX jest pod tym względem wyjątkowo podatny na takie ataki, ale na dobrą sprawę na każdym inny portalu, na którym podajesz numer telefonu jako możliwą formę kontaktu, jesteś narażony na ten sam typ ataku.
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: bananek »

@up dokładnie, odnośnie OLX wystarczy daną grę wycenić sensownie, odpalić przesyłkę OLX, w ogłoszeniu nie podawać nr telefonu i ignorować jakiekolwiek wiadomości. Sprawdzone na własnej skórze, zawsze ktoś kto jest faktycznie zainteresowany po prostu kupi za pośrednictwem przesyłki OLX. Naprawdę nie trzeba tracić czasu na dyskusje z bazarowymi negocjatorami albo amatorami phishingu
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Pynio »

Varth Dader pisze: 23 mar 2023, 19:25
Wystarczy nie podawać numeru telefonu w ogłoszeniu i po sprawie, nikt Cię na Whatsappie nie zaczepi a kontaktować można się przez aplikację OLXa. Nie wiem czy wg niebezpiecznika OLX jest pod tym względem wyjątkowo podatny na takie ataki, ale na dobrą sprawę na każdym inny portalu, na którym podajesz numer telefonu jako możliwą formę kontaktu, jesteś narażony na ten sam typ ataku.
100% racji. Obecnie pierwszy raz mam wątpliwości do transakcji. Na OLX poszedł tytuł za 600 zł do Pana xx. Wprawdzie na OLX od 2017, pościągane wszystkie zdjęcia z jego aukcji i sprawdzone czy nie są to kopie z netu + sprawdzone, że wszystkie zdjęcia robione w tym samym miejscu, oświetlenie to samo, nawet stół ma identyczne odbicia dłoni ;) Tak trochę się obawiam czy przypadkiem Pan nagle nie stwierdzi, że dostał jednak puste pudło i co wtedy.

Co do horrendalnych cen, to nic na to nie poradzimy, tanio już było. Townsfolk tussle All In obecnie na KS za 210$ (znośna cena na obecne czasy). Za KDM dałem chyba koło 2200 zł (dodatki kupiłem po wystawieniu ich w KDM shop zatem cena była do przełknięcia) ale to jedyny tytuł, który bez dodatków tyle kosztował, jak tak patrzę na półkę to mam prawie All In Too Many Bones, Deep Madness i 7th Continent All In, Nemesisy All In. Pewnie jakbym potrzebował spieniężyć te tytuły, to sporo z zakupu odzyskam - tym się pocieszam. Chyba cuda pokroju Terraformacji Marsa za 130 to przeszłość. Najgorsze, że taki Lockdown leży i nie był grany ani razu, dodatki też. O Europa Universalis nie wspominam, bo tu instrukcja mnie w chwili obecnej pokonała. Człowiek sobie nie potrafi odmówić jeśli pojawia się jakiś interesujący tytuł bo ma świadomość, że po zakończonej kampanii będzie wyłącznie drożej. Jak gra okaże się gniotem, to i tak niższa cena nie zrekompensuje braków w mechanice. Nie traktuję żadnej z wyżej wymienionych gier jako biznes. Ciekawe jakby potraktowano mnie, jakbym chciał je sprzedać w interesującej mnie cenie ;)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 868
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 272 times
Been thanked: 254 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Dako »

bananek pisze: 24 mar 2023, 02:17 Naprawdę nie trzeba tracić czasu na dyskusje z bazarowymi negocjatorami albo amatorami phishingu
Mam wrażenie, że akurat OLX zasadniczo nie pozwala na ignorowanie w/w osób...
OLX losowo czy obligatoryjnie wysyła zapytanie "jak oceniasz swoje doświadczenia?" w ramach korespondencji/zapytań.
Z ciekawości zapytam bo nie wiem czy ignorowanie w/w osób nie wpływa na tzw. wyświetlaną ocenę sprzedającego na OLX?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: rastula »

(znośna cena na obecne czasy)
cena była do przełknięcia
żeby nie było,że to jest uwaga personalna do autora powyższych stwierdzeń , bo oczywiste jest, że wszystko jest względne i ja naprawdę do portfela nie zaglądam nikomu ...

jednakowoż ja subiektywnie nie uważam, że ceny na poziomie przeciętnych wydatków polskiej rodziny na jedzenie , albo równowartość rocznych wydatków na energię elektryczną spełniają definicję "znośności" czy "do przełknięcia"...

z perspektywy innych kontytnentów to zabawki będące równowartością 2 ton pszenicy ( ile to ton chleba?) to już w ogóle abstrakcja ...

to są zabaweczki - gdzie żeśmy zbłądzili jako gatunek ?
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: bananek »

Dako_W pisze: 24 mar 2023, 12:29 Mam wrażenie, że akurat OLX zasadniczo nie pozwala na ignorowanie w/w osób...
OLX losowo czy obligatoryjnie wysyła zapytanie "jak oceniasz swoje doświadczenia?" w ramach korespondencji/zapytań.
Z ciekawości zapytam bo nie wiem czy ignorowanie w/w osób nie wpływa na tzw. wyświetlaną ocenę sprzedającego na OLX?
Ja takie zapytania dostałem tylko w kontekście osób, od których faktycznie coś kupiłem. Na swoim koncie mam też tylko komentarze od osób, które coś ode mnie kupiły.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: rutra1992 »

bananek pisze: 24 mar 2023, 12:51
Dako_W pisze: 24 mar 2023, 12:29 Mam wrażenie, że akurat OLX zasadniczo nie pozwala na ignorowanie w/w osób...
OLX losowo czy obligatoryjnie wysyła zapytanie "jak oceniasz swoje doświadczenia?" w ramach korespondencji/zapytań.
Z ciekawości zapytam bo nie wiem czy ignorowanie w/w osób nie wpływa na tzw. wyświetlaną ocenę sprzedającego na OLX?
Ja takie zapytania dostałem tylko w kontekście osób, od których faktycznie coś kupiłem. Na swoim koncie mam też tylko komentarze od osób, które coś ode mnie kupiły.
Mi się wydaje że ja dostaje zapytania też jak nie kupię. Ale bądźmy poważni, skąd ja mam wiedzieć o kogo chodzi jak dostaje zapytanie "ocen transakcję z Michal" a ja nie mam pojęcia o kogo chodzi bo nic nie kupiłem w ciągu ostatnich 2 tygodni xD
adm1004a
Posty: 18
Rejestracja: 27 lis 2022, 22:01
Lokalizacja: Gorzów WLkp.
Has thanked: 4 times
Been thanked: 5 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: adm1004a »

Xyhoo pisze: 23 mar 2023, 13:47
adm1004a pisze: 22 mar 2023, 13:14 mnie dziwi jedno, jak gry na allegro czy olx są droższe niż w sklepie? tej aberracji absolutnie nie kumam
Marża allegro to jakieś 10-15% zależnie od kategorii, do tego jakieś promowania, pozycjonowanie kolejny hajs. Żeby dodać glupie logo sklepu obok swoich aukcji to jest ponad 1000zł miesięcznie. Tak naprawdę na sprzedanej sztuce na Allegro na marzy 25% sklep zarabia grosze.

Co do tematu to ostatnio też przy okazji dwóch gier ktoś mnie wypraszał o dodatkowe zdjęcia, wiec dziecko wrzuciłem do kojca, wyjmowałem elementy, rozkładałem na stole, a wtedy wpada pytanie czy dam coś taniej. Szlag trafia od takich ludzi. Chwile później gry się sprzedały bez gadania, więc te ceny nie były jakieś wygórowane. Naprawdę się odechciewa
tak, ale tu jest mowa o grach z drugiej ręki. wrzuciłem sobie olx i tak np. Star wars przeznaczenie - zestaw
200 zł, gdzie ja identyczny set w sklepie nowy nabyłem za około 110zł (w lutym 2023), co do cen na allegro i sprzedaż na allegro to często aberracja idzie w drugą stronę, taniej jest na allegro niż w sklepie internetowym oferenta allegro. im dłużej żyje tym mniej rozumiem.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Pynio »

@Rastula

Ja tylko odnoszę się do cen jakie widniały przed ogłoszeniem dostępności dodatków do KDM (kosmos) i cenę Townsfolk Tussle, która była na rynku wtórnym (x3).

Co do reszty się zgadzam.

ps. Sprawdź sobie ceny karty graficznej do komputera (!!!) z seri RTX 4090 ;) Przecież to tylko karta graficzna do grania ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Ardel12 »

rutra1992 pisze: 24 mar 2023, 12:55 Mi się wydaje że ja dostaje zapytania też jak nie kupię. Ale bądźmy poważni, skąd ja mam wiedzieć o kogo chodzi jak dostaje zapytanie "ocen transakcję z Michal" a ja nie mam pojęcia o kogo chodzi bo nic nie kupiłem w ciągu ostatnich 2 tygodni xD
Dostaje się zapytanie losowo względem każdej interakcji. Nie musi dojść do zakupu.

Ja miałem kuriozalna sytuację gdzie ktoś zakupił grę bez kontaktu(spoko), ale akurat byłem na wyjeździe dwudniowym z ograniczonym dostępem do sieci. Na potwierdzenie sprzedaży jest doba. Potem OLX sam anuluje i kasę zwraca. Co ciekawe przy takiej akcji nie ma opcji skontaktować się z kupującym. Mam jego imię, ale żadnego linka do utworzenia chatu. Telefonu ani maila też brak. Niestety klientowi się to nie spodobało i wystawił mi negatyw. Tłukłem się z pomocą OLX żeby mi to usunęli. Finalnie rzucili że chodzi o ocenę doświadczenia wzgledem komunikacji. I tu miałem ich w garści. Brak chatu, brak numeru tel, więc nie doszło do żadnej interakcji. Ugięli się i komentarz usunęli.

Dlatego dla mnie jak najbardziej przymus komunikacji jest by móc się wybronić jeśli ktoś do nas napisze. Brak odpisania i zlanie może być przyczynkiem negatywu. A na OLX moim zdaniem jak kiedyś na allegro to ludzie zwracają uwagę. Ja na pewno zwracam.
rutra1992
Posty: 432
Rejestracja: 18 lis 2018, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 113 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: rutra1992 »

Ardel12 pisze: 24 mar 2023, 16:13
rutra1992 pisze: 24 mar 2023, 12:55 Mi się wydaje że ja dostaje zapytania też jak nie kupię. Ale bądźmy poważni, skąd ja mam wiedzieć o kogo chodzi jak dostaje zapytanie "ocen transakcję z Michal" a ja nie mam pojęcia o kogo chodzi bo nic nie kupiłem w ciągu ostatnich 2 tygodni xD
Dostaje się zapytanie losowo względem każdej interakcji. Nie musi dojść do zakupu.

Ja miałem kuriozalna sytuację gdzie ktoś zakupił grę bez kontaktu(spoko), ale akurat byłem na wyjeździe dwudniowym z ograniczonym dostępem do sieci. Na potwierdzenie sprzedaży jest doba. Potem OLX sam anuluje i kasę zwraca. Co ciekawe przy takiej akcji nie ma opcji skontaktować się z kupującym. Mam jego imię, ale żadnego linka do utworzenia chatu. Telefonu ani maila też brak. Niestety klientowi się to nie spodobało i wystawił mi negatyw. Tłukłem się z pomocą OLX żeby mi to usunęli. Finalnie rzucili że chodzi o ocenę doświadczenia wzgledem komunikacji. I tu miałem ich w garści. Brak chatu, brak numeru tel, więc nie doszło do żadnej interakcji. Ugięli się i komentarz usunęli.

Dlatego dla mnie jak najbardziej przymus komunikacji jest by móc się wybronić jeśli ktoś do nas napisze. Brak odpisania i zlanie może być przyczynkiem negatywu. A na OLX moim zdaniem jak kiedyś na allegro to ludzie zwracają uwagę. Ja na pewno zwracam.
Teraz jak ktoś od Ciebie kupi bez kontaktu to automatycznie się z nim tworzy czat. Wiem bo dzisiaj akurat mi się coś tak sprzedało :)

A co do tych ocen to czemu ktos kto nie raczy odpisać w ogóle miałby mieć dobra ocenę?
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: rastula »

Pynio pisze: 24 mar 2023, 15:59 @Rastula


ps. Sprawdź sobie ceny karty graficznej do komputera (!!!) z seri RTX 4090 ;) Przecież to tylko karta graficzna do grania ;)
no przecież wiadomo, że nie do koparek ;)...
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Ardel12 »

rutra1992 pisze: 24 mar 2023, 16:17 Teraz jak ktoś od Ciebie kupi bez kontaktu to automatycznie się z nim tworzy czat. Wiem bo dzisiaj akurat mi się coś tak sprzedało
Tak, zapomniałem wspomnieć, ze to ogarnęli. Dzięki temu mogłem wyjaśnić, że gra już sprzedana i muszę anulować zakup. Nie zdąrzyłem usunąć ogłoszenia.
rutra1992 pisze: 24 mar 2023, 16:17 A co do tych ocen to czemu ktos kto nie raczy odpisać w ogóle miałby mieć dobra ocenę?
Zgadzam się, że jak ktoś wykonuje zapytanie, to sprzedawca powinien odpowiedzieć. Mnie wkurza brak odp, więc sam zawsze odpowiadam jak mam szansę.
Pynio
Posty: 860
Rejestracja: 14 sty 2013, 14:16
Has thanked: 122 times
Been thanked: 112 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Pynio »

rastula pisze: 24 mar 2023, 16:18
no przecież wiadomo, że nie do koparek ;)...
Off topic:

Widać jesteś mocno zapóźniony w temacie :) , nikt w chwili obecnej nie kupuje kart graficznych do kopania. ETH przeszło na PoS (Proof of Stake) tak gdzieś pół roku temu, BTC się nie opłaca. Od pół roku serię 3xxx możesz dostać w bardzo dobrych cenach na rynku wtórnym. Pomijając rzeczywiste powody po prostu nie należy się spodziewać, że będzie taniej.

Wracając do tematu cen i sprzedaży - czy bardziej korzystacie z Allegro (lokalnie) czy z OLX?
ODPOWIEDZ