Encyklopedia czy Ziemia?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
Requiem123
Posty: 9
Rejestracja: 29 gru 2022, 14:51
Has thanked: 7 times

Encyklopedia czy Ziemia?

Post autor: Requiem123 »

Jestem świrem gier planszowych o tematyce przyrodniczej i przez większość czasu byłam przekonana, że kupię grę "Ziemia", ale jak wyszła "Encyklopedia" razem z mini dodatkiem o dinozaurach to przerzuciłam się na to. Troszkę się martwię mechaniki, była dość słabo oceniana przez DT, ale na bgg ma naprawdę mieszane opinie + wydaje mi się, że Ziemia jest w miarę podobna do terraformacji marsa, którą mam. Co wy byście wybrali, lub co wybraliście i dlaczego?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 795
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Encyklopedia czy Ziemia?

Post autor: kurdzio »

Interesowały mnie obie pozycje, ale do zakupu wybrałem Ziemię - wydaje się grą ciekawszą, bardziej złożoną. To że jest podobna do pozycji z budowaniem tablo które już grałem (TM, Ark Nova, Na Skrzydłach) nie ma dla mnie znaczenia, wszystko jest teraz trochę podobne do wszystkiego :) Koniec końców w kolekcji i tak zostaną dla mnie najfajniejsze tytuły.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8740
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2650 times
Been thanked: 2332 times

Re: Encyklopedia czy Ziemia?

Post autor: Curiosity »

Zwracam uwagę, że pytasz o grę, która jeszcze się nie ukazała. Na razie "ciężko powiedzieć".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ