Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: autopaga »

Odkąd się dowiedziałem o nowych przepisach i limitach to mathandel, forum i bazar pegaza.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 961
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 664 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Bart Henry »

Z tymi zapytaniami od Olx o ocenę kontrahenta, to ja nie byłbym do końca pewny, że w ogóle działają prawidłowo. Sam kilka razy otrzymałem prośbę o ocenę... samego siebie. :mrgreen: I nie, nie kontaktował się ze mną mój imiennik. Moja aktywność ograniczała się wtedy do sprzedawania i dostawałem formularz oceny sprzedającego o moim imieniu. ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Ardel12 »

autopaga pisze: 24 mar 2023, 19:22 Odkąd się dowiedziałem o nowych przepisach i limitach to mathandel, forum i bazar pegaza.
Mathandel odpuściłem dawno temu. Preferuję sprzedać. Jakoś w kilku edycjach wystawiałem i albo nic nie wymieniałem albo trafiałem na gry z samego końca preferencji(niby spoko, ale wiadomo, szału nie było). A koszt wysyłki dla mnie przy tanich tytułach zabija sens.

Allegrolokalnie to dla mnie prawie całkowicie zapomniana strona. Nie wystawiam, bardzo rzadko coś kupie. Najczęściej trafiam tam, jak ktoś na FB wrzuci post sprzedażowy z linkami.

OLX króluje, sprzedałem na prawdę sporo tą drogą i nigdy nie miałem żadnego problemu. Często też udaje się dogadać na odbiór osobisty.

FB, kilka grup sprzedażowych i w sumie nie jest źle, ale OLX to nie przebija. Tutaj też częściej trafiam na spam i durne zapytania.

Forum w ogóle już olałem. Przez ostatni rok wystawiałem i sprzedałem tutaj okrągłe zero, więc w tym nawet nie wystawiam.

Offtopic: Jakiś rok temu sprzedałem Wicehrabiów(nie pamiętam którym kanałem). Grę kupujący dostał i temat zamknięty. W ostatnim miesiącu przesuwałem szafki i znalazłem znacznik pierwszego gracza z tego tytułu(młody musiał się bawić i rzucił). Mocno się zdziwiłem, że kupujący się o to nie upomniał a mi się zrobiło głupio, że tego braku nie zauważyłem. Jakby ktoś tutaj kupił ode mnie ten tytuł, to niech się zgłosi, doślę ten element. Sam raz otrzymałem LE:Alien bez 1 karty i sprzedający dosłał i też miał ten sam problem, że dzieciak się bawił i gdzieś zachachmęcił. A ostatnio sytuacja, to sprzedaż Eclipsa z dodatkiem. Gra droga, więc liczyłem dwa razy by czasem czegoś nie brakło, a kupujący dzwoni i mówi, że brakuje elementu X. Nogi się ugięły, bo akurat był to unikalny element, więc gra wybrakowana w najgorszy możliwy sposób. Na szczęście ziomek nie poprawnie policzył :D
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 556
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 243 times
Been thanked: 290 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: andrzejstrzelba »

Barbarzyńca pisze: 22 mar 2023, 10:45 ...
Ja do tego stopnia nie lubię tych klimatów, że zasadniczo gier nie sprzedaję...
No chyba, że na chwilę zapomni się o etyce, ...
Barbarzyńca pisze: 17 mar 2023, 09:28 Etycznie rzecz biorąc, wykorzystywanie czyjegoś potknięcia (nawet dla uzyskania niewielkiego rabatu), które nie jest próbą celowego oszustwa, jest bardzo suabe.
... wykorzysta się błąd pracowników Biedronki żeby kupić gry za 50 zł, aby móc je później sprzedawać z zyskiem.
Obrazek
Na koniec można jeszcze ponarzekać na ceny gier na forum, pomimo tego że swoje oferty wystawia się ponad 50% drożej od innych z narzutem ponad 200% jak w przypadku Takenoko.
Barbarzyńca pisze: 20 kwie 2023, 10:52 Od jakiegoś czasu przeglądam wątki sprzedażowe na forum i w moim odczuciu ceny tu oferowane są zwykle z dupy. Nie zawsze ale zazwyczaj.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 398
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 586 times
Been thanked: 383 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: kuleczka91 »

Ja gry sprzedaję przez olx'a, albo przez facebooka na bazarkach. Do Allegro Lokalnie mam urazę odkąd postanowiłam pierwszy raz z tego skorzystać i od razu trafiłam na oszustkę i musiałam się bawić w latanie na policję żeby odzyskać swoje środki. Najwięcej rzeczy sprzedanych mam przez olx, a zwłaszcza odkąd są wprowadzone przesyłki. Jedynie co mi się nie widzi na tym olx to, że nie wiem jaki sens wystawiania komuś opinii skoro inni użytkownicy nie mogą ich przeczytać, a jedynie co widzą to ocena sprzedającego pokroju "Rewelacyjne, Dobre". Uważam, że powinna być taka sama opcja jak na allegro, że widzi się ocenę sprzedającego wystawione przez kupujących wraz z komentarzem. No i dla mnie durne jest ocenianie kogoś jak przyjdzie ankieta jeśli się z daną osobą nie zawarło transakcji, bo ludzie bywają złośliwi i za samo to, że im człowiek odpowie "nie" w zapytaniu czy zniżymy im cenę tego co sprzedajemy potrafią wystawić negatywa, bo mają w związku z kontaktem z Tobą negatywne odczucie :)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3303
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1038 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: psia.kostka »

kuleczka91 pisze: 17 cze 2023, 13:14 Do Allegro Lokalnie mam urazę
Mozna tez ich hejtowac za system filtracji wiadomosci, ktory uniemozliwia "bezposredni" kontakt lub swobodna wymiane mysli, np "moze na olx wysylka bylaby tansza?" zostanie odfiltrowane. Liczy sie tylko nabicie kabzy wlascicielowi i wymuszenie zakupu kup teraz z prowizja 8%, no rzeczywiscie "lokalnie" :roll:
Jedynie co mi się nie widzi na tym olx to, że nie wiem jaki sens wystawiania komuś opinii skoro inni użytkownicy nie mogą ich przeczytać, a jedynie co widzą to ocena sprzedającego pokroju "Rewelacyjne, Dobre".
Z tym bywa smiesznie, bo patrzac na te nieliczne opisy (jednak wiekszosc ocen jest bez dopisanego komentarza), to ludzie nie maja swiadomosci, ze idzie to do sprzedawcy ;) (i tylko do sprzedawcy)
ludzie bywają złośliwi i za samo to, że im człowiek odpowie "nie" w zapytaniu czy zniżymy im cenę tego co sprzedajemy potrafią wystawić negatywa, bo mają w związku z kontaktem z Tobą negatywne odczucie :)
Jest takie ryzyko, ale mimo ze jestem bardzo nienegocjacyjnym sprzedawca, to nikt mi nie wlepil takiej zlej oceny "za styl". Sam fakt, ze mogloby tak byc niestety ucina szanse na zabawne i zlosliwe rozmowki z januszami kupowania :cry: pozostaje mi jedynie robienie printscreenow ich zabawowych ofert kupna :mrgreen: "wezme za polowe, wyslij na swoj koszt" & "place gotowką, wiec dej rabat"

Zeby nie bylo offtop, to w temacie drogich wycen i chciwosci:
Myslicie, ze po late pledge Thorgala przez Portal, do sklepow wroci ta "zwykla" cena 350zl za gamefound edition? ;)
andrzejstrzelba pisze: 17 cze 2023, 08:02
Piekny roast i sledztwo dowodowe Watsonie 8)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Barbarzyńca
Posty: 515
Rejestracja: 29 sie 2022, 10:24
Has thanked: 323 times
Been thanked: 170 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Barbarzyńca »

Wszystko się zgadza. Człowiek to słaba istota i bywa, że grzeszy. Okazja była zbyt dobra. Choć, pocieszę Cię Andrzeju, plan spalił na panewce i niczego nie sprzedałem. Gry będą na prezenty dla znajomych i rodziny.

Niemniej dalej podtrzymuję wszystkie wypowiedzi w mocy. No i jestem pod wrażeniem zaangażowania.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3349
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 1997 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Ardel12 »

Barbarzyńca pisze: 17 cze 2023, 14:49 No i jestem pod wrażeniem zaangażowania.
Oj ja też, Andrzej tutaj po prostu Cię zmielił, a podobnie zrobił Bart Henry z BOLLO w wątku o recenzentach.

Ja to chyba zacznę czyścić swoje posty, EDIT, wszystko wywalić, zostawię tylko kropeczkę xD Strach się bać jakie to na mnie brudy wyciągną i gdzie w jednym wątku powiedziałem A, a w drugim A' albo nie daj boziu B :D Podziwiam, że się komuś chce, ale może ot zapamiętali użytkownika w jednym wątku i potem zauważyli niespójności :)

Ja ostatnio z kolei zauważam jakiś zastój. Nie tylko w swoich sprzedażach, ale też obserwuję ileś tam innych przedmiotów i choć mają ludzie ceny dobre, to towar leży. Co ciekawe wystawiam oba Hoplo i nawet w rozmowie kupujący mówią, że ceny spoko, nie negocjują ot rzucają, że muszą sprawdzić budżet i nie wracają albo piszą, że niestety ale coś innego zabrało im szmal...Smutny czas gdzie każdy liczy złotówki w portfelu nastał? Czy tylko to moje spostrzeżenie?
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: xilk »

Ardel12 pisze: 18 cze 2023, 16:03 Smutny czas gdzie każdy liczy złotówki w portfelu nastał? Czy tylko to moje spostrzeżenie?
Niestety, ale tak. Nie powiem, że każdy. Jednak wiele osób ogląda przysłowiową złotówkę dwa lub i trzy razy, nim ją wyda. A że planszówki to hobby, no to cóż. Najpierw obowiązkowe opłaty, a potem nic więcej, bo oszczędności są zjadane.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Curiosity »

Ardel12 pisze: 18 cze 2023, 16:03 Ja to chyba zacznę czyścić swoje posty, EDIT, wszystko wywalić, zostawię tylko kropeczkę xD
Nie zostawiaj, proszę, kropeczki. Jak już masz coś edytować, to najlepiej usuń cały post. Nie chcemy czytać Twoich kropeczek.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9425
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: MichalStajszczak »

Curiosity pisze: 19 cze 2023, 09:13 Nie zostawiaj, proszę, kropeczki. Jak już masz coś edytować, to najlepiej usuń cały post. Nie chcemy czytać Twoich kropeczek.
Curiosity ma rację. Kilka lat temu pewien dość aktywny wcześniej użytkownik postanowił rozstać się z forum, edytując swoje posty do postaci "Sprzątam po sobie" co wbrew jego zadeklarowanej intencji skutecznie forum zaśmieciło.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: BOLLO »

Barbarzyńca pisze: 17 cze 2023, 14:49 Wszystko się zgadza. Człowiek to słaba istota i bywa, że grzeszy. Okazja była zbyt dobra. Choć, pocieszę Cię Andrzeju, plan spalił na panewce i niczego nie sprzedałem. Gry będą na prezenty dla znajomych i rodziny.

Niemniej dalej podtrzymuję wszystkie wypowiedzi w mocy. No i jestem pod wrażeniem zaangażowania.
O prosze.....kogo ja czytam :mrgreen:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: BOLLO »

Tak sobie przeglądam oferty i....kompletnie mi ni chodzi o sklep aleplanszówki bo bardzo ten sklep lubię (podaję jedynie jako przykład) ale odnośnie zmian cen w zależności od zmieniającego się rynku:

https://aleplanszowki.pl/przygodowe/154 ... 38459.html (329pln??) - gra chodziła po 69pln na przecenach
https://aleplanszowki.pl/warhammer-4000 ... -lcg.html- chyba mozna było kupić za 79pln

to tak dla tych co myślą że spekulanci są jedynie na OLXach :-)
mineralen
Posty: 954
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 562 times
Been thanked: 638 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: mineralen »

Tak to już jest z promocjami, że kiedyś się kończą.
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 960
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 5 times
Been thanked: 83 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: Leinadus »

BOLLO pisze: 20 cze 2023, 12:14 Tak sobie przeglądam oferty i....kompletnie mi ni chodzi o sklep aleplanszówki bo bardzo ten sklep lubię (podaję jedynie jako przykład) ale odnośnie zmian cen w zależności od zmieniającego się rynku:

https://aleplanszowki.pl/przygodowe/154 ... 38459.html (329pln??) - gra chodziła po 69pln na przecenach
https://aleplanszowki.pl/warhammer-4000 ... -lcg.html- chyba mozna było kupić za 79pln

to tak dla tych co myślą że spekulanci są jedynie na OLXach :-)
Seafall już w promocji, więc podbicie ceny pod chwyt marketingowy. Ogólnie stała praktyka u nich.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: ponika »

BOLLO pisze: 20 cze 2023, 12:14 dla tych co myślą że spekulanci są jedynie na OLXach :-)
No, umówmy się, sklep to działalność gospodarcza nastawiona na obrót towarem i przynoszenie zysku. Prowadzi skrupulatną księgowość, ma stałe koszta i ogólnie rzadko kiedy kitra w magazynie gry które rokują wzrost ceny.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: BOLLO »

ponika pisze: 20 cze 2023, 12:32
BOLLO pisze: 20 cze 2023, 12:14 dla tych co myślą że spekulanci są jedynie na OLXach :-)
No, umówmy się, sklep to działalność gospodarcza nastawiona na obrót towarem i przynoszenie zysku. Prowadzi skrupulatną księgowość, ma stałe koszta i ogólnie rzadko kiedy kitra w magazynie gry które rokują wzrost ceny.
Ja to rozumiem ale czym to się różni od "wykarmienia" rodziny w tych czasach? :mrgreen:
mineralen
Posty: 954
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 562 times
Been thanked: 638 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: mineralen »

BOLLO pisze: 20 cze 2023, 13:18
ponika pisze: 20 cze 2023, 12:32
BOLLO pisze: 20 cze 2023, 12:14 dla tych co myślą że spekulanci są jedynie na OLXach :-)
No, umówmy się, sklep to działalność gospodarcza nastawiona na obrót towarem i przynoszenie zysku. Prowadzi skrupulatną księgowość, ma stałe koszta i ogólnie rzadko kiedy kitra w magazynie gry które rokują wzrost ceny.
Ja to rozumiem ale czym to się różni od "wykarmienia" rodziny w tych czasach? :mrgreen:
Sklep wykarmia rodzinę każdego z pracowników. Ponadto sprzedaż sklepu jest opodatkowana i gdy sprzedaje sklep korzystają z tego wszyscy obywatele w postaci istnienia szpitali, policji i wojska, publicznych dróg i wielu innych rzeczy i usług bez których nie istnieje rozwinięte państwo.

Mam nadzieję, że pomogłem zrozumieć zupełne podstawy wiedzy o społeczeństwie.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: BOLLO »

mineralen pisze: 20 cze 2023, 13:52
BOLLO pisze: 20 cze 2023, 13:18
ponika pisze: 20 cze 2023, 12:32

No, umówmy się, sklep to działalność gospodarcza nastawiona na obrót towarem i przynoszenie zysku. Prowadzi skrupulatną księgowość, ma stałe koszta i ogólnie rzadko kiedy kitra w magazynie gry które rokują wzrost ceny.
Ja to rozumiem ale czym to się różni od "wykarmienia" rodziny w tych czasach? :mrgreen:
Sklep wykarmia rodzinę każdego z pracowników. Ponadto sprzedaż sklepu jest opodatkowana i gdy sprzedaje sklep korzystają z tego wszyscy obywatele w postaci istnienia szpitali, policji i wojska, publicznych dróg i wielu innych rzeczy i usług bez których nie istnieje rozwinięte państwo.

Mam nadzieję, że pomogłem zrozumieć zupełne podstawy wiedzy o społeczeństwie.
aha czyli moje podatki z pensji idą na coś innego tak?
mineralen
Posty: 954
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 562 times
Been thanked: 638 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: mineralen »

BOLLO pisze: 20 cze 2023, 14:12
mineralen pisze: 20 cze 2023, 13:52
BOLLO pisze: 20 cze 2023, 13:18
Ja to rozumiem ale czym to się różni od "wykarmienia" rodziny w tych czasach? :mrgreen:
Sklep wykarmia rodzinę każdego z pracowników. Ponadto sprzedaż sklepu jest opodatkowana i gdy sprzedaje sklep korzystają z tego wszyscy obywatele w postaci istnienia szpitali, policji i wojska, publicznych dróg i wielu innych rzeczy i usług bez których nie istnieje rozwinięte państwo.

Mam nadzieję, że pomogłem zrozumieć zupełne podstawy wiedzy o społeczeństwie.
aha czyli moje podatki z pensji idą na coś innego tak?
Odprowadzasz podatek dochodowy od sprzedaży na OLX?
mrozigor
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2008, 20:29
Has thanked: 108 times
Been thanked: 35 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: mrozigor »

mineralen pisze: 20 cze 2023, 14:14 Odprowadzasz podatek dochodowy od sprzedaży na OLX?
Przecież za tą rzecz już był opłacony podatek (pewnie tak do ósmej gęstości) w momencie wykupienia wszystkich egzemplarzy w Cebulandii ze sklepu.
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: RasTafari »

BOLLO pisze: 20 cze 2023, 14:12
mineralen pisze: 20 cze 2023, 13:52
BOLLO pisze: 20 cze 2023, 13:18
Ja to rozumiem ale czym to się różni od "wykarmienia" rodziny w tych czasach? :mrgreen:
Sklep wykarmia rodzinę każdego z pracowników. Ponadto sprzedaż sklepu jest opodatkowana i gdy sprzedaje sklep korzystają z tego wszyscy obywatele w postaci istnienia szpitali, policji i wojska, publicznych dróg i wielu innych rzeczy i usług bez których nie istnieje rozwinięte państwo.

Mam nadzieję, że pomogłem zrozumieć zupełne podstawy wiedzy o społeczeństwie.
aha czyli moje podatki z pensji idą na coś innego tak?
Jak rozumiem za swoją pracę nie otrzymujesz wynagrodzenia i oczekujesz tego od wszystkich co sprawi że gry w sklepach będą za darmo. Popieram taki postulat :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
zupa ogórkowa
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2023, 20:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: zupa ogórkowa »

mrozigor pisze: 20 cze 2023, 14:54
mineralen pisze: 20 cze 2023, 14:14 Odprowadzasz podatek dochodowy od sprzedaży na OLX?
Przecież za tą rzecz już był opłacony podatek (pewnie tak do ósmej gęstości) w momencie wykupienia wszystkich egzemplarzy w Cebulandii ze sklepu.
Abstrahując od tego, że nie zawsze sprzedaż na OLX itp. jest obciążona podatkiem (nawiązując do wypowiedzi Mineralena), o kwestiach podatkowych decydują inne rzeczy, niż podkreślony przeze mnie fragment wypowiedzi Mrozigora. Ale to tak na marginesie. :)
mrozigor
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2008, 20:29
Has thanked: 108 times
Been thanked: 35 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: mrozigor »

zupa ogórkowa pisze: 20 cze 2023, 22:05 Abstrahując od tego, że nie zawsze sprzedaż na OLX itp. jest obciążona podatkiem (nawiązując do wypowiedzi Mineralena), o kwestiach podatkowych decydują inne rzeczy, niż podkreślony przeze mnie fragment wypowiedzi Mrozigora. Ale to tak na marginesie. :)
Dzięki, nie byłem pewny czy o podatkach decydują przepisy, ale teraz już wiem ;P Pisałem, bo dziwi mnie za każdym razem ten argument z podatkami - jest ich tak dużo i płacone są na każdym kroku, a i tak przy wielu okazjach widzę to pytanie.
zupa ogórkowa
Posty: 16
Rejestracja: 03 lut 2023, 20:14
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Re: Horrendalne ceny gier - jeszcze biznes czy już chciwość?

Post autor: zupa ogórkowa »

No toś mnie pan, panie, nabrał. :D Na swoje usprawiedliwienie mam tylko jedną rzecz (nawet może niezbyt mocną ;) ) - widziałem tutaj dosyć kuriozalne wpisy, więc... :) Ale kończę tzw. offtopowanie.
ODPOWIEDZ