Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: SwistakCZC »

Czy jak mam podstawową podstawkę oraz małe dodatki united i crisis to co warto dokupić dalej colony wars czy to nowe frontiers? Chciałbym sobie zrobić dwa zestawy do grania nie wiem która podstawkę dorzucić jeszcze. Czy też czekać na jakieś inne nowe rzeczy które się mają w pl pojawić (ale nie ogarniam ich jak wspomniane tu command decki).
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: menelobej »

SwistakCZC pisze: 04 paź 2022, 21:15 Czy jak mam podstawową podstawkę oraz małe dodatki united i crisis to co warto dokupić dalej colony wars czy to nowe frontiers? Chciałbym sobie zrobić dwa zestawy do grania nie wiem która podstawkę dorzucić jeszcze. Czy też czekać na jakieś inne nowe rzeczy które się mają w pl pojawić (ale nie ogarniam ich jak wspomniane tu command decki).
Dokup Frontiers i zrobisz 2 zestawy: SR+Crisis i Frontiers+United. Command Decki to odpowiednik postaci w Hero Realms, ale są one dwufrakcyjne więc idealnie pasują do dodatków United i High Alert (najnowsze dodatki nie wydane w PL).
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: gafik »

Do Frontiers dokłada się wszystkie 4 United czy wybrane?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Jiloo »

gafik pisze: 13 paź 2022, 10:51 Do Frontiers dokłada się wszystkie 4 United czy wybrane?
Pełna dowolność. Zresztą United ukazały się razem z Colony Wars czyli jeszcze przed Frontiers. Razem z Frontiers wyszła seria dodatków High Alert.
Anyways – Ja gram z United I używam tylko z Assault i Command.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Zawaterniok
Posty: 113
Rejestracja: 12 kwie 2022, 14:29
Has thanked: 51 times
Been thanked: 20 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Zawaterniok »

Kurczę, ja zamówiłem Frontiers (chciałem głównie solo pograć), a dostałem podstawkę od IUVI. Niestety już folia ściągnięta i nici z wymiany :roll: Czy ta talia z Frontiers się jakoś łączy z podstawką, żeby to można było domówić i jakoś sensownie pograć?
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Baloosh »

Star Realms pozwala łączyć wszystko ze wszystkim :) Jest kompatybilność wszystkich podstawek i dodatków.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Jiloo »

Zawaterniok pisze: 24 lis 2022, 11:28 (...) Czy ta talia z Frontiers się jakoś łączy z podstawką, żeby to można było domówić i jakoś sensownie pograć?
Tak jak wspomniał Baloosh możesz łączyć wszystko praktycznie dowolnie.
Natomiast ja nie przepadam za łączeniem i zawsze grałem jedną podstawką (pierwsza, CW czy Frontiers) nie łącząc ich ze sobą. Dodawałem jedynie karty z boosterów. Zazwyczaj gramy w dwie osoby i te około 100 kart (podstawka i dwa boostery) jest zupełnie wystarczająca. Miałem obawy, że więcej kart tylko niepotrzebnie rozrzedzi talię.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: SwistakCZC »

Kupiłem właśnie Frontiers i jakoś po kilku grach mam wrażenie, że Podstawka była ciekawsza- lepsze combosy i z każdego koloru szło się fajnie wybić, tutaj na razie wrażenie że dwie frakcje odstają a partie toczą się znacznie szybciej bo karty mają większy power creep.
Spoiler:
.

Wolicie Frontiers łączyć z dodatkami Crisis czy United? Wydaje mi się że multifrakcyjne dodatki z United znacznie podbiją moc Frontiers (bo są zdolności podwójnego sojuszowania, z multikolorem dużo łatwiej je będzie osiągnąć), a bazy z Crisis trochę przytną power creep dwóch frakcji.

A jeszcze jedno pytanie warto jeszcze iść w Colony Wars? Są dużo ciekawsze/mocniejsze karty niż w podstawce/Frontiers? Czy raczej mając te dwie, CW można odpuścić? Ewentualnie kiedyś jak wyjdzie high alert, może zrobi się 3 zestawy do gry - z 3 podstawek i 3 serii dodatków, do tego jeszcze wrzucić misje i scenariusze i naprawdę robi się dość spora ilość kombinacji, by gra się nie nudziła, a można było regularnie grywać.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: menelobej »

Frontiers zdecydowanie z United i z High Alert. Tu trzeba brać pod uwagę, że są jeszcze Command Decki, które są 2 frakcyjne i delikatną asymetrię wprowadzają na starcie i trochę zmieniają przez to rozgrywkę. Co do Colony Wars, to taka trochę dopakowana podstawka. Ja mam połączone CW z podstawką i Crisisem i United (choć akurat lepiej działają z Frontiers moim zdaniem) i jest ok, choć momentami można czuć, że kart jest już naprawdę sporo i jest mocno losowo nawet jak na specyfikę SR, ale Frontiers z dodatkami jest ciekawsze jednak.
NeXuS AlphA
Posty: 220
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 86 times
Been thanked: 76 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: NeXuS AlphA »

SwistakCZC pisze: 24 lis 2022, 18:56 A jeszcze jedno pytanie warto jeszcze iść w Colony Wars? Są dużo ciekawsze/mocniejsze karty niż w podstawce/Frontiers? Czy raczej mając te dwie, CW można odpuścić? Ewentualnie kiedyś jak wyjdzie high alert, może zrobi się 3 zestawy do gry - z 3 podstawek i 3 serii dodatków, do tego jeszcze wrzucić misje i scenariusze i naprawdę robi się dość spora ilość kombinacji, by gra się nie nudziła, a można było regularnie grywać.
Ja osobiście - choć póki co tylko kilka partii za mną we Frontiers - najmilej dla odmiany wspominam zawsze CF+United.
Nota bene grając we Frontiers też przełożyłem do niego United, bo dla mnie to chyba obowiązkowy już element, bo daje dużo radości przy combosach.
Przyznam też że jak dotychczas na półce wciąż utrzymują się wszystkie wydane rzeczy - właśnie poukładane (można powiedzieć) w pewnego rodzaju pakiety: podstawka+promo+część kart z Crisis, CR+wybrane karty z United i właśnie Frontiers które aktualnie wchłonęło karty z United - używane zwyczajowo w CR, zapewne do czasu kolejnych dodatków, potem wrócą na swoje miejsce ;)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Który tryb rozgrywki wieloosobowej, np. na 4 graczy, sprawdza się wam najlepiej :?:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Jiloo »

Dr. Nikczemniuk pisze: 23 mar 2023, 18:55 Który tryb rozgrywki wieloosobowej, np. na 4 graczy, sprawdza się wam najlepiej :?:
Próbowałem różnych wariantów gier wieloosobowych i dla mnie ta gra sprawdza się najlepiej w 2 osoby.
Jak chcę pograć w 3 i więcej osób to wyciągam coś innego.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Baloosh
Posty: 110
Rejestracja: 22 lut 2018, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 43 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Baloosh »

Dla trzech graczy próbowaliśmy grać w trybie Hunter - dawało radę, ale za mało partii, aby wydać sensowną opinię.

Dla czterech graczy: Hydra - ale lekko zmodyfikowana - bez łączenia puli "złota" w ramach drużyny - regularnie odbywają się też turnieje "parowe" w tym trybie.

Graliśmy też kilka razy w trybie Emperor (6 graczy) - i bawiliśmy się świetnie!

Przy trzech graczach można też pobawić się w tryb kooperacyjny, przeciwko Bossom - też daje radę.
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

Myślę, że dobry do naparzania tryb w więcej osób jest ten podstawowy, czyli lejemy się nawzajem jak popadnie. Tyle, że w tym trybie kilku może lać jednego.
Ale jest też ten tryb gdzie leję tylko tego po prawo, wiec tu ciche sojusze już odpadają :wink:
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
samuraj1369
Posty: 418
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 144 times
Been thanked: 147 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: samuraj1369 »

Hej, przybywam po poradę.
Ogrywam teraz SR Frontiers i zastanawiam się, który zestaw dodatków dokupić?
- High Alert
- United
- Talia Bohaterów
- Crisis
- Gambit

i chcę dokupić jedna podstawkę aby móc grać w 6 osób i tutaj też pytanie:
- Oryginalna
- Colony Wars
- ta duża 2-4 graczy
Zależy mi, aby karty tali handlu się nie powtórzyły.

Dzięki za Pomoc :D
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Jiloo »

samuraj1369 pisze: 05 paź 2023, 09:24 Hej, przybywam po poradę.
Ogrywam teraz SR Frontiers i zastanawiam się, który zestaw dodatków dokupić?
- High Alert
- United
- Talia Bohaterów
- Crisis
- Gambit
Zaznaczę na wstępnie, że swojego czasu miałem wszystko co wyszło do Frontiers. Ale pozbyłem się wszystkiego, zostawiłem sobie tylko właśnie rzeczone Frontiers i dokupiłem United Assault i United Command.
Tak jak wspomniałem miałem wszystko, ale wszelkiego rodzaju dodatki za bardzo rozwadniają tę grę. Nie wiem też czy jest sens kupowania całych cykli, bo te dodatki są bardzo nierówne. Mam tylko dwa dodatki z United, bo wprowadzają fajne urozmaicenie w postaci kart dwufrakcyjnych.
Takie bohaterów trochę ograliśmy, ale jakoś nam nie podeszły.
Gambity są może i fajnym urozmaiceniem, ale ostatecznie też przestałem używać.
Ale ja mam może specyficzne oczekiwania od tej gry. Ma być szybko i dynamicznie.
i chcę dokupić jedna podstawkę aby móc grać w 6 osób i tutaj też pytanie:
6 osób? Dla mnie ta gra jest grywalna tylko na 2 osoby.
W 3 osoby było za dużo koncentracji ataków na jednego z graczy. Na cztery dłużyło się okropnie. Gra dwuosobowa jest idealnym szybkim (najczęściej) pojedynkiem i taką ją Lubie.
Nie próbowałem drużynowo, a to mogło by zadziałać.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
samuraj1369
Posty: 418
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 144 times
Been thanked: 147 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: samuraj1369 »

Niestety nie mogłem się powstrzymać i zdobyłem wszystko co się dało do Star Realmsa i pokoszulkowałem.
Teraz pytanie, macie jakieś polecajki gdzie to wszystko trzymać w jednym pudle? Czy Universal Storage Box za stówkę to dobra opcja, czy są jakieś pudełka gdzieś taniej?

Pomóżcie :D
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 117 times
Been thanked: 174 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Asurmar »

Ja bardzo polecam takie pudełko: https://www.planszomania.pl/akcesoria/1 ... -kart.html
Ewentualnie takie: https://www.planszomania.pl/akcesoria/1 ... -kart.html

Ja wszystkie gry trzymam po w tych pudełkach po 1000 kart. Są lekkie, wygodne w trasporcie i wystarczająco wytrzymałem. Nie ma problemu z wrzuceniem takiego pudełka do plecaka.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2422
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 456 times
Kontakt:

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: Jiloo »

samuraj1369 pisze: 13 paź 2023, 09:08 Czy Universal Storage Box za stówkę to dobra opcja, czy są jakieś pudełka gdzieś taniej?
Na pewno znajdziesz jakieś pudełka taniej. Uniwersał Storage było tyle fajne, że miałem plastikowe dividery, w jednej komorze mieściło mi matę. No i pudło było mega solidne – grube i sztywne, ścianki w środku miały ze 2 cm. Czy było warte ceny? Ja miałem więc nie będę obiektywny. Jeden woli wydać 20 zł za zwykłe kartonowe pudełko, inny 200 zł za drewnianą skrzynię na karty.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 310
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 225 times
Been thanked: 93 times

Re: Star Realms (Robert Dougherty, Darwin Kastle)

Post autor: scraber »

Można ewentualnie rozejrzeć się za drewnianymi skrzyniami np. od ReDrewno
ODPOWIEDZ