Potrzebna pomoc z MmoRpg

Masz pomysł na grę planszową? Chciałbyś go kiedyś zrealizować? Chcesz się nim podzielić albo pomóc w realizacji jakiegoś pomysłu? Do dzieła!
Polzki96
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2023, 14:45

Potrzebna pomoc z MmoRpg

Post autor: Polzki96 »

Witam! Tworzę własną grę mmorpg na bazie -League of Legends, Albion Online , WoWa i Shaiya

Jak narazie potrzebował bym pomocy z trybem poruszania się po planszy ponieważ pierwszy pomysł był taki żeby wszyscy gracze żucali kostkami w tym samym czasie i poruszali się w tym samym czasie. Problem polega na tym że gra będzie dla 4-8 osób i zastanawia mnie czy nie będzie zbyt chaotycznie? A z drugiej strony chcę żeby gra była intensywna. Więc może dwie osoby na raz mogły by śię poruszać ? Pomocy...
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1591
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 356 times
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc z MmoRpg

Post autor: nidhog »

Tyle osób naraz poruszających się - raczej chaos i intensywność gwarantowana :)
Nie wiem jak kostki mają wyznaczać ruch. Czy jak w runebound ( kości terenu) czy ilość ruchu itd.
Natomiast przy tak dużej liczbie osób rozważyłbym oznaczanie pozycji na mapie.
Przykładowo - każdy ma własną planszetkę i zaznacza na niej gdzie pójdzie. Lub każdy ma zestaw kart z nazwami lokacji. Faza ruchu - wszyscy naraz rzucają swoim zestawem kości w widocznym miejscu, po czym każdy sobie sprawdza gdzie może dotrzeć i oznacza na planszetce/ wybiera kartę. Po wybraniu przez wszystkich - wszyscy odkrywają naraz kartę/planszetkę i następuje przemieszczenie plus rozpatrzenie efektów tego ruchu.
Ciężko coś więcej doradzić nie wiedząc więcej o grze.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
ODPOWIEDZ