For Sale / Na sprzedaż (Stefan Dorra)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
FortArt
Posty: 2334
Rejestracja: 28 lis 2010, 21:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 45 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: For Sale

Post autor: FortArt »

Jaki jest rozmiar kart w polskim wydaniu?
Tak, to prawda, że w planszówkach najważniejszy jest klimat - klimat planszy, pionków, żetonów, kart i kostek.
Awatar użytkownika
syd3r
Posty: 164
Rejestracja: 16 gru 2012, 11:28
Lokalizacja: Nidzica

Re: For Sale

Post autor: syd3r »

FortArt pisze:Jaki jest rozmiar kart w polskim wydaniu?
6,1 x 11,2 cm. Chyba nie istnieją odpowiednie koszulki.
PiLi
Posty: 144
Rejestracja: 03 sie 2015, 18:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: For Sale

Post autor: PiLi »

Koszulki Mayday Magnum Platinum Card 61x112mm pasują idealnie.
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: For Sale

Post autor: Wertigo »

PiLi pisze:Koszulki Mayday Magnum Platinum Card 61x112mm pasują idealnie.
A mieszczą się w tych koszulkach w wyprasce?
PiLi
Posty: 144
Rejestracja: 03 sie 2015, 18:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: For Sale

Post autor: PiLi »

Niestety nie, rogi koszulek nieco wystają poza miejsce na karty.
Awatar użytkownika
Wertigo
Posty: 159
Rejestracja: 30 wrz 2013, 12:07
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: For Sale

Post autor: Wertigo »

A możesz zrobić zdjęcie jak to wygląda? Czy jest tragicznie czy do przeżycia?
Zastanawiam się czy zakoszulkowac swój egzemplarz
PiLi
Posty: 144
Rejestracja: 03 sie 2015, 18:29
Has thanked: 8 times
Been thanked: 6 times

Re: For Sale

Post autor: PiLi »

Przez to, że otwór w wyprasce ma zaokrąglone rogi każdy róg koszulki jest zagięty i karty się nie mieszczą zupełnie. Jedyna opcja to wyrzucić wypraskę.
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: For Sale

Post autor: warlock »

Recenzja, na którą nikt nie czeka :). Niemniej jednak podrzucam zainteresowanym ;).

FOR SALE - recenzja
Awatar użytkownika
ariser
Posty: 1137
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 49 times

Re: For Sale

Post autor: ariser »

warlock pisze:Recenzja, na którą nikt nie czeka :).
Uwierz w siebie - mnie zachęciła do zakupu. :D
"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością."
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: For Sale

Post autor: warlock »

Ha! Czyli tekst nie poszedł na marne! Dzięki za lekturę ;).
Awatar użytkownika
Zefireq
Posty: 297
Rejestracja: 20 lut 2016, 08:15
Has thanked: 7 times
Been thanked: 4 times

Re: For Sale

Post autor: Zefireq »

Kurcze, a ja strasznie mam mieszane uczucia. Nie że osobiście - ja grę doceniam, choć jeszcze u mnie nie rozwinęła skrzydeł. Problem mam taki, że w moim groni się nie przyjęła - grałem za 1wszym razem na 3 osoby (wiem, licho, ale to 30 min po zakupie :P bardziej dla ogarnięcia zasad), a za drugim na chyba 5. Nie zdarzył się 'syndrom jeszcze jednej partii', nie było rozmów o rozgrywce po graniu. Coś nie zaiskrzyło i bardzo mnie to boli, bo liczyłem na tę grę trochę jako zastępstwo dla Milionerów i Bankrutów, którzy jakoś się wkupili.
Mi tam się podoba, tylko co z tym jak nie ma z kim grać.
dave8
Posty: 744
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 70 times
Been thanked: 93 times

Re: For Sale

Post autor: dave8 »

Kupiłem edycję portalu i wow.
Jak na grę za cztery dychy jest super.
Napięcie, kombinowanie i taktyka.
Do tego piękne wydanie i piękne grafiki. Super
Fojtu
Posty: 3373
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 555 times
Been thanked: 1259 times

Re: For Sale / Na sprzedaż (Stefan Dorra)

Post autor: Fojtu »

Wczoraj sobie trochę odświeżyłem po lekkiej przerwie i przy okazji dowiedziałem się o tym, że oryginalne zasady zaokrąglają w dół to co wraca do gracza. Zdecydowanie ciekawiej się tak gra, bo nie ma tępego licytowania 1000, bo i tak do mnie ten tysiączek wróci. Z ciekawostek, jedną partię spasowałem wszystkie licytacje oprócz ostatniej (gdzie wziąłem #29 za 2000 :lol: ) i udało się w ten sposób wygrać 8) Jak na taki fillerek to gra naprawdę miodzio kombinowanie.

IMO to chyba najlepszy fillerek jaki jest. Dla graczy są ciekawe decyzje i szybka rozgrywka, dla mniej zaawansowanych czy poczatkujących są bardzo proste i przystępne zasady. Jeszcze nie spotkałem grupki ludzi, którym by ta gra nie podeszła.
Awatar użytkownika
Seykan
Posty: 724
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:57
Has thanked: 150 times
Been thanked: 155 times

Re: For Sale / Na sprzedaż (Stefan Dorra)

Post autor: Seykan »

Fojtu pisze: 11 lut 2022, 12:44 Wczoraj sobie trochę odświeżyłem po lekkiej przerwie i przy okazji dowiedziałem się o tym, że oryginalne zasady zaokrąglają w dół to co wraca do gracza. Zdecydowanie ciekawiej się tak gra, bo nie ma tępego licytowania 1000, bo i tak do mnie ten tysiączek wróci. Z ciekawostek, jedną partię spasowałem wszystkie licytacje oprócz ostatniej (gdzie wziąłem #29 za 2000 :lol: ) i udało się w ten sposób wygrać 8) Jak na taki fillerek to gra naprawdę miodzio kombinowanie.

IMO to chyba najlepszy fillerek jaki jest. Dla graczy są ciekawe decyzje i szybka rozgrywka, dla mniej zaawansowanych czy poczatkujących są bardzo proste i przystępne zasady. Jeszcze nie spotkałem grupki ludzi, którym by ta gra nie podeszła.
Potwierdzam, fenomenalny filler i wg mnie też najlepszy w swojej kategorii.

Jak gramy w domu to wyciągam do tego Iron Clays, wtedy jest dopiero licytowane :D
Awatar użytkownika
bobule
Posty: 1008
Rejestracja: 21 wrz 2017, 22:09
Has thanked: 45 times
Been thanked: 207 times

Re: For Sale

Post autor: bobule »

Odi pisze: 22 gru 2013, 12:05 Dawno, dawno temu popełniłem tę recenzję na GF (forki mi się nie wyświetliły, a Wam?)

Z perspektywy czasu myślę sobie, że chyba wtedy (marzec 2009!) oceniłem For Sale za nisko. To była moja druga recenzja ever i chyba nie chciałem szafować 'piątkami'. A tymczasem do tej pory nie trafiłem na lepszy fillerek (skalowanie, kompaktowość, emocje, prostota zasad). Wydawało się, że szybko się znudzi, że poniekąd schematyczny, że ciągle to samo itp, ale jednak graliśmy w niego wciąż i wciąż, i wciąż...
A jak oceniasz For Sale w 2023? :)

U mnie fillerowy top, obok Kameleona (choć Kameleon chyba jest trochę bardziej matematyczny,) i Diamentów.
Choć chyba szanse na dodruk "Na sprzedaż" raczej nie są za duże (więc jak ktoś się jeszcze nie zapoznał, to polecam).
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4625
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1023 times
Been thanked: 1933 times

Re: For Sale / Na sprzedaż (Stefan Dorra)

Post autor: warlock »

Grałem w to* ostatnio kilka dni temu (łącznie mam na koncie 84 partie) i dla mnie For Sale to w tej chwili dycha na BGG. Nie dlatego, że to taka sama petarda jak Wojna o Pierścień czy Pax Renaissance, ale dlatego, absolutnie nigdy nie zawiodła mnie jako filler/gateway podczas spotkań w najróżniejszych konfiguracjach miejsc i osób, od imprez po wypady plenerowe czy grane rodzinne ;). Nie pamiętam sytuacji, żeby ktoś nie powiedział po partii zapoznawczej "dobra, to teraz szybki rewanż". Ciężko mi sobie wyobrazić lepszy wieloosobowy filler, do którego chciałbym wracać tak często jak do For Sale.

*w moją ukochaną kompaktową travel edition, oczywiście zawierającą zasadę z zaokrąglaniem stawek na niekorzyść (w przeciwieństwie do polskiej edycji). Fotki i garść dawnych wrażeń tutaj: https://kawanaplansze.znadplanszy.pl/20 ... ton-chate/
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 570 times
Been thanked: 932 times

Re: For Sale

Post autor: Odi »

bobule pisze: 21 mar 2023, 01:54
Odi pisze: 22 gru 2013, 12:05 Dawno, dawno temu popełniłem tę recenzję na GF (forki mi się nie wyświetliły, a Wam?)

Z perspektywy czasu myślę sobie, że chyba wtedy (marzec 2009!) oceniłem For Sale za nisko. To była moja druga recenzja ever i chyba nie chciałem szafować 'piątkami'. A tymczasem do tej pory nie trafiłem na lepszy fillerek (skalowanie, kompaktowość, emocje, prostota zasad). Wydawało się, że szybko się znudzi, że poniekąd schematyczny, że ciągle to samo itp, ale jednak graliśmy w niego wciąż i wciąż, i wciąż...
A jak oceniasz For Sale w 2023? :)
[...]

Łał, no kolega widzę forumowy archeolog ;)
Prawda jest taka, że nie grałem w For Sale chyba z 8-9 lat. Co nie zmienia faktu, że porównując te grę do innych wieloosobowych fillerów, For Sale dalej wydaje mi się być bardzo konkurencyjny. Chciałbym go mieć w kolekcji ponownie (bo już nie mam, niestety).
Fajnie, że gra wciąż żyje i ktoś o niej pamięta :)
bananek
Posty: 66
Rejestracja: 13 kwie 2020, 16:07
Has thanked: 35 times
Been thanked: 26 times

Re: For Sale / Na sprzedaż (Stefan Dorra)

Post autor: bananek »

Ja dziękuję za odkopanie tematu, bo właśnie takiego sprytnego fillera brakowało mi w kolekcji; zamówiony "u źródła" i mam nadzieję, że wypełni lukę :D
ENDryu
Posty: 815
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 28 times

Re: For Sale / Na sprzedaż (Stefan Dorra)

Post autor: ENDryu »

bananek pisze: 22 mar 2023, 00:15 Ja dziękuję za odkopanie tematu, bo właśnie takiego sprytnego fillera brakowało mi w kolekcji; zamówiony "u źródła" i mam nadzieję, że wypełni lukę :D
znakomity wybór.

warto sprobować po kilku partiach tego wariantu, ze kart jest o 1 mniej niz graczy. kompletnie zmienia dynamike licytacji :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: For Sale / Na sprzedaż (Stefan Dorra)

Post autor: PytonZCatanu »

Uwielbiam For Sale.

Mówiąc wprost: For Sale jest u mnie NIE NA SPRZEDAŻ! 😁🙂

Każdy może spróbować na BGA. Uwaga, może skończyć się straconym wieczorem 🙂
ENDryu pisze: 27 mar 2023, 20:28 warto sprobować po kilku partiach tego wariantu, ze kart jest o 1 mniej niz graczy. kompletnie zmienia dynamike licytacji :)
A ja hejtuje ten wariant. Z gry w którą gram o zwycięstwo zmienia się w jakiś koszmar w który nie wiem jak grać 😁

Ale oczywiście to ja, może innym się spodoba.
kisiel365
Posty: 772
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 228 times
Been thanked: 275 times

Re: For Sale / Na sprzedaż (Stefan Dorra)

Post autor: kisiel365 »

U mnie for sale króluje w kategorii: spakuj do plecaka, dużo miejsca nie zajmuje, a nuż się uda w to zagrać na byle blacie. Zazwyczaj jeździ z takimi tytułami (w zależności od liczby potencjalnych współgraczy) jak set, trucizna, sabotażyta, 6 bierze, coup, list miłosny, jaipur, no siesta, glory to rome, małe epickie królestwa.
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
ODPOWIEDZ