Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Boune
Posty: 3
Rejestracja: 10 kwie 2021, 23:09

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Boune »

Gizmoo pisze: 22 lip 2021, 12:12 ...Także w ogólnym rozrachunku - nie było warto. Nie wiem, czy kupiłem dziadowski lakier, czy w tym upale, każdy lakier zareagowałby tak samo. Dodam tylko, że wszystko było wcześniej suche, rozegraliśmy sporo gier na tych polakierowanych komponentach i nagle, przez te wysokie temperatury - wszystko zaczęło się lepić. Smutne.
Można wiedzieć, jakiego konkretnie lakieru użyłeś?

Ja własnie testowo polakierowałem zużytą planszę od Everdell, matowym lakierem Motip.
Zastanawiam się nad polakierowaniem jakiś poważniejszych tytułów, ale mam wątpliwości.
Twój przypadek skłonił mnie do jeszcze większego zastanowienia się nad sensem lakierowania. :?

EDIT: Dodatkowo problemem tego lakieru jest zapach, zastanawiam się po jakim czasie ulotni się on z planszy.
Myślę jeszcze nad zabezpieczeniem planszy lakierem matowym do decoupage firmy Pentart, tylko tutaj znowu zastanawiam się czy efekt końcowy na dużej powierzchni za pomocą pędzelka będzie ok.
DziuraX
Posty: 13
Rejestracja: 16 mar 2018, 01:46
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: DziuraX »

Mam grę AVP the hunt Begins, grał ze stałą dwójka przyjaciół gdzie każdy z nas uwielbia te uniwersum.
Klimat z AVP THB wylewa się i przy tej grze za każdym razem świetnie się bawimy.
Co powiecie o grze Alien w porownianiu do powyższego AVP ? Czy Alien da nam więcej emocji ? Jest sens kupowania Aliena kiedy w AVP jest tryb "The last standing" (osobiście nie grałem chętnie usłyszę o tym opinię)
W związku z brakiem czasu gramy nie częściej niż raz na miesiąc w AVP więc obawiam się że alien nas nie porwie i będzie się kurzył na półce.
Nam zależy na klimscie, emocjach i dużej ilości zabawy. Warto kupić Aliena ?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4090
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Gizmoo »

To są tak różne i odległe od siebie gry, że ciężko odpowiedzieć na twoje pytanie. Po pierwsze - A: AGDiTC to kooperacja. Więc jak lubicie ze sobą rywalizować, to już jest na przegranej pozycji. Po drugie - Aliens to bardziej gra do piwka. Nie ma tutaj ciężkiej rozkminy nad każdym ruchem. Czasem trzeba się zastanowić, co zrobić, żeby przejść scenariusz i w jakiej kolejności aktywować marines, ale nie jest tak, że czacha będzie Wam parowała. I wreszcie po trzecie - ta gra to w gruncie rzeczy gra kampanijna. Można zagrać jeden scenariusz, ale wtedy kompletnie nie zrozumie się mechanizmu wyczerpania i zarządzania kartami. Gra wyda się banalnie prosta do przejścia (a jest dokładnie na odwrót). :lol:

Reasumując GFN zrobiło bardzo solidnego, ociekającego klimatem Ameritrasha. Dla prawdziwych fanów uniwersum Aliens - to i tak jest gra, która powinna trafić prosto do kolekcji. Natomiast zdecydowanie nie jest to gra dla miłośników taktyki i liczenia każdego ruchu.

W sieci jest mnóstwo materiałów o Aliens: Another Glorious Day in The Corps i można w zasadzie wszystko przeczytać i wszystko obejrzeć i samemu zadecydować, czy warto wejść w ten tytuł, czy nie. Osobiście polecam filmik Gambita, bo choć nie ze wszystkim się zgadzam, jest to najbardziej rzetelny i krytyczny materiał o tej grze w sieci. Na pewno wyłuszczający wszystkie jej wady. :wink:
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Mr_Fisq »

Pojawiła się instrukcja w języku polskim:
https://www.gf9games.com/aliens/wp-cont ... ok-WEB.pdf
tak się zastanawiam, ile one linerów i klimatu stracimy w polskiej wersji...

Myślicie, że jest sens wchodzić w PL?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1137
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 499 times
Been thanked: 327 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Propi »

Mr_Fisq pisze: 13 lut 2023, 09:08 tak się zastanawiam, ile one linerów i klimatu stracimy w polskiej wersji...

Myślicie, że jest sens wchodzić w PL?
"Pozostańcie mroźni, ludzie!"
;-)

Skąd podejrzenie, że stracimy smaczki?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Mr_Fisq »

To jest zawsze ryzyko przy tłumaczeniu kultowego materiału - jeśli osoba tłumacząca nie będzie znała wszystkich niuansów, albo frazy będą na tyle idiomatyczne, że tłumacz odpuści ich dokładne tłumaczenie, to możemy być stratni.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
szarik
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:33
Has thanked: 2 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: szarik »

Mr_Fisq pisze: 13 lut 2023, 09:08 Pojawiła się instrukcja w języku polskim:
https://www.gf9games.com/aliens/wp-cont ... ok-WEB.pdf
tak się zastanawiam, ile one linerów i klimatu stracimy w polskiej wersji...

Myślicie, że jest sens wchodzić w PL?
Duży plus za PL wersję, ja na pewno wchodzę w to jeśli się pokaże, bo zniknęło info o polskiej i włoskiej wersji.
Awatar użytkownika
stary gracz
Posty: 358
Rejestracja: 21 sie 2016, 17:20
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 34 times
Been thanked: 69 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: stary gracz »

Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: LordVinek »

Najbardziej ciekawią mnie opcje dotyczące obcych. Zwłaszcza te nazwy na podstawkach jak Guard, Skuller ...
spartan
Posty: 34
Rejestracja: 11 mar 2018, 19:32
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Aliens: Another Glorious Day in the Corps

Post autor: spartan »

Witajcie czy po lutowym newsie wydawnictwa Gale force nine,ogłaszanym przez Board News o polskiej wersji językowej wydanej w czerwcu...czy gdzieś ktoś znalazł może cokolwiek o w/w tytule?
Prześledziłem info sklepu wydawnictwa i nie chwalą się Naszą wersją językową a z przyjemnością wróciłbym i zobaczył oryginalne hasła-szlagiery w wykonaniu p.tłumaczenia :D
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 251 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps

Post autor: Dako »

spartan pisze: 04 lip 2023, 10:08 Witajcie czy po lutowym newsie wydawnictwa Gale force nine,ogłaszanym przez Board News o polskiej wersji językowej wydanej w czerwcu...czy gdzieś ktoś znalazł może cokolwiek o w/w tytule?
Prześledziłem info sklepu wydawnictwa i nie chwalą się Naszą wersją językową a z przyjemnością wróciłbym i zobaczył oryginalne hasła-szlagiery w wykonaniu p.tłumaczenia :D
Tak tylko nadmienię, że jest odpowiedni temat na forum
viewtopic.php?t=54975&start=200
A odpowiedź niestety negatywna jest dostępna w ramach tematu Zapowiedzi gier w polskiej wersji językowej - 2023 r. (by PN)
viewtopic.php?t=74253&start=175
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: LordVinek »

Nie wiem czy wiedzieliście ale ruszyła już jakiś czas temu przedsprzedaż nowego dodatku Aliens: We're in the Pipe Five by Five

Możecie zamówić ją np. tu: https://vanaheim.pl/pl/aliens-the-board ... -five.html

Jestem ciekaw nowych rozwiązań co do obcych i ich specjalnych umiejętności.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 659
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 240 times
Been thanked: 357 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Otorek »

Jest też dostępny w przedsprzedaży na Planszomanii
Awatar użytkownika
LordVinek
Posty: 38
Rejestracja: 04 lis 2020, 11:34
Been thanked: 28 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: LordVinek »

Wczoraj odebrałem dodatek i przyznam szczerze to najgorszym elementem tego dodatku są karty misji, które zostały pięknie wydrukowane- tyle, że arkusz został zgięty na pół by zmieścić się w pudełku. Trochę mnie drażni biała linia po długości od zgięcia po drugiej stronie z opisem misji.

Co do obcych i ich nowych zdolności- na pewno nadadzą smaczku grze, ale nie zbyt dużego. No chyba, że będziemy mieli naprzeciwko siebie gracza sterującego obcymi (ja uwielbiam grać obcymi), wtedy ma to dużo więcej sensu.

Postacie są przeciętne ze swoimi umiejętnościami, ale miło mieć już full team z filmu (w sumie z sentymentu i dla klimatu).

Instrukcja z dokładnym opisem zmian w zasadach, elementami i zdolnościami jest dostępna na stronie producenta https://www.gf9games.com/aliens/1710/fi ... expansion/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Aliens: Another Glorious Day in the Corps! (Andrew Haught)

Post autor: Mr_Fisq »

Przypadkiem trafiłem na dodatki figurkowe z dopiskiem: 2023 Version; np.
Aliens Heroes of Hadley's Hope 2023 Version
była jakaś aktualizacja figurek? A jeśli tak, to czy nowe figurki są tylko w osobnych pudełkach, czy może podstawka też była odświeżana?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
ODPOWIEDZ