Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Kiler
Posty: 121
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła/Stargard
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Kiler »

nahar pisze: 20 mar 2023, 13:49 BOLLO, zeby bylo jasne jak jechalem na 3 tyg. do Iranu to powaznym wyzwaniem bylo wybranie gry planszowej. I nie, nie chodzilo o kwestie wielkosci. Generalnie hazard jest w islamie zakazany, gry planszowe w ortodoksji sa uznawane en bloc za hazard. Wiec zabralem Budowniczych: Sredniowiecze. I nie gralismy na zewnatrz raczej partyjki w pokoju. Czy to wystarczy za odpowiedz jak gry sa traktowane przez ortodoksje islamska? W bardziej liberalnych krajach rozpowszechniony jest tryk-trak. A i w Turcji byla w muzeum gra w zdobywanie Konstantynopola przez Mehmeda Zdobywce. Nie kupilem bo kosztowala jakies chore kwoty.Ale Turcja to ciut inny kulkturowo kraj (nie sa Arabami). Pamietaj ze w Islamie jest zakaz przedstawiania zywych (ludzie zwierzeta). Allaha tym bardziej nie wolno malowac.
Irańczycy też nie są Arabami.
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2540 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Gizmoo »

nahar pisze: 20 mar 2023, 13:49 Generalnie hazard jest w islamie zakazany, gry planszowe w ortodoksji sa uznawane en bloc za hazard. Czy to wystarczy za odpowiedz jak gry sa traktowane przez ortodoksje islamska? W bardziej liberalnych krajach rozpowszechniony jest tryk-trak.
Nie jestem ekspertem, nie podróżowałem po krajach mocno ortodoksyjnych, ale...

W Egipcie, na ulicach, widziałem jak grają w Domino i w Warcaby. I to w małych miastach, na południu. Szachy też widywałem, ale to raczej w ośrodkach bardziej cywilizowanych.

W Tunezji wszechobecny na stolikach w knajpach jest Backgammon. Grywają też w Mancalę, ale to bardziej na południu.

W Maroku widziałem na stole Warcaby i Backgamonna. I to nie w hotelach, ale normalnie w knajpach.

W Tureckiej części Cypru, gra się po knajpach w kości i Trictraca.

Także może pogłoski o śmierci gier planszowych w krajach islamskich są grubo przesadzone? Może problemem u nich jest zwyczajnie dostępność, a nie strach przed imamem? Byłem teraz w miejscu gdzie psy "dukają szczekami", na samym pograniczu z Sudanem i w beduińskiej knajpie grali na podłodze w Domino. :wink: Z drugiej strony, jeżeli ktoś uznaje gry planszowe za hazard i grzech, to ma niepokolei poukładane w główce. Nie jest dobrze, kiedy religia przegrywa z logiką.

A skoro już przy tym jesteśmy... To po kiego wałka robić gry o tematyce religijnej? Cytując klasyka -
A komu to potrzebne? A dlaczego?
Jest tyle pięknych, np. NAUKOWYCH tematów do ogarnięcia w planszówkach. Fantastyka w sumie też jest ogarnięta, nawet w nadmiarze, więc nie ma powodów do ścigania się z konkurencją. Jeżeli już tworzyć jakieś nowe gry, to może lepiej żeby miały jakiś walor edukacyjny - zamiast pełnić jedynie rolę indoktrynacyjną? :wink:
Awatar użytkownika
Giermek
Posty: 182
Rejestracja: 18 paź 2014, 13:21
Lokalizacja: Słubice (płocki)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 33 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Giermek »

Gizmoo pisze: 21 mar 2023, 11:05 A skoro już przy tym jesteśmy... To po kiego wałka robić gry o tematyce religijnej?
No właśnie - może warto wrócić do głównego tematu wątku...

Tematyka gry na pewno grę ubogaca. Ja jak szukam gier, to chętniej kupię fajną grę ze świata Star Wars, niż fajną grę o pszczołach (nie urażając nikogo - sam jestem pszczelarzem). Tak samo chętnie bym kupował gry o tematyce chrześcijańskiej, bo jestem chrześcijaninem i ten temat mnie po prostu interesuje. Nie wiem skąd sugestie, że tematy religijne są niepotrzebne w branży planszówkowej. Jeśli jest 'target marketingowy', to są potrzebne. Inna sprawa jest oczywiście taka, żeby te gry były ciekawymi do grania, a nie do tylko do poznawania zasad danej religii - od tego mam książki i inne materiały.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

Giermek pisze: 21 mar 2023, 13:20
Gizmoo pisze: 21 mar 2023, 11:05 A skoro już przy tym jesteśmy... To po kiego wałka robić gry o tematyce religijnej?
No właśnie - może warto wrócić do głównego tematu wątku...

Tematyka gry na pewno grę ubogaca. Ja jak szukam gier, to chętniej kupię fajną grę ze świata Star Wars, niż fajną grę o pszczołach (nie urażając nikogo - sam jestem pszczelarzem). Tak samo chętnie bym kupował gry o tematyce chrześcijańskiej, bo jestem chrześcijaninem i ten temat mnie po prostu interesuje. Nie wiem skąd sugestie, że tematy religijne są niepotrzebne w branży planszówkowej. Jeśli jest 'target marketingowy', to są potrzebne. Inna sprawa jest oczywiście taka, żeby te gry były ciekawymi do grania, a nie do tylko do poznawania zasad danej religii - od tego mam książki i inne materiały.
No to jak nic musisz zagrac w "Miodny Bzyk" :mrgreen:
Zgadzam się z tym co piszesz że temat może ubogacić grę ale pytanie czy nie jest tak że niektórzy graczy anty odbieraliby to jako " próba na siłe przekazywania im wiary"? Jest to kontrowersyjne zapewne ale myślę że docelowa grupa na tego typu gry by się znalazła. Ja chętnie piszę sie na euro/ameri i bitewniaka. :mrgreen:
Religijny abstrakt to chyba jedynie gry pokroju Sagrady czy Azula....chociaż jakaś budowa świątyni też była by spoko.
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1476
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 715 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: arturmarek »

BOLLO pisze: 28 mar 2023, 11:06 Religijny abstrakt to chyba jedynie gry pokroju Sagrady czy Azula....chociaż jakaś budowa świątyni też była by spoko.
Na tej zasadzie to prawie każda gra osadzona w Europie między X, a XIX wiekiem jest grą religijną. W systemie polityczno społecznym Kościół pełnił kluczową rolę. Dla mnie to nie czyni tej gry grą religijną. To tak jak prawie każda gra osadzona w teraźniejszości ma aspekt ekonomiczny. W większości wprost występują pieniące, ale nawet jeśli nie to gdzieś walczymy o dobrobyt, który dzisiaj jest mierzony głównie zamożnością.

Dla mnie stwierdzenie "gra o tematyce religijnej" sugeruje, że w grze w jakimś stopniu chodzi o tę religię, a nie, że ona w grze istnieje. Hiperbolizując, można by Brassa zakwalifikować do gier o tematyce wojennej, bo okres zawiera czas wojen Napoleońskich, w których uczestniczyło Zjednoczone Królestwo.

Co do biblijnego "lore" to się już wypowiadałem. Z jednej strony nie uważam, żeby był aż tak ciekawy, ale przede wszystkim ma gigantyczny, niesamowicie oddany fanbase. Oddany do tego stopnia, że samo nazwanie tej grupy fanami biblijnego lore, zamiast Wiernymi Chrześcijanami może zostać uznane za obrazę. Co dla mnie, jeśli byłbym wydawcą, byłoby więcej niż wystarczającym powodem do zrezygnowania z takiej tematyki. Znacznie bezpieczniej zrobić grę w mitologii greckiej, nordyckiej, zmyślonej, wiedźminie itd.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

Szkoda że to nie wychodzi po polsku . Wsparłbym https://www.planszomania.pl/strategiczn ... n=planszeo

niby gra niezależna językowo bo nie ma tam tekstu...z tego co widziałem ale ciężko mi się uczy gier po angielsku nie powiem. A tutaj ciężkość 3.4BGG to jest co kminić z instrukcji.
kuba32
Posty: 327
Rejestracja: 23 sie 2021, 17:01
Has thanked: 219 times
Been thanked: 192 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: kuba32 »

BOLLO pisze: 28 mar 2023, 13:29 Szkoda że to nie wychodzi po polsku . Wsparłbym https://www.planszomania.pl/strategiczn ... n=planszeo

niby gra niezależna językowo bo nie ma tam tekstu...z tego co widziałem ale ciężko mi się uczy gier po angielsku nie powiem. A tutaj ciężkość 3.4BGG to jest co kminić z instrukcji.
Gra ma proste zasady, wszystko oparte na kilku ikonach. Zakładam, że jej ciężkość na BGG będzie spadać, gdy pojawi się więcej głosów.

Gra polega na zagraniu karty, zebraniu z niej zasobów (zasoby zbieramy z 1 z 3 pól, zbieramy tyle zasobów ilu wyznawców mamy na danym polu) i wykonaniu jednej z akcji:
- wysłanie swojego wyznawcy na jedno z trzech pól do zbierania zasobów
- kupno karty (deckbuilding)
- zabranie karty przypowieści (set collection)
- przysługa dla innego gracza (innych gracz dostaje zasoby, a my przesuwamy się na torze, który daje nam punkty)
- wysłanie swojego wyznawcy na ostatnią wieczerzę - opłacamy koszt pola na które chcemy wysłać wyznawcę, na koniec gry punktujemy za każdego - im bliżej Jezusa albo konkretnych apostołów, tym więcej punktów (no chyba, że trafi nam się Judasz, to dostaniemy ujemne punkty), im więcej wyznawców w grupie tym więcej punktów (bardzo podobnie do Terrakotowej Armii)
- przesunięcie korony cierniowej - w trakcie gry gracze będą punktować za konkretne rzeczy (ten który przesunie koronę na pole punktacji zapunktuje całościowo, pozostali tylko połowicznie)

Gdy zagramy trzy karty z konkretnymi symbolami to bonusowo wysyłamy jednego z apostołów do stołu - będą za niego punktować wszyscy gracze.

Gra chodziła mi po głowie ze względu na tematykę, jednak miałem obawy co do mechaniki, natomiast gameplay mnie przekonuje i chyba się skuszę.

Tutaj gameplay:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

Obrazek

Ezra and Nehemiah to kolejna gra Garphill Games wskazująca na historyczne zainteresowania jej twórców. Szykuje się kolejne ciężkie euro.
Burzliwa historia inspiracją dla planszówki

W 586 roku p.n.e. Babilończycy podbili Jerozolimę. Aby zdusić dążenia powstańcze, wielu mieszkańców pojmano i wzięto w niewolę. Choć w Babilonie nie byli de facto traktowani jak niewolnicy i niejednokrotnie obsadzali wysokie stanowiska. Nie mogli jednak powrócić do ojczyzny i nie mieli wpływu na to, co się w niej działo. Wskutek tego Jerozolima utraciła status religijnego i kulturowego centrum Izraela.

Sytuacja zmieniła się niecałe 50 lat później. W 539 r. p.n.e. Persowie podbili Babilonię, w której nadal mieszkała ludność żydowska. Polityka Persów wobec Żydów była jednak znacznie bardziej tolerancyjna.

Perski król Cyrus II przekształcił Judę w autonomiczną prowincję perską i wyraził zgodę na powrót Żydów do kraju. Celem powracających z niewoli była odbudowa miasta i tożsamości narodowej wśród ludności. Zajęli się odbudową świątyni, a także zniszczonych murów miasta. Jednocześnie dbali również o nauczanie Tory.

Historia ta zainspirowała Shema Philipsa i Sama Macdonalda do stworzenia gry Ezra and Nehemiah, o której opowiedzieli w swoim niedzielnym streamie z planami wydawniczymi Garphill Games. Tym razem twórcy przenoszą nas w czasy około 150 lat po wydarzeniach z Najeźdźców ze Scytii.
Ezra and Nehemiah. Na czym polega gra

Gra Ezra and Nehemiah zawiera zawiera wiele elementów mechanicznych, które znamy z wcześniejszych gier tych projektantów. Nie musimy się jednak obawiać wtórności, gdyż sposób połączenia poszczególnych elementów jest zupełnie nowy.

Gra w dużej mierze oparta na kartach, dzięki którym możemy zmieniać swoje atrybuty albo zwiększać siłę akcji. Znajdziemy również worker placement z różnymi sposobami wykorzystania robotników. Nie mogło też zabraknąć budowy silniczka. Ponadto gracze w trakcie gry będą mogli wpływać na swoje umiejętności i na warunki punktowania na końcu gry.

Jednym z celów, jaki przyjęli twórcy, było zapewnienie dużej interakcji między graczami. W grze znajdziemy zarówno pozytywną jak i negatywną interakcję. Z jednej strony występują wspólne cele, co wprowadza element kooperacji, na przykład podczas budowy murów.

Z drugiej strony toczy się również wyścig, aby sięgnąć po określone korzyści przed innymi graczami.

W swojej turze gracz zagrywa kartę na tableau przed sobą, a następnie wykonuje jedną z trzech akcji. Może to być budowa świątyni, odbudowa murów i bram, a także nauczanie Tory. W obszarze gracza jest miejsce na trzy karty, w związku z czym w toku gry trzeba będzie je zakrywać nowymi. Zagrane karty zawierają modyfikatory wpływające na siłę wykonywanych akcji, trzeba więc dobrze przemyśleć, co zasłonić, a co zostawić odkryte.

Jeśli chodzi o podstawowe zasady, gra jest bardzo prosta, ale łączy się z dużą głębią strategiczną.

Gra będzie miała kampanię na Kickstarterze prawdopodobnie w okolicach października. Chętni do testowania gry na Tabletopii powinni śledzić media społecznościowe wydawcy – za kilka tygodni ma się rozpocząć kolejny etap testów.

Link:
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 800
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Seraphic_Seal »

Na wrocławskim OMG było nawet całe wydawnictwo z tego typu grami, jakiś Dobry Pasterz czy coś takiego
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: BOLLO »

Seraphic_Seal pisze: 25 kwie 2023, 12:48 Na wrocławskim OMG było nawet całe wydawnictwo z tego typu grami, jakiś Dobry Pasterz czy coś takiego
No nie, nie mieli gier tego kalibru, raczej jakieś katolickie memory i gry po które rasowy gracz nie sięgnie. Tutaj jest ich oferta gdyby ktoś jednak chciał coś kupić.
https://e-religijne.pl/pl/producer/Wyda ... asterz/111
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 986
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 731 times
Been thanked: 221 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: Beskid »

SosnowyPatyk pisze: 19 paź 2022, 21:49 Fajną grą mogłaby być gra o konklawe, że każdy z graczy startuje jako kardynał i jest walka zakulisowa o głosy. (...) Albo jakiś eurasek w naszych klimatach, że każdy z graczy obejmuje jako młody proboszcz swoją parafię w kurii i ją rozwija, a najlepszy z graczy na końcu awansuje na biskupa :)
Kleropol i Dupa biskupa są w klimacie czarnej korporacji
ponika
Posty: 530
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 440 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: ponika »

Ja z małym offtopem: czy możemy zamienić tytuł wątku na poprawny językowo, tj wywalić te wielkie litery z przymiotników? Będę wdzięczna, bije mnie to po oczach za każdym razem.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5161
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: raj »

ponika pisze: 02 maja 2023, 05:33 Ja z małym offtopem: czy możemy zamienić tytuł wątku na poprawny językowo, tj wywalić te wielkie litery z przymiotników? Będę wdzięczna, bije mnie to po oczach za każdym razem.
zrobione :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: Gry o tematyce Biblijnej/Religijnej

Post autor: nahar »

Gizmoo pisze: 21 mar 2023, 11:05
nahar pisze: 20 mar 2023, 13:49 Generalnie hazard jest w islamie zakazany, gry planszowe w ortodoksji sa uznawane en bloc za hazard. Czy to wystarczy za odpowiedz jak gry sa traktowane przez ortodoksje islamska? W bardziej liberalnych krajach rozpowszechniony jest tryk-trak.
Nie jestem ekspertem, nie podróżowałem po krajach mocno ortodoksyjnych, ale...

W Egipcie, na ulicach, widziałem jak grają w Domino i w Warcaby. I to w małych miastach, na południu. Szachy też widywałem, ale to raczej w ośrodkach bardziej cywilizowanych.

W Tunezji wszechobecny na stolikach w knajpach jest Backgammon. Grywają też w Mancalę, ale to bardziej na południu.

W Maroku widziałem na stole Warcaby i Backgamonna. I to nie w hotelach, ale normalnie w knajpach.

W Tureckiej części Cypru, gra się po knajpach w kości i Trictraca.

Także może pogłoski o śmierci gier planszowych w krajach islamskich są grubo przesadzone? Może problemem u nich jest zwyczajnie dostępność, a nie strach przed imamem? Byłem teraz w miejscu gdzie psy "dukają szczekami", na samym pograniczu z Sudanem i w beduińskiej knajpie grali na podłodze w Domino. :wink: Z drugiej strony, jeżeli ktoś uznaje gry planszowe za hazard i grzech, to ma niepokolei poukładane w główce. Nie jest dobrze, kiedy religia przegrywa z logiką.
Graja, w klasyczne gry (tryk trak, szachy, domino) na pewno. I to masowo. Natomiast Iran jest specyficzny, tamtejszy reżim nie jest zbyt tolerancyjny. Nie widzialem tego co np jest na Kaukazie czyli starszych mezczyzn grajacych w tryk traka na ulicach i w parkach.
To raczej chodzi o unikanie klopotow, niz to ze serio sie do Ciebie przyczepia o gry. Zreszta Iran to najprzyjemniejszy kraj ktory odwiedzilem swietni ludzie, praktycznie zero problemow. Ale jadac tam trzeba pamietac, kto tam rzadzi.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Post autor: BOLLO »

Hmmmm... czyzby Rebel wydawal Ierusalem Anno Domini?

Obrazek
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Post autor: BOLLO »

Takie coś pojawiło się na wspieram.to
https://wspieram.to/poslani?fbclid=IwAR ... 6EzPK1eJzM
Dhel
Posty: 698
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 462 times
Been thanked: 390 times

Re: Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Post autor: Dhel »

Bardzo mało znany tytuł, który odkryłem przypadkiem dzięki bgg

Deliverance


Obrazek

Jest to…. Skirmish. Możliwości gry czysto solo lub w kooperacji. Jest dodatkowo kampania 14 misji. Kości służą do zdawania testów, natomiast same obrażenia są z góry podane przez umiejętności naszych aniołów. Gra jest mocno w tematyce religijnej, natomiast jest podana w taki sposób, że bawić się będą osoby zarówno wierzące jak i nie (przynajmniej takie wnioski z bgg wyciągnąłem)

Więcej napisze w temacie gry jak pogram więcej, jednak już w tym momencie jest to gra - odkrycie tego roku.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5207
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1680 times
Kontakt:

Re: Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Post autor: BOLLO »

Tematyka jak w Gniew Aniołów....tak na pierwszy rzut oka.
Awatar użytkownika
Kajdi
Posty: 200
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:21
Has thanked: 31 times
Been thanked: 63 times

Re: Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Post autor: Kajdi »

https://boardgamegeek.com/boardgame/349 ... tasy-draft

Old Testament Fantasy Draft - czyli takie Fantastyczne Światy w wydaniu biblijnym.
kulka
Posty: 147
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 31 times

Re: Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Post autor: kulka »

Obrazek

Tymczasem na dniach pojawi się Świątynia wydawnictwa Boża iskra.
Spoiler:
malykroliksiems
Posty: 4
Rejestracja: 25 kwie 2022, 08:37

Re: Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Post autor: malykroliksiems »

Na https://wspieram.to/poslani pojawiła się nowość - polska gra w klimacie biblijnym. Warto się zapoznać :)

Rodzinna gra planszowa w klimacie biblijnym. 🎲
Jesteś jednym z dwunastu wybranych: uzdrawiaj, wypędzaj złe duchy, głoś Królestwo Boże.
Palestyna 2000 lat temu.
Kusi Cię diabeł 😈, nękają nieprzychylni faryzeusze, a Ty działasz nie zważając na upał ☀️ i burzę 🌩, w święto Paschy i Szabat 🕌, bo chcesz uzdrowić jak najwięcej Potrzebujących. Twoja popularność rośnie i jesteś wystawiany na próby.
Czy zachowasz skromność i nie stracisz z oczu prawdziwego celu? Czy nie zabraknie Ci przyjaznych dusz, znajomych żeglarzy ⛵️, podróżujących Beduinów 🐪, którzy pomogą Ci zrealizować misję i przetrwać czekające Cię kryzysy?
Zmęczenie da Ci się we znaki, ale to właśnie wiara będzie Twoją największą siłą. Pokaż, że nie bez powodu to właśnie Ty zostałeś POSŁANY.
Jeśli treść Pisma nie jest Ci obca, szczególnie ucieszą Cię nawiązania Biblii i zrozumiesz m.in.: dlaczego Jan szybciej chodzi po górach ⛰, dwóch apostołów zwanych jest „Synami Gromu” ⚡️, a monet jest dokładnie trzydzieści… 💰
Wstań, weź swój pionek i zagraj!


Obrazek
kulka
Posty: 147
Rejestracja: 30 wrz 2016, 14:39
Has thanked: 17 times
Been thanked: 31 times

Re: Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Post autor: kulka »

malykroliksiems, po Twoich 5 postach o tej grze, to już nie mam ochoty do niej zaglądać
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Post autor: rastula »

kulka pisze: 23 lis 2023, 13:17 malykroliksiems, po Twoich 5 postach o tej grze, to już nie mam ochoty do niej zaglądać
to się nazywa nienachalna promocja :D
Sannderson
Posty: 24
Rejestracja: 30 wrz 2023, 23:07
Has thanked: 38 times
Been thanked: 15 times

Re: Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Post autor: Sannderson »

malykroliksiems pisze: 23 lis 2023, 13:08 Na https://wspieram.to/poslani pojawiła się nowość - polska gra w klimacie biblijnym. Warto się zapoznać :)
Figurka bez sundropa, więc odpuszczam 😉

Edit: ale spamujesz tym projektem... raczej nic z tego nie będzie, myślę też że wiele osób zagryza zęby żeby nie napisać co o nim myśli (na profilu PN na fb widziałem, że poleciały nawet bany za komentarze).
Ostatnio zmieniony 23 lis 2023, 13:54 przez Sannderson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3353
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1113 times
Been thanked: 1270 times

Re: Gry o tematyce biblijnej/religijnej

Post autor: seki »

W razie chęci dalszej dyskusji z autorem gry będzie to możliwe za min. 6h. Ostrzeżenie nie poskutkowało i dostał czasowego bana za spamowanie. Powyższy post zostawiam bo wątek bądź co bądź pasuje.
ODPOWIEDZ