Tytani / Titans (Łukasz Woźniak)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Moim zdaniem punkty w Tytanach są wyłącznie po to, aby wykazać, który z graczy okazał się być lepszy w bitwach i ogólnej taktyce. To trochę tak, jakby w szachach za zajęcie każdego pola na szachownicy otrzymywało się punkty, a zbite pionki przywracano do gry. Tytani, wbrew pozorom, to sucha gra i mocno eurowata, ale nie nazwałbym jej sałatką punktową. Jeżeli ktoś lubi gry konfrontacyjne polegające na zbijaniu pionów, przeciąganiu liny, bez zbędnych mechanik i udziwnień, to Tytani spełniają te warunki.
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Sarna »

Mam pytanie odnośnie dodatku Echa przeszłości, ile fioletowych kości upadłych było w zestawie? Mam 4, instrukcja mówi o 5, na wspieraczce mowa o 4. Kupiłem używany zestaw i zastanawiam się, jak to powinno wyglądać?
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1167 times
Been thanked: 461 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: polwac »

Tutaj masz odpowiedź i info o kilku innych błędach:
https://zagramw.to/tytani/aktualnosc/687
Ostatnio zmieniony 22 lut 2022, 19:38 przez polwac, łącznie zmieniany 1 raz.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Sarna pisze: 22 lut 2022, 19:33 Mam pytanie odnośnie dodatku Echa przeszłości, ile fioletowych kości upadłych było w zestawie? Mam 4, instrukcja mówi o 5, na wspieraczce mowa o 4. Kupiłem używany zestaw i zastanawiam się, jak to powinno wyglądać?
Mam 4 kości. Stawiam na błąd w instrukcji.
mordajeza
Posty: 360
Rejestracja: 19 lut 2019, 13:16
Has thanked: 171 times
Been thanked: 245 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: mordajeza »

Tak mnie tknęło ostatnio (po partii w Ankh, gdzie też są wielkie figurki tytano-bogów i tak mi się skojarzyło ;) ) - jak Tytani przetrwali próbę czasu? Nie widziałem ani wysypu ogłoszeń prywatnych, ani przecen, ale z drugiej strony też mało słychać o tej grze. Czy często wraca na stoły, czy jednak przegrywa konkurencję z Kemetem lub grami Erica Langa?
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: E2MD »

mordajeza pisze: 21 sie 2022, 21:10 Tak mnie tknęło ostatnio (po partii w Ankh, gdzie też są wielkie figurki tytano-bogów i tak mi się skojarzyło ;) ) - jak Tytani przetrwali próbę czasu? Nie widziałem ani wysypu ogłoszeń prywatnych, ani przecen, ale z drugiej strony też mało słychać o tej grze. Czy często wraca na stoły, czy jednak przegrywa konkurencję z Kemetem lub grami Erica Langa?
Jako "grywacz" wszystkich możliwych area control oceniam Tytanów bardzo dobrze.
Ta gra ma dwie zalety:
- dobrze się skaluje (działa! na dwóch, na pięciu też daje radę)
- można regulować poziom skomplikowania poprzez wybór dodatków i wersji Tytanów
Ostatnio gra weszła na stół dwa tygodnie temu jako dodatek po daniu głównym. Głównym kryterium była czas - chcieliśmy (3os) zamknąć rozgrywkę w półtorej godziny - wliczająca składanie i rozkładanie - i mieć satysfakcję z zagrania pełnowymiarowego area control.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 462
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 830 times
Been thanked: 200 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: JollyRoger90 »

E2MD pisze: 22 sie 2022, 09:13 Jako "grywacz" wszystkich możliwych area control oceniam Tytanów bardzo dobrze.
Ta gra ma dwie zalety:
- dobrze się skaluje (działa! na dwóch, na pięciu też daje radę)
- można regulować poziom skomplikowania poprzez wybór dodatków i wersji Tytanów
Ostatnio gra weszła na stół dwa tygodnie temu jako dodatek po daniu głównym. Głównym kryterium była czas - chcieliśmy (3os) zamknąć rozgrywkę w półtorej godziny - wliczająca składanie i rozkładanie - i mieć satysfakcję z zagrania pełnowymiarowego area control.
Podobne zdanie z mojej strony. Może gra nie wchodzi ostatnio często na stół (duża kolekcja, czas wakacyjny), ale oceniam ją bardzo dobrze.
Również potwierdzam skalowalność i regulacje poziomu trudności. Od siebie dodam, że zasady nie są jakieś trudne do przyswojenia, a i ikonografika, wbrew pozorom, jest intuicyjna.
Może teraz podpadnę niektórym, ale wolę tytanów niż taki Bloodrage ;p

Rynek też grę zweryfikował raczej pozytywnie, bo kilka sztuk widziałem wystawionych na sprzedaż na olx/grupach.
Dodatkowo jeden użytkownik na grupach na fb kilka tygodni szukał Tytanów, więc to pokazuje, że niechętnie ludzie się pozbywają :)

Fajnie by było zobaczyć jakieś nowe materiały na YT na temat tej gry :)
Probe9
Posty: 2450
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 641 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Probe9 »

Grałem wczoraj 1 raz w składzie 5 osobowym, z zaawansowanymi zasadami + Duchy Wojny i Monumenty. Do gry podchodzłem bez większych oczekiwań, ale okazała się nieźła i ostatecznie wszystkim się podobała. Stosunkowo proste zasady, ale było pare fajnych decyzji do podjęcia. Nie jestem do końca przekonany do Monumentów. Dodałem je bo uznałem za istotne aby wprowadzić większą różnorodność regionów, ale jak przyszło co do czego to nie widziałem w nich wystarczających korzyści, uzasadniających pozbywanie się cennych kart Wsparcia.

No i największa wada - widać, że 5 gracz został dodany potem, bo gra z nim jest niezbalansowana. Położenia w centralnej części pomiędzy 4 przeciwnikami sprawia, że trudno coś mu zdziałać. Myślę, że trzeba to jakoś houserulować, np. poprzez dodatkową/e jednostki czy karty Wsparcia. Ktoś to już przerabiał ?

P.S Tak wiem, że to sami gracze mogą sobie balansować grę nie atakując gracza centralnego, ale wolę gdy od razu na starcie szanse są bardziej wyrównane w takich grach.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4434
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1343 times
Been thanked: 842 times
Kontakt:

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Hardkor »

I jak tam gra przetrwała próbę czasu?
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Blue »

Hardkor pisze: 15 paź 2022, 00:28 I jak tam gra przetrwała próbę czasu?
Ekhem coś się miało zmienić od zadania pytania kilka postów wyżej?
viewtopic.php?f=1&t=62938&start=125#p1495991
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4092
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2613 times
Been thanked: 2539 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gizmoo »

Jestem świeżo po pierwszej, zapoznawczej partii. I niby wszystko cacy, ale w naoliwionych trybach jednak mocno zgrzytał piach historii.

Odnieśliśmy wszyscy wrażenie, że w rozgrywce na trzech graczy, bez zmiany kolejności, ostatni gracz jest najbardziej poszkodowany jeżeli chodzi o wybór kart rozkazów. Zawsze bowiem wybiera z mniejszej puli kart rozkazów, niż pozostali gracze. Bardzo nam to nie pasowało i psuło całą resztę zabawy.

Istnieje szansa, że graliśmy coś źle, ale graliśmy z instrukcją w dłoniach! Trzech graczy na zmianę czytało instrukcję i po kilka razy sprawdzaliśmy zasady, by upewnić się, że wszyscy rozumieją je tak samo (polska instrukcja, z polskiego wydania).

Druga sprawa - wszyscy odnieśli wrażenie, że atakujący gracz ma większą kontrolę nad wynikiem bitwy. Broniący deklaruje wynik na kościach i zagrywa karty raz, po czym oddaje inicjatywę atakującemu, który mając na ręku karty taktyki, może teraz przerzucać swoje kości do woli. Trochę to dziwne, że broniący gracz nie może odpowiadać na żadne zagrywki atakującego. Niby tak jest prościej jeżeli chodzi o zasady, ale jakoś wtedy broniący gracz, jeżeli nie chce przegrać, musi użyć kart w taki sposób, by uzyskać maksymalną siłę już na samym początku bitwy. No i nie ma żadnej możliwości reakcji na zagrywane karty przez atakującego. :?

Ogólnie mega dużo rozwiązań mechanicznych mi się tutaj bardzo podoba i chciałbym, żeby te negatywne wrażenia były spowodowane jedynie nieznajomością zasad. Złą instrukcją, lub błędną interpretacją. Bo w przeciwnym wypadku, ten polski żur, wydaje się, jakby nie został dogotowany dostatecznie do końca. ;)
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: yarzab »

Gizmoo pisze: 28 mar 2023, 06:02 Odnieśliśmy wszyscy wrażenie, że w rozgrywce na trzech graczy, bez zmiany kolejności, ostatni gracz jest najbardziej poszkodowany jeżeli chodzi o wybór kart rozkazów. Zawsze bowiem wybiera z mniejszej puli kart rozkazów, niż pozostali gracze. Bardzo nam to nie pasowało i psuło całą resztę zabawy.
Każdy z graczy w trakcie rundy wybiera z 5/4/3/2 kart rozkazów.

Gizmoo pisze: 28 mar 2023, 06:02 Druga sprawa - wszyscy odnieśli wrażenie, że atakujący gracz ma większą kontrolę nad wynikiem bitwy. Broniący deklaruje wynik na kościach i zagrywa karty raz, po czym oddaje inicjatywę atakującemu, który mając na ręku karty taktyki, może teraz przerzucać swoje kości do woli.
Przerzucić kości można tylko raz podczas bitwy.
Gizmoo pisze: 28 mar 2023, 06:02 Ogólnie mega dużo rozwiązań mechanicznych mi się tutaj bardzo podoba i chciałbym, żeby te negatywne wrażenia były spowodowane jedynie nieznajomością zasad. Złą instrukcją, lub błędną interpretacją. Bo w przeciwnym wypadku, ten polski żur, wydaje się, jakby nie został dogotowany dostatecznie do końca. ;)
Dla mnie Tytani to jedna z największych planszówkowych niespodzianek ostatniego czasu. Nie spodziewałem się, że gierka aż tak mi siądzie, a nawet nie grałem jeszcze z większością dodatków. Świetna i niestety niedoceniona gra ;)
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Sarna »

Spoiler:
Można przerzucać wielokrotnie. Odrzucenie karty z ręki nie jest ograniczone do jednego razu na bitwę.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: RUNner »

Tytani to spoko gra. Trochę zgrzyta mechanicznie i kuleje balans, ale ja się przy niej bawiłem całkiem nieźle. Nie na tyle dobrze, żeby zostawić w kolekcji, ale jak ktoś lubi area control to powinien się tutaj dobrze odnaleźć.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: yarzab »

Sarna pisze: 28 mar 2023, 08:57
Spoiler:
Można przerzucać wielokrotnie. Odrzucenie karty z ręki nie jest ograniczone do jednego razu na bitwę.
Racja, mój błąd. :oops:
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 304
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 97 times
Been thanked: 39 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Sarna »

Co do samej gry to dzięki niej mogę spotkać się zarówno z bardziej doświadczonymi graczami jak i z kolegami którzy w planszówki grają mało i wspólnie świetnie się bawić. Co więcej modułowe dodatki robią świetną robotę. Radzą sobie z pewnymi mankamentami jakie oferuje podstawka (jak chociażby brak możliwości odpowiedzi na wynik przeciwnika w walce - a tu cyk dodatkowe karty Tytanów, gdzie jest możliwość usunięcia kości z już rzuconego wyniku przeciwnika).
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 962
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 228 times
Been thanked: 232 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Moonday »

Gizmoo pisze: 28 mar 2023, 06:02 Odnieśliśmy wszyscy wrażenie, że w rozgrywce na trzech graczy, bez zmiany kolejności, ostatni gracz jest najbardziej poszkodowany jeżeli chodzi o wybór kart rozkazów. Zawsze bowiem wybiera z mniejszej puli kart rozkazów, niż pozostali gracze. Bardzo nam to nie pasowało i psuło całą resztę zabawy.
Na pewno coś źle graliście. Tu można się łatwo pomylić, bo z tego co pamiętam zasady dobierania kart są inne dla każdej konfiguracji graczy. Warto to sprawdzić raz jeszcze.

Co do bitew, to gra opiera się właśnie na nich, więc mechanika ma zachęcać graczy do atakowania. Są też w grze mechaniki odwracające kolejność w walce, np. twierdza, stolica. Sama mechanika jest moim zdaniem bardzo dobra, bo gracz broniący się nawet jak wie, że przegra, to może np. nie chcieć stracić jednostki i będzie starał się trochę tych punktów nabić, albo może chcieć osłabić atakującego tak, aby ten możliwie mocno wypstrykał się z kart. Przegrana też nie jest jakaś bardzo bolesna i pozwala szybko się odrodzić i odegrać. Generalnie, to gra nabiera rumieńców jak gracze atakują się nawzajem i jest nudna w ekipie okopanej na swoich pozycjach i stroniących od walki.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 92 times
Been thanked: 316 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: autopaga »

Źle gracie, na 3 graczy idealnie każdy gracz jest pierwszy raz w trakcie gry. Idealnie jest policzna pod tym względem.
prib4
Posty: 216
Rejestracja: 20 mar 2021, 21:12
Has thanked: 21 times
Been thanked: 101 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: prib4 »

Ja miałem okazję ostatnio kupić tytanów i też jestem zaskoczony, jak fajnie ta gra potrafi siąść. W mojej grupie marudzą jedynie, że nie można wykorzystać np. 2 artylerii w jednej bitwie bo kości są ograniczone (szczególnie przeszkadza to przy grze z artylerią ogniową z KS'a). Ma ktoś może na zbyciu dodatkowy komplet kości do tytanów? :D
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4092
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2613 times
Been thanked: 2539 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gizmoo »

Po trzech rozgrywkach zakupiłem swój egzemplarz deluxe, zamierzając grać w Tytanów częściej. Trochę teraz żałuję, że nie wziąłem Tytanów wcześniej, podczas kampanii, bo portfel byłby zdecydowanie pełniejszy.

I teraz zastanawiam się jeszcze, czy bardziej go nie opróżnić. :lol: Kombinuję nad dokupieniem dwóch dodatków - zestawu dla piątego gracza i Upadłego Tytana. Więc pytania do ekspertów, którzy to ogrywali:

Czy warto? Na pewno nigdy nie zamierzam grać w to w pięć osób, ale dodatkowa frakcja zawsze na propsie. Problem polega na tym, że na BGG większość głosów krytykuje Holy Roman Empire, jako "niedogotowaną" frakcję. Poza problemami z balansem, mają podobno ultra trudne w realizacji cele z dodatku Emisariusze Króla. Prawda to, czy raczej niczym nie podparte spekulacje?

A jeżeli chodzi o Upadłego Tytana, to wnosi on cokolwiek do rozgrywki? Nigdzie nie mogę znaleźć zasad do tego mini dodatku. To jest sama figurka, czy jest tam jakieś atrakcyjne "mięsko" do grania?

No i czy mieścicie wszystko do pudełka z podstawki, czy trzeba usunąć wypraskę? :D
autopaga pisze: 28 mar 2023, 17:56 Źle gracie, na 3 graczy idealnie każdy gracz jest pierwszy raz w trakcie gry. Idealnie jest policzna pod tym względem.
Gramy dobrze. Po dwóch grach na trzy osoby, nadal wszyscy odnosimy wrażenie, że trzeci gracz ma najgorzej, jeżeli chodzi o wybór kart. Nie chodzi o ich ilość, ale o "jakość". Ma bardzo słaby start każdej rundy, bo wybiera karty jako ostatni. Myśleliśmy, że w trakcie rozgrywki się to jakoś wyrównuje, ale początek każdej rundy był dla trzeciego gracza strasznie słaby. Grałem Polanami (jako trzeci gracz) i miałem problem ze wstawianiem konnicy, bo pozostali gracze celowo draftowali akcje z wystawianiem tych jednostek, żebym nie mógł ich wstawić. Co zabawne - na dwie rozegrane partie trzyosobowe wygrał gracz, który był jako drugi. :lol:

Jak następnym razem uda się usiąść do stołu we trójkę, to chcemy spróbować wariantu ze zmianą pierwszego gracza. Ot, eksperyment, chcemy zobaczyć, jak to będzie działało. W końcu zanim doszło do finalnych zasad - pierwszy gracz się zmieniał. ;)
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: yarzab »

Gizmoo pisze: 10 kwie 2023, 00:40 A jeżeli chodzi o Upadłego Tytana, to wnosi on cokolwiek do rozgrywki? Nigdzie nie mogę znaleźć zasad do tego mini dodatku. To jest sama figurka, czy jest tam jakieś atrakcyjne "mięsko" do grania?
Żeby zagrać z Upadłym trzeba posiadać dodatek Echa Przeszłości
Spoiler:
Gizmoo pisze: 10 kwie 2023, 00:40 No i czy mieścicie wszystko do pudełka z podstawki, czy trzeba usunąć wypraskę? :D
Nie zmieszczą się dwaj dodatkowi Tytani. Bez wypraski wszystko wejdzie (wszystkie dodatki, karty w koszulkach) tylko trzeba to sobie jakoś poukładać. Ja np. użyłem CombiBoxów z allegro.
Gizmoo pisze: 10 kwie 2023, 00:40 Po dwóch grach na trzy osoby, nadal wszyscy odnosimy wrażenie, że trzeci gracz ma najgorzej, jeżeli chodzi o wybór kart. Nie chodzi o ich ilość, ale o "jakość". Ma bardzo słaby start każdej rundy, bo wybiera karty jako ostatni.
Ale ma mocny koniec, bo robi ostatni ruch i może sobie pozajmować wolne tereny bez obawy o odwet :wink:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4092
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2613 times
Been thanked: 2539 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gizmoo »

yarzab pisze: 10 kwie 2023, 11:16 Żeby zagrać z Upadłym trzeba posiadać dodatek Echa Przeszłości
Dzięki wielkie! Echa Przeszłości posiadam, ale po lekturze instrukcji do upadłego tytana, rozumiem, że jego wpływ na rozgrywkę jest znikomy. Trochę szkoda zmarnowanego potencjału. Figurka jest prześwietna! Można było więcej wycisnąć w zasadach. :wink: Teraz rozumiem, że go nie potrzebuję.

A jakieś wrażenia z HRE? Czy Austriacy są na tyle różni, że warto ich posiadać?
yarzab pisze: 10 kwie 2023, 11:16 Ale ma mocny koniec, bo robi ostatni ruch i może sobie pozajmować wolne tereny bez obawy o odwet :wink:
Tylko zajmowanie wolnych terenów to jednak kropelka w morzu punktów. Najwięcej przynoszą jednak wygrane potyczki i realizacja misji. A trudno jest wygrywać bitwy, mając mniej jednostek wystawionych na planszy. ;)
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 462
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 830 times
Been thanked: 200 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: JollyRoger90 »

U mnie wszystko się zmieściło w wyprasce. Karty bez koszulek
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: yarzab »

Gizmoo pisze: 10 kwie 2023, 11:43 A jakieś wrażenia z HRE? Czy Austriacy są na tyle różni, że warto ich posiadać?
Jakoś specjalnie różni, to nie są :wink: mają chyba najsłabszą zdolność Tytana wg mnie
Dla mnie są "must have" bo grywam w to na 5 osób, a tak jest to po prostu urozmaicenie.
Po już wielu partiach z ich udziałem, ani ja ani nikt z moich współgraczy nie narzekał na nich.
Jeśli gra ci siadła to i tak pewnie kupisz :wink:
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4092
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2613 times
Been thanked: 2539 times

Re: Titans / Tytani (Łukasz Woźniak)

Post autor: Gizmoo »

Z każdą kolejną rozgrywką Tytani podobają mi się coraz bardziej! Grałem już w każdym składzie osobowym. I o ile najlepiej bawiłem się we cztery osoby, to zdecydowanie gra we dwójkę nabiera zupełnie innych walorów. Na dwie osoby to niemal pojedynek szachowy! :lol:

I co najdziwniejsze - właśnie na dwie osoby zaliczyłem najdłuższą partię spośród wszystkich. Kalkulowaliśmy każdym najmniejszy ruch. Każda bitwa to była tęga rozkmina, gdzie o coś zawalczyć, a gdzie odpuścić. W każdym razie ostatnio Tytani dominują stół, chociaż miałem dwa tygodnie przerwy, bo figurki tytanów poszły do malowania i obecnie wyglądają tak:

Obrazek

A to już zdjęcia z wczorajszej, super epickiej, czteroosobowej partii:
Spoiler:
Wygrali Rosjanie (33 punkty) moi Szwedzi zajęli drugie miejsce (32). Przegrana jednym punktem była dość bolesna - szczególnie, że w ostatniej rundzie zaliczyłem totalny "gangbang", bo rzucili się na mnie absolutnie wszyscy. W sumie nie mam im tego za złe, bo mocno prowadziłem punktowo przez dwie pierwsze rundy, realizując aż cztery karty misji, a w trzeciej dołożyłem do tego jeszcze jedną. Pozostali gracze uznali więc, że osiągnąłem trochę za dużo i dogadali się, że będą bic wyłącznie mnie. :lol: Straciłem więc większość kontrolowanych obszarów, a w kluczowym momencie przegrałem bitwę, którą myślałem, że wygram. I gdybym ją wygrał - wpadły by dwa punkty więcej i wygrał bym nad Rosjanami jednym punkcikiem! :lol:

Poniżej zdjęcia z gry dwuosobowej, tej koszmarnie długiej rozgrywki. I musieliśmy coś chyba pokręcić, ale pierwszą rundę skończył pierwszy gracz, więc uznaliśmy, że coś nie bangla, żeby znów kolejną rundę rozpoczynała ta sama osoba, więc przekazaliśmy sobie znacznik pierwszego gracza:

Obrazek

Tą partię z kolei wygrałem ja. Biało-czerwoni wygrali ze Skandynawią zaledwie jednym punktem i znowu o zwycięstwie zadecydowała zaledwie jedna bitwa, która okazała się być brzemienna w skutkach.
Spoiler:
Także gra mi nieprawdopodobnie siadła! I w tym momencie chciałbym ponowić prośbę - jeżeli ktoś ma dodatek na piątego gracza i specjalnie mu na nim nie zależy - to ja bardzo chętnie bym go odkupił. Pisałem już do Go On Board, ale nie mają już tego na magazynie. :cry:

P.S. Pomalowani tytani w rzeczywistości wyglądają jeszcze lepiej niż na zdjęciach. Nie mam pojęcia dlaczego fotki trochę przekłamują jakość malowania. :?
ODPOWIEDZ