Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Gizmoo »

Czy ktoś realizował jakieś zamówienia ze sklepu Firestorm Cards? Według Boardgamespirces.eu jako jedyny sklep w europie mają grę, którą poszukuję, w konkretnej wersji i jeszcze w cenie która jest (w miarę do zaakceptowania). Ktoś może coś napisać o tym sklepie?
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: jnowaczy »

a jaka gre ??? bo masz podobny gust do mojego a jak cos kupujesz to musi byc dobre to moze podkupie
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Gizmoo »

jnowaczy pisze: 21 paź 2020, 17:33 a jaka gre ??? bo masz podobny gust do mojego a jak cos kupujesz to musi byc dobre to moze podkupie
Na razie nie chcę mówić co to za tytuł, właśnie żeby nikt nie podkupił. :lol: Ale może będę organizował zamówienie grupowe z tego sklepu. Tylko wcześniej chciałbym poznać jakąś opinię. Lepiej mieć pewność, że to solidna firma.
genia_lna
Posty: 23
Rejestracja: 18 wrz 2016, 11:22
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: genia_lna »

Sprawdzone sklepu w Niemczech to:

spiele-offensive.de

fantasywelt.de

brettspielversand.de

Na żadnym z ww sklepów jeszcze się nie zawiodłam.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Gizmoo »

Szukam jakieś najlepszej wyszukiwarki cen w europejskich sklepach. Jest coś lepszego niż boardgameprices.eu?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Curiosity »

Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Gizmoo »

Znam. Ale to jest gorsze od boardgameprices.eu. A ja szukam czegoś lepszego. :lol: Tabletopfinder daje mało wyników i większość niestety, to są strzały z Amazona.
ponika
Posty: 531
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 231 times
Been thanked: 441 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: ponika »

Skandynawia ma swoją wyszukiwarke bradspelspriser.se, ale wyrzuca też wyniki z wielu sklepow niemieckich, włoskich, francuskch, nawet hiszpańskie czy greckie się zdarzają. Nie mam pojęcia od czego to zależy. Da się ustawić język polski i złotówki z tego co pamiętam.
Spik
Posty: 51
Rejestracja: 16 lis 2016, 13:43
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Spik »

Czy jest może wątek na tym forum poświęcony dobrym okazjom, ale znalezionym w sklepach zagranicznych? Dobra okazja, czyli cena niższa niż w Polsce ;)

Posiada ktoś namiary na włoskie i rosyjskie sklepy z grami planszowymi?

od siebie mogę dopisać do listy sklep z Norwegii :

www.gamezone.no
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8735
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2331 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Curiosity »

Spik pisze: 22 gru 2020, 10:54 Czy jest może wątek na tym forum poświęcony dobrym okazjom, ale znalezionym w sklepach zagranicznych? Dobra okazja, czyli cena niższa niż w Polsce ;)
Nie ma co się rozdrabniać. W wątku o okazjach ludzie często wrzucają linki np. do amazona czy milan spiele.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Fyei
Posty: 391
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 55 times
Been thanked: 165 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Fyei »

Francuski sklep: https://www.philibertnet.com/en/
Wysyłka do Polski DHL Express około 10 euro, paczka dotarła w niecałe dwa dni. Gra była porządnie zabezpieczona, nic nie ucierpiało ;).
"Jego zdaniem fakt, że osoba nieznająca ani jednej reguły gry zawsze wygrywa, oznaczał, że same te zasady zawierają jakiś poważny błąd"
Awatar użytkownika
sin
Posty: 672
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: sin »

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z https://www.pevans.co.uk/Games/? Opinie w Internetach wyglądają OK, ale ta darmowa podróż w czasie jeżeli chodzi o stronę trochę mnie przeraża. ;-)
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
Vezyr
Posty: 95
Rejestracja: 25 sty 2009, 16:53
Lokalizacja: Poznań/Kalisz
Has thanked: 68 times
Been thanked: 20 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Vezyr »

Nie wiem czy to odpowiedni wątek (jak nie, to niech moderator ewentualnie wydzieli), ale mam pytanie do osób które kupowały coś ostatnio z BGG Store. Czy paczki dochodzą bez problemów czy też trzeba się modlić do matki boskiej bezvatowskiej?
Everyone loves perfectly balanced skill-based gameplay until they realize they're not as skilled as they thought.
kolekcja
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Gizmoo »

Vezyr pisze: 07 paź 2021, 14:20 Czy paczki dochodzą bez problemów czy też trzeba się modlić do matki boskiej bezvatowskiej?
Jedyną odpowiedź jaką mogę dać to - "różnie"'. :lol: Zamawiałem sam kilka promek - doszło bezproblemowo, zapakowane w kopertę. Żadnych dodatkowych opłat.

Za to jak robiliśmy spore zamówienie zbiorcze - to nam dołożyli spore cło. VAT nie wiem, czy był tam wliczony, czy nie, bo nie ja organizowałem tą grupówkę, ale dodatkowe opłaty wyszły na tyle wysokie, że cały zakup był kompletnie nieopłacalny.
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: krwlng »

Vezyr pisze: 07 paź 2021, 14:20 Nie wiem czy to odpowiedni wątek (jak nie, to niech moderator ewentualnie wydzieli), ale mam pytanie do osób które kupowały coś ostatnio z BGG Store. Czy paczki dochodzą bez problemów czy też trzeba się modlić do matki boskiej bezvatowskiej?
Wcześniej jak zamawiałem z BGG store to przychodziło bez VATu (paczki do ok. 60$ wliczając wysyłkę, ale to było przed 1.07.2021 r.), na chwilę obecną raczej przy zamówieniu z UE doliczą VAT na wjeździe do unii + opłatę manipulacyjną (od wartości zamówienia + wysyłki). Największym problemem jest czas oczekiwania na przesyłkę - w czasie pandemii jest jakoś 2x dłużej (2-3 miesiące to powoli norma...).

Takie info BGG store załącza w mailu potwierdzającym zamówienie (stan na wrzesień 2021)
COVID-19 shipping delays: The estimated delivery times listed on the FAQ/Store Policies pages are extended: Shipping to US addresses using all classes of service have estimated delays of 1-2 days. Shipping to addresses outside of the US currently has estimated delays of 2 additional weeks for those countries still accepting mail from the US.

Please review the order below carefully for the following:
1. Ensure the shipping address is complete and correct and current. COVID-19 guideline: Please do not ship this to your business if it is not open to accept packages.
2. International customers - Please ensure the address is written in English characters (the shipping system used does not print Asian, Indian, Hebrew, Cyrillic, Thai, etc. characters correctly.
3. Brazilian customers: Per Brazilian postal regulations for international order, please make sure your CPF number is included with the shipping address
4. Customs fees: Per BGG Store Policy - International customers (outside the United States) are responsible for all customs/brokerage/handling fees associated with the delivery of their order. We do not collect that fee with your order. Please note that it is illegal for the BGG Store to record the items in the order as a “gift”. It is also illegal to claim the value of the order as less than what was paid. Please take this into consideration when purchasing items for yourself or to be sent to friends. For further information regarding customs fees, please see the FAQ/Store Policies page on the BGG store website.
Awatar użytkownika
darkhulk
Posty: 25
Rejestracja: 06 lut 2010, 18:35
Lokalizacja: Białystok

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: darkhulk »

Jak obecnie by wyglądał koszt 'dodatków' do paczki otrzymanej z USA, wysłanej nie przez sklep tylko prywatnie , jeżeli gra kosztuje przykładowo 50 $/ albo wycena w tej deklaracji by taka była ?
Przy jednym liście z zawartością na 20$ miałem około 8 zł tej opłaty niedawno :|
Faszinating
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: Probe9 »

darkhulk pisze: 09 paź 2021, 09:25 Jak obecnie by wyglądał koszt 'dodatków' do paczki otrzymanej z USA, wysłanej nie przez sklep tylko prywatnie , jeżeli gra kosztuje przykładowo 50 $/ albo wycena w tej deklaracji by taka była ?
Przy jednym liście z zawartością na 20$ miałem około 8 zł tej opłaty niedawno :|
Wartość paczki ma wpływ na wysokość VATu. Zarówno wysokość vatu i cła zależy od rodzaju towaru. Te 8 PLN o których mówisz (a właściwie 8,5 PLN) jest to stała opłata pocztowa za dokonanie zgłoszenia celnego.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1114
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 855 times
Been thanked: 631 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: bajbaj »

Miesiąc temu doszła do mnie mała koperta z promkami ze sklepu bgg. Towary za 200 PLN, listonosz przy doręczeniu pokazał mi naklejkę z urzędu skarbowego. Dorzucone 23% VAT, płatne przy odbiorze przesyłki.
Awatar użytkownika
darkhulk
Posty: 25
Rejestracja: 06 lut 2010, 18:35
Lokalizacja: Białystok

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: darkhulk »

bajbaj pisze: 09 paź 2021, 16:44 Miesiąc temu doszła do mnie mała koperta z promkami ze sklepu bgg. Towary za 200 PLN, listonosz przy doręczeniu pokazał mi naklejkę z urzędu skarbowego. Dorzucone 23% VAT, płatne przy odbiorze przesyłki.
A to teraz nie ma cła ? Kiedyś jak zamiawiano tutaj grupowo dodatki do starcrafta to nie dość że trzymano długo gry u celników to jeszcze wyliczano jakieś cła i opłaty dziwne.

Ewentualnie czy jest sens zbijania ceny/ wartości przesyłki, bo i tak gra jest używana to chyba nie będzie różnicy czy w deklaracji będzie 30 czy 50$ ?
Faszinating
Awatar użytkownika
bajbaj
Posty: 1114
Rejestracja: 11 sie 2019, 11:39
Has thanked: 855 times
Been thanked: 631 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: bajbaj »

darkhulk pisze: 09 paź 2021, 18:27
bajbaj pisze: 09 paź 2021, 16:44 Miesiąc temu doszła do mnie mała koperta z promkami ze sklepu bgg. Towary za 200 PLN, listonosz przy doręczeniu pokazał mi naklejkę z urzędu skarbowego. Dorzucone 23% VAT, płatne przy odbiorze przesyłki.
A to teraz nie ma cła ? Kiedyś jak zamiawiano tutaj grupowo dodatki do starcrafta to nie dość że trzymano długo gry u celników to jeszcze wyliczano jakieś cła i opłaty dziwne.

Ewentualnie czy jest sens zbijania ceny/ wartości przesyłki, bo i tak gra jest używana to chyba nie będzie różnicy czy w deklaracji będzie 30 czy 50$ ?
Na gry/zabawki nie ma cła. Jest naliczany tylko VAT. Podobnie przy zamówieniach z UK.
PabloP23
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2011, 17:00

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: PabloP23 »

Znalazłem fajny sklep w Belgii, https://gamealot.shop/ Nie wysyłali do Polski, ale napisałem do właściciela z prośbą i dodał Polskę do obsługiwanych krajów (wysyłka idzie za pośrednictwem DPD), bramki płatności są co prawda same belgijskie, ale jedna z nich (iDEAL) akceptuje aplikację Revolut jako metodę płatności. Podaję jako ciekawostkę. Bo od kiedy UK wyszła z EU, to droga impreza się zrobiła, gdy się coś z UK zamawia. Jak ktoś ma jeszcze jakieś pozytywne doświadczenia np. z jakimś niemieckim sklepem i/lub z innego kraju to też może zapodać :D Tylko sklepów z akceptowalnymi cenami jakoś nigdy mi się nie udało odszukać u naszych zachodnich sąsiadów :/

Zrobiłem pierwsze zamówienie już widać w aplikacji DPD :)
Mam nadzieję, że wszystko będzie ok, dodam dalsze info.
PabloP23
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2011, 17:00

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: PabloP23 »

https://www.kelz0r.dk/magic/index.php

Natomiast ten Duński sklep na pewno też jest ok. Ma tanią wysyłkę do Polski.
Ponad to zamówiłem tam grę za ponad 600 zł której jak się okazało nie było jednak na magazynie i normalnie od ręki w ciągu kilkunastu godzin oddali środki. Także ich też polecam :)
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: tomg »

Grecki sklep

https://store.v-games.gr/

Miła obsługa, dobre pakowanie, widzialem również pozytywne opinie na BGG.
MowMiStefan
Posty: 631
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: MowMiStefan »

Polecam https://www.theplasticsoldiercompany.co.uk/

Polecam sklep (a w szczególności ich support). Kupiłem za 50 funtów dodatki do Red Alert z wysyłką do Polski. Wysyłkę wybrałem - w sumie nie pamiętam czy najtańszą, czy może to była jedyna opcja - ale na pewno coś "economy". Niestety przesyłka nie przychodziła - skontaktowałem się z supportem, odpowiedzi były bardzo szybkie, sklep zapytał, czy mógłbym poczekać jeszcze trochę, bo wiedzą że były problemy u nich z wysyłką do UE. Poczekałem kolejne 2 tygodnie i dałem znać, że "nadal nic" - i tu wydarzyło się coś, co mnie zszokowało - support powiedział, że prześle mi na ich własny koszt kolejny komplet tych dodatków, ale mają prośbę, by gdy/jeśli pierwotna paczka w końcu dotrze - odesłać ją do nich. Szczęka mi opadła.

Swoją drogą, nową przesyłkę od nich otrzymałem w zeszły piatek, a dzisiaj support dał mi anegdotycznie znać, że właśnie otrzymali zwrot oryginalnej przesyłki bez jakiejkolwiek informacji od przewoźnika o powodzie zwrotu.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
MowMiStefan
Posty: 631
Rejestracja: 17 sie 2020, 15:09
Lokalizacja: Warszawa/Tychy
Has thanked: 68 times
Been thanked: 162 times

Re: Zagraniczne sklepy które znamy i polecamy.

Post autor: MowMiStefan »

W sumie nie ma tematu o sklepach zagranicznych "w ogóle", więc wykorzystam ten temat do....:

Zalecam odstrożność z DocsMagic https://www.docsmagic.de/ - sklep też często sprzedający przez Amazona.de

Czemu zalecam ostrożność, a no temu:

Obrazek

Gry luzem, w za dużej paczce, z trzema arkuszami pogniecionego papieru. Magazyn A, choć nie wiem czy miałoby to znaczenie.
Moja półka - chetnie umówię się na partyjkę (Tychy i okolice).

Sprzedam / Kupię
ODPOWIEDZ