Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
szczudel
Posty: 1429
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 98 times
Been thanked: 142 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: szczudel »

A to nie lepiej na spokojnie wejść w Bitwy Westeros? Wiem, że nie to samo, ale:
-bitwa jest,
-Westeros jest,
-dodatki opcjonalne.

Tona grania, bo poza 10 scenariuszami jest reguralny tryb potyczki.
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

BOLLO pisze: 23 mar 2023, 12:16 1)Czy wszystkie armie są takie same (w sensie zbalansowane tak dobrze że nie ma znaczenia którymi się gra)?
2)Czym się kierować przy wyborze armii?
3)Czy dodatki jak w przypadku SW X-wing to mus (dają nowe karty postacie itd)?
4)Które armie kupić?
5)Gramy jedynie domowo, czy mamy się przejmować ciągłymi zmianami w versjach (teraz chyba 1.7 obwiązuje)
6)Dlaczego sporo graczy ma wszystko co wyszło (lubią grać różnymi rodami czy jakoś to mieszają ze sobą)?
2 lata już gram, mam rozegranych prawie 400 gier, więc myślę, że mam odpowiednie doświadczenie, aby Ci podpowiedzieć :D

1. Jeżeli nie grasz kompetetywnie i chcesz grać głównie z dziećmi i znajomymi to nie ma co się przejmować balansem. Dzicy i Martellowie lekko odstają w sile (na plus, są mocni), Greyjoy i Neutrale też lekko odstają (na minus, są słabsi), przy domowej grze się tego nie odczuje.
2. Jeśli to ma być domowe granie to klimatem i tym co chcesz, aby Twoja armia robiła. Lubisz dzikie hordy lub potwory? Bierzesz Free folk. Chcesz mieć pancerne jednostki? Baratheonowie. Chcesz mieć armię konną? Smoki? Targaryen. itp.
3. Podstawka wystarczy do gier na małe punkty (30p), standardem są walki na 40p. Core box + jeden Hero box + dodatkowa jednostka pozwoli już na dobrą, dużą zabawę. Dodatki nie są must have, ale dodają mnóstwo możliwości budowania armii.
4. Podciągnę to pod punkt 2, zamiłowaniem do rodów z książki/serialu lub stylem gry jaki chcesz grać.
5. Obecna wersja do 2021-02. Patche są raz do roku, najnowszy był 28 lutego 2023, więc masz rok spokoju. Warto brać najnowsze wersje kart, bo twórcy starają się balansować grę, wzmacniać jednostki, które słabiej sobie radzą i osłabiać te, które są zbyt mocne. Warfactory wrzuca zmienione polskie karty do druku (na ich stronie).
6. Chęć wsparcia wydawcy, zamiłowanie do gry, chcą mieć wszystko, lubią malować modele, często zmieniają frakcje aby gra ich nie znudziła, grają inną frakcją, aby poznać jej silne i słabe strony i żeby wiedzieć jak na nie grać w momencie kiedy trafią na siebie na turnieju.
Jak będziesz miał jeszcze jakieś pytania to pisz :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Jeszcze co do frakcji i gry z dziećmi to są frakcje, którymi gra się trudniej i takie, którymi gra się łatwiej - nie mam tu na myśli samego potencjału frakcji, ale raczej wysiłek, który trzeba włożyć w to aby wyciągnąć z danej frakcji maksa. Póki co grałem Baratheonami, Nocną Strażą, Targami, Martellami i Lannisterami. Najfajniejsze jednostki i ogólny feeling z gry mam zdecydowanie Martellami. No i zdecydowanie jest to mocna frakcja, ale raczej bym nie polecił jej na początek dla mniej ogranych graczy (czy dzieci) bo jednak nie wybaczają błędów w takim stopniu jak inne frakcje. Z tego samego powodu nie poleciłbym na start Greyjojów, bo choć wydają się bardzo przyjemną w graniu frakcją, to również jest przy nich niewielki margines na błędy. Grałem ostatnio w lidze z początkującym graczem (w sumie to dziwnie zabrzmiało bo sam jestem początkujący) no i właśnie grał Greyjoami, za bardzo poszedł do przodu jednostką ze słabym panerzem (jak większość u nich), stracił ją przed końcem pierwszej tury i powiedział, że system słaby i niezbalansowany itp. Więc można się przejechać jak się źle wybierze i nie ma się cierpliwości.

Ja na początek bym proponował Baratheonów z uwagi na to, że jest do nich już masa jednostek i można iść z ich budowa w dowolnym kierunku. Na teraz to chyba najbardziej uniwersalna frakcja. W ich starterze może nieco wieje nudą bo nie ma tam jakichś mechanicznych fajerwerków, ale są to porządne, dobrze opancerzone jednostki. Jako drugą frakcję bym polecił Nocną Straż, dla mnie ciekawsza niż Bara patrząc na to co mamy w starterze. Lannisterów chyba na początek bym nie polecał bo jeżeli będzie się grało na panikę to dopóki się nie ogarnie jak to kontrować to gra możę być nudna dla Lannistera, a frustrująca dla jego przeciwnika. Targi są spoko, ale bazują w dużej mierze na manewrze (przynajmniej jeżeli chodzi o ich starter, zanim do gry wejdą Nieskalani), więc jest to jakiś próg wejścia.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

szczudel pisze: 23 mar 2023, 12:29 A to nie lepiej na spokojnie wejść w Bitwy Westeros? Wiem, że nie to samo, ale:
-bitwa jest,
-Westeros jest,
-dodatki opcjonalne.

Tona grania, bo poza 10 scenariuszami jest reguralny tryb potyczki.
Mam właśnie i jeszcze nawet nie zagrałem dlatego waham się czy wchodzić w kolejny system. Kiedyś było to dla mnie nie dostępne finansowo ale znalazła się ekipa (dorośli co mają po jednej armii) i syn widzę że chętny , sprzedałem swoje WH40k więc widzę sens wydania tych 700pln na jakąś armie do ASoIF. Może źle myślę w tym wszystkim ale odkąd wkręciłem się w X-winga to planszówki po woli zaczęły być wypierane przez tego bitewniaka. Gdyby Bolt Action wychodził po PL to bym wszedł w to a tak pozostaje mi polskie wersje ASoIF.
Jeżeli nie grasz kompetetywnie i chcesz grać głównie z dziećmi i znajomymi to nie ma co się przejmować balansem. Dzicy i Martellowie lekko odstają w sile (na plus, są mocni), Greyjoy i Neutrale też lekko odstają (na minus, są słabsi), przy domowej grze się tego nie odczuje.
masz na myśli te:
https://dragoneye.pl/a-song-of-ice-fire ... -5020.html
https://dragoneye.pl/a-song-of-ice-fire ... -5391.html
Jeśli to ma być domowe granie to klimatem i tym co chcesz, aby Twoja armia robiła. Lubisz dzikie hordy lub potwory? Bierzesz Free folk. Chcesz mieć pancerne jednostki? Baratheonowie. Chcesz mieć armię konną? Smoki? Targaryen. itp.
To może inaczej. JEst gdzieś jakaś strona (polska) gdzie są opisane wszystkie rody? Czym się charakteryzują , ich mocne i słabe strony oraz wygląda jednostek (tak to też jest ważne w bitewniaku :-) )
Podstawka wystarczy do gier na małe punkty (30p), standardem są walki na 40p. Core box + jeden Hero box + dodatkowa jednostka pozwoli już na dobrą, dużą zabawę. Dodatki nie są must have, ale dodają mnóstwo możliwości budowania armii.
czyli np chodzi o taki zestaw tak? :
https://dragoneye.pl/a-song-of-ice-fire ... -5301.html
https://dragoneye.pl/a-song-of-ice-fire ... -5300.html
https://dragoneye.pl/a-song-of-ice-fire ... -5022.html

Rozumiem że aby zrobić zestaw j/w to sugeruję się jedynie symbolem rodu czy są jakieś sety które można dowolnie mieszać?
np takie:
https://dragoneye.pl/a-song-of-ice-fire ... -6175.html
Podciągnę to pod punkt 2, zamiłowaniem do rodów z książki/serialu lub stylem gry jaki chcesz grać.
Jest mi to totalnie obojętne bo nie czytałem i nie oglądałem serialu. W Gre o tron też nie grałem.

Jaki jest próg wejścia dla takiej osoby jak ja która grała jedynie w X-wingi i WHDiskwar?
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Tak, to są właśnie startery.
BOLLO pisze: 23 mar 2023, 13:19 To może inaczej. JEst gdzieś jakaś strona (polska) gdzie są opisane wszystkie rody? Czym się charakteryzują , ich mocne i słabe strony oraz wygląda jednostek (tak to też jest ważne w bitewniaku :-) )
Polskiej chyba nie ma, ale na stronce CMON jest chyba wszystko to o czym napisałeś - https://asoiaf.cmon.com/products

Jeżeli chodzi o polskie strony to jest stronka Warfactory czyli wydawcy polskiej wersji (https://warfactory.pl/o-song-of-ice-fire/). Ale tam masz tylko to co wyszło po polsku. Z fajnych rzeczy, to pojawiają się tam też artykuły opisujące nowe jednostki i porady jak nimi można grać.
Tak o coś takiego, ale dla Lannisterów akurat gwardie honorową bym na później zostawił a zaczął od np. Kuszników czy Konnicy.
BOLLO pisze: 23 mar 2023, 13:19 Rozumiem że aby zrobić zestaw j/w to sugeruję się jedynie symbolem rodu czy są jakieś sety które można dowolnie mieszać?
np takie:
https://dragoneye.pl/a-song-of-ice-fire ... -6175.html
Tak najemników można dorzucać do każdej armii przy czym nie mogą stanowić więcej niż 50%. W związku z tym opłaca się inwestować w jednostki neutralne bo potem można je wykorzystać w każdej armii. Oprócz pudełek z neutralnymi bohaterami, największą popularnością cieszą się jednostki Boltonów - Oskórowani czy też Szubrawcy.
BOLLO pisze: 23 mar 2023, 13:19 Jaki jest próg wejścia dla takiej osoby jak ja która grała jedynie w X-wingi i WHDiskwar?
Same zasady gry są dość proste. Lekkie schody się zaczynają jak skupiamy się na wordingu i interpretacji niektórych zapisów. Ale w samym założeniu to jest dość prosty system.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Jeżeli nie brzydzisz się używkami, to na fb można wyrwać ciekawe okazje, np.:
Starki Większość pomalowana włącznie z podstawkami
Połowa Starteru (stark outriders, berserki, 2x stark sworn swords, herosi
- Bowmen
- Umber Greataxe
- Sztandary
- Herosi 1
Całość 550 zł
Armia greyjoyow
Starter
Hb1
Hb2
Iron makers
Harlaw reapers
Trappers
650 zł całość
Jak ogłosisz chęć kupna to pewnie pojawią się propozycje.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

raj pisze: 23 mar 2023, 13:41 Jeżeli nie brzydzisz się używkami, to na fb można wyrwać ciekawe okazje, np.:
Starki Większość pomalowana włącznie z podstawkami
Połowa Starteru (stark outriders, berserki, 2x stark sworn swords, herosi
- Bowmen
- Umber Greataxe
- Sztandary
- Herosi 1
Całość 550 zł
Armia greyjoyow
Starter
Hb1
Hb2
Iron makers
Harlaw reapers
Trappers
650 zł całość
Jak ogłosisz chęć kupna to pewnie pojawią się propozycje.
Oczywiście że nie brzydzę się używkami. Malowanie też chętnie przyjmę jak jest dobrze wykonane. to ta grupa?
A Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game - Polska
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Tak, ta. Jest tam post handlowy z ofertami w komentarzach, poza tym jest grupa Zapchlony Tyłek - Giełda A Song Of Ice And Fire
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

To jeszcze jedno bo mi sie przypomnialo. Czy nie jest tak ze ta gra to jednak pay to win i ciagle rotujace bandy tak jak w MagicThe Gathering? Jak nie jestes na biezaco to jestes ciagle w tyle?
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Nic takiego. Masz armię i grasz. Owszem meta może się zmieniać ale bez drastycznych sensacji.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

raj pisze: 23 mar 2023, 17:09 Nic takiego. Masz armię i grasz. Owszem meta może się zmieniać ale bez drastycznych sensacji.
Ale nie odpowiedziales czy jest to pay to win. Czyli ja mam podstawke ktos ma do podstawki dodatki i nimi zagluje ro zawsze bedzie silniejszy?
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

BOLLO pisze: 23 mar 2023, 18:53
raj pisze: 23 mar 2023, 17:09 Nic takiego. Masz armię i grasz. Owszem meta może się zmieniać ale bez drastycznych sensacji.
Ale nie odpowiedziales czy jest to pay to win. Czyli ja mam podstawke ktos ma do podstawki dodatki i nimi zagluje ro zawsze bedzie silniejszy?
No nie jest. Większa liczba jednostek daje większą elastyczność w budowaniu armii ale nie zapewnia wygranej :) Są mocne jednostki poza starterem - jasne, ale bez przesady.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Do grania turniejowego starter to najczęściej dużo za mało. Ale do domowego może wystarczyć z niewielkimi dodatkami. Np mam w Barasiach dwie armie rozpisane. Jedna zawiera 3 oddziały ze startera a druga żadnego. Silniejsza jest ta druga ale nie znaczy że pierwsza byłaby z nią bez szans.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

BOLLO pisze: 23 mar 2023, 18:53
raj pisze: 23 mar 2023, 17:09 Nic takiego. Masz armię i grasz. Owszem meta może się zmieniać ale bez drastycznych sensacji.
Ale nie odpowiedziales czy jest to pay to win. Czyli ja mam podstawke ktos ma do podstawki dodatki i nimi zagluje ro zawsze bedzie silniejszy?
Gra jest skill to win. Znaczy mając więcej jednostek możesz zbudować bardziej wszechstronne armię, ale nie jest to Play to win. Dobrym przykładem jest to, że najlepszym graczem na scenie kompetetywnej jest gość co gra najslabsza frakcja (Greyjoy).
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Jools »

Może nie pay2win, ale zdecydowanie massive-pay2play ;)
Tzn. można grać na starterze z 450zl plus dwie jakieś jednostki, i do tysiąca PLN masz swoją armię.
Aczkolwiek pełna kolekcja to ile dziesiąt tysięcy zł? 10-20-30-40k?
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BasiekD »

Ale to bitewniak. Z zasady raczej nie kupuje się wszystkiego co do bitewniaka wychodzi. Masz swoją armię i grasz.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Mr_Fisq »

Jools pisze: 29 mar 2023, 12:14 Może nie pay2win, ale zdecydowanie massive-pay2play ;)
Tzn. można grać na starterze z 450zl plus dwie jakieś jednostki, i do tysiąca PLN masz swoją armię.
Aczkolwiek pełna kolekcja to ile dziesiąt tysięcy zł? 10-20-30-40k?
Jak chcesz móc wystawić dowolną armię z dowolnej frakcji to może i tak, ale takie rozpatrywanie ceny bitewniaka nie ma sensu.

Jeśli skupimy się na pojedynczej frakcji to komplet Martellów z tego co widzę (eng) bez promocji w wargamerze to jakieś 2k PLN, powiedzmy że dokupisz duplikaty połowy => ~3k PLN.
Nie wydaje mi się, żeby to było specjalnie dużo jak na ten rodzaj gry.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Mr_Fisq pisze: 29 mar 2023, 12:30
Jeśli skupimy się na pojedynczej frakcji to komplet Martellów z tego co widzę (eng) bez promocji w wargamerze to jakieś 2k PLN, powiedzmy że dokupisz duplikaty połowy => ~3k PLN.
Nie wydaje mi się, żeby to było specjalnie dużo jak na ten rodzaj gry.
Nie no mniej przy Martellach. Liczmy, że Starter to 450, dodatki po 150. Wyszło do nich 5 dodatków co daje w sumie kwotę 1200 PLN. Pewnie uwzględniałeś dodatki, które dublowały to co jest w Starterze. Chociaż oni to może akurat nienajlepszy przykład bo to najnowsza frakcja, do której wyszło względnie mało jednostek. Gdyby ktoś chciał kupić wszystko co wyszło np. do Lannisterów czy Bara to już byłby pewnie wydatek w okolicach 2-3k na frakcję.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

w sobotę na byc strefa dla graczy we Wrocławiu więc chętnie popatrzę jak emocjonalnie wygląda sama rozgrywka bo nie do końca jestem jednak przekonany. Bitewniaki to jednak nie tylko skarbonka ale i ludzie którzy to tworzą i wspierają.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1197 times
Been thanked: 1409 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Mr_Fisq »

Probe9 pisze: 29 mar 2023, 12:41 Nie no mniej przy Martellach. Liczmy, że Starter to 450, dodatki po 150. Wyszło do nich 5 dodatków co daje w sumie kwotę 1200 PLN. Pewnie uwzględniałeś dodatki, które dublowały to co jest w Starterze. Chociaż oni to może akurat nienajlepszy przykład bo to najnowsza frakcja, do której wyszło względnie mało jednostek. Gdyby ktoś chciał kupić wszystko co wyszło np. do Lannisterów czy Bara to już byłby pewnie wydatek w okolicach 2-3k na frakcję.
Tak, brałem po sztuce każdego pudełka eng. nie patrząc na zawartość.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Kompetytywną turniejowo armię free folków lub martelli można złożyć mając starter + 2 boxy.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
leszczorek
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 26 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: leszczorek »

BOLLO pisze: 29 mar 2023, 12:44 w sobotę na byc strefa dla graczy we Wrocławiu więc chętnie popatrzę jak emocjonalnie wygląda sama rozgrywka bo nie do końca jestem jednak przekonany. Bitewniaki to jednak nie tylko skarbonka ale i ludzie którzy to tworzą i wspierają.
To nie tylko strefa graczy ale będą się rozgrywały drużynowe mistrzostwa polski :) Jeśli byś chciał to biorę udział i mogę Ci pokazać co i jak podczas grania :) Jak coś to zapraszam na priv
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

Dokładnie tak, drużynowe mistrzostwa polski i zapisało się 16 drużyn, łącznie 64 graczy będzie.
Do zobaczenia leszczorek na miejscu! ;)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

Szewa pisze: 29 mar 2023, 13:45 Dokładnie tak, drużynowe mistrzostwa polski i zapisało się 16 drużyn, łącznie 64 graczy będzie.
Do zobaczenia leszczorek na miejscu! ;)
Rozumim że i Ty Szewa będziesz? Super będzie co oglądać a i może coś dla takiego amatora jak ja będzie przygotowane żeby próbnie zagrać? A jak nie to chociaż coś nagram do materiału z tego wydarzenia.
Awatar użytkownika
leszczorek
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 26 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: leszczorek »

Szewa pisze: 29 mar 2023, 13:45 Do zobaczenia leszczorek na miejscu! ;)
Do zobaczenia! :)
BOLLO pisze: 29 mar 2023, 13:54 Rozumim że i Ty Szewa będziesz? Super będzie co oglądać a i może coś dla takiego amatora jak ja będzie przygotowane żeby próbnie zagrać? A jak nie to chociaż coś nagram do materiału z tego wydarzenia.
Musiałbyś pytać organizatorów czy będzie prowadzone jakieś intro. Niestety takiej wiedzy nie posiadam ale co będę mógł to wytłumaczę :)
ODPOWIEDZ