7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Masz pytanie o zasady jakiejś gry - zamiast pisać na forum ogólnym, napisz osobnego posta na tym podforum. Uwaga! W tytule wątku podaj nazwę gry (i krótko czego dotyczy pytanie)!
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1568
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 698 times
Been thanked: 1038 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: ave.crux »

Qrzy pisze: 21 sie 2022, 23:51

A czego ma to dowodzić? :)
Bo w tej samej instrukcji objaśnienie symboli z żółtych kart wyraźnie mówi, że zmieniają koszt materiału na 1. ;)
Polecam też wątek: https://boardgamegeek.com/thread/289596 ... -coin-work
Poszperałem w temacie, rzeczywiście powoduje, że płaci się jeden. Szkoda, że w instrukcji w czerwonej ramce wrzucili koszt jako coś ważnego, a fakt, że cena się zmienia ma jakby niejasny zapis i przeczący wielkiemu czerwonemu napisowi. Człowiek uczy się całe życie. Dzięki za łopatologiczne wytłumaczenie.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
omas
Posty: 166
Rejestracja: 25 lut 2019, 08:47
Has thanked: 437 times
Been thanked: 30 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: omas »

Ja aż kupiłem aplikacje bo też mi się wierzyć nie chciało i bum. Jednak 1. Dodam tylko, że któryś YouTuber też źle tłumaczył.
Alextasha
Posty: 262
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 105 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek

Post autor: Alextasha »

ave.crux pisze: 21 sie 2022, 22:08
Alextasha pisze: 21 sie 2022, 21:42
ave.crux pisze: 21 sie 2022, 20:48 Tak jak mówił przedmówca. Jeżeli na żółtej karcie masz ikonę drewna z ikoną złota w prawym dolnym rogu to po prostu kupując drewno płacisz za daną jednostkę 1 złota + ilość złota w zależności od tego ile przeciwnik ma ikon drewna.
Nie. Jeżeli ma żółtą kartę z drewnem i ikonką złota to płaci tylko 1 złoto. Nie patrzy się na karty przeciwnika w tym wypadku. Więc jeśli potrzebuje kupić coś za 2 drewna a przeciwnik ma 3 symbole drewna to zapłaci tylko 2 a nie 8.

Obrazek
Też z początku myślałam jak Ty. Że cena będzie 1+... Ale nadal wydawało mi się że karta mało opłacalna więc zaczęłam szukać no i jak na BGG napisali, problemy żółtych kart to najwięcej wątków dotyczących reguł. I jest tak jak napisałam. Czyli płaci się tylko 1. Jest to właśnie dobra karta jeżeli ktoś będzie miał monopol na jakiś surowiec. Wtedy nadal masz szansę na kupno i wybudowanie bo nie będziesz płacić wyśrubowanych cen
SPRZEDAM >> *click*
kamj
Posty: 6
Rejestracja: 23 gru 2015, 11:26
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: kamj »

Pytanie o Minerwę, czy jak nie staje na polu minerwy tylko ja mijam karta czerwona to czy minerwa zadziałała czy nie?
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2412
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 521 times
Been thanked: 452 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Jiloo »

kamj pisze: 26 lut 2023, 22:43 Pytanie o Minerwę, czy jak nie staje na polu minerwy tylko ja mijam karta czerwona to czy minerwa zadziałała czy nie?
Zadziała. W instrukcji jest nawet zaznaczone, że pion konfliktu nie może przeskoczył piona Minerwy. Minerwa działa jak mór, dochodzi do niej i się zatrzymuje. Następnie pion Minerwy jest usuwany.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
kamj
Posty: 6
Rejestracja: 23 gru 2015, 11:26
Been thanked: 1 time

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: kamj »

No to chyba mamy inne instrukcje, bo według tego co czytam to moim zdanie tylko jak trafi na to konkretne pole to się zatrzymuje o jedno wcześniej.

"Minerwa
Umieść pion Minerwy na dowolnym polu toru rywalizacji militarnej. Jeśli pion Konfliktu miałby znaleźć się
na polu piona Minerwy, zamiast tego należy go zatrzymać, jego
ruch dobiega końca. Następnie należy odrzucić pion Minerwy."
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 848
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

kamj pisze: 27 lut 2023, 11:28 No to chyba mamy inne instrukcje, bo według tego co czytam to moim zdanie tylko jak trafi na to konkretne pole to się zatrzymuje o jedno wcześniej.

"Minerwa
Umieść pion Minerwy na dowolnym polu toru rywalizacji militarnej. Jeśli pion Konfliktu miałby znaleźć się
na polu piona Minerwy, zamiast tego należy go zatrzymać, jego
ruch dobiega końca. Następnie należy odrzucić pion Minerwy."
... i dokładnie pod fragmentem, który cytujesz, wyraźnie na niebiesko dopisano:
Pamiętaj! Pion konfliktu nie może „przeskakiwać” piona Minerwy!
;)

Pion konfliktu na tym torze nie przeskakuje pól, staje na każdym po kolei gdy przesuwasz go o kilka.
Owszem, zatrzymuje się przed polem, na którym był pion Minewry, ale niezależnie od tego czy "docelowe" pole było tym, które zajmowała, czy którymś za nią. ;)
Awatar użytkownika
waadimch
Posty: 201
Rejestracja: 23 sty 2017, 20:37
Has thanked: 10 times
Been thanked: 16 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: waadimch »

Hej

Czy karta magazyn kamienia żólta - daje zniżke na przyszłe zakupy czy też sama w sobie produkuje kamień?
Awatar użytkownika
Qrzy
Posty: 848
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:15
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 65 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Qrzy »

waadimch pisze: 28 mar 2023, 10:27 Hej

Czy karta magazyn kamienia żólta - daje zniżke na przyszłe zakupy czy też sama w sobie produkuje kamień?
A co mówi instrukcja o symbolach jak ten na tej karcie? ;)
Ta karta zmienia cenę zakupu dla wskazanego materiału. Począwszy od następnej tury, możesz kupować wskazany materiał z banku
w stałej cenie 1 monety za sztukę.
Alextasha
Posty: 262
Rejestracja: 15 kwie 2020, 19:00
Has thanked: 33 times
Been thanked: 105 times

Re: 7 Cudów Świata - Pojedynek - pytania i wątpliwości

Post autor: Alextasha »

Nawet jest chyba zaznaczone w instrukcji że żółte karty nie produkują surowców :)
SPRZEDAM >> *click*
ODPOWIEDZ