Koszulki na karty

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 398
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 585 times
Been thanked: 383 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: kuleczka91 »

Curiosity pisze: 29 mar 2023, 17:02 Chciałem kupić koszulki Rebel Premium 63,5x88mm i prawie nigdzie nie ma. Znalazłem w jednym sklepie jakąś końcówkę nakładu i zdaje się, że wykupiłem wszystkie. Jakaś przerwa w dostawach, czy tak źle szukałem?
Mepel ma 56 paczek w zapasach: https://mepel.pl/koszulki-rebel-ccg-premium
lisek2000
Posty: 2724
Rejestracja: 15 lip 2020, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: lisek2000 »

Curiosity pisze: 29 mar 2023, 17:02 Chciałem kupić koszulki Rebel Premium 63,5x88mm i prawie nigdzie nie ma. Znalazłem w jednym sklepie jakąś końcówkę nakładu i zdaje się, że wykupiłem wszystkie. Jakaś przerwa w dostawach, czy tak źle szukałem?
jest tego jeszcze trochę:
https://www.ceneo.pl/50596652#pid=23125
Moje aktywne zbiorówki
Rabaty: rebel: 10% (często 18%), aleplanszowki: 3%, grybezpradu: 5%, am76: 7%,
https://planszove.pl https://buycoffee.to/planszove/
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Curiosity »

Dzięki. Ja zakup koszulek chciałem połączyć z zakupem gry. Koszulki wszędzie w podobnej cenie, więc zacząłem szukać po sklepach, które miały najtaniej tę konkretną grę. Pierwsze 3 nie miały koszulek na stanie, czwarty dopiero miał. Trochę dużo, żeby to był przypadek.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: litk »

Przecież są na allegro za 10zł, bierzesz 4 paczki i masz darmową przesyłkę ze smartem. Ja nigdy nie kupuje koszulek w sklepach z planszówkami bo zawsze są droższe.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

litk pisze: 29 mar 2023, 20:02 Przecież są na allegro za 10zł, bierzesz 4 paczki i masz darmową przesyłkę ze smartem.(...)
Smart teraz od 45 zł ;)
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2643 times
Been thanked: 2330 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Curiosity »

litk pisze: 29 mar 2023, 20:02 Przecież są na allegro za 10zł, bierzesz 4 paczki i masz darmową przesyłkę ze smartem. Ja nigdy nie kupuje koszulek w sklepach z planszówkami bo zawsze są droższe.
Ja wiem, ale mi chodziło o darmową dostawę planszówki. Na allegro gra jest drożej niż w sklepach.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: litk »

Smart teraz od 45 zł ;)
Dziwne, jeszcze w piątek robiłem zakup za 42zł i miałem za darmo.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

litk pisze: 29 mar 2023, 21:22
Smart teraz od 45 zł ;)
Dziwne, jeszcze w piątek robiłem zakup za 42zł i miałem za darmo.
Sprawdziłem. Nowe kwoty są dla umów przedłużanych po 21 listopada 2022, a ja odnawiałem miesiąc temu.
https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych ... qV5gOGkOTM
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4500
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1659 times
Been thanked: 2084 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: PytonZCatanu »

minimati pisze: 22 mar 2023, 11:31 63.5/63 na 88 to jest oznaczenie tego samego formatu kart (standard CCG) - nie mam zielonego pojęcia skąd się wziął podział, może ktoś w pewnym momencie uznał, że warto oszczędzić raz na jakiś czas kilka sekund życia. Różnica nie wynika z obecności lub braku .5 w określeniu rozmiaru tylko z tego, jak dany producent te koszulki wytwarza. W przypadku koszulek perfect fit (wewnętrznych do podwójnego koszulkowania) koszulka będzie idealnie dopasowana do karty (przynajmniej w teorii). Marginesy w protektorach zewnętrznych (o które prawdopodobnie pytasz) są różne dla róznych producentów, np. Arcane Tinmen daje w koszulkach standard CCG bardzo duży margines z góry karty, gdy rebel nie daje go w ogóle (w koszulkach premium, normalnych nigdy nie używałem). Sama różnica w nazewnictwie 63/63.5 nie ma tu żadnego znaczenia - to ten sam format koszulki, który mówi, jaki rozmiar karty zmieści się do danej koszulki, a nie jaki rozmiar zewnętrzny faktycznie ma koszulka.
Bardzo dziękuję za wyjaśnienie - w kilku grach spotkałem się ostatnio z tym 63 i zgłupiałem (tak jest w Star Wars Deckbuilding Game i Wojnie o Pierścień Grze Karcianej).
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: arian »

A to nie jest tak, że FFG (i być może inne firmy) używają tego formatu kart jak w M:TG, który jest odrobinę węższy od klasycznych kart CCG ( być może o te .5 właśnie), przez co np. ja muszę mieć Horror w Arkham zakoszulkowany w premium, bo duże boczne marginesy sprawiają, że zwykłych koszulek Rebela używa się kiepsko. Chętnie przeszedłbym we wszystkich grach na cieńsze koszulki, bo moim zdaniem karty lepiej w nich wyglądają (zmatowione premium stają się mniej przejrzyste i tłumią kolory), a w dodatku można oszczędzić sporo miejsca w pudle, ale nie zawsze jest to możliwe właśnie przez zbyt duży luz koszulki, co w przypadku cieńszych koszulek może być uciążliwe.
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Cellstar »

Jakby ktoś szukał małych koszulek do Bestii to jest to ten sam rozmiar co do Everdella (Sleeve Kings). Nigdzie nie mogłem znaleźć info ale spróbowałem i pasują idealnie.
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Elo »

Mam mały problem z kartami do Mr. Jack. Niestety po dwóch grach zauważyłem, że karty się łatwo rysują i strzępią przez co już teraz niektóre się odróżniają co praktycznie pozbawia grę sensu. I tu moje pytanie czy próbował ktoś wsadzać je w koszulki? Wiem, że te katy to tak naprawdę grubsze kartoniki ale pewnie do jakich koszulek wejdą, tak żeby sztywno siedziały. Myślałem o takich z nieprzezroczystą jedną stroną. Czy one są tak zupełnie nieprzezroczyste, czy może coś widać przez nie?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3295
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 428 times
Been thanked: 1038 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: psia.kostka »

Elo pisze: 31 mar 2023, 11:51 Mam mały problem z kartami do Mr. Jack.
Ja te kartoniki wpakowalem dawno temu w jakies koszulki maydey z dopiskiem copper zdaje sie.
Jesli sa juz pooznaczane, to moze grac z jakimis przeslonkami?
Myślałem o takich z nieprzezroczystą jedną stroną.
To raczej tylko rozmiar CCG wiec nie beda pasowac.

EDIT:
https://boardgamegeek.com/geeklist/1645 ... 73#3079673
Mayday Magnum Copper

Jakbys poszperal na bgg to moze sa juz propozycje jakichs sprawdzonych trickow dla posiadaczy poobcieranych talii?
Ja tez kiedys rozkminialem, ze talia powinna byc zakryta, bo na upartego z boku widac troche kolory. Cos mi tak sie kolacze po glowie.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 572 times
Been thanked: 1028 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: RUNner »

Kupiłem 7 paczek portalowskich Std. B i muszę przyznać, że są świetne, choć cenowo trochę droższe od konkurencji. Z drugiej strony paczki po 55 sztuk dają też większą elastyczność w wypełnianiu zapotrzebowania.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2419
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 524 times
Been thanked: 455 times
Kontakt:

Re: Koszulki na karty

Post autor: Jiloo »

RUNner pisze: 02 kwie 2023, 11:31 Kupiłem 7 paczek portalowskich Std. B i muszę przyznać, że są świetne, choć cenowo trochę droższe od konkurencji. Z drugiej strony paczki po 55 sztuk dają też większą elastyczność w wypełnianiu zapotrzebowania.
Hmmm, 55 koszulek? Może to produkcja NSKN tylko inaczej obandowana?
Z drugiej strony Portal pisze o grubości 100 μm, a Paladyny mają 90 μm. Miał ktoś okazję porównać?
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
Starh
Posty: 12
Rejestracja: 05 sty 2022, 18:50
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Starh »

Jakiej wielkości karty ma ta gra? Chciałbym ją od razu zakoszulkować :)
KQuest
Posty: 599
Rejestracja: 24 lis 2015, 15:50
Has thanked: 92 times
Been thanked: 56 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: KQuest »

Dziwnej. A przynajmniej jeśli chodzi o małe karty. Internet mówi, że 44x63 i coś w tym musi być, bo jak próbowałem Mini American od Rebela (41x63) to nie było szans na szerokość, a przy Mini European (44x68) na szerokość nie było problemu, ale u góry był olbrzymi pusty pasek (olbrzymi w kategoriach kart i koszulek, bo około 5 milimetrów już chyba można tak nazwać).

Co do dużych kart to tutaj jest na szczęście łatwiej, bo to standardowe 63x88. Ja jak na razie wrzuciłem jedną kartę do koszulki Gamegenic: Just Sleeves - Inner i wyglądało dobrze, ale z większą pewnością mógłbym się wypowiedzieć dopiero po zakoszulkowaniu całej talii. ;)
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 800
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 286 times
Been thanked: 190 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Seraphic_Seal »

Warto zaznaczyć, że tych 44x63 się nie tasuje
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
yarzab
Posty: 352
Rejestracja: 28 cze 2012, 18:40
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 20 times
Been thanked: 29 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: yarzab »

Seraphic_Seal pisze: 04 kwie 2023, 07:08 Warto zaznaczyć, że tych 44x63 się nie tasuje
ale Bestia ciągle je "miętoli" w rękach ;)

Ja te małe karty wsadziłem w Mini European i przyciąłem od góry 8)
Cellstar
Posty: 42
Rejestracja: 14 lip 2021, 21:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: Cellstar »

Starh pisze: 04 kwie 2023, 00:50 Jakiej wielkości karty ma ta gra? Chciałbym ją od razu zakoszulkować :)
Ja polecam: gamegenic matte standard (66x91 mm) . Świetnie wyglądają karty w tych matowych koszulkach. Do tego fajnie się tasują i nie ślizgają. Jedyny minus to cena.

Co do małych to pasują: Sleeve Kings Everdell Mini Compatible Sleeves (44 X 63 MM) ale tutaj niestety nie matowe.
lisek2000
Posty: 2724
Rejestracja: 15 lip 2020, 14:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 10 times
Been thanked: 49 times
Kontakt:

Re: Bestia / Beast (Aron Midhall, Elon Midhall, Assar Pettersson)

Post autor: lisek2000 »

Cellstar pisze: 04 kwie 2023, 10:30
Starh pisze: 04 kwie 2023, 00:50 Jakiej wielkości karty ma ta gra? Chciałbym ją od razu zakoszulkować :)
Co do małych to pasują: Sleeve Kings Everdell Mini Compatible Sleeves (44 X 63 MM) ale tutaj niestety nie matowe.
Sleeve Kings są mega cienkie i się lubią kleić. W tym wymiarze dużo lepiej sprawdza się Paladin Hazel, sam wrzuciłem to do siebie do everdella do małych kart. Alternatywą jest przycinanie innych, bardziej dostępnych koszulek :)
Moje aktywne zbiorówki
Rabaty: rebel: 10% (często 18%), aleplanszowki: 3%, grybezpradu: 5%, am76: 7%,
https://planszove.pl https://buycoffee.to/planszove/
Awatar użytkownika
scraber
Posty: 308
Rejestracja: 06 mar 2022, 18:27
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 224 times
Been thanked: 92 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: scraber »

Czy ktoś z Was również zobserwowal pogorszenie Sloyci czy tylko mi się takie felerne egzemplarze trafiły

CCG z różnych paczek, różnią się wielkością o kilka mm
Obrazek

Ale mistrzostwo to 44x68, gdzie koszulka jest po prostu krzywo wycięta względem samej siebie
Obrazek
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: Elo »

Kupowałem parę tygodni temu i miałem to samo. Co prawda było takie może z dziesięć sztuk, ale jednak.
dareiosh
Posty: 157
Rejestracja: 27 mar 2021, 14:59
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: dareiosh »

Ktoś już testował koszulki portalu? Mam zamiar kupić parę ccg i cenowo są równe tymi z Rebela
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 627
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Koszulki na karty

Post autor: trixon »

dareiosh pisze: 09 kwie 2023, 01:00 Ktoś już testował koszulki portalu? Mam zamiar kupić parę ccg i cenowo są równe tymi z Rebela
trixon pisze: 16 cze 2022, 10:12 Wczoraj zakoszulkowałem sobie Nanty Narking w koszulki premiun od Portalu. Poniżej kilka spostrzeżeń:
-Koszulki wydają się być solidne i grube. Grubością przypominają Paladiny.
-Otworzyłem 3 paczki i nie zauważyłem, żeby rozmiarem się różniły.
-Podczas rozgrywki karty się nie ślizgały i nie kleiły.
-W 3 otwartych paczkach zauważyłem jednak sporą różnicę w dotyku. Jedna paczka była w jakości jak Paladiny, śliskie miękkie i fajne w dotyku, kiedy pozostałe 2 były trochę bardziej "lepkie". Ciężko mi to opisać, bo karty się do siebie nie kleją, jednak biorąc do ręki koszulki z 2 różnych paczek, w dotyku czuć było znaczącą różnicę.

Ogólnie polecam. Koszulki sklasyfikowałbym coś pomiędzy Paladinami, a Sloycami.
ODPOWIEDZ