Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

BOLLO pisze: 29 mar 2023, 13:54
Szewa pisze: 29 mar 2023, 13:45 Dokładnie tak, drużynowe mistrzostwa polski i zapisało się 16 drużyn, łącznie 64 graczy będzie.
Do zobaczenia leszczorek na miejscu! ;)
Rozumim że i Ty Szewa będziesz? Super będzie co oglądać a i może coś dla takiego amatora jak ja będzie przygotowane żeby próbnie zagrać? A jak nie to chociaż coś nagram do materiału z tego wydarzenia.
Tak, będę :)
Niestety nie będzie gier pokazowych, ale wiem, że organizatorzy będą mieli wolnych ludzi do opowiedzenia o grze itp.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

Szkoda, liczyłem na to że na jakimś stole będzie można odegrać przykładową bitwę aby w ciemno nie wchodzić w tego figurkowca.
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

BOLLO pisze: 30 mar 2023, 11:33 Szkoda, liczyłem na to że na jakimś stole będzie można odegrać przykładową bitwę aby w ciemno nie wchodzić w tego figurkowca.
Takie rzeczy to raczej w FLGSach, np w Warszawie w Paladynacie. Chociaż na Gladiusie np były (i będą) nie tylko pojazdy ale też nauka gry w różne systemy, więc pewnie zależy od konwentu... Asoiaf też tam było w zeszłym roku.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
BasiekD
Posty: 320
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 194 times
Been thanked: 234 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BasiekD »

BOLLO pisze: 30 mar 2023, 11:33 Szkoda, liczyłem na to że na jakimś stole będzie można odegrać przykładową bitwę aby w ciemno nie wchodzić w tego figurkowca.
Jeśli przyjazd do Wrocławia to nie problem to umów się z kimś np: w Bolterze. Możesz napisać na ich FB że szukasz kogoś, kto Cię wprowadzi w grę. Widziałem, że gracze szybko reagują i zawsze jest ktoś chętny.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Mr_Fisq »

Ile czasu zajmuje pojedyncza potyczka?

Czy jest jakiś wyraźny moment od którego figurki zaczęły prezentować wyższy poziom, czy przejście było raczej płynne?

Charakterystyki frakcji - trafiłem na posty:
- sprzed dwóch lat:

- sprzed roku:


Przewinęły wam się bardziej aktualne zestawienia z Martellami?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Ja gram teraz Martellami i mając już też trochę gier innymi frakcjami (Bara, NW, Lannni), stwierdzam, że to Martellowie są najciekawsi :) Po pierwsze, co istotne dla początkujących - to jest bardzo mocna frakcja. Mają bardzo mocną talię startową i jednego z lepszych dowódców w grze (Harmen Uller, który ma dość przegięte karty). Ale to co jeszcze ważniejsze to mają bardzo fajne jednostki, którymi najzwyczajniej - przyjemnie się gra. Większość ich jednostek ma 6 szybkości, wliczając w to ich "ciężką" kawalerię, więc na manewry jest bardzo dużo miejsca. Dodatkowo, właściwie każda ich jednostka ma ciekawe umiejki, które przyjemnie się wykorzystuje - poczynając od imo najmocniejszej ich jednostki - Skirmisherów przez Żmije a na Derwiszach kończąc. Jak ktoś zaczyna grę to może to być z jednej strony kłopot bo jednak bardziej prostoliniowo gra się w defaulcie np. Barathonami czy Nocną Strażą gdzie po prostu idziesz i siekasz, a tu mamy jednostki z dość słabym pancerzem (dlatego ich "ciężka" kawaleria właściwie wcale nie jest ćiężka ;p), których potencjał trzeba jakoś wydobyć.

A jeszcze co do czasu rozgrywki, bo też o to zapytałeś - jak już się umie grać to zazwyczaj gra na 40 pkt kończy się w 1,5 h.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Sporo zapowiedzi na sierpień, w tym najważniejsza, na którą sporo osób czekało - starter dla nowego rodu Boltonów i od razu 3 boxy dla nich. Grubo :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Mr_Fisq »

Probe9 pisze: 18 kwie 2023, 21:34 Sporo zapowiedzi na sierpień, w tym najważniejsza, na którą sporo osób czekało - starter dla nowego rodu Boltonów i od razu 3 boxy dla nich. Grubo :)
Link? Grafiki?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Szewa »

Spoiler:
Proszę.
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

BOLLO pisze: 30 mar 2023, 11:33 Szkoda, liczyłem na to że na jakimś stole będzie można odegrać przykładową bitwę aby w ciemno nie wchodzić w tego figurkowca.
Niestety ale będąc na OMG nie było raczej możliwości aby zagrac przykładową rozgrywkę a nie chciałem być nachalny zawodnikom którzy brali udział w zawodach bo czuć było tam wielkie emocje. Coś tam Marek z GTTV mi poopowiadał i nawet fają cenę na starter zrobił ale ostatecznie odpuściłem. Dlaczego? Bo stanąłem w prawdzie że u mnie w mieście i okolicy scena graczy bitewniakowych jest biedna więc nie chcę się pakować w coś co jedynie ja będę chwalił. Fajnie to wyglądało, sporo miejsca zajmowało (chyba jak X-wingi) ale odpuszczam definitywnie. Może kiedyś w przyszłości jak będą lepsze warunki.....
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1408 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Mr_Fisq »

Coś nie mogę znaleźć w wątku więc dopytam:
która wersja się lepiej sprawdza - polska czy angielska?

Teoretycznie można mieszać - dla starszych jednostek można iść w sumie w polską i ew. dokupić upgrade kart, ale jak rozumiem z kartami taktyk nie jest już tak różowo.

Na razie jeszcze nie skusiłem się na żaden starter ani pudełko bohaterów, ale jak w końcu się złamię i będę chciał kupić któryś starter to chciałbym wiedzieć w co najlepiej się pakować ;)
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Mr_Fisq pisze: 01 maja 2023, 13:07 Coś nie mogę znaleźć w wątku więc dopytam:
która wersja się lepiej sprawdza - polska czy angielska?

Teoretycznie można mieszać - dla starszych jednostek można iść w sumie w polską i ew. dokupić upgrade kart, ale jak rozumiem z kartami taktyk nie jest już tak różowo.

Na razie jeszcze nie skusiłem się na żaden starter ani pudełko bohaterów, ale jak w końcu się złamię i będę chciał kupić któryś starter to chciałbym wiedzieć w co najlepiej się pakować ;)
Jeżeli chodzi o aktualność kart to chyba minimalnie lepiej stoi PL wersja, ale jeżeli chcesz być maksymalnie na bieżąco to do wersji PL też będziesz musiał sporo drukować. Generalnie czy do pl czy do eng wszystko jest do wydrukowania. Ten uprgade pack z 21 do eng wersji już też jest w kilku miejscach nieaktualny. Więc najlepiej kupuj boxy i drukuj zmienione karty i wsadzaj w koszulki.

Generalnie wielkiej różnicy pomiędzy wersją pl a eng nie ma. Tak jak wspomniałem chyba pod kątem aktualności wersja PL lepiej stoi bo kilka rzeczy było później drukowanych (już po zmianach), z drugiej strony w pl nie ma jeszcze wydanych wstecznie wszystkich jednostek (z nowościami są na bieżąco, ale brakuje paru jednostek wcześniejszych). Ja konsekwentnie kupuje wszystko w pl z uwagi na chęć wsparcia dystrybutora czyli firmy warfactory, bo uważam, że odwalają kawał dobrej roboty. Po eng kupiłem tylko Hedge Knights bo czułem mocno ich brak w rozpiskach, ale jak pojawią się znowu w pl to też kupię dla zasady ;)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5145
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 264 times
Been thanked: 861 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: raj »

Wogóle się nie przejmuj tym czy to pl czy eng.
Nawet jeżeli będziesz kupował aktualne, to z dużym prawdopodobieństwem za rok przynajmniej niektóre karty jednostek, bohaterów i taktyk już nie będą aktualne.
Karty strategii (te małe z podstawki) z kolei niewiele się zmieniają, więc co kupisz powinno być ok.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

Na tę chwilę jak pisałem w tego bitewniaka nie wejdę ale może komuś się przydadzą jakieś promocje aby dopakowac sobie armie/kolekcje:
https://www.rebel.pl/site/search?phrase ... price_desc

Chociaż nie powiem....cena startera mnie kusi.
Cyel
Posty: 2554
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1209 times
Been thanked: 1408 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cyel »

https://www.youtube.com/live/xBV6acNIoa ... P6T3DJGlZf

Wersja skirmishowa. Wygląda spoko :)
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Probe9
Posty: 2449
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 640 times

Re: Song of Ice & Fire: Tabletop Miniatures Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Probe9 »

Cyel pisze: 03 lut 2024, 16:40 https://www.youtube.com/live/xBV6acNIoa ... P6T3DJGlZf

Wersja skirmishowa. Wygląda spoko :)
Tak wygląda. Fajnie, że można mieszać figurki między systemami ale ja w sumie jednak liczyłem, że w skirmishu dadzą większą skalę i będą fajniejsze figurki. No ale nie można mieć wszystkiego, więc się pocieszę tym, że będzie można mounted Robertem zagrać w normalnego ASOIAF :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
ODPOWIEDZ