Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Wilczysko84
Posty: 8
Rejestracja: 25 lut 2020, 23:15
Has thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Wilczysko84 »

No tak są karty które pozwalają przenosić te właśnie żetony pomiędzy graczami jasna sprawa to wiem i czasami z tego korzystamy żeby skubnąć komuś np. Samurajowi jego żeton honoru i dać do siebie hehe no wiadomo mi on na nic ale dopuki go nie odzyska zagraniem z karty to nie będzie mogłem też z niego korzystać i zostaje jemu tylko jeden do korzystania a jak wiadomo jeden robi mniej na niż zagrane dwa na raz :P
A jeśli już o Samuraju to on w zestawie ma 4 żetony honoru a stos pozwala na dwa
A żetony kontrataku limit stosu 1 a w zestawie 4
No i tutaj rodzi się problem co z pozostałymi żetonami jeśli na stosie jest limit ??
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Jeśli masz stos 1 oznacza to, że na jednej postaci może znajdować się jeden taki żeton. Gdy ktoś zabierze ci ten żeton kartą czy umiejętnością, to stos na twojej postaci jest 0, więc możesz zagrać żeton. W grze są 2 żetony na obu postaciach a limit stosu jest 1.
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: PerezSaj »

Ja to rozumiem tak, że jeżeli limit stosu wynosi 1 to na każdej postaci może znajdować się jeden taki żeton. Dlatego np grając w 4 osoby jak dasz każdemu po jednym żetonie łącznie ze sobą to każdy ma po jednym a wykorzystane są cztery.
Wilczysko84
Posty: 8
Rejestracja: 25 lut 2020, 23:15
Has thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Wilczysko84 »

Dobra ogarnąłem hehe limity stosują się do każdego gracza na którego rzucasz żetony efektów czyli jeśli twoja zdolność ma limit stosu 2 to max na innego gracza możesz umieścić 2 żetony :D
A nam nie dawało to spokoju dlaczego jest więcej żetonów dostępnych w pudełku niż wskazuje limit tylko że te limity stosuje się jak gramy powyżej dwóch graczy to wtedy mialo by to sens i jest więcej tych żetonów w pudełeczkach hehe tylko że my gramy głównie w dwie osoby i stąd ta zagwosdka :lol:
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: theKossak »

Cześć, kilka pytań:
  1. gra na 3 osoby, czy pierwszy gracz atakujący dobiera kartę atakując lidera (jest 3 liderów)?
  2. czy można w dowolnym (albo jakimkolwiek) momencie odrzucić swój pozytywny żeton bez wykonywania jego efektów? (np. po to żeby przeciwnik go nie ukradł)
  3. odnośnie karty o nazwie "dziki!" (banitki): "zmień wartość dowolnej 1 kości" i innych podobnych kart:
    - czy można zmienić wartość kości w rzucie obronnym? (rozumiem że tak, skoro "dowolnej")
    - czy można zmienić wartość kości przeciwnika?
    - zmieniamy na dowolną wartość jaką chcemy, bez rzucania kością/losowania, tak?
  4. gra w 3 osoby: czy jak jedna osoba zginie, to ciągle dobieramy kartę za atak na lidera? (już nie jest to gra 3 osobowa, skoro jedna zginęła)
  5. czy obrońca, w fazie rzutu obronnego, może zagrać kartę na przerzucenie kości atakującego? (karta z pomarańczową kostką i gwiazdką) W ten sposób atakujący nie mógłby zagrać zdolności, którą wcześniej aktywował (jeśli zostały mu jakieś przerzuty, to ew. mógłby próbować znowu przerzucić kości)
  6. czy w fazie głównej (1) lub (2), wszyscy gracze mogą zagrywać niebieskie karty akcji i ulepszeń "G", czy tylko aktywny gracz (ten który atakuje)? Bo kilka razy zagrałem, że wszyscy, a teraz jak czytam instrukcję to na str. 9 jest napisane że "tyko w swojej turze", czyli chyba jednak źle zagraliśmy... (ale był fun i tak :))
Dziękuję.
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: PerezSaj »

I do tego moje pytanie...
Czy jeżeli przeciwnik zadaje mi obrażenia nieuchronne, to rzucam kością na obronę i stosuje tylko efekty specjalne, ale nie leczenie i obniżenie obrażeń, czy może w ogóle nie rzylucam na obronę?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Nie odpowiem co do zasad gry wieloosobowej bo w takie nie gram, ale na resztę postaram się odpowiedzieć.
Spoiler:
Ad2. Powiedziałbym że nie, ale pewności tu nie mam. Dziwna jest dla mnie taktyka odrzucania żetonów, bo przeciwnik je może ukraść.

Ad3.1. Można
Ad3.2. Można
Ad3.3. Tak, na dowolną

Ad5. Nie wiem o jaka dokladnie kartę ci chodzi. Podczas fazy rzutu obronnego jest już za późno na zmianę kości ataku, ale jest na to możliwość po rzucie na atak przeciwnika. Działa to w taki sposób jak piszesz, jak miałby jakieś przerzuty mógłby ich użyć znowu, a jak nie, to musi zaakceptować to co mu wypadło.

Ad6. Tylko aktywny gracz
PerezSaj pisze: 11 kwie 2023, 20:31 I do tego moje pytanie...
Czy jeżeli przeciwnik zadaje mi obrażenia nieuchronne, to rzucam kością na obronę i stosuje tylko efekty specjalne, ale nie leczenie i obniżenie obrażeń, czy może w ogóle nie rzylucam na obronę?
Nie ma rzutu na obronę.
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: theKossak »

PerezSaj pisze: 11 kwie 2023, 20:31 I do tego moje pytanie...
Czy jeżeli przeciwnik zadaje mi obrażenia nieuchronne, to rzucam kością na obronę i stosuje tylko efekty specjalne, ale nie leczenie i obniżenie obrażeń, czy może w ogóle nie rzylucam na obronę?
przy obrażeniach nieuchronnych w ogóle nie ma rzutu na obronę (patrz instrukcja, tabelka na str. 10), ale można ich uniknąć.
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: PerezSaj »

theKossak pisze: 09 kwie 2023, 22:45 Cześć, kilka pytań:
  1. gra na 3 osoby, czy pierwszy gracz atakujący dobiera kartę atakując lidera (jest 3 liderów)?
  2. czy można w dowolnym (albo jakimkolwiek) momencie odrzucić swój pozytywny żeton bez wykonywania jego efektów? (np. po to żeby przeciwnik go nie ukradł)
  3. odnośnie karty o nazwie "dziki!" (banitki): "zmień wartość dowolnej 1 kości" i innych podobnych kart:
    - czy można zmienić wartość kości w rzucie obronnym? (rozumiem że tak, skoro "dowolnej")
    - czy można zmienić wartość kości przeciwnika?
    - zmieniamy na dowolną wartość jaką chcemy, bez rzucania kością/losowania, tak?
  4. gra w 3 osoby: czy jak jedna osoba zginie, to ciągle dobieramy kartę za atak na lidera? (już nie jest to gra 3 osobowa, skoro jedna zginęła)
  5. czy obrońca, w fazie rzutu obronnego, może zagrać kartę na przerzucenie kości atakującego? (karta z pomarańczową kostką i gwiazdką) W ten sposób atakujący nie mógłby zagrać zdolności, którą wcześniej aktywował (jeśli zostały mu jakieś przerzuty, to ew. mógłby próbować znowu przerzucić kości)
  6. czy w fazie głównej (1) lub (2), wszyscy gracze mogą zagrywać niebieskie karty akcji i ulepszeń "G", czy tylko aktywny gracz (ten który atakuje)? Bo kilka razy zagrałem, że wszyscy, a teraz jak czytam instrukcję to na str. 9 jest napisane że "tyko w swojej turze", czyli chyba jednak źle zagraliśmy... (ale był fun i tak :))
Dziękuję.
Ad.1
Pierwszy gracz dobiera kartę, bo pomimo tego że wszyscy mają tyle samo punktów życia, to nadal atakuje lidera.

Z instrukcji:
Jeśli gracz atakuje gracza, z którym razem zajmuje pozycję lidera (np. liczniki obu graczy wskazują wartość „30”), to nadal otrzymuje kartę bonusową.

Dopiero jak jesteś samotny liderem, to karty nie dostajesz.

Ad. 4
My gramy tak, że jak jedna osoba zginie to nadal dobieramy karty za atak na lidera. Grę zaczynaliśmy na 3 osoby i tak ja traktujemy do końca.
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: theKossak »

PerezSaj pisze: 12 kwie 2023, 06:26
theKossak pisze: 09 kwie 2023, 22:45 Cześć, kilka pytań:
  1. gra na 3 osoby, czy pierwszy gracz atakujący dobiera kartę atakując lidera (jest 3 liderów)?
  2. czy można w dowolnym (albo jakimkolwiek) momencie odrzucić swój pozytywny żeton bez wykonywania jego efektów? (np. po to żeby przeciwnik go nie ukradł)
  3. odnośnie karty o nazwie "dziki!" (banitki): "zmień wartość dowolnej 1 kości" i innych podobnych kart:
    - czy można zmienić wartość kości w rzucie obronnym? (rozumiem że tak, skoro "dowolnej")
    - czy można zmienić wartość kości przeciwnika?
    - zmieniamy na dowolną wartość jaką chcemy, bez rzucania kością/losowania, tak?
  4. gra w 3 osoby: czy jak jedna osoba zginie, to ciągle dobieramy kartę za atak na lidera? (już nie jest to gra 3 osobowa, skoro jedna zginęła)
  5. czy obrońca, w fazie rzutu obronnego, może zagrać kartę na przerzucenie kości atakującego? (karta z pomarańczową kostką i gwiazdką) W ten sposób atakujący nie mógłby zagrać zdolności, którą wcześniej aktywował (jeśli zostały mu jakieś przerzuty, to ew. mógłby próbować znowu przerzucić kości)
  6. czy w fazie głównej (1) lub (2), wszyscy gracze mogą zagrywać niebieskie karty akcji i ulepszeń "G", czy tylko aktywny gracz (ten który atakuje)? Bo kilka razy zagrałem, że wszyscy, a teraz jak czytam instrukcję to na str. 9 jest napisane że "tyko w swojej turze", czyli chyba jednak źle zagraliśmy... (ale był fun i tak :))
Dziękuję.
Ad.1
Pierwszy gracz dobiera kartę, bo pomimo tego że wszyscy mają tyle samo punktów życia, to nadal atakuje lidera.

Z instrukcji:
Jeśli gracz atakuje gracza, z którym razem zajmuje pozycję lidera (np. liczniki obu graczy wskazują wartość „30”), to nadal otrzymuje kartę bonusową.

Dopiero jak jesteś samotny liderem, to karty nie dostajesz.

Ad. 4
My gramy tak, że jak jedna osoba zginie to nadal dobieramy karty za atak na lidera. Grę zaczynaliśmy na 3 osoby i tak ja traktujemy do końca.
Dopytałem się na oficjalnym discordzie i:
Ad 1) Masz rację, pierwsza osoba dobiera bonusową kartę za atak na lidera (mimo że wszyscy są liderami przy starcie gry)
Ad 4) Nie. Gdy jeden z 3 graczy zginie, pozostałe dwie od tej pory nie dobierają już bonusowej karty za atak na lidera. Tak odpowiedział "Aaron (Dos)", pracujący dla Dice Throne:
Once it is down to 2 people you no longer get a card, because you are no longer "choosing" to attack the leader
PerezSaj
Posty: 127
Rejestracja: 28 lis 2020, 21:56
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: PerezSaj »

Dopytałem się na oficjalnym discordzie i:
Ad 1) Masz rację, pierwsza osoba dobiera bonusową kartę za atak na lidera (mimo że wszyscy są liderami przy starcie gry)
Ad 4) Nie. Gdy jeden z 3 graczy zginie, pozostałe dwie od tej pory nie dobierają już bonusowej karty za atak na lidera. Tak odpowiedział "Aaron (Dos)", pracujący dla Dice Throne:
Once it is down to 2 people you no longer get a card, because you are no longer "choosing" to attack the leader
[/quote]

No widzisz, w instrukcji nie jest to wyjaśnione dokładnie. Szkoda że trzeba się domyślać, albo pytać kogokolwiek.
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: theKossak »

Rykas pisze: 11 kwie 2023, 22:47
theKossak pisze: 09 kwie 2023, 22:45 2. czy można w dowolnym (albo jakimkolwiek) momencie odrzucić swój pozytywny żeton bez wykonywania jego efektów? (np. po to żeby przeciwnik go nie ukradł)
Ad2. Powiedziałbym że nie, ale pewności tu nie mam. Dziwna jest dla mnie taktyka odrzucania żetonów, bo przeciwnik je może ukraść.
Też dopytałem i racja - nie można tak po prostu odrzucać swoich żetonów, bez wyraźnego powodu opisanego w instrukcji.
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: podejrzany »

Hej jak to jest z pierwszym graczem. W instrukcji jest napisane że pierwszy gracz pomija swoją pierwszą fazę dochodu, a polega ona na dobraniu karty i zdobyciu 1 PW. Natomiast w filmiku instruktarzowym na YT jest pokazane że pierwszy gracz normalnie dobiera kartę ale pomija dostanie 1 PW w swojej pierwszej turze. Więc do jasne ciasnej które jest poprawne? XD Bo już nie wiem jak grać zgodnie z zasadami
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: Rykas »

podejrzany pisze: 19 cze 2023, 14:37 Hej jak to jest z pierwszym graczem. W instrukcji jest napisane że pierwszy gracz pomija swoją pierwszą fazę dochodu, a polega ona na dobraniu karty i zdobyciu 1 PW. Natomiast w filmiku instruktarzowym na YT jest pokazane że pierwszy gracz normalnie dobiera kartę ale pomija dostanie 1 PW w swojej pierwszej turze. Więc do jasne ciasnej które jest poprawne? XD Bo już nie wiem jak grać zgodnie z zasadami
Pomija cała fazę, tak jak napisane jest w instrukcji.
KajmanxD
Posty: 45
Rejestracja: 21 mar 2021, 19:09
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: KajmanxD »

Mam pytanie odnośnie Taktyka i umiejętności „spekulant wojenny „

Informacja na koniec „następnie natychmiast rozpocznij dodatkowa fazę rzutu ofensywnego”dotyczy tylko do wyrzutu 6 czy każdego wyniku ?
Klaudia2577
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2023, 12:41

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Klaudia2577 »

Pytanie.
Gra mnich vs paladyn
Mnich zadaje mi 10 obrażeń (8 + 2 modyfikator za chi) , paladyn rzuca odwet czyli oddaje połowę obrażeń dla mnicha. Czy mnich może uzyc zetonow chi żeby obronić odwet?
Rykas
Posty: 371
Rejestracja: 30 paź 2017, 09:23
Has thanked: 143 times
Been thanked: 69 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Rykas »

Klaudia2577 pisze: 30 lip 2023, 12:45 Pytanie.
Gra mnich vs paladyn
Mnich zadaje mi 10 obrażeń (8 + 2 modyfikator za chi) , paladyn rzuca odwet czyli oddaje połowę obrażeń dla mnicha. Czy mnich może uzyc zetonow chi żeby obronić odwet?
Tak możesz użyć.
podejrzany
Posty: 261
Rejestracja: 29 gru 2020, 21:51
Has thanked: 20 times
Been thanked: 15 times

Re: Dice Throne: Season One ReRolled (Nate Chatellier, Manny Trembley)

Post autor: podejrzany »

Pytanie: czy jeśli odpaliłem zdolność specjalną Mrocznego Złodzieja i dostaje żeton cienii to czy po ataku specjalnym mój oponent może zagrać żeton kontrataku?
Wymiene Descent ed.2 węrdrówki w mroku za Cthulu death may die 2 kampania +przedwieczny (dopłace jeśli dorzucone będą obaj przedwieczni) lub za Posiadłość Szaleństwa sama podstawka
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: theKossak »

Gdzie najlepiej kupić pusty battle chest do sezonu pierwszego? Na oficjalnej stronie wychodzi 53 USD z przesyłką: https://shop.dicethrone.com/collections ... 4892511448
Negreanu11
Posty: 10
Rejestracja: 01 sie 2021, 09:35
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Negreanu11 »

Cześć, mam do Was pytanie, czy udało Wam się wydrukować jaką postać Homebrew customową?
Na zagranicznej społeczności jest tego bardzo dużo: https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... edit#gid=0
Jorge
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:14
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Jorge »

Hejka. Ma może ktoś spis kart Mikołaja i Krampusa??
The Time is Near !!
theKossak
Posty: 30
Rejestracja: 03 gru 2020, 14:48
Has thanked: 32 times
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: theKossak »

Kupiłem w tym miesiącu zestaw dwóch postaci m.in. "Barbarzyńca vs Księżycowa Elfka" i jedna tabliczka hp jest do góry nogami w porównaniu z cyframi. Czy mogę te części sam bezpiecznie rozłączyć i złożyć poprawnie (obrócić tabliczkę / zamienić koła miejscami), czy ew. jest jakieś duże ryzyko uszkodzednia?


Obrazek
Jorge
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2015, 13:14
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: Jorge »

Da się to rozpiąć i nie uszkodzić.
The Time is Near !!
dejf78
Posty: 2
Rejestracja: 07 paź 2022, 15:41
Has thanked: 1 time

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: dejf78 »

Pytanie o użycie umiejętności
jeżeli jedna z umiejętności w fazie ataku wymaga dwóch kostek do użycia inna z kolei wymaga 3 kostek do użycia to czy w jednej fazie ataku mogę użyć obu umiejętności jeżeli kostki się tak ułożyły ?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 794
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 376 times

Re: Dice Throne Sezon One Rerolled - pytania i wątpliwości

Post autor: kurdzio »

dejf78 pisze: 27 lut 2024, 08:19 Pytanie o użycie umiejętności
jeżeli jedna z umiejętności w fazie ataku wymaga dwóch kostek do użycia inna z kolei wymaga 3 kostek do użycia to czy w jednej fazie ataku mogę użyć obu umiejętności jeżeli kostki się tak ułożyły ?
Tylko 1 umiejętność w fazie ataku.
Roll any number of your dice up to 3 times and activate a single
Offensive Ability that your Final Dice Result meets the
Activation Requirement for (reference A and B ).
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
ODPOWIEDZ