(Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Zapek
Posty: 1
Rejestracja: 20 cze 2021, 09:03

(Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: Zapek »

Cześć, wraz z moją żoną poszukujemy dwóch osób na granie w różne tytuły zarówno te lżejsze jak i cięższe. Posiadamy kolekcje kilkunastu gier (cały czas w rozwoju) jesteśmy też otwarci na wszelkie propozycje. Oprócz gier możemy zaproponować wyśmienite przekąski oraz towarzystwo uroczego pieska. Terminy do ustalenia.
Michu89
Posty: 3
Rejestracja: 05 mar 2022, 14:00

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: Michu89 »

Cześć,

Nadal jesteście chętni na rozgrywkę?

Jakie gry obecnie ogrywacie?
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 324
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 83 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: Reku_ »

Trochę bieda z chętnymi do grania w Szczecinie.
Sam się nie podłączę raczej. Nie specjalnie mam czas, a jak znajdę chwilę to znajomych wyciągnę na granie.
Ale możecie spróbować na GeekOn przyjść. Czasem sporo ludzi bywa.
https://www.facebook.com/GeekONPL/ tu strona na fejsie. Spotkania w każdy czwartek.
jaqjacek
Posty: 24
Rejestracja: 22 paź 2015, 12:28
Been thanked: 4 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: jaqjacek »

Nie bida tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać ;). Grane jest jak wspomniano wyżej w każdy czwartek u pana myszy i prawie zawsze w expie. Jak szukasz ludzi do grania daj znać ja zawsze chętny na poszerzenie ekipy.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 324
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 83 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: Reku_ »

jaqjacek pisze: 27 paź 2022, 10:29 Nie bida tylko trzeba wiedzieć gdzie szukać ;). Grane jest jak wspomniano wyżej w każdy czwartek u pana myszy i prawie zawsze w expie. Jak szukasz ludzi do grania daj znać ja zawsze chętny na poszerzenie ekipy.
Ale nie ma chyba żadnej grupy w stylu "Planszowy Szczecin". Nie znam przynajmniej. Teraz postanowiłem taka frazę wpisać na FB to jest jakiś profil "Rozgryfka - planszówkowy Szczecin" ale bardzo bidny.

Jednak Szczecin jest dość mało znaczący na mapie planszówkowej.
W Expie osobiście bywam ze znajomymi, ale to jest raczej miejsce na coś lżejszego do piwa. Dla mnie za głośno i czasem za tłoczno na poważniejszą grę. Na geekonie byłem raz, jeszcze jak był przy Piastów. Był całkiem fajny klimat. Ale potem tematy pandemiczne się zadziały i jeszcze się nie wybrałem do pana myszy. Może kiedyś.

Na apce gramywto też raczej się nic nie działo. Teraz nie wiem, bo mi przestała działaś jakiś czas temu.

Edit:
No i po tym wątku na forum i datach publikacji tych czterech postów też widać jak wygląda stan planszówkowiczów.
jaqjacek
Posty: 24
Rejestracja: 22 paź 2015, 12:28
Been thanked: 4 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: jaqjacek »

Jeżeli ktoś przez świat planszówkowy myśli konwenty. Wydarzenia na kraj/świat to tak zgadza się u nas trochę bidnie raczej na południu kraju.
Reku_ pisze: 27 paź 2022, 15:37
Ale nie ma chyba żadnej grupy w stylu "Planszowy Szczecin". Nie znam przynajmniej. Teraz postanowiłem taka frazę wpisać na FB to jest jakiś profil "Rozgryfka - planszówkowy Szczecin" ale bardzo bidny.
Nie umiem w tego typu społecznościówki więc nie poradzę. Ja chodzę w miejsca gdzie grają poznaje ludzie i jakoś tak później samo się dzieje iż trzeba wybierać z kim się gra. Exp jest teraz po remoncie jest ciszej. Pan Mysza ponoć nie tylko w czwartki jeżeli chodzi o planszówki ( chociaż pozostałe dni zdominowane przez magikowców i warhammerowców ). Jest zawsze Cyber Machina tam też coś można pokombinować.

Byłem w miastach w kraju naszym kochanym gdzie nie było niczego więc zakładam iż i tak źle u nas nie jest .
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 324
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 83 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: Reku_ »

jaqjacek pisze: 28 paź 2022, 08:54
Byłem w miastach w kraju naszym kochanym gdzie nie było niczego więc zakładam iż i tak źle u nas nie jest .
Pytanie czy były to miasta podobne wielkością do Szczecina. Gorzów, choć miasto wojewódzkie np. bardzo biednie. Ale takie Świnoujście ma jakąś tam grupę społecznościową i coś tam się ludzie umawiają mimo że rzadko, ale zawsze.

Ja przyznaję się bez bicia, że mam tą komfortową sytuację, że mam kilkoro znajomych z którymi mogę się spotkać w różnym składzie. Ale czasem bywa tak, że nikomu nie pasuje. Pewnie kiedyś się wybiorę do Pana Myszy tak z ciekawości.

Z takich ciekawych inicjatyw, to szwagier mój w Demantcie pracuje jako informatyk. Mówił mi, że ma kolegę, który ogarnął u nich w firmie miejsce i planszówki, i mogą się spotkać żeby pograć. Fajna inicjatywa.
Cielu
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2022, 13:26
Has thanked: 18 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: Cielu »

Reku_ pisze: 28 paź 2022, 11:37
Z takich ciekawych inicjatyw, to szwagier mój w Demantcie pracuje jako informatyk. Mówił mi, że ma kolegę, który ogarnął u nich w firmie miejsce i planszówki, i mogą się spotkać żeby pograć. Fajna inicjatywa.

W home.pl też są planszowkowe wieczory.
Miałem podbić temat ale widzę że zapomniałem o nim.

Także bump, dalej poszukujemy ludzi do grania różnych :)
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 324
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 83 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: Reku_ »

Cielu pisze: 29 mar 2023, 21:05
W home.pl też są planszowkowe wieczory.
Co znaczy w home.pl?
jako jakaś inicjatywa "przyzakładowa" nazywając z PRLowską nutą?

Od szwagra wiem, że Demant ma taką właśnie inicjatywę w biurowcu w Oxygenie chyba.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: autopaga »

A co lubie grać? Jeżeli euraski to jestem chętny. Stałe tytuły, czy dużo nowych?
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 324
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 83 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: Reku_ »

autopaga pisze: 30 mar 2023, 11:35 A co lubie grać? Jeżeli euraski to jestem chętny. Stałe tytuły, czy dużo nowych?
Lubię grać w różne rzeczy. W co gram? masz w stopce moją kolekcję. Ograne jest trochę ponad 60% tytułów + zagranych kilka u znajomych. To pokazuje że u mnie nie jest problemem w co, tylko kiedy.

Gram ze stałą ekipę (choć w zmiennym składzie, bo jest na siedmioro). Jeśli mam tylko okazję to z nimi się spotykam, bo na tyle rzadko uda nam się zgrać, że korzystamy kiedy się da.
Nie mniej bywa od czasu do czasu tak, że ja mam możliwość, a inni nie. Z chęcią mogę zagrać z kimś nowym.
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: autopaga »

No zdecydowanie moje klimaty, to pewnie możemy się spotkać i poznać o ile już się nie znamy z geekona.
Awatar użytkownika
Reku_
Posty: 324
Rejestracja: 04 paź 2020, 12:23
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 42 times
Been thanked: 83 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: Reku_ »

autopaga pisze: 30 mar 2023, 13:45 No zdecydowanie moje klimaty, to pewnie możemy się spotkać i poznać o ile już się nie znamy z geekona.
Czyli jełśi już znacie się z
Cielu pisze:
Ja na ostatni GeekOn zajrzałem i było pełno. Jak mam być szczery nie lubię grać w takim ścisku. Jaki widziałem. Super, że jest taka inicjatywa, ale chyba wolę pójść dobie w środku tygodnia do Expa o 17, gdzie nie ma ludzi praktycznie, można piwo zamówić, a biblioteki gier mi nie brakuje na tą chwilę
autopaga
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2018, 20:27
Lokalizacja: Szczecin/Tanowo
Has thanked: 93 times
Been thanked: 318 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: autopaga »

Ja na geekonie dawno nie byłem, z tego samego powodu, no i limit czasowy, ostatnia partia zawsze ma presję czasu aby się uwinąć przed zamknięciem lokalu. Druga sprawa to mam już sporo znajomych ludzi do grania i gramy głównie po domach.
Cielu
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2022, 13:26
Has thanked: 18 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: Cielu »

autopaga pisze: 30 mar 2023, 11:35 A co lubie grać? Jeżeli euraski to jestem chętny. Stałe tytuły, czy dużo nowych?

Różnie, ja bardzo lubię Euraski i móżdżenie, dziewczyna trochę mniej.

Jak gramy we dwójkę to zazwyczaj deckbuiildery [Xenoshyft, Pętla, Aeons End, Dominion]

W większych ekipach to zazwyczaj jakieś ameri wlatują [Nemesis , Eldtrich Horror]
lub Area Controle [Clash of Cultures, Eclipse, Wielki Mur]
jaqjacek
Posty: 24
Rejestracja: 22 paź 2015, 12:28
Been thanked: 4 times

Re: (Szczecin) poszukuje dwóch osób na luźne granie, różne tytuły.

Post autor: jaqjacek »

Ja preferuje Eurasy ale nie jestem wybradny. Najmniej to kooperacje ale dobry BSG nie jest zły.
ODPOWIEDZ