Diuna: Imperium / Dune: Imperium (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Pompa85
Posty: 160
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Pompa85 »

dispe pisze: 28 mar 2023, 20:15
Pompa85 pisze: 16 lut 2023, 17:28 A kiedy premiera?
Jakby coś, wczoraj odebrałem Nieśmiertelność w polskiej wersji z preorderu.
W którym sklepie zamawiałeś? Czekam na swój egzemplarz ale mi jeszcze w aleplanszowki nie wysłali.
wicz
Posty: 22
Rejestracja: 16 sty 2010, 14:12
Lokalizacja: Marki
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: wicz »

Ja też dziś odebrałem :) Zasady wydają się ciekawe ale mogą okazać przekombinowane.
Grafiki na kartach bardzo mi sie podobają. Takie bardziej dopracowane wg. mnie.
pike
Posty: 266
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: pike »

To czekamy na pierwsze ważenia z rozgrywki, ba ja zakup uzależniam od opinii graczy.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 490
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 217 times
Been thanked: 343 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

pike pisze: 29 mar 2023, 00:08 To czekamy na pierwsze ważenia z rozgrywki, ba ja zakup uzależniam od opinii graczy.
Opinie są już od grudnia.

Generalnie: lepszy balans między liderami, nie tak rewolucyjny jak IX, ciężar gry w stronę deckbuildingu,
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: seki »

Informacje dotyczące wysyłki sklepów prowadźcie w dedykowanych wątkach sklepów. Wpisy dotyczące tego kto już co dostał a komu jeszcze sklep nie wysłał będą kasowane.
Awatar użytkownika
preshiq
Posty: 266
Rejestracja: 16 gru 2012, 13:36
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 262 times
Been thanked: 108 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: preshiq »

itsthisguyagain pisze: 29 mar 2023, 01:37
pike pisze: 29 mar 2023, 00:08 To czekamy na pierwsze ważenia z rozgrywki, ba ja zakup uzależniam od opinii graczy.
Opinie są już od grudnia.

Generalnie: lepszy balans między liderami, nie tak rewolucyjny jak IX, ciężar gry w stronę deckbuildingu,
W jakim sensie lepszy balans między liderami ? Bo w tym dodatku nowych liderów nie ma ...
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 490
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 217 times
Been thanked: 343 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

preshiq pisze: 30 mar 2023, 10:23
itsthisguyagain pisze: 29 mar 2023, 01:37
pike pisze: 29 mar 2023, 00:08 To czekamy na pierwsze ważenia z rozgrywki, ba ja zakup uzależniam od opinii graczy.
Opinie są już od grudnia.

Generalnie: lepszy balans między liderami, nie tak rewolucyjny jak IX, ciężar gry w stronę deckbuildingu,
u

W jakim sensie lepszy balans między liderami ? Bo w tym dodatku nowych liderów nie ma ...
Jeszcze nie grałem więc nie wiem. Na pewno ze względu na nowe mechaniki jest przetasowanie z poziomem mocy.

Ostatnio widziałem na kanale cheesable zestawienie z jakiegoś turnieju online gdzie rhombur był dosyć wysoko w winrate za to ariana na szarym końcu
SnoWho
Posty: 170
Rejestracja: 25 mar 2020, 10:10
Has thanked: 30 times
Been thanked: 29 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: SnoWho »

Jaka karta promo powinna być w dodatku (Nieśmiertelność)?

Właśnie dostałem grę z Dragoneye, miała być karta a nic nie ma. Rozumiem, że powinna być dodana osobno, poza opanowaniem?
aeiou871
Posty: 972
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 305 times
Been thanked: 426 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: aeiou871 »

SnoWho pisze: 30 mar 2023, 18:11 Jaka karta promo powinna być w dodatku (Nieśmiertelność)?

Właśnie dostałem grę z Dragoneye, miała być karta a nic nie ma. Rozumiem, że powinna być dodana osobno, poza opanowaniem?
Piter, Genialny doradca, ale nie wiem, czy powinna być w pudełku czy poza nim
Awatar użytkownika
brutusss
Posty: 231
Rejestracja: 06 lis 2019, 12:19
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 212 times
Been thanked: 56 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: brutusss »

aeiou871 pisze: 30 mar 2023, 18:13
SnoWho pisze: 30 mar 2023, 18:11 Jaka karta promo powinna być w dodatku (Nieśmiertelność)?

Właśnie dostałem grę z Dragoneye, miała być karta a nic nie ma. Rozumiem, że powinna być dodana osobno, poza opanowaniem?
Piter, Genialny doradca, ale nie wiem, czy powinna być w pudełku czy poza nim
Jest już w pudełku.
sasquach
Posty: 1803
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 921 times
Been thanked: 576 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sasquach »

Wszystkie pudełka z pierwsze edycji mają promkę. W kolejnych edycjach już jej nie będzie.
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 87
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 30 times
Been thanked: 15 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Vallarr »

Po czym poznać pierwszą edycję w takim razie?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Gromb »

Vallarr pisze: 31 mar 2023, 11:10 Po czym poznać pierwszą edycję w takim razie?
Pokaż zdjęcie z drugiej edycji, porównamy oznaczenia i zobaczymy co masz.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
pike
Posty: 266
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: pike »

Domyślam się, że pytasz o dodatek? Jest tylko jedna na tę chwilę i podobno duża ilość, więc raczej długo nie będzie dodruku. Myślę też że sprzeda się w mniejszym nakładzie niż pierwszy dodatek. Ja uzależniam zakup od opinii graczy z forum, żeby była jasność.
Pompa85
Posty: 160
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Pompa85 »

pike pisze: 31 mar 2023, 11:21 Domyślam się, że pytasz o dodatek? Jest tylko jedna na tę chwilę i podobno duża ilość, więc raczej długo nie będzie dodruku. Myślę też że sprzeda się w mniejszym nakładzie niż pierwszy dodatek. Ja uzależniam zakup od opinii graczy z forum, żeby była jasność.
Z ostatniego wywiadu z polskim wydawcą wynika, że najnowszy dodatek już sprzedał się lepiej od pierwszego, a nakład był większy. Mało tego, musieli ograniczyć zamówienia dla niektórych sklepów żeby im coś zostało dla innych. A jak chcesz opinii to na bgg są recenzje. Ja dziś idę odebrać swój egzemplarz, a wieczorem będę testował. W tym tygodniu doszedł mi też delux, więc gra dziś będzie na wypasie:)
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 551 times
Been thanked: 1255 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Fojtu »

Pompa85 pisze: 31 mar 2023, 13:03
pike pisze: 31 mar 2023, 11:21 Domyślam się, że pytasz o dodatek? Jest tylko jedna na tę chwilę i podobno duża ilość, więc raczej długo nie będzie dodruku. Myślę też że sprzeda się w mniejszym nakładzie niż pierwszy dodatek. Ja uzależniam zakup od opinii graczy z forum, żeby była jasność.
Z ostatniego wywiadu z polskim wydawcą wynika, że najnowszy dodatek już sprzedał się lepiej od pierwszego, a nakład był większy. Mało tego, musieli ograniczyć zamówienia dla niektórych sklepów żeby im coś zostało dla innych. A jak chcesz opinii to na bgg są recenzje. Ja dziś idę odebrać swój egzemplarz, a wieczorem będę testował. W tym tygodniu doszedł mi też delux, więc gra dziś będzie na wypasie:)
To o tyle ciekawe, że drugi dodatek jest IMO słabszy, mniej niezbędny i nie ma liderów. Nie wyobrażam sobie grać bez IX, a immortality jest po prostu średnie i niespecjalnie mam na nie ciśnienie.
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3346
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1106 times
Been thanked: 1268 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: seki »

Ja bym powiedział, że średni to może nie jest ale nie jest niezbędny. A pierwszy taki był. Tu mamy więcej możliwości wszerz bez istotnej ingerencji w to co już działało bardzo dobrze. Dodatkowy tor frakcji (na którym przesuwaniu się za pomocą kart), planszą badań na której przesuwamy się kartami, nowy typ kart wszczepów zagrywanych razem z innymi kartami. To wszystko ciekawe urozmaicie rozgrywki ale nie zmienia znacząco oceny samej gry.
osa1908
Posty: 260
Rejestracja: 15 maja 2016, 15:42
Has thanked: 88 times
Been thanked: 11 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: osa1908 »

Dla mnie dodatek ix jest ok ale moim zdaniem nie jest już tak ciasno na planszy,technologie niektóre wydają się zbyt tanie na co oferują sa bardzo mocne.
Pompa85
Posty: 160
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Pompa85 »

W sprzedaży nowego dodatku głowna role odegrała cena. Jest on tańszy od ix, a w jakimś stopniu zmienia grę. Ciekaw jestem jak gra będzie działać z oboma dodatkami. Jak grałem w samą podstawkę to najważniejsza była walka i kontrola liniowca. Ix to zmienił i teraz walczymy o tor dostaw. Faktycznie gra z dodatkiem wydaje sie mniej ciasna. Jst więcej do zrobienia ogólnie i to mi się podoba. Co do recenzji nowego dodatku to przeważnie jest dobrze oceniany. Rozwija inny aspekt gry.
pike
Posty: 266
Rejestracja: 13 wrz 2014, 00:24
Lokalizacja: Gdzieś pomiędzy
Has thanked: 4 times
Been thanked: 11 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: pike »

Pompa85 pisze: 31 mar 2023, 13:03
pike pisze: 31 mar 2023, 11:21 Domyślam się, że pytasz o dodatek? Jest tylko jedna na tę chwilę i podobno duża ilość, więc raczej długo nie będzie dodruku. Myślę też że sprzeda się w mniejszym nakładzie niż pierwszy dodatek. Ja uzależniam zakup od opinii graczy z forum, żeby była jasność.
Z ostatniego wywiadu z polskim wydawcą wynika, że najnowszy dodatek już sprzedał się lepiej od pierwszego, a nakład był większy. Mało tego, musieli ograniczyć zamówienia dla niektórych sklepów żeby im coś zostało dla innych. A jak chcesz opinii to na bgg są recenzje. Ja dziś idę odebrać swój egzemplarz, a wieczorem będę testował. W tym tygodniu doszedł mi też delux, więc gra dziś będzie na wypasie:)
To ja właśnie na jakimś wywiadzie usłyszałem, że zrobili dużo i nie powinno być problemu z dostępnością. Pierwszy bardzo mi podszedł i nie wyobrażam sobie gry bez niego, ale ten mnie zastanawia, bo gra już dość ograna i nie wiem czy jest sens na nowy.
MichalCh132
Posty: 211
Rejestracja: 27 lip 2019, 20:51
Has thanked: 129 times
Been thanked: 77 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: MichalCh132 »

Od siebie dodam że mam pewnie koło 40 rozgrywek w Diune z IX i koło 6 z IX+Immortality. IX to dla mnie must have, nie chciałbym już grać w podstawkę.

Co innego Immortality, mam bardzo dużo zastrzeżeń do tego dodatku, sam nie zamierzam kupować i o ile to możliwe będę proponował grę bez niego. Nie pasują mi praktycznie wszystkie aspekty dodatku, punktując po kolei:

* Atomówki robiace ogromny chaos w imperium row. Ktoś ustawia sobie całą rundę pod zakup danej karty, a kto inny z czapy może stwierdzić że wysadza cały rynek. To czy w nowych 5 kartach będzie coś ciekawego to loteria. Niszczy to bardzo ciekawy aspekt normalnej gry, gdzie liczyło się co zagrać żeby uzbierać na daną kartę.

* Tor badan to jakaś minigierka obok całej gry, dla mnie zupełnie niepotrzebna, bez grama rywalizacji i odciągająca od tego co ciekawe.

*Karty Theilaxu to tragedia. Są tylko 2 na rynku, przez co są bardzo podatne na "wystawienie" przez przeciwnika. Mogą się też bardzo latwo zaciąć jak wyjdą dwie słabe. Dodatkowo psują aspekt rozgrywki w którym albo idziesz w mocna talie i zostawiasz karty na mocny reveal, albo grasz pod słabsze karty ale od początku mocno grasz agentami i combatami.

* Balans kart z tego dodatku pozostawia wiele do życzenia. Na temat Theilaxu Mastera powstał nawet osobny kanał na discordzie gdzie ludzie dyskutują jak bardzo jest przegięty :lol:

* Brak nowych liderów

* Przez dodanie toru badań, gdy jedna osoba się na nim skupia trochę olewa zwykle inne aspekty gry. Powoduje to, że na planszy mimo tej samej ilości pól robi sie mniej ciasno, a combaty robią się bardziej jednostronne. Dla porównania technologie i tor dostaw z IX wpływa na inne aspekty podstawowej gry np. przez podbijanie wpływów czy extra miecze/jednostki/dociag Kart co nie rozwadnia rozgrywki.
Pompa85
Posty: 160
Rejestracja: 07 sie 2018, 23:14
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Pompa85 »

Spoiler:
To ja miałem nadzieję na poprawę deck buildingu, ale z twojej wiadomości wychodzi na to, że to im tak średnio wyszło.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2023, 19:56 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
Jools
Posty: 640
Rejestracja: 13 sty 2019, 18:11
Has thanked: 55 times
Been thanked: 205 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: Jools »

MichalCh132 pisze: 31 mar 2023, 17:12 * Atomówki robiace ogromny chaos w imperium row. Ktoś ustawia sobie całą rundę pod zakup danej karty, a kto inny z czapy może stwierdzić że wysadza cały rynek. To czy w nowych 5 kartach będzie coś ciekawego to loteria. Niszczy to bardzo ciekawy aspekt normalnej gry, gdzie liczyło się co zagrać żeby uzbierać na daną kartę.
No ale to przecież ludzie płakali że rynek się zatyka bla bla, że dajcie jakiś reset bla bla. Argumenty z dupy, ale były płacze.
A tutaj mówisz że ten reset jest bezsensu (w co wierzę) :)
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 490
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 217 times
Been thanked: 343 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Pompa85 pisze: 31 mar 2023, 19:45
Spoiler:
To ja miałem nadzieję na poprawę deck buildingu, ale z twojej wiadomości wychodzi na to, że to im tak średnio wyszło.
Ja bym jednak się wstrzymał z braniem na wiarę pojedynczej opinii z internetu.

Ja często oglądam streamy Orskiego i Cheesable (streamują D:I z TTS) i oni i ich goście - ludzie z nabitymi po 1000+ gier mają raczej pozytywne opinie o nieśmiertelności.

Te krytycyzmy już słyszałem ale nikt nie był taki radykalny w opinii jak @MichalCh132. Raczej to było na zasadzie "ale ja lubiłem planować fajną turę odkrywania pod konkretną kartę" a nie "zepsuli grę bo się nie da planować na turę odkrywania".

Jak nie jesteś pewien to poczekaj jeszcze z miesiąc z zakupem i opinii będziesz mieć tu zatrzęsienie.
sewerjan
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2017, 19:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 57 times
Been thanked: 8 times

Re: Dune: Imperium / Diuna: Imperium (Paul Dennen)

Post autor: sewerjan »

Ktoś się orientuje, czy w tym roku wychodził dodruk podstawki? Czekam na poprawione karty (miały się pojawić razem z dodrukiem, który w grudniu był "na horyzoncie") i nie wiem, czy się przypominać.
ODPOWIEDZ