The Gallerist (Vital Lacerda)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
roadrunner
Posty: 536
Rejestracja: 22 sie 2013, 12:30
Has thanked: 261 times
Been thanked: 274 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: roadrunner »

Tez mam kumpele potrafiaca malowac i planuje poprosic Ją o zamalowanie kafli. Dodam, ze sa dwa, niestety z okreslonymi kategoriami dziela. Gdyby to byly Obrazy, bylby jeden impresjonizm i jeden Beksinski, a tak to cos Szymona Brodziaka jako Fotografia, plus jedno z BMW Art Cars z wystawy w CSW na Instalację. Poki co nie bylo okazji, swoja kopie mam od dosc niedawna. Gdy bedzie gotowe na pewno wrzuce fotki.
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 100+ na forum, 6 na FB
Hejtowałem Kaskadię przed tym, jak się opamiętaliście. ;)
Sprzedam: dobre gry @Dział Handlu | Kupię: Tokaido: Rozdroża i inne @Kupię
100P |> Moje top
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Coin22 »

Szukam scoring expansion i SG#2 tego z dodatkowymi dzielami sztuki - jakby ktos widzial to piszcie, wysylka od Eagle Gryphon za 25USD to troche przesada...
Coin22
Posty: 407
Rejestracja: 11 lis 2015, 21:59
Lokalizacja: Krakow
Has thanked: 14 times
Been thanked: 17 times
Kontakt:

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Coin22 »

A z ciekawostek dodam, że wczoraj w partii zamykającej rok mój znajomy wykręcił wynik 215, którego przez lata rozgrywek w Gallerista jeszcze nie widziałem :)
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 479 times
Kontakt:

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: crazygandalf »

Jakby ktoś chciał sprawdzić co to jest ten Gallerist i jak się w to gra, to zapraszamy na naszą dwuosobową rozgrywkę wraz z recenzją.
The Gallerist
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: mement0 »

LukaszLozz pisze: 14 lis 2022, 08:55 Hej,
orientujecie się może czy Galleristy, które są obecnie w sklepach to wszystko na co można liczyć na najbliższe miesiące, czy może przy druku Weather Machine poszedł dodruk jak On Mars, tyle że jeszcze go nie widać na półkach?
witam ponawiam pytanie czy coś wiadomo o dodruku Gallerista ?
LukaszLozz
Posty: 188
Rejestracja: 24 kwie 2020, 00:07
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 78 times
Been thanked: 78 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: LukaszLozz »

mement0 pisze: 13 sty 2023, 14:34
LukaszLozz pisze: 14 lis 2022, 08:55 Hej,
orientujecie się może czy Galleristy, które są obecnie w sklepach to wszystko na co można liczyć na najbliższe miesiące, czy może przy druku Weather Machine poszedł dodruk jak On Mars, tyle że jeszcze go nie widać na półkach?
witam ponawiam pytanie czy coś wiadomo o dodruku Gallerista ?
Hej,
to tylko dodam tu, co pisałem już w On Marsie.
W listopadzie stwierdziłem, że jak pojawiły się ogłoszenia z dopiskiem "dodruk" w sklepach, to zamawiam. Wziąłem On Mars i Gallerista. Wygląda, że przypłynęły jednym transportem z premierą Weather Machine, bo dostałem przesyłkę w tym czasie jak WM docierało do ludzi. Później widziałem, że oferty spadły ze sklepów i znowu jest zero (no obu tytułach). Podejrzewam najgorsze - zeszło już wszystko co przypłynęło do kraju.
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: karmazynowy »

crazygandalf pisze: 12 sty 2023, 10:35 Jakby ktoś chciał sprawdzić co to jest ten Gallerist i jak się w to gra, to zapraszamy na naszą dwuosobową rozgrywkę wraz z recenzją.
The Gallerist
Przy podliczaniu punktów pada takie zdanie, że nie można zrobić obu celów z karty kuratora (bo mamy tylko 4 miejsca w galerii + wylicytowane dzieło), to błąd - każde dzieło może być użyte do obu celów.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
buhaj
Posty: 1044
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 857 times
Been thanked: 512 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: buhaj »

karmazynowy pisze: 13 sty 2023, 15:07
crazygandalf pisze: 12 sty 2023, 10:35 Jakby ktoś chciał sprawdzić co to jest ten Gallerist i jak się w to gra, to zapraszamy na naszą dwuosobową rozgrywkę wraz z recenzją.
The Gallerist
Przy podliczaniu punktów pada takie zdanie, że nie można zrobić obu celów z karty kuratora (bo mamy tylko 4 miejsca w galerii + wylicytowane dzieło), to błąd - każde dzieło może być użyte do obu celów.
Potwierdzam. Wielokrotnie "robiłem" oba cele
mement0
Posty: 94
Rejestracja: 18 paź 2017, 19:53
Been thanked: 3 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: mement0 »

LukaszLozz pisze: 13 sty 2023, 14:50
mement0 pisze: 13 sty 2023, 14:34
LukaszLozz pisze: 14 lis 2022, 08:55 Hej,
orientujecie się może czy Galleristy, które są obecnie w sklepach to wszystko na co można liczyć na najbliższe miesiące, czy może przy druku Weather Machine poszedł dodruk jak On Mars, tyle że jeszcze go nie widać na półkach?
witam ponawiam pytanie czy coś wiadomo o dodruku Gallerista ?
Hej,
to tylko dodam tu, co pisałem już w On Marsie.
W listopadzie stwierdziłem, że jak pojawiły się ogłoszenia z dopiskiem "dodruk" w sklepach, to zamawiam. Wziąłem On Mars i Gallerista. Wygląda, że przypłynęły jednym transportem z premierą Weather Machine, bo dostałem przesyłkę w tym czasie jak WM docierało do ludzi. Później widziałem, że oferty spadły ze sklepów i znowu jest zero (no obu tytułach). Podejrzewam najgorsze - zeszło już wszystko co przypłynęło do kraju.
tutaj odp jednego ze sklepow z planszówkami
Mamy nadzieje, że wkrótce uzupełnimy ofertę gier Vitala Lacerdy. Możliwe, że Gallerist pojawi się u nas w lutym.

wiec jest nadzieja ze gry znów pojawia się w sklepach
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 420
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 479 times
Kontakt:

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: crazygandalf »

karmazynowy pisze: 13 sty 2023, 15:07
crazygandalf pisze: 12 sty 2023, 10:35 Jakby ktoś chciał sprawdzić co to jest ten Gallerist i jak się w to gra, to zapraszamy na naszą dwuosobową rozgrywkę wraz z recenzją.
The Gallerist
Przy podliczaniu punktów pada takie zdanie, że nie można zrobić obu celów z karty kuratora (bo mamy tylko 4 miejsca w galerii + wylicytowane dzieło), to błąd - każde dzieło może być użyte do obu celów.
Dzięki, trafna uwaga. Uzupełnię w napisach do filmu.
sgor
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:51
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Has thanked: 41 times
Been thanked: 44 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: sgor »

Coin22 pisze: 31 gru 2022, 13:16 A z ciekawostek dodam, że wczoraj w partii zamykającej rok mój znajomy wykręcił wynik 215, którego przez lata rozgrywek w Gallerista jeszcze nie widziałem :)
Dzisiaj w partii 2 os. moja żona zlała mnie niemiłosiernie zdobywając 219 punktów (ja z kolei nieco ponad 100 - mój najgorszy wynik do tej pory, średnio zdobywaliśmy do dzisiaj punkty w granicach 140-175, wszystko oczywiście gry 2 os.). Nasz domowy rekord. Miała 5 sprzedanych dzieł, 5 w galerii. Pierwszy raz spełniliśmy wszystkie 3 warunki końca gry.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 534 times
Been thanked: 423 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: miker »

sgor pisze: 11 mar 2023, 23:12 Dzisiaj w partii 2 os. moja żona zlała mnie niemiłosiernie zdobywając 219 punktów (ja z kolei nieco ponad 100 - mój najgorszy wynik do tej pory, średnio zdobywaliśmy do dzisiaj punkty w granicach 140-175, wszystko oczywiście gry 2 os.). Nasz domowy rekord. Miała 5 sprzedanych dzieł, 5 w galerii. Pierwszy raz spełniliśmy wszystkie 3 warunki końca gry.
Podziwiam. Jak Wam się udaje kupić i sprzedać tyle dzieł przy ograniczonej liczbie biletów i odwiedzających galerie? Ci drudzy szybko się kończą, gdy dzieła są kupowane.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: staniach21 »

miker pisze: 11 mar 2023, 23:42
sgor pisze: 11 mar 2023, 23:12 Dzisiaj w partii 2 os. moja żona zlała mnie niemiłosiernie zdobywając 219 punktów (ja z kolei nieco ponad 100 - mój najgorszy wynik do tej pory, średnio zdobywaliśmy do dzisiaj punkty w granicach 140-175, wszystko oczywiście gry 2 os.). Nasz domowy rekord. Miała 5 sprzedanych dzieł, 5 w galerii. Pierwszy raz spełniliśmy wszystkie 3 warunki końca gry.
Podziwiam. Jak Wam się udaje kupić i sprzedać tyle dzieł przy ograniczonej liczbie biletów i odwiedzających galerie? Ci drudzy szybko się kończą, gdy dzieła są kupowane.
Zdarzały mi się takie partie, gdzie intermidate scoring było 1 rundę przed końcem gry, bo nikt nie szedł w kupowanie dzieł, ale 2 osoba partia, przy zakupionych 10 obrazach przez jedną osobe 0_0. Może bilety były rozłożone dla gry 3-4 osobowej :P Oczywiście nie twierdze, że to niemożliwe, bo nie ograłem gry tyle razy, żeby poznać wszystkie skrajne przypadki, opowiadam jedynie o swoim. Możliwe, że druga osoba nic nie kupowała, a zakupione bilety były z obrazów, na których był max. 1 bilet? Dzięki temu i z worka ubywało wolniej i biletów, chociaż wciąż wydaję się to bardzo skrajny przypadek.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 534 times
Been thanked: 423 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: miker »

staniach21 pisze: 11 mar 2023, 23:45
Zdarzały mi się takie partie, gdzie intermidate scoring było 1 rundę przed końcem gry, bo nikt nie szedł w kupowanie dzieł, ale 2 osoba partia, przy zakupionych 10 obrazach przez jedną osobe 0_0. Może bilety były rozłożone dla gry 3-4 osobowej :P Oczywiście nie twierdze, że to niemożliwe, bo nie ograłem gry tyle razy, żeby poznać wszystkie skrajne przypadki, opowiadam jedynie o swoim. Możliwe, że druga osoba nic nie kupowała, a zakupione bilety były z obrazów, na których był max. 1 bilet? Dzięki temu i z worka ubywało wolniej i biletów, chociaż wciąż wydaję się to bardzo skrajny przypadek.
No właśnie mam podobne odczucia i zastanawiam się co robię nie tak…
sgor
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:51
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Has thanked: 41 times
Been thanked: 44 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: sgor »

staniach21 pisze: 11 mar 2023, 23:45
Możliwe, że druga osoba nic nie kupowała, a zakupione bilety były z obrazów, na których był max. 1 bilet? Dzięki temu i z worka ubywało wolniej i biletów, chociaż wciąż wydaję się to bardzo skrajny przypadek.
Gramy z oboma rozszerzeniami. W tym z dodatkowymi dziełami sztuki są takie żetony bez nadrukowanymi biletów i takie się w tej grze trafiły (czyli nie dość, ze bilety nie schodziły przy nich to jeszcze nie dokładano wtedy pionów z woreczka). Ja zakończyłem z 4 w galerii i 3 sprzedanymi. Pamietajmy tez, ze to 5-te dzieło w galerii u mojej żony to z licytacji na końcu gry (czyli w normalnej grze miała 4+5). Oczywiście na taki wynik trzeba mieć trochę szczęścia w początkowym rozstawieniu i wylosowanych kartach celów. U nas był tez korzystny układ dzieł na „darmowym” artyście (ten który zaczyna z ceną 0), gdzie dwa pierwsze dzieła były za darmo (nie zwiększał się po zakupie pierwszego tor sławy). Itd. Itp.

Dodam, że pierwsze 2-3 partie kończyliśmy z 2-3 w galerii i 2 sprzedanymi.
Awatar użytkownika
Nilis
Posty: 636
Rejestracja: 26 mar 2020, 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 241 times
Been thanked: 355 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Nilis »

staniach21 pisze: 11 mar 2023, 23:45 Możliwe, że druga osoba nic nie kupowała, a zakupione bilety były z obrazów, na których był max. 1 bilet? Dzięki temu i z worka ubywało wolniej i biletów, chociaż wciąż wydaję się to bardzo skrajny przypadek.
To ogólnie brzmi że zwyciężczyni zdobyła 219 pkt. podejmując najlepsze z możliwych decyzji co rundę, jest to możliwe chociaż niesamowicie trudne. Natomiast przeciwnik zdobywając trochę ponad 100pkt. raczej asystował nie wysyłając nikogo na zagraniczne rynki, nie kupując dzieł a jedynie podnosząc sławę obecnie odkrytych artystów.
Nigdy nie widziałem zestawu 5 dzieł sprzedanych i 5 w galerii ale może też jeszcze za mało grałem.
Osobiście często bardziej wolę pograć z ludźmi w planszówki, niż słuchać, co wydaje im się, że mają do powiedzenia. feniks_ciapek
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: staniach21 »

sgor pisze: 12 mar 2023, 00:41 Gramy z oboma rozszerzeniami. W tym z dodatkowymi dziełami sztuki są takie żetony bez nadrukowanymi biletów i takie się w tej grze trafiły (czyli nie dość, ze bilety nie schodziły przy nich to jeszcze nie dokładano wtedy pionów z woreczka). Ja zakończyłem z 4 w galerii i 3 sprzedanymi. Pamietajmy tez, ze to 5-te dzieło w galerii u mojej żony to z licytacji na końcu gry (czyli w normalnej grze miała 4+5). Oczywiście na taki wynik trzeba mieć trochę szczęścia w początkowym rozstawieniu i wylosowanych kartach celów. U nas był tez korzystny układ dzieł na „darmowym” artyście (ten który zaczyna z ceną 0), gdzie dwa pierwsze dzieła były za darmo (nie zwiększał się po zakupie pierwszego tor sławy). Itd. Itp.
Dodam, że pierwsze 2-3 partie kończyliśmy z 2-3 w galerii i 2 sprzedanymi.
Możliwe, że dodatek jest właśnie za to odpowiedzialny, bo ja posiadam jedynie scoring expansions i nie kojarzę obrazów bez biletów :D Także moje wątpliwości zostały rozwiane :D
sgor
Posty: 69
Rejestracja: 24 sty 2009, 15:51
Lokalizacja: Luboń/Poznań
Has thanked: 41 times
Been thanked: 44 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: sgor »

staniach21 pisze: 12 mar 2023, 12:52
Możliwe, że dodatek jest właśnie za to odpowiedzialny, bo ja posiadam jedynie scoring expansions i nie kojarzę obrazów bez biletów :D Także moje wątpliwości zostały rozwiane :D

Obrazek

Przykładowe prace. Dodatkowo, jak widać, dają niezły wzrost na torze sławy. Dla równowagi mogą się trafić prace z 3 biletami, ale bez wzrostu na torze sławy.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 696
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 534 times
Been thanked: 423 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: miker »

Są takie dzieła, tak jak sgor pokazał. Wersja „complete edition” zawiera wszystko.
Prawdę mówiąc, to o ile to możliwe, musieliście mieć mega szczęście, aby tylko takie dobierać. Dodatkowo, jeśli Twoja przeciwniczka miała 4 dzieła w galerii, to musieliście zmaksować przynajmniej jednego artystę na poziom „superstar”, aby móc umieścić jego dzieło w galerii na 4. miejscu. Dwóch artystów na tym poziomie to jeden z efektów końca gry. Mega szczęście i chyba dość nieszablonowa rozgrywka.
Torquemada666
Posty: 781
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Torquemada666 »

aeiou871
Posty: 977
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 308 times
Been thanked: 430 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: aeiou871 »

Torquemada666 pisze: 29 mar 2023, 12:13 Czy to tłumaczenie:
https://boardgamegeek.com/filepage/1238 ... lish-rules
będzie ok do tej wersji gry:
https://mepel.pl/the-gallerist
tak, będzie dobre
Uncle_Grga
Posty: 559
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Uncle_Grga »

W sumie nie tyle o grze, ale o tłumaczeniu jej reguł. Wczoraj drugi raz tłumaczyłem ją według nowego patentu: nie objaśniałem zasad szczegółowo według instrukcji, ale celowościowo i funkcjonalnie.

W uproszczeniu w obu przypadkach powiedzialem cos na ksztalt: wyobraźcie sobie, że jesteście właścicielami galerii. Czego zatem chcielibyscie w takiej sytuacji, poza bogaceniem sie? Chcielibyście zatem odkrywać nieznanych artystów, kupować tanio ich prace, potem promować a gdy stan się sławni sprzedać. Albo zachować w swojej galerii. Przy okazji możecie rozwijać galerie, zatrudniając nowych ludzi, albo wykorzystać swoje światowe kontakty. To te osiem akcji.. tu i tu. są jeszcze akcje posiłkowe, takie i takie.. gdy ktoś wykopie waszego człowieka możecie reagować, wykonując akcje ( co kosztuje was reputacje) albo za darmo zrobić posiłkową.. zerknijcie za co najwięcej zapalci wam kurator, a za co handlarz.. aha z tego toru są punkty a te obrazy zgarną ci którzy będą najmocniejsi tu i tu.. reputacje na koniec tez wymienicie na hajs, ok, gramy.. jak coś pytajcie..

Wiem, że to trochę mało precyzyjna prezentacja zasad, ale.. działa. Wiadomo, pierwsze akcje podejmowali pytajac: chce malarza nowego.. chcę kupić.. ja bym wypromował, co mam zrobić.. tyle, że wcześniejsze wprowadzenia, klasyczne, też do tego prowadziły. A ludzie byli mocniej znudzeni kilkunastominutowym tłumaczeniem.. a teraz całe tłumaczenie trwało z grubsza tyle co przeczytanie tego tekstu. Podkreślałem tylko: co byś robil gdybyś był "marszandem-galerystą". Po grze zapytałem jak odebrali wyjaśnienie reguł. W dwóch przypadkach, usłyszałem, że ok, i że obojętnie im było jak akcja się nazywa, a szukali akcji, która miała prowadzić ich do celu wybranego. Co ważniejsze, nie stwierdziłem, żeby ktoś się zablokował, w sensie, że coś chciał usilnie zrobić a nie mógł..

Co ważniejsze, nikt głośno nie podniósł po grze, że źle się bawił, bo marnie wytłumaczyłem mu zasady.. 😉

Oczywiście, nie osiągaliśmy jakiś wysokich wyników, wszyscy poniżej 100, włącznie ze mną, mimo wszystko skupiałem się na pilnowaniu zasad, a nie na strategii. Ale działało. A skoro tak, to oo co zanudzac nowych milionem regul? Wystarczy przypomniec temat i dddac: wczujcie sie w rolę, poczujcie to..;)

Potwierdza to tylko rzucony kiedyś w internetach żarcik, że Gallerist to mega klimatyczna (czy tematyczna) gra euro..
Awatar użytkownika
Elo
Posty: 205
Rejestracja: 24 sty 2018, 18:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 210 times
Been thanked: 91 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Elo »

Muszę spróbować z Wojna o pierścień. Wyobraź sobie, że jesteś Sauronem... :lol:
Uncle_Grga
Posty: 559
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: The Gallerist (Vital Lacerda)

Post autor: Uncle_Grga »

Elo pisze: 30 mar 2023, 09:44 Muszę spróbować z Wojna o pierścień. Wyobraź sobie, że jesteś Sauronem... :lol:
Żebyś się nie zdziwił, ilu osobom by się spodobało.. :mrgreen:

".. uwielbiam być oprawcą.. w tej roli najlepiej odnajduję się w przemocy.. ".. :wink:

I jak potem zaprosić takiego drugi raz do stołu..? :roll:
ODPOWIEDZ