Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3209
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psia.kostka »

PytonZCatanu pisze: 30 mar 2023, 17:35
psborsuk pisze: 20 mar 2023, 19:26 Wzależności od zasobności portwela, kupuj wszystko, co jest dostępne. Albo czekaj na większe pakiety używek.
Dlaczego? Czy sama podstawka to za mało żeby dobrze się bawić przez kilka partii chociaż?

Pytam z perspektywy nowicjusza, który chciałby spróbować bez topienia od razu wielkich pieniędzy.
First time LCG? :mrgreen:

Obrazek
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: PytonZCatanu »

psia.kostka pisze: 30 mar 2023, 17:43
PytonZCatanu pisze: 30 mar 2023, 17:35
psborsuk pisze: 20 mar 2023, 19:26 Wzależności od zasobności portwela, kupuj wszystko, co jest dostępne. Albo czekaj na większe pakiety używek.
Dlaczego? Czy sama podstawka to za mało żeby dobrze się bawić przez kilka partii chociaż?

Pytam z perspektywy nowicjusza, który chciałby spróbować bez topienia od razu wielkich pieniędzy.
First time LCG? :mrgreen:

Obrazek
Rozumiem, że być może mnie wciągnie. 🙂

Ale pytam praktycznie na początek. Wezmę podstawkę i trochę na niej da radę pograć?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3209
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psia.kostka »

PytonZCatanu pisze: 30 mar 2023, 17:45 Wezmę podstawkę i trochę na niej da radę pograć?
Taki tam prztyczek w nos, bo chyba najpierw kupiles, a potem wpadles do wątku z grą.
Glownie chodzi o bardzo ograniczona obecnie dostepnosc polskiego wydania dodatkow oraz ich ceny na rynku wtornym.

Co do grywalnosci podstawki, to pewnie ten sam przypadek, co kazdej innej gry co dorobila sie kilkudziesieciu dodatkow. Cos tam pograsz, na dwoch podstawkach cos tam pograsz nawet sprawniej. Zapewne jesli mialoby sie nie spodobac, to juz w podstawce sie to okaze. Ale i majac wiecej kart i strategii do wyboru moze odbior gry bylby inny.

No ale ja jestem kolekcjonerem-teoretykiem, czekaj na rady od starej gwardii.
Aha, w podstawce sa 3 scenariusze do ogrania.
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

Wydaj troszkę więcej kasy i kup Core Set i jedną talię startową (do wyboru masz Elfy, Krasnoludy, Rohan i Gondor - weź to, co najbardziej Ci leży tematycznie, każda z tych talii ma dodatkową pulę kart zwiększającą możliwości budowania talii). Naprawdę warto dokupić cokolwiek, co da dodatkowe karty graczy i pozwoli pobawić się troszkę bardziej deckbuildingiem ;). Ja dwa pierwsze scenariusze gram do tej pory, to świetna baza to testowania talii.

Cykl Angmarski jest wymagający i szkoda się w niego pchać na starcie, na pewno nie kupuj dodatku kampanijnego Angmar Awakened bo jest po prostu trudny (dodatek z bohaterami to inna sprawa oczywiście) ;). Tak samo nadchodzący cykl Dreamchaser - to są zaawansowane dodatki, zarówno pod względem mechanik jak i poziomu trudności. Nie kupowałbym pakietów scenariuszowych bez dobrego poznania gry.

Ja bym zrobił tak:
1. Core Set + jakaś talia startowa
2. Jak się spodoba, dokup sobie dodatek The Dark of Mirkwood (proste scenariusze na start) i ewentualnie dodatkową talię startową. Tu możesz dalej pobawić się budową decków i zobaczyć, jak się spisują przeciwko tym scenariuszom.
3. Jak się BARDZO spodoba, to kup wtedy dodatek The Fellowship of the Ring: Saga Expansion - DOSKONAŁE scenariusze, świetny archetyp hobbitów. Na tym etapie będziesz wiedział, czy wchodzisz w to all-in, czy jednak to nie dla Ciebie ;).

Jak miałem kiedyś samą podstawkę, to Władca był dla mnie mocną 8/10. A potem jak dokupiłem kilka dodatków (Khazad Dum i cykl Dwarrowdelf i właśnie sagę) to bum - 11/10 i najlepsza gra na świecie ;). A jak znajdziesz kogoś do gry we 2, to już w ogóle...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3209
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psia.kostka »

Z tego watku
viewtopic.php?p=1554254#p1554254
wywnioskowalem, ze Pyton na polska edycje, dlatego nie dawalem angielskich rad.

Ale bylo w necie takie "how to" kupowanie LOTR LCG, ktore sugerowalo ogranie podstawki kilkadziesiat razy zanim siegnie sie po dodatki, wiec chyba mozna...
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: PytonZCatanu »

Psia kostka trochę mnie rozszyfrował 😁 dzięki za rady. Ma pewno będę tu zaglądać i podpytywać.
Awatar użytkownika
Vuk0
Posty: 67
Rejestracja: 28 mar 2021, 12:46
Has thanked: 38 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Vuk0 »

Mam za sobą dziesiątki partii w scenariusze z podstawki używając przy tym oczywiście kart tylko z niej i powiem, że te scenariusze nadal bawią :D Oczywiście mowa o dwóch pierwszych scenariuszach, bo Ucieczka z Dol Guldur to inna bajka :) Także na moje podstawka ma sporą regrywalność, ale wiadomo... LOTR LCG to deckbuilding i esencją tej gry jest budowanie dobrze pracujących talii, a więc potrzeba dodatków do pełni szczęścia :D
Awatar użytkownika
psborsuk
Posty: 280
Rejestracja: 10 maja 2006, 01:04
Lokalizacja: Łódź, Koluszki
Has thanked: 297 times
Been thanked: 73 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psborsuk »

Vuk0 pisze: 30 mar 2023, 20:08 LOTR LCG to deckbuilding i esencją tej gry jest budowanie dobrze pracujących talii, a więc potrzeba dodatków do pełni szczęścia :D
I dlatego właśnie zasugerowałem polowanie na większy zestaw. :wink:
Świt Rebelii... ]:->
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

psia.kostka pisze: 30 mar 2023, 18:11 Ale bylo w necie takie "how to" kupowanie LOTR LCG, ktore sugerowalo ogranie podstawki kilkadziesiat razy zanim siegnie sie po dodatki, wiec chyba mozna...
Można i to nawet sporo razy. Sam ograłem coreset kilkaset razy, głównie solo i w parze. A jak dołożyłem koszmarną talię do Podróży w dół Anduiny, to mono Taktyką rozegrałem solo 50 podejść zanim zaliczyłem ten scenariusz.

Ja jestem psychofanem WP więc moja opinia nie jest miarodajna (ponad 4000 rozegranych partii), ale regrywalność tej gry jest praktycznie nieskończona. Coreset jest fantastycznie skonstruowany, gdzie przygody są fajnie ułożone pod względem poziomu trudności. Chcesz po prostu zagrać? Wybierasz Przeprawę przez Mroczną Puszczę. Chcesz wyzwania? Czeka na ciebie Podróż w dół Anduiny. Masz ochotę rwać włosy z głowy? Nie ma sprawy, Ucieczka z Dol Guldur ci to zapewni. Stara edycja miała ten feler, że trzeba było mieć 2 podstawki, żeby się dobrze bawić. Wersja revised nie ma tego problemu.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: PytonZCatanu »

RUNner pisze: 31 mar 2023, 08:57Stara edycja miała ten feler, że trzeba było mieć 2 podstawki, żeby się dobrze bawić. Wersja revised nie ma tego problemu.
Dlaczego trzeba mieć dwie podstawki do starej wersji? Rozwiniesz?
Buchinsky
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2020, 14:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Buchinsky »

Niektóre kluczowe karty nie były w 3 egzemplarzach. Mi tam nie przeszkadza i spoko się gra na jednej podstawce.
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

PytonZCatanu pisze: 31 mar 2023, 09:15
RUNner pisze: 31 mar 2023, 08:57Stara edycja miała ten feler, że trzeba było mieć 2 podstawki, żeby się dobrze bawić. Wersja revised nie ma tego problemu.
Dlaczego trzeba mieć dwie podstawki do starej wersji? Rozwiniesz?
Trzy podstawki żeby mieć pełny zestaw kart w trzech kopiach :) Przy takiej puli kart jaka jest teraz w grze w praktyce te topowe "jednki" z podstawki wystarczają w 1-2 kopiach bo można znaleźć dla nich zamienniki. Ale jak nowa edycja ma wszytko x3 to tym lepiej dla gracza.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Buchinsky pisze: 31 mar 2023, 09:18 Niektóre kluczowe karty nie były w 3 egzemplarzach. Mi tam nie przeszkadza i spoko się gra na jednej podstawce.
Rozegrałem w ten sposób sporo partii, ale po dodaniu kart z drugiego cora, możliwości deckbuildingowe wyraźnie wzrosły. Trzecia podstawka to już trochę fanaberia ale i tak ją kupiłem.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4597
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1008 times
Been thanked: 1879 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: warlock »

+ nowa edycja ma tryb kampanii w zestawie podstawowym i wydaje mi się, że rozgrywka solo w Ucieczkę z Dol Guldur byłaby bardziej realna :D.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4124
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 308 times
Been thanked: 341 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: tomb »

Moim zdaniem zaczynanie przygody od jednej podstawki pierwszej edycji to prosty sposób na odbicie się od tej gry. Im więcej kart masz na starcie, tym łatwiej pokonać ci pierwsze scenariusze i nie frustrujesz się porażkami.

Oczywiście jeśli ktoś lubi zaczynać z wysokiego C to śmiało, ale warto wiedzieć, że granie samym zestawem podstawowym da niepełny, często zafałszowany obraz tego, czym jest granie we Władka lcg.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
mkakol
Posty: 11
Rejestracja: 15 sie 2019, 15:00
Has thanked: 23 times
Been thanked: 6 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: mkakol »

A jak z waszej perspektywy - osób, które zęby zjadły na tej grze - wygląda kwestia fanowskich dodatków? Na przykład taki First Age. Czy z punktu widzenia osoby dopiero zaczynającej zabawę z tą grą, która tylko nastawia się na nowe wydanie, warto spróbować? Angmar Awakened dopiero dodruk za jakiś czas, dream chaser w lipcu - no ale podobno to trudniejsze dodatki.
Rafal1970
Posty: 200
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 22 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Rafal1970 »

Czy ktoś się orientuje czy Galakta będzie robiła wznowienie/wydawała Władcę Pierścieni LCG w wersji revised ? Czy będzie podobnie jak z Horror Arkham LCG (nowa edycja) ? Są jakieś zapowiedzi/ przecieki w tej sprawie? W zasadzie przy obecnej dostępności tej gry na runku próba wejścia w grę może być trudna/beznadziejna.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3209
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: psia.kostka »

Rafal1970 pisze: 01 kwie 2023, 14:15 Są jakieś zapowiedzi/ przecieki w tej sprawie?
Ciekawosta primaaprilisowa :mrgreen:
Forum moze sluzyc do czytania! Wyszukiwania interesujacych informacji.
Nie trzeba zadawac setny raz tych samych pytan co poprzednicy, bo odpowiedz na nie z pewnoscia juz jest na poprzednich stronach wątku.
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Rafal1970
Posty: 200
Rejestracja: 19 mar 2020, 09:48
Has thanked: 58 times
Been thanked: 22 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Rafal1970 »

No tak wiedziałem, że kolega mnie nabrał z tym "możliwym" polskim wydaniem.
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Fujis »

Noi się zaczelo, wczoraj rozegralem swoją pierwsza partie noi i jest lepiej niż myślałem :D Gra ma super klimat i jest sporo główkowania a to dopiero podstawka :D narazie na spokojnie chce rozegrać bazowymi taliami żeby nauczyć się mechanik. Mam jedno pytanie odnośnie jednej karty bo wczoraj nie dało mi to spokoju - Driven by shadow - jeżeli w staging area nie ma nic to driven shadow dostaje surge. Czyli ? O co chodzi ? :D
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: RUNner »

Dostaje surge, czyli mroczną falę i odkrywasz dodatkową kartę z talii spotkań.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
c08mk
Posty: 2459
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 285 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: c08mk »

Fujis pisze: 05 kwie 2023, 07:40 ...Mam jedno pytanie odnośnie jednej karty bo wczoraj nie dało mi to spokoju - Driven by shadow - jeżeli w staging area nie ma nic to driven shadow dostaje surge. Czyli ? O co chodzi ? :D
Surge jest w keywordach. Normalnie gdy się pojawia rozpatrujesz efekt karty i robisz kolejny reveal z encounter decku. Tutaj surge uruchamia się dopiero gdy zajdzie warunek - nie ma żadnych kart w staging area.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: PytonZCatanu »

Do mnie paczka doszła niedawno, ale jeszcze brak czasu na przyjrzenie się sprawie. Może w święta?

Cieszą mnie niezmiernie posty podkreślające, że jest klimat 🙂

Pierwsza partie zagram solo. Grać solo z instrukcji czy lepiej na dwie ręce udając drugiego gracza? Różne opinie widzę na BGG.
Fujis
Posty: 98
Rejestracja: 01 lut 2022, 17:20
Has thanked: 37 times
Been thanked: 12 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Fujis »

Ahaa :D i wszystko jasne :D dzięki za szybka odpowiedz :)
A co do gry to powiem Ci tak - mata i soundtrack fajnie podbijają klimat :D. Ja gram solo na 1 rękę, wole tak. Ponoć jest trudniej ale mi to nie przeszkadza. W grze jest chyba 2 lub 3 scenariusze które są nie do przejścia solo to wtedy może zagram na 2 ręce :)
Buchinsky
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2020, 14:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 19 times

Re: Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Post autor: Buchinsky »

PytonZCatanu pisze: 05 kwie 2023, 07:49 Pierwsza partie zagram solo. Grać solo z instrukcji czy lepiej na dwie ręce udając drugiego gracza? Różne opinie widzę na BGG.
Na początek polecałbym solo żeby na spokojnie ogarnąć mechanikę i się nie zaplątać.
ODPOWIEDZ