Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 383 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Gribbler »

brazylianwisnia pisze: 04 mar 2023, 12:58 O ile nie będzie nowej kampanii CMON z nowymi dodatkami to raczej już wszystko.
A są plotki o jakiejś nowej kampanii KS?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: japanczyk »

Gribbler pisze: 04 mar 2023, 13:15 A są plotki o jakiejś nowej kampanii KS?
biorac pod wuage dodaruki oraz to, ze caly dodatek Old Blood nie zostal zCMONizowany, to wszyscy ciagle licza na to, ze bedzie druga kamopania
Gribbler pisze: 04 mar 2023, 12:36 Czy dobrze rozumiem, że te dodatki zapowiedziane ostatnio przez Portal to już wszystko, co wyjdzie do tej gry po polsku? W kampanii KS było ich drugie tyle, ale wszystkie oznaczone są KS Exclusive.
3 dodatki tak naprawde sa KS ex
Ale Portal raczej nigdy nie wyda ich po polskuz tego powodu
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3034
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 568 times
Been thanked: 239 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: DarkSide »

Wiem że wyjdzie ze mnie Smerf Maruda, ale czy to taki trudny problem by rozmiary pudeł dodatków były zgodne z rozmiarem podstawki? :roll: :? Zarówno długość jak i szerokość wypadają po ok. jednym centymetrze mniej i jak chce się mieć na regale ładnie ułożoną podstawkę z dodatkami, to .... no nie da rady. :x
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

Gdzieś na forum pisałem że nie kupię Bloodborne bo wiele rzeczy na pierwszy rzut oka mi się nie podobało. Dodatkowo Igancy mnie bardzo zniechęcił swoją rozgrywką z Markiem. Ale gdzieś z tyłu głowy ten tytuł ze mną był. Ok trafiłem niedawno dobrą cenę z rozegranym jednym scenariuszem stan gry ok (komponentów jeszcze nie liczyłem) więc postanowiłem jednak osobiście dać grze szanse.

I teraz pytanie do was bo chciałbym całą grę przejść samemu jako solo. Macie jakieś porady techniczne jak się do tego zabrać (osobny stół, nie chować gry, save itd).

W graniu solo nie mam zbyt dużego doświadczenia ale nie ukrywam że coraz częściej taka właśnie forma daje mi spełnienie więc kto wie jak to się dalej potoczy.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 533
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 119 times
Been thanked: 383 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Gribbler »

Grę można bardzo łatwo zapisać między rozdziałami. Szybko się rozkłada.
Awatar użytkownika
Cylon-Toster
Posty: 18
Rejestracja: 02 wrz 2020, 19:43
Has thanked: 10 times
Been thanked: 51 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Cylon-Toster »

BOLLO pisze: 11 maja 2023, 14:24 I teraz pytanie do was bo chciałbym całą grę przejść samemu jako solo. Macie jakieś porady techniczne jak się do tego zabrać (osobny stół, nie chować gry, save itd).
Na początek polecam przeczytać instrukcję, późnej już jakoś pójdzie :lol:
"automatyczne centrowanie tostów, funkcja anulowania, podgrzewanie, regulacja wysokości rusztu"
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1654 times
Kontakt:

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: BOLLO »

Cylon-Toster pisze: 11 maja 2023, 16:26
BOLLO pisze: 11 maja 2023, 14:24 I teraz pytanie do was bo chciałbym całą grę przejść samemu jako solo. Macie jakieś porady techniczne jak się do tego zabrać (osobny stół, nie chować gry, save itd).
Na początek polecam przeczytać instrukcję, późnej już jakoś pójdzie :lol:
Bez dwóch zdań od tego zacznę. Dzięki :wink:
Na razie obejrzałem sobie komponenty i jest tam sporo fajnego dobra ale szkoda że te kaflę są tak do siebie podobne i jednostronne. No cóż czekamy do jesieni i odpalamy kampanie.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: pan_satyros »

BOLLO pisze: 22 maja 2023, 12:58
Cylon-Toster pisze: 11 maja 2023, 16:26
BOLLO pisze: 11 maja 2023, 14:24 I teraz pytanie do was bo chciałbym całą grę przejść samemu jako solo. Macie jakieś porady techniczne jak się do tego zabrać (osobny stół, nie chować gry, save itd).
Na początek polecam przeczytać instrukcję, późnej już jakoś pójdzie :lol:
Bez dwóch zdań od tego zacznę. Dzięki :wink:
Na razie obejrzałem sobie komponenty i jest tam sporo fajnego dobra ale szkoda że te kaflę są tak do siebie podobne i jednostronne. No cóż czekamy do jesieni i odpalamy kampanie.
Gra jest świetna, do solo wręcz idealna (true ok, ale sugeruje na 2 postacie, więcej zabawy). Polecam też oficjalny FAQ (lub jakiś zbiorczy fanowski), zasady chociaż proste, mają kilka dyskusyjnych fragmentów.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: RUNner »

Jak pierwszy raz zagrałem Bloodborna to miałem nieco mieszane odczucia. Z jednej strony fajna mechanika walki i rozwoju postaci, z drugiej reset lochów i ponowny spawn potworów. Jakoś mi to nie grało, bo w żadnej grze czegoś takiego nie doświadczyłem. Niedawno wróciłem do Bloodborna i stwierdzam, że ten mechanizm może i jest trochę sztuczny, ale daje możliwości taktyczne. I ostatecznie całościowo to się broni, ale trzeba zmienić przyzwyczajenia i nie naparzać we wszystko co się rusza.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6123
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 633 times
Been thanked: 507 times
Kontakt:

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: pan_satyros »

RUNner pisze: 23 maja 2023, 11:17 Jak pierwszy raz zagrałem Bloodborna to miałem nieco mieszane odczucia. Z jednej strony fajna mechanika walki i rozwoju postaci, z drugiej reset lochów i ponowny spawn potworów. Jakoś mi to nie grało, bo w żadnej grze czegoś takiego nie doświadczyłem. Niedawno wróciłem do Bloodborna i stwierdzam, że ten mechanizm może i jest trochę sztuczny, ale daje możliwości taktyczne. I ostatecznie całościowo to się broni, ale trzeba zmienić przyzwyczajenia i nie naparzać we wszystko co się rusza.
Tak samo buntowali się niektórzy gracze konsolowi, pierwszy raz grając w soulslike ;) Między innymi dzięki temu BB jest tak zaskakująco wierną, ale i świadomą plamszowego medium adaptacją.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4163
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 570 times
Been thanked: 1028 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: RUNner »

Zagrałem w Lochy Kielicha, true solo. Okazało się, że zapomniałem odkrywać kart pułapek, ale to dlatego, że generalnie to chciałem w sumie podszlifować sobie mechanikę. Oczywiście do bossa nie dotarłem, bo trochę za często lądowalem we śnie tropiciela (chcąc lub nie), a drugi kafel z dźwignią do areny był na samym spodzie stosu. Udało mi się wymienić 11 kart z talii na karty ulepszeń. Znalazłem też dwa przedmioty jednorazowe. Chyba będę grał na 2 postacie, bo gołym okiem widać, że powinno być jeszcze ciekawiej.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Sylwiano »

Pytanie. Czy ktoś z was wie czy WarBox, reDrewno czy inni mają w planach zrobienie do Bloodborna insertu?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: japanczyk »

Sylwiano pisze: 21 cze 2023, 13:42 Pytanie. Czy ktoś z was wie czy WarBox, reDrewno czy inni mają w planach zrobienie do Bloodborna insertu?
Raczej nie
raz ze jest wypraska, a dwa ze nie wiadomo jak podejsc - ktore dodatki kombic ze soba i czy wszytskie
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gogovsky »

Sylwiano pisze: 21 cze 2023, 13:42 Pytanie. Czy ktoś z was wie czy WarBox, reDrewno czy inni mają w planach zrobienie do Bloodborna insertu?
Polecam laserox sztos :p
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Sylwiano
Posty: 126
Rejestracja: 22 kwie 2020, 10:56
Has thanked: 17 times
Been thanked: 17 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Sylwiano »

japanczyk pisze: 21 cze 2023, 14:28
Sylwiano pisze: 21 cze 2023, 13:42 Pytanie. Czy ktoś z was wie czy WarBox, reDrewno czy inni mają w planach zrobienie do Bloodborna insertu?
Raczej nie
raz ze jest wypraska, a dwa ze nie wiadomo jak podejsc - ktore dodatki kombic ze soba i czy wszytskie
Oryginalna wypraska powoduje u mnie depresję.. zwłaszcza jak wszystko jest zakoszulkowane...dramat.

Poza tym widziałam na ETSY i gdzieś jeszcze inserty niemniej cena była powalająca więc da się do tego podejść z rozumem :)
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gogovsky »

Spoiler:
Spoiler:
Tak wygląda insert Laserox, sztosiwo teraz rozłożenie trwa 4 minuty z czego 3 to szukanie figurek do wylosowanych/wybranych przeciwników :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4458
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1413 times
Been thanked: 1089 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: garg »

Ja jeszcze figurki włożyłem do tych żółtych i pomarańczowych wkładek z pudełek NORP i zapakowałem do dwóch pudeł od dodatków. Zajmuje czterokrotnie(!) mniej miejsca i jest porządek :) .
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
Rigidigi
Posty: 700
Rejestracja: 14 gru 2015, 16:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 92 times
Been thanked: 87 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Rigidigi »

Czy wg Was gra jest trudna?

Kupiłem Bloodborne już dawno temu i wraz z kolegami zagraliśmy pierwsza kampanie. Graliśmy w 4os.
Wrazenia jakie pozostały, to że gra jest bardzo trudna. Ilości potworów ogromne. Nie zawsze jednoznaczne zasady, a w przypadku śmierci konieczność grania całości od początku.
I gra po pierwszej kampani poszła na półkę.

Obecnie umieściłem grę na liście do sprzedania, ale tak czytam te Wasze zachwyty i może coś robiliśmy źle, może nastawienie byli nie takie jak trzeba..

Chętnie dałbym tej grze jeszcze szanse i chciałbym żeby okazała się świetna, szczególnie że pomalowałem przed pierwszą gra wszystkie figurki..
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: japanczyk »

Rigidigi pisze: 25 cze 2023, 11:21 Czy wg Was gra jest trudna?

Kupiłem Bloodborne już dawno temu i wraz z kolegami zagraliśmy pierwsza kampanie. Graliśmy w 4os.
Wrazenia jakie pozostały, to że gra jest bardzo trudna. Ilości potworów ogromne. Nie zawsze jednoznaczne zasady, a w przypadku śmierci konieczność grania całości od początku.
I gra po pierwszej kampani poszła na półkę.

Obecnie umieściłem grę na liście do sprzedania, ale tak czytam te Wasze zachwyty i może coś robiliśmy źle, może nastawienie byli nie takie jak trzeba..

Chętnie dałbym tej grze jeszcze szanse i chciałbym żeby okazała się świetna, szczególnie że pomalowałem przed pierwszą gra wszystkie figurki..
1. Gra potrafi byc trudna - ale sa homerlue zeby to dobrze skalowac - chociazby dobor 4 zamiast 3 kart.
2. Jest obszerne FAQ na bgg - polecam skorzystac
3. Smierci nie musisz traktowac jako koniec gry i reset calosc - ja tworzylem savepointy na koniec kazdego chaptera
Awatar użytkownika
Snaki
Posty: 79
Rejestracja: 03 kwie 2018, 09:33
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 53 times
Been thanked: 28 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Snaki »

japanczyk pisze: 25 cze 2023, 11:47
3. Smierci nie musisz traktowac jako koniec gry i reset calosc - ja tworzylem savepointy na koniec kazdego chaptera
Śmierć postaci to przecież tylko przejście do snu tropiciela ale tracisz tętnienia krwi. Jedyny sposób na "porażkę" to koniec czasu (który taka śmierć przyspiesza)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: japanczyk »

Snaki pisze: 25 cze 2023, 12:33 Śmierć postaci to przecież tylko przejście do snu tropiciela ale tracisz tętnienia krwi. Jedyny sposób na "porażkę" to koniec czasu (który taka śmierć przyspiesza)
tomejto tomalto - chodzilo o spelnienie warunku konca gry, ktory prowadzi do porazki calej kampanii
gogovsky
Posty: 2180
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: gogovsky »

gra jest łatwa :D 6 kampanii, wszystkie wygrane ^^
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 465
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 31 times
Been thanked: 27 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: the_ka »

odkryłem że brakuje mi 1 karty z dodatku Forbidden Forest - dokładnie karty Mysterious Connection Mission card - karta SETUP do dodatkowego scenariusza

czy ktos mógłby mi wysłac skan karty na @

the_ka @ o2.pl
Zack
Posty: 217
Rejestracja: 13 mar 2018, 21:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: Zack »

Hej, po rozpakowaniu gry okazało się, że z podstawowych kart statystyk brakuje mi jednej (kart witalności mam 11, a powinno być 12 - po 3 na każdego gracza). Czy ktokolwiek się spotkał z takim błędem druku czy to raczej pojedynczy przypadek? Czy Portal ma jakieś zapasowe karty, które w takim przypadku mogą dosłać?
Awatar użytkownika
hamish
Posty: 543
Rejestracja: 31 paź 2014, 19:49
Has thanked: 250 times
Been thanked: 112 times

Re: Bloodborne: The Board Game (Eric M. Lang, Michael Shinall)

Post autor: hamish »

Po prostu do nich napisz. Myślę, że mało który/która z nas siedzi w ich magazynie i ma wiedzę, co mają, a czego nie :wink:
Crivens! Whut aboot us, ye daftie!?
Sprzedam
Kupię
ODPOWIEDZ