Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: karawanken »

"Pułapka na Misie" nawet jeszcze nie osiągnęła 500 zamówień. A mając na uwadze, że niektóre gry potrafią wegetować lata po osiągnięciu limitu zamówień wydaje mi się, że nie prędko zobaczymy tę grę. Sądzę że najwcześniej w 2024. Sklepy robią preordery jak GMT drukuje już gry. Wątpię czy przy obecnych zawirowaniach z kursem sklepy będą ryzykować dwa lata do przodu.
Awatar użytkownika
Yorvell
Posty: 38
Rejestracja: 24 lip 2022, 10:02
Has thanked: 5 times
Been thanked: 11 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: Yorvell »

karawanken pisze: 26 paź 2022, 13:23 "Pułapka na Misie" nawet jeszcze nie osiągnęła 500 zamówień. A mając na uwadze, że niektóre gry potrafią wegetować lata po osiągnięciu limitu zamówień wydaje mi się, że nie prędko zobaczymy tę grę. Sądzę że najwcześniej w 2024. Sklepy robią preordery jak GMT drukuje już gry. Wątpię czy przy obecnych zawirowaniach z kursem sklepy będą ryzykować dwa lata do przodu.
Dzięki za wyjaśnienie. Nie miałem do tej pory do czynienia z p500 i wydawało mi się, że to już tuż tuż.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 297 times
Been thanked: 97 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: MataDor »

W 2019 w listopadzie zamówiłem w p500 "C&C: Ancients Exp. #5: Epic Ancients II (2nd Printing)". 2 lata temu p500 przekroczyło 500 zamówień. Teraz widzę że jest 743 zamówienia a status - "In Art and Final Development"..... więc na te p500 to można czekać latami...
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
misiencjusz
Posty: 200
Rejestracja: 12 sie 2020, 17:42
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 160 times
Been thanked: 111 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: misiencjusz »

Biłem się z myślami i w końcu też zamówiłem. Partia dwuosobowa raz na dwa miesiąca, tylko na mojej półce chyba z pięć dwuosobówek (a co dopiero u kolegów)... Co może pójść nie tak?
Rzeszów
BGG: misiencjusz; BGA: misiencjusz; TTS: 446182198
Mam i chętnie zagram Sprzedam Kupię
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: Otorek »

Zawsze może być gorzej, ja sprzedałem Sekigahare żeby zrobić miejsce na Fire in the Lake - teraz musze znaleźć jeszcze dwóch :P
khomaniac
Posty: 102
Rejestracja: 04 lut 2020, 17:39
Has thanked: 56 times
Been thanked: 33 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: khomaniac »

vinnichi pisze: 26 paź 2022, 11:18 Miałem okazję 2 partie więc nie chcę rzucać wyrokami ale do trzeciej raczej nie siądę. Dużo za dużo wszystkiego, przeładowana mechanizmami, które straszliwie rozwodniły mi grę, zamuliły ją i cała elegancja Sekigahary poszła do piachu. To moje odczucia ale przed zakupem warto coś więcej się dowiedzieć
pwoloszun pisze: 26 paź 2022, 11:58
Jeszcze dorzuce, ze w naszej ocenie same tylko:
1) znaczne wydluzenie (juz i tak dlugiej) rozgrywki oraz
2) bardzo duze skomplikowanie zasad
to sa malutenkie grzechy w porownaniu z faktem, ze Granada nie daje NAWET ULAMKA napiecia i ciekawych decyzji, ktore wymusza na graczach Sekigahara.
W Granadzie mechanika Lojalnosci zostala wrecz zepsuta (nie dziala), a cala gra wydaje sie zwyczajnie niedodewelopowana :|
Byc moze Granada Ci sie spodoba, ale zdecydowanie polecam zagrac przed ew. zakupem.
Bardziej z ciekawości pytam jak się udała taka implementacja, bo niestety Seki rzadko udaje się rozłożyć i na aż tak podobny tytuł nie ma miejsca w kolekcji :P Ale opinie widziałem dotychczas raczej pozytywne.
pwoloszun pisze: 26 paź 2022, 11:58 Natomiast! :D
W koncu mnie zdejma z internetow, za wciskanie tego wszedzie, ale co zrobic? Po 31 partiach jestem grą niezmiennie ZACHWYCONY i wciaz chce WIECEJ!!

Grą wykorzystującą mechaniki z Sekigahary (ale tez bardzo mocno rozwijającą je, imho bez komplikowania zasad) jest Bear Trap i ją moge z czystym sumieniem polecic :)

Pozdrawiam!
Czuje się zainteresowany, wchodzi na radar :D Pytanie będę miał w temacie :P
Awatar użytkownika
Elros.
Posty: 162
Rejestracja: 01 lis 2020, 16:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 161 times
Been thanked: 131 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: Elros. »

Miałem Seki, bardzo ją lubię.
Sprzedałem żeby kupić Granadę.
Granada okazała się kasztanem, poszła na sprzedaż.
Teraz chyba znowu kupię Seki :(
pwoloszun
Posty: 452
Rejestracja: 22 mar 2016, 12:57
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1729 times
Been thanked: 541 times
Kontakt:

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: pwoloszun »

khomaniac pisze: 27 paź 2022, 09:52 Bardziej z ciekawości pytam jak się udała taka implementacja, bo niestety Seki rzadko udaje się rozłożyć i na aż tak podobny tytuł nie ma miejsca w kolekcji :P Ale opinie widziałem dotychczas raczej pozytywne.
Tak, to prawda, na bgg sa prawie same pozytywne oceny i komentarze. Nie rozumiem tego, moze to z nami jest jakis problem.
Tak czy siak, o ile Sekigahare moge polecic w ciemno, tak Granade warto najpierw sprawdzic na jakims tts-ie.
Podcast dżentelmeni przy stole:
Awatar użytkownika
Elros.
Posty: 162
Rejestracja: 01 lis 2020, 16:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 161 times
Been thanked: 131 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: Elros. »

Granada jest po prostu przepakowanym kasztanem.
Zbyt dużo kart, bloczków i zasad. W pewnym momencie nie da się utrzymać wszystkich kart na ręce, jest ich tak wiele.
Do tego specjalne karty i motyw z flotą są... no właśnie nie wiem po co?
Notabene bloczki są idiotyczne i nie da się ich stackować.

W Seki jest poczucie zarządzania ograniczonymi zasobami i to jest super. W Granadzie jest wesoła nawalanka bez emocji. No i strategia na doomstacka jest niemożliwa do skontrowania.
GameOver
Posty: 18
Rejestracja: 23 sie 2022, 12:12
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: GameOver »

Witam. Ktoś ma jakieś typy co do terminu wysyłki. Na stronie GMT jest informacja, że gra jest w druku ale zamówień jakby za mało - rozumiem że P500 oznacza minimalny próg. Chociaż szczerze nigdy nie zamawiałem gier w ten sposób. Mam nadzieję, że termin podany w jednym z polskich sklepów jest wiarygodny, chociaż mało konkretny- Q4. Może bardziej się orientujecie.
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: Probe9 »

GameOver pisze: 02 lis 2022, 10:09 Witam. Ktoś ma jakieś typy co do terminu wysyłki. Na stronie GMT jest informacja, że gra jest w druku ale zamówień jakby za mało - rozumiem że P500 oznacza minimalny próg. Chociaż szczerze nigdy nie zamawiałem gier w ten sposób. Mam nadzieję, że termin podany w jednym z polskich sklepów jest wiarygodny, chociaż mało konkretny- Q4. Może bardziej się orientujecie.
Co prawda nie zebrali wymaganej liczby, ale przy niektórych grach robią druk pomimo tego (i tak też jest w przypadku Seki). Jeżeli gra ma status At The Printer to w polskich sklepach zazwyczaj pojawia się w okresie 4-6 miesięcy. Przy tym statusie termin Q4 2022 dla mnie jest nierealny.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
selektor
Posty: 36
Rejestracja: 29 sty 2021, 16:36
Has thanked: 19 times
Been thanked: 46 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: selektor »

Też nie sądzę, aby to dotarło do Polski jeszcze w tym roku. Ostatnio GMT miało problemy z dostawą chociażby Charioteer i Skies Above Britain, co spowodowało dalsze opóźnienia w wysyłce do Europy. A kolejna już edycja Seki dopiero się drukuje w Chinach. Razem z Seki drukuje się też kilka nowości (np. Ancient Civilizations of the Middle East,Inferno, Banish the Snakes, Battle of White Plains, Clash of Sovereigns) i moim zdaniem one będą miały priorytet przed gorącym świątecznym okresem zakupowym. Poza tym jeszcze w listopadzie będą wysyłane Next War Poland, Twilight Struggle: Red Sea. Nie liczyłbym więc na szybką dostawę Sekigahary do Polski.
GameOver
Posty: 18
Rejestracja: 23 sie 2022, 12:12
Has thanked: 5 times
Been thanked: 2 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: GameOver »

Dzięki za odpowiedź. Czyli mogę zacząć szukać kolejnej gry w ramach prezentu na Święta 😅. Hobby dla cierpliwych. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: esubotowicz »

A ja Sekigaharę zamówiłam z Zatu Games.
Cena podstawowa jest korzystniejsza (50 GBP), ale dochodzi koszt wysyłki do PL w wysokości 20 GBP. Drogo. Łączny koszt 70 GBP, co obecnie stanowi równowartość 380-390 zł.
A więc w zasadzie w cenie bardzo zbliżonej do cen w polskich sklepach (369 zł + wysyłka).
Ale... jeśli się dorzuci coś jeszcze, a ja np. przegapiłam RA (w Zatu 35 GBP ~ 200 zł), to ten koszt wysyłki przestaje być taki straszny.
Przy 3 pozycjach można dodać kupon rabatowy 3%, przy pięciu - 5%.
Jest jeden mankament, nie ma sensu iść w zbiorówki, bo poza UE i przy wartości przekraczającej 150 GBP sklep wskazuje warunki dostawy DDU, a więc przesyłka trafi w ręce celników, i bedzie do zapłaty cło.
Mam nadzieję, że przy moich 135 GBP przesyłka przejdzie niezauważona :D w każdym razie zdecydowałam się zaryzykować.
A wartość funta ostatnio spada...
Ewa
bowie
Posty: 487
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 218 times
Been thanked: 63 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: bowie »

esubotowicz pisze: 03 lis 2022, 08:11 Mam nadzieję, że przy moich 135 GBP przesyłka przejdzie niezauważona :D
Nie przejdzie. Cło to nic, przygotuj się na VAT. Budżet łyka każda kwotę, nawet najmniejszą
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: esubotowicz »

bowie pisze: 03 lis 2022, 09:06
esubotowicz pisze: 03 lis 2022, 08:11 Mam nadzieję, że przy moich 135 GBP przesyłka przejdzie niezauważona :D
Nie przejdzie. Cło to nic, przygotuj się na VAT. Budżet łyka każda kwotę, nawet najmniejszą
VAT bedzie doliczony przez ZATU.
no cóż, zobaczymy.
Ewa
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10021
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1307 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: rastula »

esubotowicz pisze: 03 lis 2022, 09:13
bowie pisze: 03 lis 2022, 09:06
esubotowicz pisze: 03 lis 2022, 08:11 Mam nadzieję, że przy moich 135 GBP przesyłka przejdzie niezauważona :D
Nie przejdzie. Cło to nic, przygotuj się na VAT. Budżet łyka każda kwotę, nawet najmniejszą
VAT bedzie doliczony przez ZATU.
no cóż, zobaczymy.
Brexit Update

Following the UK's departure from the European Union, Zatu Games is operating under an IOSS (International One Stop Shop) delivery system to our EU customers. IOSS is available on all shipments to the EU under with an intrinsic value of under €‎150 (intrinsic meaning the value of the goods i.e. ex VAT). Zatu Games will charge and collect VAT during the checkout process. This will be charged at the relevant VAT rate per item as defined by the destination country.

If your order has an intrinsic value of more than €150, you will not be charged VAT at checkout. Instead, your order will be shipped using a Delivery Duty Unpaid (DDU) delivery method. DDU delivery terms mean the receiver/customer will be contacted by customs once their shipment arrives and will have to settle any charges for customs to release the shipment and have it delivered to the customer. EU customers will not be charged VAT at checkout, but instead may be subject to import VAT upon their goods landing in the destination country.

For more information regarding IOSS please see our IOSS FAQ page.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: esubotowicz »

Spoiler:
Dokładnie :)
W zasadzie przesyłka nie powinna podlegać dodatkowemu opodatkowaniu VAT, ale z naszymi władzami to kto wie :lol:
Ewa
khuba
Posty: 978
Rejestracja: 15 cze 2017, 11:36
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 308 times
Been thanked: 276 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: khuba »

esubotowicz pisze: 03 lis 2022, 09:26 W zasadzie przesyłka nie powinna podlegać dodatkowemu opodatkowaniu VAT, ale z naszymi władzami to kto wie :lol:
Podatek VAT – w usługach kurierskich i transportowych występują dwie stawki podatku VAT 23% i 0%. Stawka 23% obowiązuje w przypadku wszystkich przesyłek realizowanych na terenie UE. Podatek 0% VAT występuje w przypadku przesyłek wysyłanych poza UE.

W tym przypadku VAT=23%
Sprzedam:
Cerebria, Miasteczka, Weather Machine - metalowe zębatki
Probe9
Posty: 2452
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 648 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: Probe9 »

Nie no te 71 funtów to jednak sporo więcej niż w polskich sklepach. Wychodzi ok. 390 PLN, a u nas można dorwać z rabatami za ok. 320 PLN (a powyżej 300 PLN wysyłka jest już darmowa - mowa o planszomanii).
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2359
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: karawanken »

Ech a ja zamówiłem Seki razem ze Skies Above Britain. Na szczęście to nie prezenty gwiazdkowe :D
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: esubotowicz »

Probe9 pisze: 03 lis 2022, 09:44 Nie no te 71 funtów to jednak sporo więcej niż w polskich sklepach. Wychodzi ok. 390 PLN, a u nas można dorwać z rabatami za ok. 320 PLN (a powyżej 300 PLN wysyłka jest już darmowa - mowa o planszomanii).
A są rabaty na przedsprzedaż?
W sumie jak się ma te 10% to na pewno jest znacznie taniej, oczywiście w przypadku sprowadzania z UK taka cena wynika z wysokiego kosztu przesyłki = 20 GBP, ale jeśli się dobierze coś do koszyka, to rozkłada się na wiecej gier i jest ok. W ogóle to ceny na Zatu sa całkiem w porządku. U nas wiele gier można kupic tylko z drugiej ręki za kosmiczne pieniądze.
Ewa
Marionator5000
Posty: 28
Rejestracja: 21 lut 2014, 21:37
Has thanked: 22 times
Been thanked: 14 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: Marionator5000 »

Kilka dni temu ruszyła wysyłka za granicą, więc i u nas już niedługo będą wysyłać
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 339
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 437 times
Been thanked: 135 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: esubotowicz »

Zaku wskazuje na 07/05/2023.
Ewa
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Sekigahara: Unification of Japan (Matt Calkins)

Post autor: E2MD »

Marionator5000 pisze: 30 mar 2023, 22:21 Kilka dni temu ruszyła wysyłka za granicą, więc i u nas już niedługo będą wysyłać
Ja dostałem jakieś dwa tygodnie temu. Chyba że piszesz o zamówieniach przez sklepy.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
ODPOWIEDZ