Small City - pytania o zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Agryppa81
Posty: 31
Rejestracja: 01 lut 2012, 18:57
Has thanked: 29 times
Been thanked: 7 times

Small City - pytania o zasady

Post autor: Agryppa81 »

Mam kilka wątpliwości odnośnie small city deluxe.

Zasady mają być takie same jak wersji zwykłej. W filmie z rozgrywką z Heavy Cardboard mamy dwie sytuacje:

1. Przy karcie która obniża koszt budowy o 1 są zagrywane budynki za 0 ( przy koszcie 1 ). Ja zrozumiałem że koszt to minimum 1 i obniżamy koszt droższych. Jak jest prawidłowo?

2. W trakcie rozgrywki nastapiło przeniesienie obywatela na pojedyńczy kafel parku. Po zakończeniu przenoszenia obywateli ulepszył park do drugiego poziomu a potem do trzeciego. Czy to prawidłowe? Nie znalazłem tego w instrukcji.
tomg
Posty: 404
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 124 times
Been thanked: 159 times

Re: Small City - pytania o zasady

Post autor: tomg »

Zasady są chyba jasne ? Traktuj moje odpowiedzi jako sugestie świeżaka który dopiero co nabył grę.

1. Minimum dolar.

The player who chooses this action can pay $1 less (minimum $1) for each building tile they build this round (see Phase 2: Build); however, this does not affect the cost to build Cultural buildings.

2. Nie

Upgradable: There are 2 categories of tiles: those that can be upgraded (Residence, Commercial, Factory) and those that cannot (all others).
ODPOWIEDZ