Ekranizacja gier planszowych

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Arius
Posty: 1402
Rejestracja: 30 mar 2016, 16:31
Has thanked: 289 times
Been thanked: 154 times

Ekranizacja gier planszowych

Post autor: Arius »

https://www.filmweb.pl/news/Gry+planszo ... ght-150125

W sumie prima aprilis dopiero za 2 dni.
Zaczną od Terry , a po napisach końcowych nomadzi montują silniki rakietowe do dywanów i kosmos. Gaja na horyzoncie :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: PytonZCatanu »

Takloni zostaną Jedi, zobaczycie 🙂
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: psia.kostka »

Swego czasu bylo plotkowane o prawach do filmu na podstawie Magii i Myszy. Ale Jerry stracil prawa do tytulu i temat pewnie juz umarl.
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
xilk
Posty: 911
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 102 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: xilk »

psia.kostka pisze: 31 mar 2023, 08:06 Swego czasu bylo plotkowane o prawach do filmu na podstawie Magii i Myszy. Ale Jerry stracil prawa do tytulu i temat pewnie juz umarl.
Prawda, były takie plany. A jakiś czas temu widziałem animację o Mysiej Straży, ale były to tylko próbki scen, a nawet nie wczytywałem się, czy to jakiś niezależny projekt, czy jednak coś większego. Wiele projektów potrafi umrzeć dość szybko - bo brak pieniędzy.

Co do głównego wątku, to mnie film w świecie gry raczej nie zachwyci w większości przypadków. W sensie, jedynie bogaty świat z jakiejś gry z fabułą ma szansę się przebić.
Buchinsky
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2020, 14:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 19 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: Buchinsky »

Mama nadzieję, że nie z Terry zrobią przynajmniej trylogię. Pierwsza cześć skupi się na osuszaniu bagna.
Filut
Posty: 124
Rejestracja: 27 sty 2020, 12:18
Has thanked: 61 times
Been thanked: 115 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: Filut »

A mnie śmieszy że ludzi to śmieszy :)

Pomysł jest biznesowo strzałem w 10. Podobnie jak w przypadku gier komputerowych i książek - ekranizacja może fabularnie być cienka jak naleśnik, i tak przyciągnie portfele tysięcy fanów. Brak typowego materiału źródłowego bynajmniej nie jest problemem, nawet lepiej że nie ma, przynajmniej nikt go nie zmaltretuje i nie sponiewiera niczym Netflix Bogu ducha winnego Wiedźmina.
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1263
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 356 times
Been thanked: 206 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: ShapooBah »

Ja tylko dodam, że ekranizacje gier planszowych to nie jest jakaś kompletna nowość:

https://www.filmweb.pl/film/Battleship% ... 012-540909
https://www.filmweb.pl/film/Lochy+i+smoki-2000-1134

Przy czym do tej pory zaliczały wtopy finansowe i były pewnie sposobem na ulgi podatkowe.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9416
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 501 times
Been thanked: 1438 times
Kontakt:

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: MichalStajszczak »

Najbardziej chciałbym zobaczyć ekranizację Puerto Rico. Z fioletowymi kolonistami. :mrgreen:
ElHarnas
Posty: 41
Rejestracja: 06 kwie 2020, 19:37
Has thanked: 15 times
Been thanked: 26 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: ElHarnas »

Filut pisze: 31 mar 2023, 09:37 A mnie śmieszy że ludzi to śmieszy :)

Pomysł jest biznesowo strzałem w 10. Podobnie jak w przypadku gier komputerowych i książek - ekranizacja może fabularnie być cienka jak naleśnik, i tak przyciągnie portfele tysięcy fanów. Brak typowego materiału źródłowego bynajmniej nie jest problemem, nawet lepiej że nie ma, przynajmniej nikt go nie zmaltretuje i nie sponiewiera niczym Netflix Bogu ducha winnego Wiedźmina.
Mnie natomiast śmieszy przekonanie, że fani gier planszowych, to jakaś znacząca grupa w świecie kinematografii. No proszę. Ilu nas jest? Setki tysięcy w skali świata?
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: gregoff »

Władca Pierścieni to najlepsza ekranizacja gier planszowych w historii (Wojna o Pierścień, Władca Pierścieni LCG, Podróże przez Śródziemie itp.).
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: psia.kostka »

Gdzie jajko, a gdzie kura ;)
Dla niektorych moze to byc "szok i niedowierzanie", ale filmy Jacksona maja juz 20lat i powstaly grubo przed LotR LCG i PpS
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4471
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2040 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: PytonZCatanu »

gregoff pisze: 02 kwie 2023, 08:47 Władca Pierścieni to najlepsza ekranizacja gier planszowych w historii (Wojna o Pierścień, Władca Pierścieni LCG, Podróże przez Śródziemie itp.).
Nie zapominajmy o świetnych ekranizacjach Star Wars Rebelii! 😁
gregoff
Posty: 789
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 511 times
Been thanked: 153 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: gregoff »

PytonZCatanu pisze: 02 kwie 2023, 09:58
gregoff pisze: 02 kwie 2023, 08:47 Władca Pierścieni to najlepsza ekranizacja gier planszowych w historii (Wojna o Pierścień, Władca Pierścieni LCG, Podróże przez Śródziemie itp.).
Nie zapominajmy o świetnych ekranizacjach Star Wars Rebelii! 😁
Ale i tak najgorszy jest klon Nemesis w postaci Obcego ósmego pasażera Nostromo. Żadnej oryginalności ;)
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Filut
Posty: 124
Rejestracja: 27 sty 2020, 12:18
Has thanked: 61 times
Been thanked: 115 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: Filut »

ElHarnas pisze: 01 kwie 2023, 23:00
Mnie natomiast śmieszy przekonanie, że fani gier planszowych, to jakaś znacząca grupa w świecie kinematografii. No proszę. Ilu nas jest? Setki tysięcy w skali świata?

Yop, branża gier planszowych której wartość rośnie co rok o ponad miliard dolarów jest tak niewiele znacząca, że sama informacja o kupnie praw do mało znanej gierki była newsem na portalach na całym świecie przez pomyłkę lub przypadkowo. Poza tym tysiące fanów danego tytułu to stanowczo zbyt mało żeby wyprodukować chociażby kreskówkę bez dialogów jak Primal który zdobył X nagród i został przedłużony na kolejne sezony chociaż przed powstaniem nie miał fanów.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1728
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 569 times
Been thanked: 1390 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: Leser »

Filut pisze: 03 kwie 2023, 09:25
ElHarnas pisze: 01 kwie 2023, 23:00
Mnie natomiast śmieszy przekonanie, że fani gier planszowych, to jakaś znacząca grupa w świecie kinematografii. No proszę. Ilu nas jest? Setki tysięcy w skali świata?

Yop, branża gier planszowych której wartość rośnie co rok o ponad miliard dolarów jest tak niewiele znacząca, że sama informacja o kupnie praw do mało znanej gierki była newsem na portalach na całym świecie przez pomyłkę lub przypadkowo. Poza tym tysiące fanów danego tytułu to stanowczo zbyt mało żeby wyprodukować chociażby kreskówkę bez dialogów jak Primal który zdobył X nagród i został przedłużony na kolejne sezony chociaż przed powstaniem nie miał fanów.
Tak ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: psia.kostka »

Obrazek
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: karp »

MichalStajszczak pisze: 01 kwie 2023, 22:13 Najbardziej chciałbym zobaczyć ekranizację Puerto Rico. Z fioletowymi kolonistami. :mrgreen:
Ja na Twoim miejscu raczej bym wola ekranizację superfarmera. Jakieś tantiemki by wpadły przy okazji... :mrgreen:
Darkstorm
Posty: 834
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 127 times
Been thanked: 182 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: Darkstorm »

A tak na serio to jest sporo planszówek, które można przenieść na wielki ekran. Chętnie zobaczyłbym coś takiego.
Ale zrobione porządnie a nie na współczesną progresywno-inkluzywną modłę.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4089
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2601 times
Been thanked: 2533 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: Gizmoo »

Albo "Czas Zaorać Socjalizm". Fabuła: Korwin z padawanami potyka się o próg wyborczy i zostaje wydalony z własnej partii. Tylko to by był akurat krótki metraż. :lol:

Myślę jednak, że największym hitem mógłby się okazać jakiś remake klasyki Disneya, ale w ilustracjach Klemensa Franza. Oczami wyobraźni widzę "Królewnę śnieżkę i Siedmiu Krasnoludków", na modłę grafiki z Neu Land:

Obrazek
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3210
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 417 times
Been thanked: 1007 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: psia.kostka »

Widzialem w kinie zapowiedz "Chlopow", malowanych w stylu "Moj Vincent".
Taka szansa przed Klemensem...
Szukam/Kupię: Heroes of Normandie, Tide of Iron (chętnie duże zestawy HoN i ToI), Scenariusze 1ed MoM/Posiadłość Szaleństwa (blistry ENG i PL), Unlock: Mystery, Secret, Mythic, Legendary (tylko ENG, mam kilka na wymianę);
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Buchinsky
Posty: 39
Rejestracja: 05 lut 2020, 14:47
Has thanked: 2 times
Been thanked: 19 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: Buchinsky »

Filmy na podstawie planszówek to jedno, czekam aż Sapkowski napisze książkę na podstawie Starego Świata.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5160
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1060 times
Been thanked: 1655 times
Kontakt:

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: BOLLO »

Obejrzał bym w kinie film Scythe....bo gra komputerowa już jest Iron Harvest.
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1553
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 60 times
Been thanked: 104 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: Muad'Dib »

Ja bym zagrał w planszowkę na podstawie Iron Harvest.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 136
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 148 times
Been thanked: 52 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: The Fifth Horseman »

Muad'Dib pisze: 03 kwie 2023, 22:28Ja bym zagrał w planszowkę na podstawie Iron Harvest.
No... Scythe jest z tego samego konceptu. Jak nie ta skala to zerknij na Gear Krieg.
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 556
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Ekranizacja gier planszowych

Post autor: goldsun »

The Fifth Horseman pisze: 07 kwie 2023, 11:51
Muad'Dib pisze: 03 kwie 2023, 22:28Ja bym zagrał w planszowkę na podstawie Iron Harvest.
No... Scythe jest z tego samego konceptu. Jak nie ta skala to zerknij na Gear Krieg.
Podejrzewam, że chodzi bardziej o strategię-strzelankę, a nie strategię-ekonomiczną jaką jest Scythe. Ewentualnie po prostu o przygodówkę w tym uniwersum. W sumie sam bym w taką przygodówkę pewnie chętnie zagrał.
Na marginesie tylko wtrącę, że są dwa zbiory opowiadań oparte o obrazy Różalskiego (w tym "kobiecym" jest więcej baśni i legend, a nie uniwersum 1920), plus Szmidt i Dukaj rozwinęli swoje opowiadania do osobnych powieści.

A w temacie ekranizacji planszówek.
Jak dla mnie ta ekranizacja gry w statki pokazuje, że jak się ma pomysł, to można z sensem nawet grę w statki na kartce w kratkę zekranizować. Pomijam poziom samego filmu, chociaż podejrzewam, że oni celowo w lekką autoparodię poszli. Ale sam pomysł pokazania gry w statki uważam za bardzo dobry.
Więc jak się ma dobry pomysł to IMHO zekranizować można każdą planszówkę.
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
ODPOWIEDZ