Floriferous (Eduardo Baraf, Steve Finn)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Floriferous (Eduardo Baraf, Steve Finn)

Post autor: PanFantomas »

„Floriferous” to gra w zbieranie kwiatków. Wydała ją ta sama firma, co „Herbaceous” (czyli „Niezłe Ziółka”).

Rozgrywka dzieli się na 3 dni, w każdym możemy zdobyć 5 kart. Chodzi o zbieranie zestawów. Cały trik polega na tym, że zbierając karty z tych wyłożonych na stole możemy albo zbierać kwiatek albo kartę punktacji. Czyli od nas zależy za co i jak będziemy punktować.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 21:24 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
charlie
Posty: 997
Rejestracja: 14 wrz 2011, 13:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 59 times
Been thanked: 48 times

Re: Floriferous (Eduardo Baraf, Steve Finn)

Post autor: charlie »

Wpadła mi ta gra na radar, ale cena zabójcza. Jakieś przecieki, że ktoś to u nas wyda?
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1146
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 501 times
Been thanked: 331 times

Re: Floriferous (Eduardo Baraf, Steve Finn)

Post autor: Propi »

charlie pisze: 12 gru 2022, 19:27 Wpadła mi ta gra na radar, ale cena zabójcza. Jakieś przecieki, że ktoś to u nas wyda?
Przecieków żadnych, ale dzięki uprzejmości wydawcy mogłem napisać zbiorczy tekst o wszystkich trzech "siostrach":

https://www.gamesfanatic.pl/2022/10/30/ ... weganizmu/

Gry są malutkie i choć bardzo przyjemne, to chyba nie warte kosztów importu z zagramanicy. Może na Amazonie czasem wpadnie promka, ale generalnie tego typu produkcja nie powinna kosztować u nas więcej niż 80-90zl. A za taką cenę trudno to sprowadzić.
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 789
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 122 times
Been thanked: 375 times

Re: Floriferous (Eduardo Baraf, Steve Finn)

Post autor: kurdzio »

Grę wydał Rebel jako Pachnący Ogród - ktoś się skusił na zakup? Na razie przejrzałem instrukcję, wygląda na odrobinę bardziej złożoną od Niezłych Ziółek, co uważam za plus. Dalej pozostaje lekkim filerkiem, przez co mam wątpliwości czy może mnie jeszcze czymś zaskoczyć.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
szafaaaa
Posty: 248
Rejestracja: 07 paź 2011, 17:42
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 21 times
Been thanked: 32 times

Re: Floriferous (Eduardo Baraf, Steve Finn)

Post autor: szafaaaa »

kurdzio pisze: 31 mar 2023, 10:30 Grę wydał Rebel jako Pachnący Ogród - ktoś się skusił na zakup? Na razie przejrzałem instrukcję, wygląda na odrobinę bardziej złożoną od Niezłych Ziółek, co uważam za plus. Dalej pozostaje lekkim filerkiem, przez co mam wątpliwości czy może mnie jeszcze czymś zaskoczyć.
ja kupiłem, szukałem czegoś szybkiego i przyjemnego do solo i się nie zawiodłem. Paręnaście gier za mną, świetny fun, syndrom "jeszcze jednej" partii, wydanie jest wyjątkowo dobre. Udało mi się też zagrać w 2 osoby i również wyśmienita zabawa. Zastanawiam się teraz nad Moimi Skarbami, bo Pachnącym Ogrodem sobie u mnie zaplusowali.
ODPOWIEDZ