Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Circadians: Ład Chaosu / Circadians Chaos Order (S. J. Macdonald, Zach Smith)

Post autor: XLR8 »

Spoiler:
In Circadians: Chaos Order, players take on the role of 1 of 6 asymmetric factions. Each faction has their own means of winning the game, unique leaders, attribute cards and other abilities.
Obrazek
https://boardgamegeek.com/boardgame/329 ... haos-order
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: XLR8 »

Po obejrzeniu kilku previews i recenzji muszę powiedzieć, że wygląda to genialnie. Wręcz pokusze się o stwierdzenie, że wygląda to na grę, która może być u nas numerem jeden jeśli chodzi o AC/4x.
Jeszcze czeka mnie pełen Gameplay żeby ostatecznie podjąć decyzję.
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Largo »

Ze swojej strony dodam, że gra jest genialna. Długa, ale nie czuć zmęczenia.Do ostatniej rundy każdy ma szanse na zwycięstwo. Same plusy wg mnie :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: kaszkiet »

Morgon pisze: 16 sie 2022, 08:56 Edit: ciężkie euro nie brzmi dobrze, dużo liczenia będzie ☹️
Upewnij się, czy nie pomyliłeś Circadians First Order z Circadians First Light, które rzeczywiście jest cięższym eurasem.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 457
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 243 times
Been thanked: 374 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: SetkiofRaptors »

Jednego " dużo liczenia będzie ☹️" to drugiego " dużo liczenia będzie :D "

Najpewniej pomyliłeś te dwa tytuły jak ktoś napisał.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Morgon
Posty: 618
Rejestracja: 13 lis 2006, 15:57
Lokalizacja: Nowa Sól, Lubuskie
Has thanked: 29 times
Been thanked: 55 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Morgon »

kaszkiet pisze: 16 sie 2022, 09:25
Morgon pisze: 16 sie 2022, 08:56 Edit: ciężkie euro nie brzmi dobrze, dużo liczenia będzie ☹️
Upewnij się, czy nie pomyliłeś Circadians First Order z Circadians First Light, które rzeczywiście jest cięższym eurasem.
Aż przeczytałem jeszcze raz na stronie portalu w zapowiedziach i tak tam jest napisane, że to ciężkie euro, a first light średnie euro, chyba że oni pomylili opisy?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10905
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3351 times
Been thanked: 3205 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: japanczyk »

Morgon pisze: 16 sie 2022, 14:13 Aż przeczytałem jeszcze raz na stronie portalu w zapowiedziach i tak tam jest napisane, że to ciężkie euro, a first light średnie euro, chyba że oni pomylili opisy?
To mix euro i area control - czy ciezkie?
First light ma ciezkosc 3,46 wg bgg, a Chaos Order 3,85 wg bgg - jak dla mnie to bliskie wyniki
probbi
Posty: 950
Rejestracja: 28 gru 2016, 15:13
Lokalizacja: Nadarzyn
Has thanked: 48 times
Been thanked: 91 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: probbi »

Grałem w first light. To na pewno nie jest ciężkie euro. Średniej ciężkości zabawa z rozmieszczaniem kostek.
Filip z Lublina
Posty: 1681
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 25 times
Been thanked: 19 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Filip z Lublina »

Chaos Order to gra rywalizacyjna z kontrolą obszarów, walką i asymetrycznymi frakcjami, ale mechanicznie jest dość ciężkim euro. Powiedziałbym, że to gra-hybryda. Bardzo sprawnie to wszystko jest tutaj ulepione. Tyle, że miłośnicy radosnego turlania kostkami mogą się tutaj czuć przytłoczeni.
antonio3333
Posty: 698
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: antonio3333 »

Chciałem kupić i już wszystko wyprzedane :/ Złapałem tylko First Light w nowej odsłonie. Teraz muszę szukać Chaos Order, które wygląda jak dość smakowita zabawa i nie mam takiej gry w swojej kolekcji, to samo tyczy się First Light. Ciekawe czy któryś ze sklepów jeszcze jakieś kopie ściągnie :/
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: anitroche »

antonio3333 pisze: 18 sie 2022, 20:32 Chciałem kupić i już wszystko wyprzedane :/ Złapałem tylko First Light w nowej odsłonie. Teraz muszę szukać Chaos Order, które wygląda jak dość smakowita zabawa i nie mam takiej gry w swojej kolekcji, to samo tyczy się First Light. Ciekawe czy któryś ze sklepów jeszcze jakieś kopie ściągnie :/
Ale wiesz, że Portal to zapowiedział po polsku? i spodziewam się, że polska wersja będzie albo w tym samym czasie dostępna w sklepach, co angielska albo niedługo później, bo komponenty w większości są drukowane (jak się domyślam, bo zapowiedziana ta gra była jeszcze w styczniu) wspólnie.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
antonio3333
Posty: 698
Rejestracja: 19 lip 2021, 01:52
Has thanked: 42 times
Been thanked: 68 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: antonio3333 »

anitroche pisze: 18 sie 2022, 20:38
antonio3333 pisze: 18 sie 2022, 20:32 Chciałem kupić i już wszystko wyprzedane :/ Złapałem tylko First Light w nowej odsłonie. Teraz muszę szukać Chaos Order, które wygląda jak dość smakowita zabawa i nie mam takiej gry w swojej kolekcji, to samo tyczy się First Light. Ciekawe czy któryś ze sklepów jeszcze jakieś kopie ściągnie :/
Ale wiesz, że Portal to zapowiedział po polsku? i spodziewam się, że polska wersja będzie albo w tym samym czasie dostępna w sklepach, co angielska albo niedługo później, bo komponenty w większości są drukowane (jak się domyślam, bo zapowiedziana ta gra była jeszcze w styczniu) wspólnie.
Doskonale o tym wiem, ale jakoś mi lepiej ta gra leży w języku angielskim. Po za tym już rozsyłają angielskie wersje, więc może zahaczę jakąś dla siebie :)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 769
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 669 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: anitroche »

antonio3333 pisze: 18 sie 2022, 20:52
anitroche pisze: 18 sie 2022, 20:38
antonio3333 pisze: 18 sie 2022, 20:32 Chciałem kupić i już wszystko wyprzedane :/ Złapałem tylko First Light w nowej odsłonie. Teraz muszę szukać Chaos Order, które wygląda jak dość smakowita zabawa i nie mam takiej gry w swojej kolekcji, to samo tyczy się First Light. Ciekawe czy któryś ze sklepów jeszcze jakieś kopie ściągnie :/
Ale wiesz, że Portal to zapowiedział po polsku? i spodziewam się, że polska wersja będzie albo w tym samym czasie dostępna w sklepach, co angielska albo niedługo później, bo komponenty w większości są drukowane (jak się domyślam, bo zapowiedziana ta gra była jeszcze w styczniu) wspólnie.
Doskonale o tym wiem, ale jakoś mi lepiej ta gra leży w języku angielskim. Po za tym już rozsyłają angielskie wersje, więc może zahaczę jakąś dla siebie :)
Hmmm skoro już rozsyłają angielskie to chyba jednak polska wersja nie będzie aż tak szybko, bo widzę na stronie Portalu, że status to jest przygotowywanie plików dopiero :(
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 699
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 107 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Largo »

anitroche pisze: 18 sie 2022, 22:16
antonio3333 pisze: 18 sie 2022, 20:52
anitroche pisze: 18 sie 2022, 20:38

Ale wiesz, że Portal to zapowiedział po polsku? i spodziewam się, że polska wersja będzie albo w tym samym czasie dostępna w sklepach, co angielska albo niedługo później, bo komponenty w większości są drukowane (jak się domyślam, bo zapowiedziana ta gra była jeszcze w styczniu) wspólnie.
Doskonale o tym wiem, ale jakoś mi lepiej ta gra leży w języku angielskim. Po za tym już rozsyłają angielskie wersje, więc może zahaczę jakąś dla siebie :)
Hmmm skoro już rozsyłają angielskie to chyba jednak polska wersja nie będzie aż tak szybko, bo widzę na stronie Portalu, że status to jest przygotowywanie plików dopiero :(

Chyba na jakimś live padło, że chaos order i first light to będzie końcówka roku. Ja bym nawet obstawiał początek przyszłego
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 929 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: feniks_ciapek »

Graliśmy ostatnio w 5 osób. Zajęło nam to ponad 4 godziny plus ok. 40-50 minut tłumaczenia zasad.

W żadnym momencie gdy nie było nudno. Owszem, czasami czekaliśmy na to, aż ktoś zrobi jakiś bardziej złożony ruch, ale nawet to było ciekawe. Potwierdziło się moje spostrzeżenie z pierwszej partii, że jeśli tylko gra się zgodnie ze swoją frakcją i gracze są ogarnięci, to każdy ma do ostatniej chwili szansę na zwycięstwo i żadna z frakcji nie wydaje się być silniejsza od pozostałych, a gra może się rozstrzygnąć na zupełnie innym polu, niż by się to zdawało na pierwszy rzut oka.

Niewątpliwie kluczowa do skutecznej gry jest znajomość każdej z ras, a zwłaszcza tego, skąd mogą one czerpać punkty nie wymienione jasno na ich karcie. Więc pierwsze rozgrywki mogą być do pewnego stopnia zaskoczeniem, zarówno dla przeciwników, jak i czasami dla graczy.

Być może kolejne partie zweryfikują tę opinię, ale na ten moment uważam, że gra jest rewelacyjna, a może nawet wybitna. Polecam i życzę wszystkim, aby Portal wydał ją bez błędów.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: tomp »

Czy wie ktoś coś więcej niż "przygotowanie plików" widniejące na stronie https://portalgames.pl/pl/statusy-nowosci/ ?
O ile dobrze pamiętam, zapowiadali to na portalconie na 2022...
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
karmazynowy
Posty: 1016
Rejestracja: 15 lut 2011, 18:26
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 184 times
Been thanked: 425 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: karmazynowy »

tomp pisze: 28 lis 2022, 17:31 Czy wie ktoś coś więcej niż "przygotowanie plików" widniejące na stronie https://portalgames.pl/pl/statusy-nowosci/ ?
O ile dobrze pamiętam, zapowiadali to na portalconie na 2022...
Było info, że w tym roku na pewno nie będzie.
Na półce | Na stole | Na sprzedaż i zamianę (Gdynia) | Podzielę się rabatem: Grybezpradu.eu - 5% | Planszostrefa.pl - 11%
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2807
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: kaszkiet »

feniks_ciapek pisze: 28 lis 2022, 17:27 Potwierdziło się moje spostrzeżenie z pierwszej partii, że jeśli tylko gra się zgodnie ze swoją frakcją i gracze są ogarnięci, to każdy ma do ostatniej chwili szansę na zwycięstwo i żadna z frakcji nie wydaje się być silniejsza od pozostałych, a gra może się rozstrzygnąć na zupełnie innym polu, niż by się to zdawało na pierwszy rzut oka.
Czy w związku z tym gra nie za bardzo prowadzi gracza za rękę? Że "musisz" bardzo zaangażować się w to, co wynika ze zdolności frakcji?
Tak postrzegam Cry Havoc, gdzie jeśli nie pójdziesz mocno ludźmi w kontrolę obszarów, a tymi niebieskimi w kryształy, to nie masz możliwości wygranej?
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 929 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: feniks_ciapek »

kaszkiet pisze: 28 lis 2022, 21:21 Czy w związku z tym gra nie za bardzo prowadzi gracza za rękę? Że "musisz" bardzo zaangażować się w to, co wynika ze zdolności frakcji?
Nie zauważyłem, żeby mi to w którymkolwiek momencie przeszkadzało. W tej grze jest tak wiele bardzo interesujących decyzji, że jak dla mnie jest to całkowicie pomijalne. Owszem, możesz zignorować swój osobisty warunek zwycięstwa i być może wygrasz. Ale korzystanie z mocnych stron frakcji niejako automatycznie przesuwa cię na tym torze do przodu, więc dlaczego masz tego nie robić?

A frakcje są całkiem interesujące, zarówno do grania nimi, jak i jako przeciwnicy :)
kolosm
Posty: 306
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 458 times
Been thanked: 53 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: kolosm »

Wiadomo coś czy Portal da radę w Q1 2023r?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1673
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 279 times
Been thanked: 875 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: XLR8 »

kolosm pisze: 24 gru 2022, 22:48 Wiadomo coś czy Portal da radę w Q1 2023r?
Pytałem ich i nie odpowiedzieli. Do tego obie gry mają nadal status przygotowania plików, a niby pierwszy ma być first light.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 491
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 218 times
Been thanked: 343 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: itsthisguyagain »

XLR8 pisze: 24 gru 2022, 22:51
kolosm pisze: 24 gru 2022, 22:48 Wiadomo coś czy Portal da radę w Q1 2023r?
Pytałem ich i nie odpowiedzieli. Do tego obie gry mają nadal status przygotowania plików, a niby pierwszy ma być first light.
A czy Portal nie ogłaszał tydzień temu, że wysłali pliki first light do drukarni?

Ja tam z Chaos Order się nastawiam na sierpień-wrzesień.
Torquemada666
Posty: 786
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 250 times
Been thanked: 126 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Torquemada666 »

W Planszomanii angielska wersja za 309.90 zł. Ciekawe ile Portal sobie policzy za grę.
Baltig
Posty: 31
Rejestracja: 27 lip 2022, 08:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 22 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: Baltig »

Odpowiadając - 300 zł za grę + dodatek + koszulki + planszetki pomocy gracza :P (za darmo dostawa)
Na dzień dzisiejszy po podliczeniu w aleplanszowkach podstawka + dodatek 254 zl (+koszt dostawy) ja osobiście jaram się jak choinka na święta ale te grafiki na zielonej frakcji... ugh.. no i pozostaje przetestować na tabletopie (steam) czy gra mechanicznie się obroni (zmuszę się nawet do grania zielonymi, ot co)
feniks_ciapek
Posty: 2289
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1593 times
Been thanked: 929 times

Re: Circadians Chaos Order (S J Macdonald, Zach Smith)

Post autor: feniks_ciapek »

Baltig pisze: 29 wrz 2023, 15:53 Odpowiadając - 300 zł za grę + dodatek + koszulki ...
Prawie jak za darmo. Co do koszulek, to tylko informuję, że w angielskiej wersji jest wybór: albo zakoszulkować karty liderów i nie trzymać ich w pudełku frakcji (bo się ledwo mieszczą i potem bardzo ciężko je wyjąć) albo ich nie koszulkować.

Z całą resztą nie ma problemu.

A gra jest super.
ODPOWIEDZ