Osadnicy: Królestwa Północy / Imperial Settlers: Empires of the North (I. Trzewiczek, J. Kijanka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pcyzm
Posty: 684
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 206 times
Been thanked: 200 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: pcyzm »

bartekb8 pisze: 14 sie 2022, 19:48 No tak. Zatem poczekam jeszcze.
A był już podejmowany temat regrywalności? Bo co do samej podstawki to wiem już, że zdania są podzielone.
Ja mam podobną rozkminę, ten dodatek mnie korci tylko nie wiem czy trzeba najpierw mieć dobrze ograną podstawkę czy można w zasadzie z marszu wejść w Gniew Latarni.
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: sasquach »

Znając życie pewnie wystarczy, że będziesz umiał zagrać w podstawkę i wystarczy. Wątpię, żeby tworzyli coś tylko dla bardzo doświadczonych graczy.
keldorn
Posty: 563
Rejestracja: 29 sty 2014, 14:57
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: keldorn »

Miałem podstawkę i pierwszy dodatek. Sama gra leżała mi mniej niz Osadnicy Narodziny Imperium. Denerwowało mnie brak możliwosci tworzenia swojej talii. Dla mnie to lepsza frajda aby udoskonalać niż miec gotową talie i ćwiczyć mechanikę narzuconą przez projektanta.

Grałem w pare partii solo i grało mi sie tak sobie. Głownie z w/w problemów z gotową talią. Teraz jak pojawił sie dodatek - ponownie zastanawiam sie nad zakupem podstawki i dodatku. Szkoda ze na razie tak mało o tym informacji. Nawet pare słow z prezentacji samego tytułu przez twórce... Czy wróce do tego tytułu, raczej mało prawdopodobne, choc ONI juz tak mi się orgali że na jakiś czas musze odpocząc od tego tytułu.
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: sasquach »

W kwestii rozbudowy talii raczej nic się nie zmieni. Taka była idea tego tytułu, że masz gotową talię i nic z nią nie trzeba robić. Część ludzie narzekała na to w O:NI.
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1358
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 23 times
Been thanked: 272 times
Kontakt:

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Portal Games »

Dzisiaj chcielibyśmy podzielić się z Wami pewnym eksperymentem... Ignacy Trzewiczek to autor “Królestw Północy”, prawda? Razem z Joanną Kijanką. Sęk w tym, że Joanka zaprojektowała dodatek “Gniew Latarnii” w czasie, gdy Ignacy zajmował się zupełnie innymi projektami. Teraz, po premierze dodatku, Ignacy siada do tej kampanii z podejściem “ciekawe, co też ta dziewczyna zrobiła z moim dzieckiem”. Oto pierwsza część relacji z tego eksperymentu!

“Co innego testowanie gry, a co innego granie w gotowy produkt. Miałem przyjemność zagrać w kampanię Gniew Latarni w wersji detalicznej. Wycisnąłem wszystkie żetony, wyjąłem karty z opakowań, wziąłem swój ołówek i arkusz kampanii – i już miałem mnóstwo zabawy!

Obrazek
Nie zdradzając zbyt wiele z fabuły, cała kampania rozpoczyna się od wysłania nas przez Imperatora do jakiejś odległej, zapomnianej prowincji. Handel zamarł, ludzie są niezadowoleni, a cała prowincja sprawia wrażenie opuszczonej i zaniedbanej. Do kampanii wybrałem mój ulubiony – pod względem tematycznym – klan, czyli Nanurjuk.

Pierwsza nowinka w zasadach pojawiła się już w przygotowaniu gry. Na początku miałem do dyspozycji mniej Robotników, a zamiast początkowej ręki kart miałem już cztery karty w grze (yay!), ale na każdej z nich znajdował się już żeton Ruiny (buuu!). Były to opuszczone lokacje, które musiałem naprawić i ponownie zasiedlić.

Obrazek
Rozpocząłem grę z kartą Ubogi Rynek. Oznacza ona, że handel w prowincji zamiera, a moim celem było jego ożywienie. Ten mechanizm był naprawdę ciekawy – karta prosiła mnie o przyniesienie Rzadkiego Surowca. To nowy aspekt w rozszerzeniu – są to surowce, których moja frakcja nie produkuje na początku gry. Muszę opuścić swoją strefę komfortu i znaleźć sposób na zdobycie innych surowców, a w regionie rozpocznie się handel.

Uważam, że aspekt handlu jest interesujący, więc w pierwszej rundzie postanowiłem nie dbać o ruiny, a zamiast tego wypłynąłem na morze, aby zdobyć rzadkie surowce. Zdecydowałem się również na Zaludnienie, aby zdobyć więcej robotników na kolejne rundy. Scenariusz zachęcał mnie do tego – jeśli uda mi się zaludnić prowincję i mieć co najmniej 6 robotników na koniec 4 rundy, otrzymam 3 PZ i dodatkowy paragraf historii do przeczytania.

W pierwszej rundzie nie zdobyłem prawie nic, ale miałem nadzieję na kolejne rundy. Bardzo się myliłem!

Obrazek
W kolejnych rundach zmagałem się z moim silnikiem, próbując zrobić wszystko, co w mojej mocy, ale ruiny wszystko utrudniały. Za dużo pływałem bez toporów (strategia krótkoterminowa), za bardzo starałem się naprawić handel w prowincji i nie naprawiałem ruin (duży błąd).

Próg w pierwszym scenariuszu wynosi 55 PZ. Zdobyłem żenujących 32 PZ. Gra każe mi przejść do następnego scenariusza. Historia się rozwija, odkryłem jakieś podejrzane interesy związane z jednym z kapłanów w lokalnej świątyni…

I myślę sobie, że pójdę na łatwiznę – postąpię wbrew zasadom i zamiast kontynuować fabułę, powtórzę jutro pierwszy scenariusz! :)
Ostatnio zmieniony 27 paź 2022, 13:50 przez Portal Games, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: gnysek »

Portal Games pisze: 26 paź 2022, 16:00 Próg w pierwszym scenariuszu wynosi 55 PZ. Zdobyłem żenujących 32 PZ.
Mam nadzieję, że testerzy zdobywali przynajmniej z 60-70 i nie jest to jakieś awykonalne ;)
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Hazegiant »

gnysek pisze: 26 paź 2022, 16:41
Portal Games pisze: 26 paź 2022, 16:00 Próg w pierwszym scenariuszu wynosi 55 PZ. Zdobyłem żenujących 32 PZ.
Mam nadzieję, że testerzy zdobywali przynajmniej z 60-70 i nie jest to jakieś awykonalne ;)
Zagrałem wczoraj 2 razy po dłuższej przerwie i raz miałem 52 a raz 50pkt w tym scenariuszu więc na pewno jest to do zrobienia :D Wiem, że trochę oszustwo, ale pierwszy scenariusz chce wygrać, a później niech już idzie :D Szczególnie, że dawno nie grałem i musiałem sobie przypomnieć co i jak.

edit: 60pkt za 3 podejściem.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:38 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: olsszak »

Cześć,
ma ktoś może grę z wszystkimi dodatkami i jednocześnie insert redrewno? Mieści się wszystko?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Atk »

olsszak pisze: 19 lis 2022, 11:37 Cześć,
ma ktoś może grę z wszystkimi dodatkami i jednocześnie insert redrewno? Mieści się wszystko?
Jak nie zapomnę to podejdę na stoisko redrewno i zapytam.
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: olsszak »

Atk pisze: 19 lis 2022, 15:25
olsszak pisze: 19 lis 2022, 11:37 Cześć,
ma ktoś może grę z wszystkimi dodatkami i jednocześnie insert redrewno? Mieści się wszystko?
Jak nie zapomnę to podejdę na stoisko redrewno i zapytam.
Dzięki, bo opis mówi: "Insert mieści grę podstawową oraz trzy dodatki. Przewidzieliśmy miejsce na przyszłe dodatki - powinno się zmieścić jeszcze trzy dodatki (sześć talii)." wolałbym mieć pewność ;)
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Atk »

olsszak pisze: 19 lis 2022, 18:27
Atk pisze: 19 lis 2022, 15:25
olsszak pisze: 19 lis 2022, 11:37 Cześć,
ma ktoś może grę z wszystkimi dodatkami i jednocześnie insert redrewno? Mieści się wszystko?
Jak nie zapomnę to podejdę na stoisko redrewno i zapytam.
Dzięki, bo opis mówi: "Insert mieści grę podstawową oraz trzy dodatki. Przewidzieliśmy miejsce na przyszłe dodatki - powinno się zmieścić jeszcze trzy dodatki (sześć talii)." wolałbym mieć pewność ;)
Sry taki kocioł z małym miałem, za z głowy wypalało. Jutro idę sam to postaram się pamiętać
olsszak
Posty: 1820
Rejestracja: 05 lip 2015, 23:51
Lokalizacja: GDAŃSK
Has thanked: 19 times
Been thanked: 36 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: olsszak »

Atk pisze: 19 lis 2022, 19:55
olsszak pisze: 19 lis 2022, 18:27
Atk pisze: 19 lis 2022, 15:25

Jak nie zapomnę to podejdę na stoisko redrewno i zapytam.
Dzięki, bo opis mówi: "Insert mieści grę podstawową oraz trzy dodatki. Przewidzieliśmy miejsce na przyszłe dodatki - powinno się zmieścić jeszcze trzy dodatki (sześć talii)." wolałbym mieć pewność ;)
Sry taki kocioł z małym miałem, za z głowy wypalało. Jutro idę sam to postaram się pamiętać
Udało się?
Rabaty:
Planszostrefa - 11%
3Trolle - 7%
Mepel - 5%
Fancy but Functional - 10%
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 398
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 96 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: gnysek »

A to było pierwsze stoisko na wejściu... ;)
Atk
Posty: 1390
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 493 times
Been thanked: 284 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Atk »

olsszak pisze: 21 lis 2022, 19:23
Atk pisze: 19 lis 2022, 19:55
olsszak pisze: 19 lis 2022, 18:27

Dzięki, bo opis mówi: "Insert mieści grę podstawową oraz trzy dodatki. Przewidzieliśmy miejsce na przyszłe dodatki - powinno się zmieścić jeszcze trzy dodatki (sześć talii)." wolałbym mieć pewność ;)
Sry taki kocioł z małym miałem, za z głowy wypalało. Jutro idę sam to postaram się pamiętać
Udało się?
Jaaaa zamulilem palę 🤦 po wejściu poszedłem swojej pokazać jak wygląda festiwal, zostawiłem ja z małym w bawialni i jak pies zerwany ze smyczy, poleciałem na granie 🙆 Sry! Pisz do nich maila!
radarek
Posty: 140
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: radarek »

Hazegiant pisze: 01 lis 2022, 00:56 Zagrałem wczoraj 2 razy po dłuższej przerwie i raz miałem 52 a raz 50pkt w tym scenariuszu więc na pewno jest to do zrobienia :D Wiem, że trochę oszustwo, ale pierwszy scenariusz chce wygrać, a później niech już idzie :D Szczególnie, że dawno nie grałem i musiałem sobie przypomnieć co i jak.

edit: 60pkt za 3 podejściem.
Jakim klanem grałeś i czy czujesz, że faktycznie dopracowałeś strategię czy miałeś więcej szczęścia (np. przy eventach albo dociągu kart)?
Ja grałem póki co 3 razy i pierwszego wyniku nie pamiętam, a kolejne to 53 i 50 pkt. Mi się wydaje ten scenariusz niezbyt przetestowany pod względem trudności/balansu.
Przejrzałem internet i wygląda, że nie jestem wyjątkiem:

https://youtu.be/OuJLOo2dzZY?t=610 - autor przegrał i cytując go "it is damn near impossible"
https://youtu.be/jdlWTnwHX04?t=3842 - 38 pkt
https://youtu.be/YbfNoVGYDfY?t=473 - tutaj też musiała być porażka bo w Setup Changes jest "draw 1 card fewer, gain 1 gold", a to wpisuje się przy przegranej
https://boardgamegeek.com/thread/295521 ... ted-county - gra Ignacego Trzewiczka, "The Threshold in the first scenario is 55 VP. I made an embarrassing 32."
https://boardgamegeek.com/thread/295460 ... 7#41151817 - "I also lost the first scenario, but I happened to score 38 😉. Onwards!!!"
https://boardgamegeek.com/thread/295521 ... 0#41020680 - tutaj 55 pkt co wciąż wg instrukcji jest porażką (warunek wygranej to > 55pkt.)
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Hazegiant »

Ja definitywnie podkręciłem swoją grę. Grałem tym klanem eskimosów, tym łatwiejszym. Wierzę, że trochę szczęścia potrzeba, to jednak gra karciana ale generalnie trzeba być nastawionym na cel gry a nie budowanie silniczka samego w sobie. Trzeba rozważać każdy pkt. W drugim scenariuszu wygrałem o 2pkt tylko a już byłem dobrze zaznajomiony z kartami i szybko się uporałem z zagrożeniem tego scenariusza.

Np ja do ostatniej tury czekałem z zagraniem kart które mi pkt za inne budynki, bo to największy "gain" punktowy. Tak samo wydaje mi się, że specjalne zasady, które dają dodatkowe pkt w scenariuszu są kluczowe i w przeliczeniu się opłacają. De facto ani razu nie podbiłem wyspy, bo plądrowanie zawsze daje 1pkt + 2/3 zasoby więc efektywnie 2-2,5pkt a wyspę wypadałoby wykorzystać dobrze, żeby to przebić.
radarek
Posty: 140
Rejestracja: 02 cze 2019, 23:47
Has thanked: 16 times
Been thanked: 54 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: radarek »

Hazegiant pisze: 29 lis 2022, 13:09 Ja definitywnie podkręciłem swoją grę. Grałem tym klanem eskimosów, tym łatwiejszym. Wierzę, że trochę szczęścia potrzeba, to jednak gra karciana ale generalnie trzeba być nastawionym na cel gry a nie budowanie silniczka samego w sobie. Trzeba rozważać każdy pkt. W drugim scenariuszu wygrałem o 2pkt tylko a już byłem dobrze zaznajomiony z kartami i szybko się uporałem z zagrożeniem tego scenariusza.

Np ja do ostatniej tury czekałem z zagraniem kart które mi pkt za inne budynki, bo to największy "gain" punktowy. Tak samo wydaje mi się, że specjalne zasady, które dają dodatkowe pkt w scenariuszu są kluczowe i w przeliczeniu się opłacają. De facto ani razu nie podbiłem wyspy, bo plądrowanie zawsze daje 1pkt + 2/3 zasoby więc efektywnie 2-2,5pkt a wyspę wypadałoby wykorzystać dobrze, żeby to przebić.
Ja nie grałem innego niż pierwszy scenariusz, ale "internety" mówią, że te kolejne są prostsze. Interesuje mnie stricte ten pierwszy scenariusz.
Pamiętasz może czy w pierwszym scenariuszu udało ci się przydzielić 4 rzadkie zasoby do marketu? Może za bardzo na tym się skupiam.

Edit: ok, udało się za czwartym, 56 punktów, minimum dające wygraną.
Hazegiant
Posty: 239
Rejestracja: 23 sie 2016, 23:39
Has thanked: 35 times
Been thanked: 35 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Hazegiant »

radarek pisze: 29 lis 2022, 18:53
Hazegiant pisze: 29 lis 2022, 13:09 Ja definitywnie podkręciłem swoją grę. Grałem tym klanem eskimosów, tym łatwiejszym. Wierzę, że trochę szczęścia potrzeba, to jednak gra karciana ale generalnie trzeba być nastawionym na cel gry a nie budowanie silniczka samego w sobie. Trzeba rozważać każdy pkt. W drugim scenariuszu wygrałem o 2pkt tylko a już byłem dobrze zaznajomiony z kartami i szybko się uporałem z zagrożeniem tego scenariusza.

Np ja do ostatniej tury czekałem z zagraniem kart które mi pkt za inne budynki, bo to największy "gain" punktowy. Tak samo wydaje mi się, że specjalne zasady, które dają dodatkowe pkt w scenariuszu są kluczowe i w przeliczeniu się opłacają. De facto ani razu nie podbiłem wyspy, bo plądrowanie zawsze daje 1pkt + 2/3 zasoby więc efektywnie 2-2,5pkt a wyspę wypadałoby wykorzystać dobrze, żeby to przebić.
Ja nie grałem innego niż pierwszy scenariusz, ale "internety" mówią, że te kolejne są prostsze. Interesuje mnie stricte ten pierwszy scenariusz.
Pamiętasz może czy w pierwszym scenariuszu udało ci się przydzielić 4 rzadkie zasoby do marketu? Może za bardzo na tym się skupiam.

Edit: ok, udało się za czwartym, 56 punktów, minimum dające wygraną.
Oczywiście, za każdym razem przydzielałem.

Rzadkie zasoby to wszystkie których nie produkujesz z kart startowych. Łatwo można te zasoby dostać z plądrowanych wysp albo w moim przypadku wystarczyło dobrać kartę, która produkuje jabłka (bo ich na starcie nie produkowałem), ale jabłka sobie zostawiałem raczej na dodatkowe akcje.
bulczan
Posty: 49
Rejestracja: 07 lis 2022, 16:12
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: bulczan »

czy ta kampania solo przez te wątki fabularne jest raczej tylko do jednokrotnego przejścia, czy zapewnia jakąś regrywalność i można ją spokojnie przejść kilka razy, np. inną frakcją za każdym razem? Ewentualnie czy można rozgrywać te scenariusze osobno, niezależnie od kampanii?
litk
Posty: 847
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: litk »

Na bgg piszą, że wersja angielska Gniew Latarni jest niegrywalna z powodu bugów, Portal wydał jakieś faq, żeby to naprawć, a jak to jest z Polską wersją, są jakieś błędy?
sasquach
Posty: 1820
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 933 times
Been thanked: 581 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: sasquach »

Jak wygląda sytuacja z Gniewem Latarni? Z polską wersją jest też tak źle jak z angielską czy jednak warto sięgnąć?
Lailonn
Posty: 168
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:09
Has thanked: 7 times
Been thanked: 63 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Lailonn »

Jestem po pierwszej rozgrywce w Królestwa. Nie grałem w ONI. Nie lubię gier karcianych ale szukałem czegoś co daje poczucie budowy "nacji". Poprzez wieki za długie i za duże na wieczorny relaks i tak oto skuszony nocną promocją królestw, kupiłem.

Grałem z nowicjuszem świata planszówek i obaj uznaliśmy, że bawiliśmy się zacnie. Na tyle mi się spodobało, że jutro odbieram komplet dodatków. Dla wygody zamówiłem też akrylowe dyski w 4 kolorach aby oznaczać użyte karty.

Czułem, że mam sporo wyborów. Czułem, że muszę rozbudować swój klan aby wygrać. Jednocześnie miałem swobodę rozmowy, bo nie musiałem angażować 100% mózgu na obliczenia i przewidywania.

Lada dzień rozegram kilka partii z małżonką ale na ten moment 8/10 z potencjałem na wzrost a powtarzam NIE znoszę karcianek. 7 Wonders odrzuciłem po 30min
1. Zamki Burgundii 2. Clash of Cultures 3. Barrage 4. Food Chain Magnate 5. Terraformacja Marsa 6. Keyflower 7. Boonlake 8. Wyspa Skye 9. Podwodne Miasta 10. Great Western Trail: Argentyna - kolejność losowa
Sloth
Posty: 384
Rejestracja: 03 mar 2020, 14:08
Has thanked: 81 times
Been thanked: 76 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: Sloth »

Takie pytanko. Mógłby ktoś użyczyć skany kart scenariuszy do gry solo. Kiedyś miałem w zestawie 6 a teraz w paczce 0.
Awatar użytkownika
kuleczka91
Posty: 401
Rejestracja: 10 lut 2020, 18:27
Has thanked: 589 times
Been thanked: 384 times

Re: Osadnicy: Królestwa Północy (Ignacy Trzewiczek, Joanna Kijanka)

Post autor: kuleczka91 »

Sloth pisze: 01 kwie 2023, 13:20 Takie pytanko. Mógłby ktoś użyczyć skany kart scenariuszy do gry solo. Kiedyś miałem w zestawie 6 a teraz w paczce 0.
Masz na myśli tą książeczkę ze scenariuszami do gry solo?
ODPOWIEDZ