Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
bartekb8
Posty: 574
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 66 times
Been thanked: 59 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: bartekb8 »

Trochę mnie martwi wielkość komponentów. O ile do kafli pomieszczeń i figurek nie można się przyczepić, tak widać, że planszetki postaci i przeciwników mogłyby być spokojnie dwa razy mniejsze. Nie lubię niepotrzebnie "rozdmuchanych" komponentów. Swego czasu na przykład bardzo rozbawiły mnie planszetki z nowej (kickstarterowej) Claustrophobii, i wierzcie lub nie ale był to jeden z powodów odpuszczenia sobie tej gry, zaraz po techno-designie tychże planszetek. Z kolei do ogromnych kafli z oryginału też jakoś nigdy nie przywykłem.

A wy jak uważacie? Nie drażni trochę świadomość że gra która mogłaby się ładnie prezentować na stole wylewa się z niego? Uważam że jest to jakiś problem designu, bo jednak w przypadku Darkest Dungeon w centrum akcji na stole powinien znajdować się kafel pomieszczenia z figurkami wraz z kaflem eksploracji/podziemii położonym gdzieś obok, i one właśnie powinny dominować nad resztą komponentów. Planszetki postaci czy rozmaite żetony też są bardzo ważne ale nie powinny skupiać na sobie tyle samo uwagi co wyżej wymienione.
gogovsky
Posty: 2183
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: gogovsky »

Nie uważam tak pozdrawiam.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Sajmonella
Posty: 111
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: Sajmonella »

Gdzieś słyszałem jakieś plotki że Lucrum Games ma przetłumaczyć tylko Core Boxa a SG zostaną po angielsku. Czy ktoś wie coś na ten temat i może powiedzieć, że się mylę ? :D
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: brazylianwisnia »

Sajmonella pisze: 02 mar 2023, 18:23 Gdzieś słyszałem jakieś plotki że Lucrum Games ma przetłumaczyć tylko Core Boxa a SG zostaną po angielsku. Czy ktoś wie coś na ten temat i może powiedzieć, że się mylę ? :D
Tak początkowo było to zapowiadane przez wydawce.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Sajmonella
Posty: 111
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: Sajmonella »

brazylianwisnia pisze: 02 mar 2023, 18:44
Sajmonella pisze: 02 mar 2023, 18:23 Gdzieś słyszałem jakieś plotki że Lucrum Games ma przetłumaczyć tylko Core Boxa a SG zostaną po angielsku. Czy ktoś wie coś na ten temat i może powiedzieć, że się mylę ? :D
Tak początkowo było to zapowiadane przez wydawce.
A czy dalej tak jest? Czy coś się w tej sprawie zmieniło ?
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: brazylianwisnia »

Sajmonella pisze: 02 mar 2023, 18:55
brazylianwisnia pisze: 02 mar 2023, 18:44
Sajmonella pisze: 02 mar 2023, 18:23 Gdzieś słyszałem jakieś plotki że Lucrum Games ma przetłumaczyć tylko Core Boxa a SG zostaną po angielsku. Czy ktoś wie coś na ten temat i może powiedzieć, że się mylę ? :D
Tak początkowo było to zapowiadane przez wydawce.
A czy dalej tak jest? Czy coś się w tej sprawie zmieniło ?
Tego nie pamiętam. Utkwilo mi w pamięci bo w zbiórce trzeba było się decydować na całość po angielsku lub polsko-angielski mix.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10807
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3332 times
Been thanked: 3191 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: japanczyk »

Sajmonella pisze: 02 mar 2023, 18:55 A czy dalej tak jest? Czy coś się w tej sprawie zmieniło ?
Lucrum mowi, ze chce jak najwioecej wydac po polsku
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: Mendaks »

Zapraszam was na unboxing Darkest Dungeon.


https://youtu.be/QssLChBHuZE
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 251 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: Dako »

Mendaks pisze: 30 mar 2023, 07:02 Zapraszam was na unboxing Darkest Dungeon.
https://youtu.be/QssLChBHuZE
Te figurki są rewelacyjne.
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: manicminer »

Dako_W pisze: 30 mar 2023, 07:23
Mendaks pisze: 30 mar 2023, 07:02 Zapraszam was na unboxing Darkest Dungeon.
https://youtu.be/QssLChBHuZE
Te figurki są rewelacyjne.
W ogóle graficznie wygląda to super, poszli całkowicie w wygląd z gry na kompy.
Żałuję teraz że nie wziąłem all ina.
Mendaks
Posty: 243
Rejestracja: 04 mar 2020, 20:57
Been thanked: 53 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: Mendaks »

manicminer pisze: 30 mar 2023, 07:45
Dako_W pisze: 30 mar 2023, 07:23
Mendaks pisze: 30 mar 2023, 07:02 Zapraszam was na unboxing Darkest Dungeon.
https://youtu.be/QssLChBHuZE
Te figurki są rewelacyjne.
W ogóle graficznie wygląda to super, poszli całkowicie w wygląd z gry na kompy.
Żałuję teraz że nie wziąłem all ina.
Tak całość wygląda świetnie :) ciekawe jak będzie z grywalnością. Dzisiaj to przetestuję :)
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2810
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 833 times
Been thanked: 361 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: Gromb »

A ja cierpliwie poczekam na polskie wydanie od Lucrum Games :wink:
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Largo
Posty: 698
Rejestracja: 27 lip 2017, 09:31
Has thanked: 136 times
Been thanked: 106 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: Largo »

Tez już mam w koszyku w sklepie lucrum, ale czekam na wrażenia z rozgrywek :) wersja konsolowa wciągnęła mnie niesamowicie :)
MgK1989
Posty: 318
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 53 times
Been thanked: 124 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: MgK1989 »

Gromb pisze: 30 mar 2023, 13:33 A ja cierpliwie poczekam na polskie wydanie od Lucrum Games :wink:
Odgrażali się może kiedy dowiozą?:)
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: manicminer »

MgK1989 pisze: 30 mar 2023, 19:02
Gromb pisze: 30 mar 2023, 13:33 A ja cierpliwie poczekam na polskie wydanie od Lucrum Games :wink:
Odgrażali się może kiedy dowiozą?:)
Właśnie pojawił się mail, a tam.
Wave 2 with other languages and the rest of the expansions might even arrive sooner than you think ... 🤫 update coming soon.
opulentus
Posty: 510
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 94 times
Been thanked: 29 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: opulentus »

Zagrał już w to ktoś? Biję się z myślami czy brać.
profes79
Posty: 420
Rejestracja: 28 gru 2008, 18:16
Has thanked: 34 times
Been thanked: 131 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: profes79 »

No ja od trzech miesięcy czekam na jakieś opinie :)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 841
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 269 times
Been thanked: 251 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: Dako »

opulentus pisze: 31 mar 2023, 22:04 Zagrał już w to ktoś? Biję się z myślami czy brać.
profes79 pisze: 01 kwie 2023, 06:09 No ja od trzech miesięcy czekam na jakieś opinie :)
Jest to zastanawiające ;)
Albo wszyscy wolą wersję komputerową która też im już się przejadła albo niewiele osób już ją posiada...
Osobiście znalazłem tylko ten wpis na FB Gry planszowe
Spoiler:
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: brazylianwisnia »

Dako_W pisze: 01 kwie 2023, 06:55
opulentus pisze: 31 mar 2023, 22:04 Zagrał już w to ktoś? Biję się z myślami czy brać.
profes79 pisze: 01 kwie 2023, 06:09 No ja od trzech miesięcy czekam na jakieś opinie :)
Jest to zastanawiające ;)
Albo wszyscy wolą wersję komputerową która też im już się przejadła albo niewiele osób już ją posiada...
Osobiście znalazłem tylko ten wpis na FB Gry planszowe
Spoiler:
Duża osób wybrała pewnie wersję Polska więc wciąż czeka. Opinie na internecie są bardzo dobre. Wystarczy poczytać na BGG i odsiac opinie osób sfrustrowanych wydawcom. Nie ma co porównywać do gry komputerowej. To inna gra, inne doświadczenie.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
manicminer
Posty: 817
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 74 times
Been thanked: 103 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: manicminer »

Czy taka inna? Z tego co czytałem to poziom trudności jest podobny, grafika identyczna, więc to dobre przełożenie wersji elektronicznej na planszową. Oby w tym roku wyszła.
Avachi
Posty: 52
Rejestracja: 07 lut 2021, 17:31
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: Avachi »

Polska wersja chyba również ma być drukowana razem z Wave 2 ENG, więc chyba na przełom 24/25 możemy się szykować :x

Obrazek
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: brazylianwisnia »

manicminer pisze: 01 kwie 2023, 09:40 Czy taka inna? Z tego co czytałem to poziom trudności jest podobny, grafika identyczna, więc to dobre przełożenie wersji elektronicznej na planszową. Oby w tym roku wyszła.
Nie no to są zupełnie inne mechaniki, zupełnie co innego. Tak jak napisałeś - dobre przełożenie na grę planszowa ale nie oznacza to, że konkuruje z gra wideo bo opiera się o zupełnie inne mechanizmy.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4067
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 265 times
Been thanked: 932 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: brazylianwisnia »

Avachi pisze: 01 kwie 2023, 11:37 Polska wersja chyba również ma być drukowana razem z Wave 2 ENG, więc chyba na przełom 24/25 możemy się szykować :x

Obrazek
O tym to już od roku wiadomo. Jeśli Mythic wogole przerywa to PL pewne początek '24
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
gogovsky
Posty: 2183
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: gogovsky »

gram we wtorek to opiszę pierwsze wrażenia :D
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
gogovsky
Posty: 2183
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 460 times
Been thanked: 503 times

Re: Darkest Dungeon: The Board Game (Nick Niotis, Argyris Pouggouras)

Post autor: gogovsky »

Ok więc graliśmy w składzie 4 osobowym. 3 osoby, które znają komputerowy pierwowzór i 1 kompletnie zielona, kompletnie zielona dodatkowo nie kiwnęła palcem w kontekście zasad. Oczywiście, pierwsze co 3 "znawców" rozkminia combosy z gry, nie patrzą czy skille działają podobnie, wpierw nawymyślali combosów na oznaczanie, na doty(bleed, blight), na stuny, świeżak ogląda obrazki przegląda instrukcje :D Padło na mark combo, wzieliśmy bounty huntera, muszkieterkę, makaroniarza i crusadera. Wybraliśmy po 3 zdolności (oczywiście w połowie się okazało, że połowa graczy by wymieniła 1 skill jak nie lepiej:D). Setup szybciutki patrzymy quest losujemy mapę lochu, rozkładamy drzwi 3d gdzie na odwrocie (uf najlepszy zakup) i można ruszać. Mamy wygrać 3 walki w pokojach, za każdy dostaniemy 1 xp.
Weszliśmy do lochu i od razu rozkminy czy scoutujemy (tracimy poczytalność, ale widzimy gdzie trzeba iść) no i debato-analiza :D
Ok zescoutowaliśmy idziemy do pierwszego pokoju z walką, ludzie piszą na grupie Mythic fajna, ale za łatwa. Ciągniemy tor inicjatywy jest 4 bohaterów vs 4 potwory(jak w oryginale) no i 4 potwory z rzędu w tym jednej kryt wpadł no i bounty hunter w pierwszej rundzie 0 hp = deathdoor, myślimy no to grubo tzn. łatwiutko. Na szczęście 3 postacie healują u nas o dziwo moja muszkieterka ma na 1 lvlu najlepszego heala, więc poradziliśmy sobie.
W korytarzach rzucamy 2 kostkami na zawaliska/głód/curio itd. i anulować negatywne efekt można zużywając zapasy którymi całą przygodę trzeba zarządzać, jak czytałem instrukcję, nie byłem przekonany, ale jakiż to super mechanizm i klimatyczny, podobnie w wersji komputerowej przyda się to, zużyć czy nie (wiadomo w komputerowej wywala się zapasy za pamiątki czy pieniądze). Zasady są proste i klarowne wiadomo co jak działa bez filozofii i pochylania się na faq. W walce tak samo można przeciągać np stunując/dotując(bleed/blight) przeciwników i wyszarapać jeszcze 1-2 heale za darmo. Taktyka ma znaczenie przez limity postaci na polach/inicjatywa, dobrze rozegrana walka daje satysfakcje. Bonusy/minusy/statusy są proste i łatwe w obsłudze tłumaczyliśmy kumplowi na bieżąco, szybko załapał. Gra pomimo przeniesienia z 2d and 3d daje dokładnie ten sam vibe jak pierwowzór.
Wydarzenia w osadzie mówią ile dni mamy na odwiedzenie miejsc 1 bohater = 1 miejsce per dzień, niestety mieliśmy tylko 1 dzień, więc szału w osadzie nie zrobiliśmy, można tam ulepszać skille/bohaterów/leczyć rany/choroby/nawyki, pobierać dodatkowe zasoby itd. Ciekawym mechanizmem jest wzięcie cnoty (mam wtedy tylko 10 poczytalności do śmierci od początku lochu, ale dostajemy wzmocnienie).

Podsumowując dla fanów komputerowej must have, dla reszty bardzo przyjemny i satysfakcjonujący DC.
Przepraszam, za chaotyczność, ale co chwilę mi się coś przypominało. Jak ktoś ma pytania to śmiało :D A chciałem głównie o odczuciach, bo instrukcje to każdy może sobie przeczytać :p

EDIT: wiedziałem, że zapomniałem o czymś:d Różnorodność wrogów 3 walki po 4 przeciwników 1 powtórka tylko, pokoje do walki są różnorodne i każde pole walki ma swoje specjalne zasady na konkretnych polach są konkretne bonusy/kary/skarby/specjalne akcje itd. :)
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
ODPOWIEDZ