Spirit Island (R. Eric Reuss)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 256 times
Been thanked: 716 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: arturmarek »

mineralen pisze: 13 lis 2022, 13:34
bodi pisze: 13 lis 2022, 12:19 A to nie jest czasem wina autora, z którym nie ma obecnie kontaktu bo poszedł na jakiś urlop czy coś w tym rodzaju? Tak obiło mi się o uszy.
Powodzi się w tej Lacercie jak wysyłają pracownika na półroczny urlop :D

Oficjalne ogłoszenie było takie, że czekają na wycenę dodatków, bo chcą się podpiąć pod oficjalną wspieraczkę. Wspieraczka ruszyła miesiąc temu, za 4 dni koniec.

3 tygodnie temu pytałem Planszowe Newsy czy wiedzą czy Lacerta jeszcze funkcjonuje. Odpowiedzieli, że nie wiedzą.

Bardzo wątpię, żeby Lacerta jeszcze istniała. A jeżeli istnieją i mają w zamiarze wydać te dodatki to brak kontaktu z ich strony świadczy o skrajnie niepoważnym traktowaniu zarówno klientów jak i swojego własnego biznesu. Więc nawet jakby z kapelusza wyskoczyli ze wspieraczką to bym ich nie wsparł.
Tak jak wyżej Ci odpowiedzieli, autor gry (czy ktokolwiek po stronie oryginalnego wydawcy) nie jest pracownikiem Lacerty.

To, że wspieraczka wersji angielskiej kończy się za 4 dni, to nie wyklucza podpięcia się pod druk. Proces produkcji na pewno nie zacznie się od razu, poza tym podpięcie dodatkowej wersji językowej i kilkuset (?) egzemplarzy pewnie będzie możliwe jeszcze przez jakiś czas.

No, ja ciągle mam nadzieję, że albo to wydadzą, albo oddadzą (odsprzedadzą). Szkoda by było zaorać taką znakomitą serię z powodu nie-growego...
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: litk »

Brak informacji też jest informacja. Przypomniała mi się sytuacja Funiverse z ich tytułem Western Legends, na pytanie czy wydadzą dodatki było, że trwają rozmowa z oryginalnym wydawca i tyle, można było sobie czekać do tej pory, ale jak się zapytałem oryginalnego wydawcy to już nie musiałem dłużej czekać na informacje z tego wydawnictwa.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2091
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: tomp »

bodi pisze: 13 lis 2022, 12:19 A to nie jest czasem wina autora, z którym nie ma obecnie kontaktu bo poszedł na jakiś urlop czy coś w tym rodzaju? Tak obiło mi się o uszy.
raczej nie, jeszcze trwa kampania do najnowszego dodatku Nature Incarnate.
zakladam, ze kampania nie moglaby rozpoczac sie bez wkladu owego kluczowego pracownika
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: litk »

Ktoś wie coś na ten temat: https://allegro.pl/premiery/spirit-isla ... R48XWm2kU7 czy to pomyłka? :)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2091
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: tomp »

litk pisze: 05 sty 2023, 19:58 Ktoś wie coś na ten temat: https://allegro.pl/premiery/spirit-isla ... R48XWm2kU7 czy to pomyłka? :)
O ile to pomyłka. To chciałbym, żeby pomyłką było to, że ktoś opublikował info zbyt szybko.
Spirit island pasuję do portfolio tytułów Lucky Duck Games. Pewnie znajdzie to potwierdzenie lub obalenie na ogłoszeniu planów wydawniczych przez Kaczki (bodajże 03.03.23)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: raphaell7 »

litk pisze: 05 sty 2023, 19:58 Ktoś wie coś na ten temat: https://allegro.pl/premiery/spirit-isla ... R48XWm2kU7 czy to pomyłka? :)
Wydawca niby Lucky Duck Games, a po przewinięciu trochę w dół jest jeszcze "Premiera Spirit Island: Zarośla i Szpony – 2023 r." i tam jest wpisana Lacerta.

Ja tam bym nie wierzył w takie premiery czy przedsprzedaż na innych stronach jeśli sam wydawca nie zapowiedział.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
dave8
Posty: 746
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 93 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: dave8 »

No ale jest cień szansy na wydanie pl.
Czekamy :D
Awatar użytkownika
raphaell7
Posty: 774
Rejestracja: 17 kwie 2014, 01:23
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 143 times
Been thanked: 83 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: raphaell7 »

Wydawało mi się, że gdzieś już to widziałem i faktycznie: viewtopic.php?f=1&t=54534&p=1510031&hil ... o#p1510031
Te strony z premierami dodatków do Spirit Island na allegro wiszą już przynajmniej od października.
(S)przedam, (K)upię, Wishlista (BGG)
Rabaty: 3Trolle 7%, Mepel 5%, Rebel 5%, Planszostrefa 5%, Portal Games 4%, GryGrora 3%
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: litk »

No ale jest cień szansy na wydanie pl.
Czekamy :D
To pewnie pomyłka, ktoś pewnie wpisał złą nazwę wydawnictwa, zamiast Lacerty dał LuckyDuck. W temacie Lacerty pisałem, że kontaktowałem się z oryginalnym wydawcą i nie ma obecnie żadnego tematu polskiej wersji dodatków.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 10953
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3362 times
Been thanked: 3229 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: japanczyk »

litk pisze: 05 sty 2023, 23:37 kontaktowałem się z oryginalnym wydawcą i nie ma obecnie żadnego tematu polskiej wersji dodatków.
To, ze Ci czegos nie powiedzieli nie znaczy ze nie ma tematu na tapecie. Wielokrotnie bylo tak, ze cos nie zostalo ogloszone, wiec nikt o tym nie mowil.
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: litk »

To, ze Ci czegos nie powiedzieli nie znaczy ze nie ma tematu na tapecie. Wielokrotnie bylo tak, ze cos nie zostalo ogloszone, wiec nikt o tym nie mowil.
Może tak. Napisali jednak, że obecnie nie ma prac nad polską wersją, więc musieliby kłamać. Poza tym, po zapewnieniach Lacerty te pracy już powinny być dalece zaawansowane z wydaniem, bo przecież ogłaszała.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 259
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 174 times
Been thanked: 113 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Urkeith »

O ile sam nie wierzę już, że Lacerta to wyda, tak kłamstwa wydawców nie byłyby niczym nowym.
menelobej
Posty: 398
Rejestracja: 01 gru 2019, 22:33
Has thanked: 90 times
Been thanked: 198 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: menelobej »

Jakby ktoś potrzebował to angielska podstawka i dodatki właśnie wjechały do Planszomanii i są do kupienia od ręki.
Cielu
Posty: 26
Rejestracja: 30 cze 2022, 13:26
Has thanked: 18 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Cielu »

menelobej pisze: 03 lut 2023, 15:34 Jakby ktoś potrzebował to angielska podstawka i dodatki właśnie wjechały do Planszomanii i są do kupienia od ręki.
"Na zamówienie" już :(
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: litk »

Powiedzcie, czy warto brać Deluxe invader board? Wydaje mi się, że zabiera mnóstwo miejsca na stole.
staniach21
Posty: 547
Rejestracja: 06 mar 2020, 08:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 209 times
Been thanked: 165 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: staniach21 »

litk pisze: 04 kwie 2023, 22:25 Powiedzcie, czy warto brać Deluxe invader board? Wydaje mi się, że zabiera mnóstwo miejsca na stole.
Dla mnie jedna z głupszych rzeczy jakie wymyślono...

Btw. Pamiętam jak się cieszyłem, jest zamieszanie z polską wersja bo tyle dobrych gier wychodzi i portfel pusty, wszystko się uspokoiło, a dodatków dalej brak. Ten duży to już i tak przesada patrząc na to jak dużo kontentu jest z grą podstawową + 4 dodatkowymi Duchami, ale liczę, że chociaż na Branch & Claw kiedyś ktoś się skusi chociażby Rebel ich wersja gry podstawowej + mniejszy dodatek myślę, że miałby sens.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: _leigam_ »

Słyszałem chyba na planszowych newsach, że sprawa dodatku od Lacerty dalej nie jest wykluczona i chyba są dalej jakieś prace w tym kierunku.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
venomik
Posty: 546
Rejestracja: 30 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 238 times
Been thanked: 255 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: venomik »

litk pisze: 04 kwie 2023, 22:25 Powiedzcie, czy warto brać Deluxe invader board?
Z perspektywy gracza, który posiada podstawkę, ale z tą planszą grał razem z pierwszym dodatkiem: absolutnie nie. Nawet jakbym dostał to za darmo to pewnie nie wyciągałbym tego z szuflady, a co dopiero płacić kilkadziesiat złotych.
Super
Posty: 407
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Super »

_leigam_ pisze: 04 kwie 2023, 23:15 Słyszałem chyba na planszowych newsach, że sprawa dodatku od Lacerty dalej nie jest wykluczona i chyba są dalej jakieś prace w tym kierunku.
Jesteś w stanie podać dokładniejszy namiar? Też bym posłuchał, bo cały czas chcę wierzyć. Ale coraz mi trudniej o tę wiarę, że projekt polskich wersji nie upadł całkowicie.
_leigam_
Posty: 944
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: _leigam_ »

Super pisze: 05 kwie 2023, 09:22
_leigam_ pisze: 04 kwie 2023, 23:15 Słyszałem chyba na planszowych newsach, że sprawa dodatku od Lacerty dalej nie jest wykluczona i chyba są dalej jakieś prace w tym kierunku.
Jesteś w stanie podać dokładniejszy namiar? Też bym posłuchał, bo cały czas chcę wierzyć. Ale coraz mi trudniej o tę wiarę, że projekt polskich wersji nie upadł całkowicie.
Nie mogę sobie przypomnieć w którym to materiale (mam nadzieje że mi się to nie śniło tylko :P).

Może zapytajmy u źródła
TTR_1983 pisze:
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Wyspa dinozaurów i inne
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 770
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 671 times
Been thanked: 781 times
Kontakt:

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: anitroche »

To było mówione w live z omówieniem zapowiedzi Galakty, który odbył się 30 marca. Ale czasówki nie podam, bo nie pamiętam, a materiał ma ponad dwie godziny, więc mi życia szkoda na odsłuchania ponowne ;D
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Super
Posty: 407
Rejestracja: 07 lip 2017, 13:24
Has thanked: 219 times
Been thanked: 120 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Super »

anitroche pisze: 05 kwie 2023, 10:33 To było mówione w live z omówieniem zapowiedzi Galakty, który odbył się 30 marca. Ale czasówki nie podam, bo nie pamiętam, a materiał ma ponad dwie godziny, więc mi życia szkoda na odsłuchania ponowne ;D
1:26:53
"To nie jest jeszcze informacja taka potwierdzona, oficjalna natomiast (...) wydanie przez Lacertę jest nadal aktualne i prace trwają"

No to idę się dalej łudzić, że wyjdzie po polsku :)
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: Death4ever »

litk pisze: 04 kwie 2023, 22:25 Powiedzcie, czy warto brać Deluxe invader board? Wydaje mi się, że zabiera mnóstwo miejsca na stole.
Dorobiłem sobie insert i używam planszy za każdym razem. Na początku rzeczywiście wydawała się ogromna, ale ostatecznie cieszę się, że ją nabyłem...
Spoiler:
litk
Posty: 848
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 125 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: litk »

Teraz to już bez znaczenia. Każdy komu zależało na Spirit Island kupił dodatki po angielsku, ewentualnie sprzedał także i wersje pl, widać to choćby po olxach i allegrach.
dave8
Posty: 746
Rejestracja: 01 sty 2017, 16:51
Has thanked: 71 times
Been thanked: 93 times

Re: Spirit Island (R. Eric Reuss)

Post autor: dave8 »

Ja tam dalej czekam na pl. Na pewno kupię co wyjdzie.
ODPOWIEDZ