Czy Bestia lepsza od Fury of Dracula? Dlaczego?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
lemon_curry
Posty: 288
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 54 times
Been thanked: 24 times

Czy Bestia lepsza od Fury of Dracula? Dlaczego?

Post autor: lemon_curry »

Czy Bestia lepsza od Fury of Dracula? Dlaczego? Dzieki
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3506
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Czy Bestia lepsza od Fury of Dracula? Dlaczego?

Post autor: psia.kostka »

Nie.
Fury of Dracula jest OutOfPrint i kazdy "tru kolektor" musi to miec, bo tylko OOP daje respekt i poklask.
Prosze bardzo.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
lemon_curry
Posty: 288
Rejestracja: 10 mar 2020, 12:30
Has thanked: 54 times
Been thanked: 24 times

Re: Czy Bestia lepsza od Fury of Dracula? Dlaczego?

Post autor: lemon_curry »

psia.kostka pisze: 06 kwie 2023, 17:14 Nie.
Fury of Dracula jest OutOfPrint i kazdy "tru kolektor" musi to miec, bo tylko OOP daje respekt i poklask.
Prosze bardzo.
Czyli sarkazm a poważnie?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1256 times

Re: Czy Bestia lepsza od Fury of Dracula? Dlaczego?

Post autor: Yuri »

Osobiście bardzo lubię gry z mechanika hidden movement. Grałem w "Listy z Whitechapel" z dodatkiem "Drogi Szefie", ale zdecydowanie wyzej cenie teraz "Tajemnice Whitehall" za streamlining zasad i szybkość rozgrywki. Wiele osób "zaraziłem" tym tytulem do zapoznania się z nowoczesnymi planszowkami. No, ale do brzegu... w "Bestie" nie grałem, bo odrzuciło mnie wrażenie zbytniego skomplikowania obsługi gry i jej mechaniki i zbytnie "rozmycie" samego "hidden movementu" w tym gąszczu zasad. Co do samego "Fury of Dracula" to tutaj zasad jest też nie mało, ale spokojnie do ogarnięcia, a dodatkowo mamy tutaj bonus w postaci tematyki gry, która wielu konsumentom popkultury jest bardzo bliska. Więc jak dla mnie zdecydowanie "Fury..." tutaj wygrywa, ale przy zastrzeżeniu, że "Bestie" znam jedynie po mocnym zapoznaniu teoretycznym
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
kolosm
Posty: 312
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:27
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 479 times
Been thanked: 53 times

Re: Czy Bestia lepsza od Fury of Dracula? Dlaczego?

Post autor: kolosm »

Yuri a grałeś/znasz Mind MGMT? Szczególnie w ver pełnej tzn po odkryciu dla każdej ze stron po 7 dodatkowych mechanik?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3506
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 445 times
Been thanked: 1051 times

Re: Czy Bestia lepsza od Fury of Dracula? Dlaczego?

Post autor: psia.kostka »

lemon_curry pisze: 06 kwie 2023, 20:04
psia.kostka pisze: 06 kwie 2023, 17:14 Nie.
Fury of Dracula jest OutOfPrint i kazdy "tru kolektor" musi to miec, bo tylko OOP daje respekt i poklask.
Prosze bardzo.
Czyli sarkazm a poważnie?
Dlaczego sarkazm? Nie, jest to moja opinia w temacie.
Zadales bardzo ogolne, zeby nie powiedziec leniwe pytanie. To trudno o trafna odpowiedz, chyba ze przyjdzie tu recenzent-ekshibicjonista, co wysmaruje analize porownawcza. Dales pytanie z gatunku czy lepszy jest Ford Mustang z 2023r czy 1969r.

Drakula jest OOP, masz do gry dostep? To kluczowe zagadnienie.
A moze Bestia mimo ze dostepna, to jest droga, jak na to co oferuje.
A moze ktos lubi wampiry i nic innego go nie przekona.
A moze lepsze sa Listy z Whitechapel, ktore niebawem maja dodruk.
itp itd

A tak serio, to najlepsze sa "Nuns on the run", bo grasz zakonnicami na gigancie :D
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1615
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 733 times
Been thanked: 1100 times

Re: Czy Bestia lepsza od Fury of Dracula? Dlaczego?

Post autor: ave.crux »

Bestia jest kiepska. Przekombinowana. Zagrałem na tts jako bestia i byłem zachwycony, zagrałem w analoga jako łowca i cały zachwyt opadł. standeesy wylatują i są raczej layleesami. Hidden movement jest dopóki bestia nie zaatakuje pierwszy raz (co było już na tts, ale wówczas myślałem, że to bolączki pierwszej gry), robisz hate draft i bestia nie ma jak uciec na tyle pól żebyś nie wiedział gdzie jest. Do tego postawisz sobie watch tower przy bestii i nawet jak się przesunie to wiesz gdzie, jak masz widzącą[taki typ łowcy] w drużynie (w ogóle wyrzuciłbym całą mechanikę podglądania kart poruszania bestii) to zobaczysz dwie ostatnie karty i klops, znów wiesz gdzie bestia jest. Dla mnie to bardziej optymalizacja ruchu ze strony bestii tylko po to aby łowcy do niej nie dobiegli na czas, a nie to, że jest to dedukcja z ukrytymi ruchami i fajna rozkminka w szukanie ukrytego.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1256 times

Re: Czy Bestia lepsza od Fury of Dracula? Dlaczego?

Post autor: Yuri »

kolosm pisze: 06 kwie 2023, 21:32 Yuri a grałeś/znasz Mind MGMT? Szczególnie w ver pełnej tzn po odkryciu dla każdej ze stron po 7 dodatkowych mechanik?
Tylko coś czytałem, ale mocno ją chwalono. Tutaj "nie siadła" mi tematyka tej gry i z automatu odpadła po prostu w przedbiegach.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
spongePepp
Posty: 109
Rejestracja: 16 lut 2021, 22:14
Has thanked: 80 times
Been thanked: 64 times

Re: Czy Bestia lepsza od Fury of Dracula? Dlaczego?

Post autor: spongePepp »

Miałem w przeszłości styczność z Draculą, a teraz po latach usiadłem do Bestii. Prostota tej drugiej, ale tez system kart i asymetryczne możliwości, dają dużo większą frajdę z gry - takie są odczucia w mojej ekipie
ODPOWIEDZ