Figurki z serii Dungeons & Lasers

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Figurki z serii Dungeons & Lasers

Post autor: Mr_Fisq »

Szukając figurek średniowiecznych "cywili" do gry w Rangers of Shadow Deep natrafiłem na ciekawe przekrojowe zestawy z serii Dungeons & Lasers od Archon Studio:
- Townsfolk Miniature Pack
- NPC Miniature Pack
ktoś posiada i może podzielić się wrażeniami? To skala ~28mm?

Cena wygląda śmiesznie i zastanawiam się jaki jest poziom (czy są porównywalne np. z Zombicide: Black Plague)?

Podobnie zastanawiam się nad elementami terenów:
- Fantasy Customization Bits
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2760
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 328 times
Been thanked: 1257 times

Re: Figurki z serii Dungeons & Lasers

Post autor: Yuri »

Ta figurkowa seria jest mocno chwalona, zresztą podobnie jak ich figsy. Mam ich "Chronicle X" i są lepsze jak CMONy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Figurki z serii Dungeons & Lasers

Post autor: xilk »

Pierwszą kampanię D&L wspierałem jeszcze z dziewczyną, bo nie umiałem w Kickstartera, a potem już sam wspierałem drugą i trzecią kampanię.

Dzisiaj startuje piąta kampania z tej serii, a ja chyba wesprę (czwartą pominąłem, bo poszli w kierunku, który mnie nie interesuje).

Wracając do pytań autora:
1. Tak, skala to 28 mm, pasuje do D&D.
2. Cena jest dobra, ponieważ to jest produkt firmy mającej swoją siedzibę w Polsce (w moim mieście). I same figurki są projektowane oraz wytwarzane w Polsce. Do tego skoro wysyłają z Polski, to jest mniejszy koszt transportu oraz nie czekasz tyle czasu, co na paczkę z np. USA.
3. Jakość jest bardzo dobre, jestem zadowolony zarówno z ilości szczegółów, jak też grubości plastiku.

Jedyne co należy zaznaczyć, to w przypadku figurek z np. Townsfolk Miniature Pack to licz się z tym, że będziesz musiał kleić te figurki. Jednak instrukcja jest czytelna - a mam te figurki ze wsparcia trzeciej kampanii.

Oczywiście ceny w trakcie kampanii na KS są bardziej atrakcyjne, niż potem w sklepie, ale to musi Ci przypaść wszystko z danej kampanii i w dodatku wtedy "płacisz" czasem oczekiwania - zwykle około rok.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Figurki z serii Dungeons & Lasers

Post autor: Mr_Fisq »

Z klejeniem nie mam problemu. Bardziej obawiałem się o skalę i jakość.
xilk dzięki za info o kampanii będę się jej bacznie przyglądał.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Figurki z serii Dungeons & Lasers

Post autor: xilk »

Mr_Fisq pisze: 11 kwie 2023, 09:06 xilk dzięki za info o kampanii będę się jej bacznie przyglądał.
Nie ma za co! No w piątej kampanii idą w figurki różnych ras i stworzeń. Dzisiaj start, więc sam zobaczysz, czy tam jest ciekawego, co Cię zainteresuje - warto wesprzeć w pierwsze 48 godzin od startu.

A jeśli chcesz coś z edycji 1-3, to trzeba z ich strony lub szukać po internecie. Chociażby w sklepie Mepel.pl wydziałem trochę smoków, czy niektórych elementów do budowania Dungeonów.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Figurki z serii Dungeons & Lasers

Post autor: Mr_Fisq »

Akurat to co jest esencją tej kampanii średnio mnie interesuje - ale te legacy add-ony typu Encounters props, czy Forces of Nature to już inna historia.

Muszę tylko lepszych zdjęć poszukać.
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Figurki z serii Dungeons & Lasers

Post autor: xilk »

Mr_Fisq pisze: 11 kwie 2023, 19:18 Akurat to co jest esencją tej kampanii średnio mnie interesuje - ale te legacy add-ony typu Encounters props, czy Forces of Nature to już inna historia.

Muszę tylko lepszych zdjęć poszukać.
Jeśli używasz FB to na grupie Dungeons & Lasers Fans znajdziesz trochę zdjęć. Do tego te elementy, o których mówisz są z ich czwartej kampanii, więc może tam zobacz ich prototypy lub gotowe modele.
ODPOWIEDZ