Mind MGMT: The Psychic Espionage Game - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Vanatox
Posty: 158
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:09
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 35 times
Been thanked: 46 times

Mind MGMT: The Psychic Espionage Game - pytania i wątpliwości

Post autor: Vanatox »

Cześć,
otwieram wątek nt. zasad do gry MIND MGMT.

Pytanie nr 1:
Czy ja coś źle grałem? Już w 6 godzinie znaleźli trop. Zapytali o książkę, mogłem wskazać tylko jedną, wskazałem i już było wiadomo w jakiej okolicy jestem. Na pewno zrobiłem błąd, że aż 4 agentów zrekrutowałem w setupie.
Krok po kroczku o dowiadywali się jak szedłem, a o 10 już mnie złapali. Rozumiem, że jeśli ktoś pyta o 'feature' np. książkę, a ja nie rekrutuję na książkach, ale byłem na mapie to i tak muszę pokazać przeciwnikowi jakąś książkę, na której byłem?
Graliśmy wariant treningowy.

e: mój pomyłka, początkowo napisałem komentarz w podforum z grą, a nie zasadami.
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2023, 14:08 przez Vanatox, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Propi
Posty: 1170
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 511 times
Been thanked: 349 times

Re: Mind MGMT: The Psychic Espionage Game (Jay Cormier, Sen-Foong Lim)

Post autor: Propi »

Vanatox pisze: 14 kwie 2023, 08:12 Czy ja coś źle grałem? Już w 6 godzinie znaleźli trop. Zapytali o książkę, mogłem wskazać tylko jedną, wskazałem i już było wiadomo w jakiej okolicy jestem. Na pewno zrobiłem błąd, że aż 4 agentów zrekrutowałem w setupie.
Krok po kroczku o dowiadywali się jak szedłem, a o 10 już mnie złapali. Rozumiem, że jeśli ktoś pyta o 'feature' np. książkę, a ja nie rekrutuję na książkach, ale byłem na mapie to i tak muszę pokazać przeciwnikowi jakąś książkę, na której byłem?
Graliśmy wariant treningowy.
To nie jest temat o zasadach (przeniosłem we właściwe miejsce - Fisq), ale odpowiadając na Twoje pytania.
1. Rekrutowanie na maksa dużo w pierwszym (zerowym) ruchu jest strategicznie nierozsądne. Gra jest tak zbudowana, że szybka wygrana dla Rekrutera raczej się nie zdarza, na pewno nie w wariancie treningowym. Dałeś za dużo informacji przeciwnikom.
2. Tak, w treningu pokazujesz odwiedzone ficzery, nie te, na których ew. rekrutujesz. W wersji pełnej dochodzi kwestia dopytywania o te rekrutujące (akcja Shakedown).
ODPOWIEDZ