Jakie podstawki preferujecie?

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.

Jakie podstawki preferujecie?

Bogato zdobione
7
50%
Minimalistyczne
4
29%
Przezroczyste
3
21%
 
Liczba głosów: 14

Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Jakie podstawki preferujecie?

Post autor: Mr_Fisq »

Będę musiał niedługo wybrać styl podstawek do Rangers of Shadow Deep, i chciałem podpytać jakie są wasze preferencje i doświadczenia?

Kuszą mnie przezroczyste, ale przewinęły m się opinie, że słabo się starzeją (ryski, matowienie etc.).
Przy bardziej wyrazistym wykończeniu obawiam się rozjazdów stylistycznych, np. scenariusz w lochach, a figurki brną po kolana w śniegu. W bitewniakach to pewnie mniejszy problem bo scenariusze są bardziej abstrakcyjne ("nawalamy się na 2000 pkt, wrzućmy kilka przeszkód terenowych").
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 556
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 243 times
Been thanked: 290 times

Re: Jakie podstawki preferujecie?

Post autor: andrzejstrzelba »

Ja lubię rozpustę na podstawkach, chociaż nie zawsze potrafię jeszcze dobrze je zrobić. Piach, trawka/roślina i kamień to minimum. Warto mieć jakiś miks pigmentów, sztuczną wodę, może crackle medium ?
Yuri używa podstawek akrylowych więc może on podpowie Ci jak jest ze starzeniem ?
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4655
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1419 times

Re: Jakie podstawki preferujecie?

Post autor: Mr_Fisq »

andrzejstrzelba a przy takich bogato zdobionych podstawkach nie ma problemów z ewentualnym czyszczeniem z kurzu?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 556
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 243 times
Been thanked: 290 times

Re: Jakie podstawki preferujecie?

Post autor: andrzejstrzelba »

Z kurzem nie mam problemu, bo figurki do wysokości około 15 cm (nie pamiętam dokładnie) trzymam w zamykanych pojemnikach 40x60 cm, do których wkleiłem płytę HDF 3 mm pomalowaną 3 warstwami farby magnetycznej. Pod podstawką figurki mam wklejone magnesy i dzięki temu mogę bezpiecznie kilka razy w roku przewieźć cały "majdan" 500 km, żeby móc pograć.
Bardzo duże figurki trzymam za witrynką w salonie żeby cieszyć oko.

Gdyby miały stać na otwartej przestrzeni to pewnie byłby problem. Ja trzymam je zabezpieczone przed kurzem.
ODPOWIEDZ