Gry do samolotu / pociągu / autobusu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 115 times
Been thanked: 174 times

Gry do samolotu / pociągu / autobusu

Post autor: Asurmar »

Czy polecicie jakieś gry do grania w podróży? Podobne pytanie zadałem już kilka lat temu. W praktyce najlepiej sprawdziły się „Samotna wyspa”, „Kolejowy szlak” i „Dobble”. Czyli jak widać chodzi o gry, które nie wymagają wykładania kart przed sobą i obserwowania co wykładają inni gracze. Zastanawiam się czy mogę teraz powiększyć swoją kolekcję podróżną o nowe tytuły.
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Gry do samolotu / pociągu / autobusu

Post autor: agt »

Był taki temat dość niedawno.
Chodzi o gry solo?
I zupełnie bez blatu?
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 115 times
Been thanked: 174 times

Re: Gry do samolotu / pociągu / autobusu

Post autor: Asurmar »

agt pisze: 24 kwie 2023, 07:49 Był taki temat dość niedawno.
Chodzi o gry solo?
I zupełnie bez blatu?
Z grami solo to nie ma problemu, bo tutaj są całe serie łamigłówek podróżnych jak np. smart games. Chodzi mi bardziej o gry 2-6 osobowe, jak np. te które wymieniłem w pierwszym poście. I też nie jest tak, że zupełnie nie ma blatu, bo np. w pociągu daję radę grać w 4-6 osób w 6. bierze! - akurat idealnie mieści się na stoliku w przedziale. Aczkolwiek takie granie nie jest szczególnie wygodne.
agt
Posty: 1177
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 625 times
Been thanked: 320 times

Re: Gry do samolotu / pociągu / autobusu

Post autor: agt »

Może Załoga?
Zwierzęcy front? (Jeśli na 6. bierze! starczyło miejsca)
Myślę, że i Jaipur dałoby się ogarnąć.

Kartografowie, Rzuć na tacę.

Z tego, co do głowy mi przychodzi od razu.

No i np. wszelkie Tabu spoko, pod warunkiem, że macie dla siebie przedział :wink:
Rakieta imprezowa też.
Asurmar
Posty: 324
Rejestracja: 22 mar 2019, 08:54
Has thanked: 115 times
Been thanked: 174 times

Re: Gry do samolotu / pociągu / autobusu

Post autor: Asurmar »

agt pisze: 24 kwie 2023, 08:26 Może Załoga?
Zwierzęcy front? (Jeśli na 6. bierze! starczyło miejsca)
Myślę, że i Jaipur dałoby się ogarnąć.

Kartografowie, Rzuć na tacę.

Z tego, co do głowy mi przychodzi od razu.

No i np. wszelkie Tabu spoko, pod warunkiem, że macie dla siebie przedział :wink:
Rakieta imprezowa też.
Dzięki za rady, natomiast na 6 bierze! starczyło tyle miejsca, żeby układać karty jedna na drugiej - żeby tylko widac było cyfrę w górnym rogu. I było mało wygodnie, co już napisałem. Więc nie polecam nikomu grania w pociągu w "Zwierzęcy front", "Jaipur" ani "7 Cudów Świata". Faktycznie może dało by radę zagrać w "Załogę" - spróbbuję i dam znać. "Kartografowie" się nie sprawdzają, bo wbrew pozorom rysowanie na kolanie nie jest zbyt wygodne. O "Rzuć na tacę" zupełnie zapomniałem - sprawdzało się dobrze - da się rzucać kośćmi do pudełka i to daje radę. Co do gier imprezowych, to pewnie by się sprawdziły, aczkolwiek ja nie wiem, bo jestem mało imprezową osobą ;)
ODPOWIEDZ