Fire in the Lake - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Fire in the Lake - pytania i wątpliwości

Post autor: mig »

Mam wątpliwości co do niektórych zasad a poszczególne akcje nieco się różnią od tych z innych części COIN.

Na początek może mógłby ktoś jakoś sensownie wytłumaczyć jak działa tutaj Infiltracja (w przypadku gdy jest baza NVA)?

dzięki:)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Fire in the Lake

Post autor: Valarus »

Póżna odpowiedź, ale może się przyda jeszcze;)

Wybierasz dwa pola. Muszą być na nich bazy NVA, lub zarówno jednostki NVA jak i jednostki VC.

Na polu z bazą NVA umieszczasz tyle wojsk (kostek), ile jest Baz + poziom szlaku. Możesz też zamienić partyzantów z tego pola na wojsko.

Przykład:
Wybierasz pole, na którym jest baza NVA i 3 partyzantów NVA. Poziom szlaku (Trail) to 4. Kładziesz zatem na to pole 5 kostek (1 z bazy, 4 ze szlaku) i możesz zamienić partyzantów na kostki. Zamieniasz np. dwóch. Ostatecznie na polu jest 7 kostek, baza i partyzant.

Druga możliwośc, to przejmowanie elementów VC. NVA musi mieć na tym polu więcej elementów niż VC. Poziom poparcia przestawia się o jeden poziom w stronę neutralnego i podmieniasz element.

Przykład:
Na polu jest 5 kostek NVA, oraz 3 partyzantów i jedna baza VC, w tunelu. Poziom poparcia to Active opposition. NVA wybiera to pole do infiltracji. Ma "większość", więc może podmienić dowolny element VC na swój. Mógłby to być jeden z partyzantów, ale bazy są o wiele cenniejsze, więc podmienia bazę VC na baze NVA. Znacznik tunelu zostaje. Poziom poparcia zamienia się na Passive Opposition.

Pomogłem?:)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Fire in the Lake

Post autor: mig »

Owszem :) dziękuję bardzo :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 477 times
Been thanked: 447 times

Re: Fire in the Lake

Post autor: Shodan »

Gdy wykonuję działanie specjalne USA Advise (4.2.1) i w jego ramach decyduję się na assault lub sweep siłami ARVN to normalnie płacę 3 zasoby?
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Fire in the Lake

Post autor: Otorek »

Za darmo:
4.1
There is no added Resource cost for the Special Activity.
ODPOWIEDZ