Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Marooned
Posty: 55
Rejestracja: 04 lut 2020, 12:05
Has thanked: 15 times
Been thanked: 22 times

Re: Neuroshima Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Marooned »

Portal Games pisze: 13 lut 2023, 00:32 Obrazek
Link do Dropboxa wygasł albo ktoś usunął plik. 401.

Tak czy siak, czy ktoś gdzieś może przetłumaczył karty ról dostępne jedynie dla wspieraczy? Mam podstawkę, Athenę (Molocha) i Lodową stal i fajnie byłoby dodać do tego wspomniane karty by mieć komplet. Jak wyczytałem, nie były one dostępne nigdzie indziej, ale w komentarzach padały właśnie sugestie by sobie je samemu wydrukować - więc pomyślałem, że może ktoś je fajnie przetłumaczył na nasz język (dużo tekstu tam nie ma, wiadomo, można samemu, ale nie ma co wyważać otwartych drzwi, jeśli temat już gdzieś ogarnięty).
Awatar użytkownika
zuroslawski
Posty: 121
Rejestracja: 21 paź 2013, 13:49
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: zuroslawski »

Hej, mam pytanie do tych co posiadaja mate do Last Aurory ? Czy warto zakupic czy jest to raczej zbedny bajer ?

Drugie pytanie dla tych co posiadaja dodatki: ktory dodatek warto dokupic i czy jest to rowniez must have. Wiele czytalem ze Lodowa Stal poprawia to co nie do konca dzialalo w podstawce, jednak prosilbym o jakas opinie.
Awatar użytkownika
Vallarr
Posty: 93
Rejestracja: 13 sty 2020, 07:46
Has thanked: 38 times
Been thanked: 21 times

Re: Last Aurora (Mauro Chiabotto)

Post autor: Vallarr »

Mata jest... poprawna. Cienka, ale to ułatwia przechowywanie, więc nie boli. Trochę mniej wyraźna niż plansza, ale nie oszukujmy się - mapa A na niej będzie często przykrywana przez dwie bardziej zaawansowane i tak. Rozplanowana całkiem spoko, jest wszystko co trzeba - może jedynie trochę mało miejsca na surowce w wyznaczonym prostokącie, ale da się z tym żyć.
Jak ktoś lubi maty, to polubi i tę - aczkolwiek odkryłem, ze na moim stole o szerokości 150cm - po rozłożeniu maty miejsca na bokach LEDWIE starcza na planszetki graczy i konwoje, trzeba się mieścić pod matą. Ja mam wąski stół i się nie mieszczę pod :<

W dodatek zagrałem i dwa moduły z drugiego. Są... ok. Robią to, co obiecują, dają świeżość, nowe karty, nowe mechaniki, asymetryczność... ale to nadal całkowicie ta sama gra, z tymi samymi cechami (dla niektórych - wadami) jak bardzo, bardzo, bardzo wąska liczba kart wrogów i nagród, po pierwszej grze już wiesz, co tam jest i np że druga nagroda tego tieru nie jest warta brania amunicji, albo właśnie jest i bardzo chcesz strzelać. Mnie to nie boli, ale chyba większość uznaje to za wadę, a nie mam wrażenia, że gra jest aż tak matematycznie policzona, że większa pula wrogów/nagród z lekko innymi cechami by coś popsuła, także raczej zmarnowana szansa.
Ot, dla fanów bardzo spoko, dla nikogo innego odbioru gry nie zmienią.
ODPOWIEDZ