Gra z aplikacją, która najciekawsza?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
ArniK
Posty: 198
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:48
Lokalizacja: Warszawa

Gra z aplikacją, która najciekawsza?

Post autor: ArniK »

Witam,
zastanawiam się nad grą z aplikacją w wersji solo (nie zawsze jest chętny do zagrania). Zastanawiam się nad LOTR, Descentem albo SW: Imperium atakuje. Posiadłość 2 mam. Który tytuł według Was jest najciekawszy , w który najlepiej się gra solo. Czytałem, że w LOTR jest mało czasu na eksplorację, ale czy to zabija klimat gry? Jak jest z innymi tytułami?
Dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
arian
Posty: 829
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 266 times
Been thanked: 593 times

Re: Gra z aplikacją, która najciekawsza?

Post autor: arian »

Zdecydowanie z tych gier Podroze przez Śródziemie. Imperium Atakuje uwielbiam i cenię wyżej, ale pod względem aplikacji jest na samym końcu, w dodatku jest po angielsku. Nie wiem, którego Descenta rozważasz, bo w najnowszego, Legendy, nie grałem. Natomiast "Wędrówki w mroku " ma aplikację działającą po polsku i nieco bardziej rozbudowaną niż Imperium. W IA z kolei sam system aktywacji, zdolności postaci i wyposażenie podoba mi się bardziej niż w Descencie, ale z aplikacją gra się różnie.

Natomiast Podroze przez Śródziemie mają świetnie działającą aplikację, jest jej tyle ile trzeba i robi to co musi, odciążając gracza, który może skupić się na samej rozgrywce.

Już wielokrotnie pisałem o problemach z eksploracją w PpŚ i moim zdaniem dopóki grasz na dwóch-trzech bohaterów to jest bzdura. I zwykle pisze to ktoś kto zagrał raz, wybrał kiepsko pasujące do siebie postaci i grał bezmyślnie. Jak grasz kolejny raz albo myślisz nad tym jak będziesz używał kart i planujesz swoje ruchy, to można czyścić mapę niemal do zera (a przecież też nie o to chodzi), co niestety skutkuje później zapychaniem sobie talii tytułami, które w określonych okolicznościach mogą być bardzo uciążliwe (ale to na szczęście jest rzecz, którą można sobie łatwo naprawić).

Ja bardzo lubię tę grę i moim zdaniem solo na dwie postaci działa bardzo fajnie. Oczywiście jest tu mniej historii niż w Posiadlości, nieco inna skala, historia bardziej rozciągnięta, ale przy odrobinie chęci klimat jest bardzo wyczuwalny. Mechanicznie gra jest dla mnie o wiele lepsza od PS. Ma swoje wady, same historię są raczej sztampowe, ale zdarzają się bardzo fajne momenty, ciekawe zadania i fajne scenariusze.
ArniK
Posty: 198
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra z aplikacją, która najciekawsza?

Post autor: ArniK »

No i to jest super odpowiedź. Dziekuję. To jeszcze poczekam na wrażenia z Descenta, a chodziło mi w zasadzie o oba wydania, chociaż z chęcią poznam różnice miedzy 2 i 3 edycją od kogoś , kto ograł oba tytuły z aplikacją.
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 82 times
Been thanked: 194 times

Re: Gra z aplikacją, która najciekawsza?

Post autor: 13thSON »

Jeśli chodzi o Imperium Atakuje to jest nieoficjalna aplikacja do tej gry - Imperial Commander, która pozwala na rozegranie każdej kampanii/misji w trybie solo.
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Sroczka
Posty: 289
Rejestracja: 19 gru 2017, 15:09
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Been thanked: 7 times

Re: Gra z aplikacją, która najciekawsza?

Post autor: Sroczka »

Moim zdaniem najlepiej sprawdza się się Descent: Legendy Mroku, świetna synergia i b. dobra aplikacja
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 466
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 834 times
Been thanked: 200 times

Re: Gra z aplikacją, która najciekawsza?

Post autor: JollyRoger90 »

Sroczka pisze: 09 maja 2023, 00:55 Moim zdaniem najlepiej sprawdza się się Descent: Legendy Mroku, świetna synergia i b. dobra aplikacja
Potwierdzam :) byłem sceptyczny przed rozgrywka, ale potem zauroczyło mnie.

Polecam!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4653
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1210 times
Been thanked: 1418 times

Re: Gra z aplikacją, która najciekawsza?

Post autor: Mr_Fisq »

JollyRoger90 pisze: 09 maja 2023, 08:48 Potwierdzam :) byłem sceptyczny przed rozgrywka, ale potem zauroczyło mnie.

Polecam!
A masz może porównanie z wymienionym wcześniej Imperial Assault z fanowską aplikacją?
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 4 cykle, dwie podstawki, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Awatar użytkownika
JollyRoger90
Posty: 466
Rejestracja: 28 lut 2020, 20:33
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 834 times
Been thanked: 200 times

Re: Gra z aplikacją, która najciekawsza?

Post autor: JollyRoger90 »

Mr_Fisq pisze: 09 maja 2023, 09:01
JollyRoger90 pisze: 09 maja 2023, 08:48 Potwierdzam :) byłem sceptyczny przed rozgrywka, ale potem zauroczyło mnie.

Polecam!
A masz może porównanie z wymienionym wcześniej Imperial Assault z fanowską aplikacją?
niestety nie mam porównania. Póki co tylko Descent był grany, ale jestem pozytywnie nastawiony do aplikacji, przynajmniej w takiej postaci i wsparciu :)
ODPOWIEDZ