Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 305
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Sarna »

Ja muszę przyznać, że ta mechanika deckbuildingu przypadła mi do gustu. To jakiś rodzaj kompromisu, między wieloma zmiennymi jakie były w oryginalnym Herosie, statystyki, umiejętności, ekwipunek, a tym, żeby było to nieskomplikowane i grywalne. Jakieś różnice między klasami występują, z tego co rozumiem każda ma trochę inną ilość kart startowych w talii, plus specjalizacja. Chciałbym przeczytać instrukcję PL, wiadomo czy ma się taka ukazać w najbliższym czasie?
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Emil_1 »

Ja też się waham i nie jestem w stanie podjąć decyzji:) Golas zbyt drogi, gameplay all in lepiej ale nie ma miejsca :)
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Lost Death »

Ktoś się orientuje czy gra będzie wydana i będzie można ją normlanie kupić wraz ze wszystkimi dodatkami w wersji PL w sklepie? czy tylko kickstarter?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
arma001
Posty: 57
Rejestracja: 28 gru 2021, 11:40
Has thanked: 1 time

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: arma001 »

Dla mnie największe zdziwienie jest, że to jest teoretycznie polska gra a nie ma chyba nawet instrukcji w j. polskim...takie rzeczy tylko w pl.
Jak poprzednicy piszą, raczej wielkiego wow nie będzie, poza downtimem.

Na plus napewno ładne wykonanie i grafiki :D Ale to w końcu kickstarter...
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 229 times
Been thanked: 233 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Moonday »

Lost Death pisze: 17 maja 2023, 18:58 Ktoś się orientuje czy gra będzie wydana i będzie można ją normlanie kupić wraz ze wszystkimi dodatkami w wersji PL w sklepie? czy tylko kickstarter?
Zapowiedzieli, że ma być do kupienia ale bez SG. Moim zdaniem jak będzie zapotrzebowanie to i SG wystawią ale pewnie w chorych cenach.
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1381
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 47 times
Been thanked: 172 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Emil_1 »

Dla innych wahających się:
Ostatecznie odpuszczam grę.
Priponuję się zastanowić - czy gdyby nie IP to czy byście kupili taką grę? Nie chcę powiedzieć, że jest to zła gra, ale mam najlepszą grę ever czyli Mage Knight a płacenie takiej kasy za przeciętną grę nie ma sensu.
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2756
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 326 times
Been thanked: 1256 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Yuri »

arma001 pisze: 17 maja 2023, 19:05 Dla mnie największe zdziwienie jest, że to jest teoretycznie polska gra a nie ma chyba nawet instrukcji w j. polskim...takie rzeczy tylko w pl...
A "Aeons Tresspass: Odyssey"? A "Chronicle X"? A "He-man" nowy ? a to nie koniec tytułów. Nie demonizujmy.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2023, 20:08 przez Yuri, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
goldsun
Posty: 563
Rejestracja: 11 cze 2021, 10:11
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 16 times
Been thanked: 196 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: goldsun »

Przecież w pledgu jest do wyboru wersja polska ...
--
Dołączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun
Awatar użytkownika
Moonday
Posty: 965
Rejestracja: 25 gru 2015, 12:10
Has thanked: 229 times
Been thanked: 233 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Moonday »

arma001 pisze: 17 maja 2023, 19:05 Dla mnie największe zdziwienie jest, że to jest teoretycznie polska gra a nie ma chyba nawet instrukcji w j. polskim...
Ale ta gra będzie normalnie po polsku. Generalnie to chyba żaden wydawca nie wrzuca polskiej instrukcji na tym etapie fundując grę na międzynarodowej wspieraczce.
Awatar użytkownika
HissaH
Posty: 62
Rejestracja: 09 mar 2022, 14:10
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: HissaH »

arma001 pisze: 17 maja 2023, 19:05 Dla mnie największe zdziwienie jest, że to jest teoretycznie polska gra a nie ma chyba nawet instrukcji w j. polskim...takie rzeczy tylko w pl.
Normalna praktyka.
Spoiler:

A z innej beczki, gra jeszcze nie jest w produkcji a wygląda na to, że już ma exy niedostępne na KS/GF (1:01):
Spoiler:
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: daro69 »

HissaH pisze: 18 maja 2023, 09:32
arma001 pisze: 17 maja 2023, 19:05 A z innej beczki, gra jeszcze nie jest w produkcji a wygląda na to, że już ma exy niedostępne na KS/GF (1:01):
Spoiler:
nie są to exy - te karty masz w KSie normalnie ... robienie taniej sensacji ;)
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 85
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:36
Been thanked: 27 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Homer »

Ano, np. tali Namiot Medyka jest bodaj w dodatku Bastion razem z balistą i wozem.
Nosiadbt1100
Posty: 388
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Dostałem dzisiaj maila z Archon w sprawie tych kart - "to są unikalne warianty kart które już istnieją w grze"
Awatar użytkownika
daro69
Posty: 118
Rejestracja: 02 gru 2015, 01:07
Has thanked: 93 times
Been thanked: 10 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: daro69 »

no to spoko , maja grafiki zmienione delikatnie.. fajnie, że do akcji krwiodawstwa się dołączają ..
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Probe9 »

daro69 pisze: 18 maja 2023, 13:52 no to spoko , maja grafiki zmienione delikatnie.. fajnie, że do akcji krwiodawstwa się dołączają ..
No fajnie. No chyba, że jednak to by były unikalne karty to by ich ludzie na forum zjedli jak wskazują wcześniejsze wypowiedzi :) Bo by byli na tyle bezczelni, że w ramach akcji charytatywnej dali 2 unikalne karty ! Ludzie nie przestaną mnie zaskakiwać...
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
Seraphic_Seal
Posty: 840
Rejestracja: 28 lis 2021, 20:44
Has thanked: 288 times
Been thanked: 193 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Seraphic_Seal »

Probe9 pisze: 18 maja 2023, 14:05
daro69 pisze: 18 maja 2023, 13:52 no to spoko , maja grafiki zmienione delikatnie.. fajnie, że do akcji krwiodawstwa się dołączają ..
No fajnie. No chyba, że jednak to by były unikalne karty to by ich ludzie na forum zjedli jak wskazują wcześniejsze wypowiedzi :) Bo by byli na tyle bezczelni, że w ramach akcji charytatywnej dali 2 unikalne karty ! Ludzie nie przestaną mnie zaskakiwać...
FOMO w tym hobby jest niezwykle potężne, gdyby nie to, to większość KSów by widziało tylko ułamek swoich wyników xd
Na forum wchodzę głównie 7-15:30 w dni robocze.
Osoby odpowiedzialne za produkcję i dystrybucję monopoly w 2024r. powinny być osądzone za zbrodnie wojenne. 90 minut bezdecyzyjnego rzucania 2k6.
Awatar użytkownika
Lost Death
Posty: 125
Rejestracja: 14 sty 2019, 22:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Lost Death »

Nie czaję tego kickstartera. Co chwilę wychodzą zapowiedzi nowych dodatków.. Czyli jeśli teraz zamówię na KS te największe i najdroższe pudło to jeśli za miesiąc zapowiedzą np dodatek twierdza, to już w moim zamówieniu on się nie pojawi? Jak to zamówić żeby mieć pewność, że otrzymam później wszystkie dodatki jakie wyjdą?
„Natura dała nam jeden język, a dwoje uszu, abyśmy słuchali dwa razy tyle, co mówili”
Awatar użytkownika
Montesque
Posty: 268
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:26
Has thanked: 22 times
Been thanked: 78 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Montesque »

Lost Death pisze: 19 maja 2023, 16:24 Nie czaję tego kickstartera. Co chwilę wychodzą zapowiedzi nowych dodatków.. Czyli jeśli teraz zamówię na KS te największe i najdroższe pudło to jeśli za miesiąc zapowiedzą np dodatek twierdza, to już w moim zamówieniu on się nie pojawi? Jak to zamówić żeby mieć pewność, że otrzymam później wszystkie dodatki jakie wyjdą?
Twierdza i Wrota Żywiołów wyjdą w przyszłości i nie będą częścią tej kampanii. O ile w ogóle Archon Studio dogada się z Ubisoftem. Na razie na to wygląda.
Aktualnie w Pledge Managarze dostepne jest już wszystko, co teraz zostanie wydane.
Awatar użytkownika
Homer
Posty: 85
Rejestracja: 06 wrz 2017, 13:36
Been thanked: 27 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Homer »

Mi świta, ze w livach kampani wspominali, ze są dogadania na 3 zamki - Twierdza, Wrota żywiołów i jakiś nowy, bodaj piracki, ale nie z Horna tylko z jakiejś wersji mobilnej od ubi
Najtmerr
Posty: 22
Rejestracja: 29 sty 2021, 08:52
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Najtmerr »

Homer pisze: 19 maja 2023, 17:37 Mi świta, ze w livach kampani wspominali, ze są dogadania na 3 zamki - Twierdza, Wrota żywiołów i jakiś nowy, bodaj piracki, ale nie z Horna tylko z jakiejś wersji mobilnej od ubi
Nie z wersji mobilnej, tylko bardzo popularnego moda do trójki "horn of the abyss" (bez którego nie da się grać online np.). I tak, faktycznie jest to Cove - klimaty pirackie
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 305
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 98 times
Been thanked: 39 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Sarna »

Homer właśnie napisał, że nie z Horna (Horn of the abyss). To jak w końcu? Cove byłby super.
Nosiadbt1100
Posty: 388
Rejestracja: 06 maja 2020, 16:25
Has thanked: 72 times
Been thanked: 89 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Nosiadbt1100 »

Do tego moda Ubi nie ma praw, bo to fanowski. Ubi stworzylo swoją wersję na urządzenia mobilne i tam zawarli zamek bardzo podobny do Cove - i na podstawie tego będzie dodatek w przyszłości (Archon ma wykupione prawa tylko do tego do czego Ubi ma prawa). Nad tymi dodatkami jeszcze nie rozpoczęli prac - wg mnie to temat może dwóch lat. I nie mają być one fundowane na KS, tylko od razu w retailu
Khaash
Posty: 18
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:08
Has thanked: 1 time

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: Khaash »

BigBadSheep pisze: 02 maja 2023, 14:21
Dla mnie kryminałem jest mechanika deckbildungu. Mogli by dać planszetke gracza (można ubierac itemki) wraz z książką na spele (jak w mg arena)

Ogólnie grę wspiore będę myślał aby w domowym zaciszu wyrzucić (Fisq) ten deckbildung na rzecz zapronowynych przeze mnie mechanik :)
Nie jesteś sam. Pisałem nawet w uwagach do Archona o tym, ale odpowiedź w eterze jest, że gra byłaby za trudna. Ogólnie dostaniemy pewnie następny "materiał do homerulesowania" za gruby hajs. Ale potencjał te komponenty mają...
salut
Posty: 129
Rejestracja: 19 lis 2023, 08:06
Has thanked: 44 times
Been thanked: 17 times

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: salut »

Planszówkowy świezak, ale śledziłem od paru tygodni kampanie i dyskusje na discordzie.
Finalnie zdecydowałem się, w najgorszym wypadku grę odsprzedam bo to marka i nie powinno być z tym problemu.

Bardzo duży minus za to, że Big Box (zawiera dodatkowo Inferno), ale dostępny jest tylko z (zbędnymi) plakatami i artbookiem, które podnoszą cenę i oficjalnie wiadomo, że nie pomieści kolejnych dodatków, gdyby się pojawiły. Mi finalnie podobały się grafiki na pojedyńczych pudłach więc zdecydowałem się na Grail Pledge

Odnośnie kilku wątpliwości:
Zgadzam się, że cena za wysoka. Nie było możliwości zrezygnować z figurek. Jak sam wydawca stwierdził "są firmą figurkową więc figurki muszą być". Osobiście wydaje mi się, że przy Grail Pledge 169eur i koszt dostawy ~7eur dostaje się sporo zawartości w kilku pudłach:
- Core Game
- Tower Expansion (zamek) and Stretch Goal
- Azure Stretch Goals
- Fortress Expansion (zamek)
- Rampart Expansion (zamek)
- Battlefield Expansion (pole bitwy)

Finalnie wychodzi tego sporo. (ktoś co prawda dla Bigboxa ale doliczył się 700 kart?)
Moonday pisze: 17 maja 2023, 19:07
Lost Death pisze: 17 maja 2023, 18:58 Ktoś się orientuje czy gra będzie wydana i będzie można ją normlanie kupić wraz ze wszystkimi dodatkami w wersji PL w sklepie? czy tylko kickstarter?
Zapowiedzieli, że ma być do kupienia ale bez SG. Moim zdaniem jak będzie zapotrzebowanie to i SG wystawią ale pewnie w chorych cenach.
Z tego co przewijało się na discordzie, ponoć gra będzie dostępna w ich sklepie internetowym i o ile dobre zrozumiałem stretch goals mają być możliwe do dokupienia podczas różnych eventów i targów (time limited sale?)

Tu jeszcze instrukcja (nie wiem czy jest nowsza wersja)
https://archon-studio.com/sites/default ... review.pdf
Kupię: Link

Proszę nie wrzucać moich okazji na pepper.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5218
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1684 times
Kontakt:

Re: Heroes of Might and Magic 3 (Kamil Białkowski, Jakub S. Olekszyk)

Post autor: BOLLO »

A ja nadal pomimo wielkiej sympatii do PCtowego HoMM III i radości jaką mi zafundowała firma Archon Studio że będzie wersja planszowa nie mogę przekonać się do tej opcji walki. I na tę chwilę odpuściłem tą pozycję....może przekonam się jak fizycznie zagram.
ODPOWIEDZ