Moje miasto: Gra kościana / My City: Roll & Build (Reiner Knizia)

Tutaj można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SA INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Moje miasto: Gra kościana / My City: Roll & Build (Reiner Knizia)

Post autor: Mr_Fisq »

Obrazek

Moje miasto: Gra kościana
Opis wydawcy pisze: Wynik na kościach powie ci, jaki budynek musisz narysować na swoim arkuszu. Kolejne epizody gry wprowadzają nowe wyzwania: najpierw należy zagospodarować ziemię, a później odnaleźć pokłady złota. Niestety, sprowadzi to bandytów, których będziesz musiał otoczyć i aresztować. Przeżyj rozwój swojego miasta na przestrzeni 12 zróżnicowanych epizodów! Możesz rozegrać je w formie dużej kampanii lub wybrać swój ulubiony epizod lub rozdział.
Liczba graczy: 1-6
Ciekawe linki:
- Strona gry: BGG
- Recenzje: Gradanie (PL, Youtube),
- Inne ciekawe linki: ...
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4616
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1196 times
Been thanked: 1409 times

Re: Moje miasto: Gra kościana / My City: Roll & Build ( (Reiner Knizia)

Post autor: Mr_Fisq »

Jestem po 3 pierwszych epizodach; gra jest szybka, prosta i przyjemna choć niektórym może doskwierać losowość.
Tytuł na razie jest bardzo luźny, ale widać lekką progresję liczby zasad.

jedyne na co mogę ponarzekać, to brak ołówków w pudełku. Polecam jakieś miękkie, żeby nie zostawiać odcisków na kartce (arkusze są dwustronne).

Ogólnie jestem zadowolony i chętnie będę kontynuował rozgrywkę przez kolejne scenariusze.
Sprzedam: Wiosenne porządki: Horror w Arkham - 5 cykli, Łowcy A.D. 2114, Uśpieni Bogowie, Moje Miasto.
Przygarnę: Legendary Encounters: Firefly, Skirmishe grywalne solo, figurki do Stargrave/Frostgrave
Jdn
Posty: 273
Rejestracja: 21 lut 2022, 22:27
Has thanked: 59 times
Been thanked: 44 times

Re: Moje miasto: Gra kościana / My City: Roll & Build ( (Reiner Knizia)

Post autor: Jdn »

Gra jest przyjemna. Zaskoczyło mnie, że moja córka lvl6 bez problemu w nią gra i ma super zabawę. Ja polecam flamastry i każdy rodzaj budynku innym kolorem robić dodatkowo, znacznie szybciej potem się liczy. Kartki są bardzo grube i nic nie prześwituje.
Sama gra dość lekka i bardzo losowa, pierwsze epizody mieliśmy bardzo dużo szczęścia a potem już tylko gożej i raz wypadały nam same największe klocki :) ale nadal lekko i przyjemnie. Przygotowanie prawie zero czasu.
ODPOWIEDZ