Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 780
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 154 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Spoiler:
Bardzo spłycasz temat i zmieniasz kolejność wydarzeń. Najpierw propozycja współpracy, później nagranie filmu, kontakt ze strony ItU, a dopiero później propozycja zrobienia materiałów jeszcze raz, już ze współpracą z wydawcą.
Jakby sytuacja wyglądała tak: Kontakt i propozycja współpracy, ItU odpisują że nie są zainteresowani. Quackalope mówi spoko, robimy film na własną rękę. Wychodzi rzeczony film o takiej samej treści. Wtedy nie byłoby żadnych głosów sprzeciwu, a przecież w tym wypadku sekwencja jest praktycznie taka sama. Różnica jest tylko taka, że materiał został nagrany, a ItU odezwało się, że jednak chcą współpracować, więc Q chce zrobić materiały na nowo, już ze wsparciem firmy.

Ostatecznie, gdyby Q zależało na kasie, to do końca ciągnąłby konwersacje i próbował namówić ItU do współpracy, a z maili wynika, że to oni zakończyli rozmowy, bo za długo to wszystko trwało.
Poza tym info o pozytywnym filmie wychodzi od ItU, a nie od Q.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Otorek »

To znaczy co spłycam? To ,że ITU nigdy nie potwierdziło, że wchodzi w ten deal? Odpowiadali może i z opóźnieniem, ale influencer Q na pytania ITU, jak współpraca miałaby wyglądać z listą pytań itd. powiedział, że sorry memory tyle to trwało, ale ja już mam filmiki na które nie macie już wpływu i pokazują naszą ogólną frustrację nad doświadczaniem, ale za 7,5k$ mogę o tym zapomnieć i zrobić to jeszcze raz.
To jest totalnie słabe na 2 frontach:
- pasywnie-agresywnie dam znać ziomkom z ITU, że jak nie zrobimy interesu to będzie słaby filmik i antypromocja
- mam w dupie co powiem swoim YT oglądaczom i patronom, jeśli jestem sowicie opłacany.

BTW. Eric Lang też dorzucił swoje 2 grosze:


Obrazek
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 714
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: citmod »

VivoBrezo pisze: 21 maja 2023, 20:59
Nie cytuje nic konkretnego, bo zgadzam się z całością tego co napisałeś a nie tylko z jednym postem. Po przeczytaniu miałem niemalże identyczne odczucia i nie bardzo kumam jak ludzie mogą sobie tutaj dopowiadać szantaż (aczkolwiek brak podstawowej umiejętności czytania ze zrozumieniem to obecnie jakaś plaga), ale i tak wiedziałem, że ludzie wolą podłapać "hate train" na kogoś, więc nie chciało mi się tego wszystkiego pisać. Nie mówiąc już, że kompletnie nie interesuje mnie marnowanie czasu na przekonywanie randomów z internetu. Dlatego też ten post jest po prostu skierowany do Ciebie, żebyś nie poczuł się samotnie w swoich poglądach. :) I piszę to jako osoba która po przeczytaniu "nagłówków" od razu pomyślała "dobre miałem przeczucie X miesięcy temu kiedy pierwszy raz oglądałem typa i mi nie podpasował". Nie nazwałbym się jego antyfanem, po prostu był mi obojętny bo obejrzałem może ze dwa filmy, zupełnie mi nie podszedł, i na tym skończyło się moje zainteresowanie jego kanałem.
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 780
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 154 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

Otorek pisze: 21 maja 2023, 21:19 To znaczy co spłycam? To ,że ITU nigdy nie potwierdziło, że wchodzi w ten deal? Odpowiadali może i z opóźnieniem, ale influencer Q na pytania ITU, jak współpraca miałaby wyglądać z listą pytań itd. powiedział, że sorry memory tyle to trwało, ale ja już mam filmiki na które nie macie już wpływu i pokazują naszą ogólną frustrację nad doświadczaniem, ale za 7,5k$ mogę o tym zapomnieć i zrobić to jeszcze raz.
To jest totalnie słabe na 2 frontach:
- pasywnie-agresywnie dam znać ziomkom z ITU, że jak nie zrobimy interesu to będzie słaby filmik i antypromocja
- mam w dupie co powiem swoim YT oglądaczom i patronom, jeśli jestem sowicie opłacany.

BTW. Eric Lang też dorzucił swoje 2 grosze:


Obrazek
Nie cytowałem przecież Ciebie...
Najpierw jest propozycja 7500 za filmy. Potem kontakt z ItU, że są zainteresowani. Po co Q miałby w tym momencie ich szantażować. Przecież to bez sensu. Jest sygnał zakupowy, możemy gadać o współpracy. Napisali po prostu, że zrobili już filmy, ale są sfrustrowani bo zasady ciężkie, nie ograniają. Dajcie nam kogoś od siebie, nagramy filmy na nowo.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
andrzejstrzelba
Posty: 558
Rejestracja: 03 gru 2019, 17:40
Has thanked: 244 times
Been thanked: 291 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: andrzejstrzelba »

A ja tak z innej strony zapytam. Gracze generalnie zachwycają się nad tym tytułem. Teraz trwa kampania i widać ogromny sukces.
Czy to że taki znamienity recenzent wprost pisze że nie daje rady z zasadami nie stawia go czasem w złym świetle? Skoro tyłu graczy daje radę a oni mają problem ?
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Otorek »

Ustalmy jedną rzecz, gość zachowuje się jak agencja reklamowa, tylko taka trochę z Neapolu. Chciałbyś reklamować swój produkt w agencji, która pisze do Ciebie, że ma pomysł na kampanię reklamową Twojego produktu, ale nie odpisywałeś przez dwa tygodnie i dowiadujesz się, że w sumie to my już zrobiliśmy wam tę kampanię, ale ten wasz produkt w swoim doświadczeniu był frustrujący, a to zasady trudne, a to karty trzeba przekładać, a to ciężko pokumać jak te mechanizmy się ze sobą spinają.

Jako, że nie zdążyliście nam zapłacić za tę kampanię 7,5k$ to właściwie nam się już nie chce i wrzucimy to co mamy, no chyba, że jeszcze nam zapłacicie to możemy to wywalić i przekazać dokładnie to co nam zaśpiewacie.

Nie widzisz tu problemu? Chcesz współpracować marketingowo z kimś takim? Chyba, że dalej uważasz, ze gość robi materiały w zgodzie ze sobą i przekazuje swoim widzom to co naprawdę o grach myśli, ale to już samo się wykluczyło w jego "marketingowych" propozycjach.

Do tego na ewentualną dalszą współpracę to akurat pan Q był radosny jak dzik znajdujący trufle, więc może altruistyczne pobudki włóżmy między bajki.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2267
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 395 times
Been thanked: 1044 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Ogrywałem bardzo różne gry w swoim życiu i o ile A:TO jest faktycznie złożonym tytułem, to nie jest to niegrywalne monstrum, które mogłoby przerosnąć doświadczonego gracza. Tym bardziej, jeżeli mowa o kimś kto, jak by nie było, jest "influencerem" prowadzącym popularny kanał i ma na koncie setki/tysiące zagranych gier. Tłumaczenie, że proces nauki jest żmudny i byłoby dobrze, gdyby ktoś z wydawnictwa pomógł im to ogarnąć jest przedziwne. Tym bardziej, kiedy dołoży się do tego wątek ze sponsoringiem materiałów.

Dla mnie temat jest prosty: jeżeli nie potrafili ogarnąć gry (co jak napisałem powyżej jest dla mnie przedziwne, biorąc pod uwagę kim są w branży), to powinni dać sobie z nią spokój, a nie wypuszczać w świat materiału z clickbaitowym tytułem, w którym narzekają na to, że ITU nie chciało im zapłacić, więc musieli "męczyć się" sami i nie dźwignęli ciężaru nauki gry.

To zupełnie tak, jak gdybym nie zrozumiał instrukcji gry, wysłał do wydawnictwa maila z info, że byłoby dobrze, gdyby ktoś od nich pofatygował się do mnie, przywiózł przy okazji 5.000 PLN, a wtedy nagram pochwalny film. W przeciwnym razie puszczę w świat info o tym, że nie zrozumiałem instrukcji.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2318
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 565 times
Been thanked: 907 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Galatolol »

Jeszcze jeden kamyk:


Obrazek
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Probe9 »

19 stycznia Jessie składa propozycję, że za 7,5k$ zapewnia coverage dla gry/kampanii.
3 lutego, ITU odpisuje, że są otwarci na propozycje. Wspominają m.in, że w związku z tym, że ma to być materiał sponsorowany to mają swoje wytyczne.
W niekoreślonym momencie, ale można zakładać, że minął dłuży czas od poprzednich wiadomości, Jessie pisze do ITU. Wskazuje, że wpadł do nich patron i nagrali materiał, podkreśla, że była to tygodniowa praca, która pochłoneła 50 roboczogodzin. Uznaję to za początek manewru ;) W kolejnym zdaniu przekazuje, że doświadczenia ich grupy z grą były frustrujące. No i to było naładowanie broni. Następnie bardzo zręcznie wspomina o potrzebie pomocy ze strony ITU, żeby zbudować fundament pod to, że zależy mu na rzetelności. No i czas na wymierzenie broni czyli napisanie wprost, że jak będziemy współpracować to tamten negatywny materiał zostałe usuniety, ale jeżeli nie to już więcej czasu nie poświęcimy (ergo - światło dzienne ujrzy materiał negatywny). No i to jest dramatyczne na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze, można to traktować jako szantaż, bo jasno zostały wypunktowane elementy, które się na taki podręcznikowy szantaż składają:
* przedmiot sznatażu czyli negatywny materiał,
* skutek ugięcia się czyli nagranie nowego materiału,
* skutek braku spełnienia żądań czyli opublikowanie negatywnego materiału. Oczywiście wszystko zostało zrobione w białych rękawiczkach, tak aby w razie czego można było zwalić na to, że zostało się źle zrozumianym. Ale to jest możliwe pod warunkiem, że Jessie jest idiotą, lub nie potrafi formułować swoich myśli. Tymczasem obie te rzeczy nie są prawdą. No i to jest ta pierwsza płaszczyzna, a pozostaje jeszcze ta druga - niewiele mniej oburzająca. Bo powstaje pytanie jaki jest jego stosunek do własnych "fanów" skoro w przypadku zapłaty, zdecydowałby się usunąć negatywny materiał. Skoro uważa grę za niegrywalną to powinien wszystkich o tym poinformować. To, że jemu niuanse wytłumaczylliby twórcy, w związku z czym stała by się dla niego grywalna niczego nie zmieni bo przecież jego odbiorcy nie będą mogli skorzystać z takiego wsparcia ze strony wydawcy.

Ja serio nie rozumiem, jak tu można go jeszcze bronić. W najlepszym razie okazał się nieprofesjonalny, nieetyczny i nielojalny w stosunku do własnych widzów. W najgorszym i imo najbardziej prawdopodobnym, oprócz powyższego, fakt - w sposób sprytnie zawoalowany, ale jednak dopuścił się szantażu.
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

Wygląda na to, że King się przygotował i zebrał komentarz obu stron przed przygotowaniem materiału i omówieniem Quackgate:
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

Mój angielski okazuje się za słaby żeby wyłapać tam szantaż, chyba nie potrafię wyłapać podłości jeśli nie pada "as per my previous email". A szkoda, bo bym co ciekawego napisał, zwykle szczyce się dobrym czytaniem ze zrozumieniem...
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Probe9 »

gregorry pisze: 21 maja 2023, 23:36 Wygląda na to, że King się przygotował i zebrał komentarz obu stron przed przygotowaniem materiału i omówieniem Quackgate:
Zebrał ten komentarz od obu stron, ale mam wrażenie, że w kontekście jego materiału nie miało to żadnego znaczenia, bo w ogóle się na te rozmowy nie powołał. Cały jego materiał to standardowe z jego strony - "kochajmy się, szanujmy się, pamiętajmy, że krytykowanie ma konsekwencje, pamiętajmy, że po drugiej stronie są ludzie". Chłopak stał się definicją poprawności politycznej :)
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

Tak, bardzo delikatnie podchodzi do tematu. Tak żeby przypadkiem nikogo nie urazić za bardzo ;)
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2082
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 429 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

jak to mawiają w Hollywood: "Nieważne, co mówią. Ważne, by nie przekręcali nazwiska…"
przy okazji zamieszania więcej ludzi dowiedziało się o kanale na yt oraz samej grze.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 780
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 154 times
Been thanked: 528 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: VivoBrezo »

To ja już na zakończenie, bo nie chce mi się pisać tego samego za każdym razem.
Opieram się na faktach, a fakty są takie, że w mailach nie ma bezpośredniego szantażu. To jakie Q miał intencje i czemu rozmowa potoczyła się w ten sposób, to wszystko można wrzucić w sferę domysłów. Żaden z nas nie siedzi w głowie Q i tego nie wie.

Druga sprawa, to w żadnym momencie nie odnoszę się do tego czy postępowanie Q jest moralnie ok i nie bronię go w kwestii zmiany treści filmu, jego podejścia do swoich widzów, czy robienia filmów w momencie w którym nie ogarnia się zasad. Tak samo, nie pisze czy moralnie ok jest sugestia ItU o tym, że film ma mieć pozytywny wydźwięk. Odnoszę się jedynie do oskarżenia o szantaż.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
Wender
Posty: 187
Rejestracja: 09 lip 2022, 18:13
Has thanked: 100 times
Been thanked: 78 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Wender »

tomp pisze: 22 maja 2023, 00:47 jak to mawiają w Hollywood: "Nieważne, co mówią. Ważne, by nie przekręcali nazwiska…"
przy okazji zamieszania więcej ludzi dowiedziało się o kanale na yt oraz samej grze.
Jemu się czkawką odbiło, ponad 2k subów poleciało. BoardGameCo też wrzucił komentarz, że dostał rykoszetem bo jest z Q kojarzony i mu suby spadły, choć już od dawna nic razem z Q nie robił.
PanFantomas
Posty: 593
Rejestracja: 02 lut 2019, 08:41
Has thanked: 136 times
Been thanked: 507 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: PanFantomas »

.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2024, 16:55 przez PanFantomas, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5216
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1075 times
Been thanked: 1682 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Przykro się to czyta bo niestety przez taką sytuację oberwą wszyscy uczciwi recenzenci i wcale się dziwić odbiorcą nie mogę. Ne mniej jednak widać że faktycznie polskie realia to lata świetlne w porównaniu do skomercjalizowanego zachodu. U nas nagrywa się dla hobby i obrywa się po głowie a w na zachodzi nagrywa się dla hobby za grubą kasę i odbiorcy mają to głęboko w d....co recenzent za to dostał.
Widać u nas potęguje jeszcze modlitwa prawdziwego polaka*

(wycięte - Curiosity)
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3354
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Nie wydaje mi sie, aby Polska az tak odstawala. Oczywiscie skala biznesowosci moze jest inna niz za oceanem, ale taki konflikt miedzy influencerem T, a wydawnictwem P, o ktorym kiedys mowilo sie dosc powszechnie, to myslicie ze wyniknal bo mieli inne ulubione ciastka?

W sumie moze nawet uczciwiej jest zrobic marketingowy program za 7.5k$ z umowa, ze nie beda porownywac do KDM i pokazywac tylko w dobrym swietle. Oczywiscie nalezy wtedy powiedziec ze to marketing.

Niz przyjmowac darmowe towary i twierdzic, ze nic z tego nie mam (wiec jestem obiektywny), bo wyceniam swoja roboczogodzine na x, a gra to tylko 200zl.

Moze gdyby gry recenzenckie byly "do zwrotu" lub wszystkie szly na charytatywna licytacje po powstalym materiale, to rzeczywiscie pozostaliby bezinteresowni hobbysci. Masz dostep do setek gier od wydawcow ZA DARMO, a potem ja sprzedajesz na aukcji dla Pajacyka. Dobry pomysl? ;)
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leser »

psia.kostka pisze: 22 maja 2023, 11:47 Niz przyjmowac darmowe towary i twierdzic, ze nic z tego nie mam (wiec jestem obiektywny), bo wyceniam swoja roboczogodzine na x, a gra to tylko 200zl.
Złe recenzenty dostajo darmoche i kłamio. Słuchajcie mego głosu i nawróćcie się na drogę uczciwości.

Naprawdę słabo mi się robi od tego moralizowania i wycierania gęby własnych fobii dobroczynnością.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3351
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1032 times
Been thanked: 2000 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Ardel12 »

Nie rozumiem czemu recenzenci wciąż mieliby nie zarabiać. Poświęcają sporo czas to niech mają. Tylko trzeba rozgraniczyć kiedy jest to płatna płatna recenzja jak u kaczki, gdzie wydawca mówi jak ma wyglądać promocja, bo to nic innego nie jest. A płatną recenzję, w której recenzent ma wolną rękę(a płatną taką, że dostaje grę, wow). Recenzenci produkują masę materiałów i jak nam dany śmierdzi sprzedawczykiem na usługach złych wydawców(xD) to jak zawsze możemy głosować subami i swoim czasem. Takie kanały staną się powoli coraz mniej dochodowe i może w końcu wymrą.

A co do kaczki, to dla mnie niepoważne jest, że zmieniłby swoją opinię po tym jakby dostał wsparcie od ITU. Rozumiem, że każdy gracz też by takie dostał by minus względem zasad i skomplikowania gry nie pojawił się w jego "recenzji". Ot kupon do pudełka na czas developera. Ja bym z chęcią wziął, by mi ktoś wszystko wyjaśnił niż samemu czytać tego molocha :D

A co do wymuszenia, no to kaczka proponuje współprace za szmal, nie dostaje, nagrywa po swojemu i efekt bez pomocy ITU wygląda jak wygląda. Nie wiem czy zrobił to specjalnie by mieć haka na ITU i wyciągnąć kasę pisząc, że pojawią się te filmiki czy jest po prostu debilem, który nie widzi konsekwencji w niedopowiedzeniu(mógł wskazać, ze chodzi o wyłącznie nagranie ponownie filmików z gameplayi, wywalenie porównań do KDM, ale minusy względem zasad magicznie nie znikną). No i to zostaje w domysłach, zgadzam się, że przebieg jest niefortunny, a dodatkowe głosy np. Issaca od GH tylko napędzają to wszystko w jedną stronę(może i dobrze, bo widać zakopanych może być więcej problemów z Q).
Probe9
Posty: 2455
Rejestracja: 24 sie 2018, 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 153 times
Been thanked: 649 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Probe9 »

VivoBrezo pisze: 22 maja 2023, 05:10 To ja już na zakończenie, bo nie chce mi się pisać tego samego za każdym razem.
Opieram się na faktach, a fakty są takie, że w mailach nie ma bezpośredniego szantażu. To jakie Q miał intencje i czemu rozmowa potoczyła się w ten sposób, to wszystko można wrzucić w sferę domysłów. Żaden z nas nie siedzi w głowie Q i tego nie wie.
Ale to Ty w XXI wieku oczekujesz, że ktoś napisze wprost maila do wydawnictwa, że "słuchaj, chciałbym Cie teraz zaszantażować".

Jeżeli mówie komuś, że przekazanie mi 5000$ dolarów zwiększy bezpieczeństwo jego psa, bo ulice są niebezpieczne i może zdarzyć się wypadek, to rozumiem, że tu szantażu też nie widzisz ? :)

Ja to napisałem od razu, że Jessie zrobił to co zrobił w białych rękawiczkach. To znaczy, że raczej nie robi tego pierwszy raz, co w sumie potwierdzają kolejne głosy ze środowiska (Isaac, Lang). Więc zrobił to w taki sposób, żeby potem próbować jakoś zręcznie się z tego wycofać. No ale to musielibyśmy uwierzyć, że koleś, który robi w tym pare lat nie ogarnął, że coś jest nie tak w propozycji usunięcia negatywnego materiału w przypadku otrzymania zapłaty ;p
Rabaty: Rebel = 10%, 3trolle = 7%, planszomania = 10%, planszostrefa = 11%.

Moje gry
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3354
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 432 times
Been thanked: 1043 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Leser pisze: 22 maja 2023, 12:37
psia.kostka pisze: 22 maja 2023, 11:47 Niz przyjmowac darmowe towary i twierdzic, ze nic z tego nie mam (wiec jestem obiektywny), bo wyceniam swoja roboczogodzine na x, a gra to tylko 200zl.
Złe recenzenty dostajo darmoche i kłamio. Słuchajcie mego głosu i nawróćcie się na drogę uczciwości.

Naprawdę słabo mi się robi od tego moralizowania i wycierania gęby własnych fobii dobroczynnością.
Mozesz sie oczywiscie wzburzac, ale gebe i fobie to po co?

Mi akurat na sluchaniu mego glosu nie zalezy, bo nie jestem broadcasterem, zwyczajnie rzucam tematy do dyskusji. Na uczciwosc i dobroczynnosc tez nie mam parcia aby namawiac :D

W calym tym ekosystemie (wydawca-recenzent-odbiorca) nie kazdemu zalezy aby obiektywizm tylko rosl, bo sila rzeczy pojawi sie wiecej negatywnych opinii. Po co wiec rozsylac darmowe kopie recenzenckie do grona influencerow, skoro mozna oplacic porzadny material z pozytywnym przekazem?

Koszty dla wydawcy beda takie same, czy gry pozostana u recenzentow, czy tez zostana zlicytowane. A jesli odetniemy ten sznurek zaleznosci/uprzejmosci, to jest szansa na wzrost krytycznych uwag, wiec raczej do tego nie dojdzie.

A napisalem to chyba pod wplywem filmu boardgameco, gdzie temat "bias" pojawia sie wielokrotnie.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1737
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 571 times
Been thanked: 1407 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leser »

psia.kostka pisze: 22 maja 2023, 13:19 Mozesz sie oczywiscie wzburzac, ale gebe i fobie to po co?
Po co? Bo mi serio słabo. Słabo mi od wrzucania do jednego wora wszystkich recenzentów i naklejania nań etykietki "sprzedajne szuje" i proponowania tego typu "rozwiązań problemu". Bez wiedzy o tym, jak wygląda praca przyzwoitego recenzenta, za to z wielkimi pretensjami.

Dobroczynność jest fajna. To co zrobiłeś w poprzednim poście to najniższa forma wykorzystania szantażu moralnego na potrzeby erystyki i obłudna próba ustawienia się w pozycji wyższości moralnej. Tyle z mojej strony.

Piszę to wszystko jako były recenzent, któremu powinno być w zasadzie wszystko jedno (poza tym, że pracuję dla wydawnictwa, a te jak wiadomo uczestniczą w spisku i machlojkach). Gdybym aktualnie się tym zajmował, to chyba szczerze by mi się odechciało po lekturze tego tematu (sam nie wiem, po jakiego diabła tu zaglądam).
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
gregorry
Posty: 117
Rejestracja: 18 sie 2019, 11:27
Has thanked: 28 times
Been thanked: 26 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: gregorry »

Olaboga ale poruszenie.

Nie rozumiem czemu mieszamy dyskusję nad etyką pracy i kulturą komunikacji Quacka z odgrzewaniem tematu egzemplarzy recenzenckich wysyłanych przed wydawcę. Przecież to są dwie różne rzeczy i złączenie tego tutaj wprost ciągnie za sobą negatywne emocje z jednego tematu do drugiego. Co, jak widać, pokusiło już niektórych do wycieczek personalnych.

Moglibyśmy cywilizowanie porozmawiać nad zasadnością materiałów promocyjnych, preview gier i ich wpływie lub braku na review czy późniejsze zestawienia topek. Tylko zróbmy to na jakieś argumenty a nie przepychanki i obrażanie się i siebie nawzajem.
ODPOWIEDZ