Lords of Hellas - pytania i wątpliwości

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
sawor24
Posty: 20
Rejestracja: 04 mar 2016, 13:03
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Lords of Hellas - pytania i wątpliwości

Post autor: sawor24 »

Jak miała by zostać neutralna? To musiała być niesamowicie abstrakcyjna (serio nieprawdopodobna) sytuacja, w której wydarzenie z puszki pandory pozbywa gracza kontroli nad regionem... i gracz, który wybudował monument w ostatniej swojej turze nie jest w stanie tego przejąć. Serio niemożliwe.
Dzięki.

No nikt nie poszedł w całej grze do regionu z monumentem Hermesa, ale monument był budowany, aż został ukończony.
Wtedy odpaliły się te 3 tury kończące a teren byl ciągle neutralny.

Chyba ze coś robilismy zle ale z tego co w instrukcji to mozna sobie wybrac monument ktory sie buduje nie bedac przy nim, tak?
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas - pytania i wątpliwości

Post autor: Fenrisek83 »

sawor24 pisze: 07 mar 2022, 14:49
Jak miała by zostać neutralna? To musiała być niesamowicie abstrakcyjna (serio nieprawdopodobna) sytuacja, w której wydarzenie z puszki pandory pozbywa gracza kontroli nad regionem... i gracz, który wybudował monument w ostatniej swojej turze nie jest w stanie tego przejąć. Serio niemożliwe.
Dzięki.

No nikt nie poszedł w całej grze do regionu z monumentem Hermesa, ale monument był budowany, aż został ukończony.
Wtedy odpaliły się te 3 tury kończące a teren byl ciągle neutralny.

Chyba ze coś robilismy zle ale z tego co w instrukcji to mozna sobie wybrac monument ktory sie buduje nie bedac przy nim, tak?
Obojętnie jaki monument budujesz nie ma znaczenia czy kontrolujesz region z monumentem.

Twoja sytuacja jest dość specyficzna i wydaje mi się, że autor tego nie przewidział bo nie pamiętam zasady objasniającej taki przypadek w instrukcji.

Jak już budujesz 5 poziom to po to by go bronić albo masz plan jak go przejąć. :D
ta.skunk.manitou
Posty: 374
Rejestracja: 04 gru 2015, 11:29
Has thanked: 25 times
Been thanked: 38 times

Re: Lords of Hellas - pytania i wątpliwości

Post autor: ta.skunk.manitou »

sawor24 pisze: 07 mar 2022, 14:49
Jak miała by zostać neutralna? To musiała być niesamowicie abstrakcyjna (serio nieprawdopodobna) sytuacja, w której wydarzenie z puszki pandory pozbywa gracza kontroli nad regionem... i gracz, który wybudował monument w ostatniej swojej turze nie jest w stanie tego przejąć. Serio niemożliwe.
Dzięki.

No nikt nie poszedł w całej grze do regionu z monumentem Hermesa, ale monument był budowany, aż został ukończony.
Wtedy odpaliły się te 3 tury kończące a teren byl ciągle neutralny.

Chyba ze coś robilismy zle ale z tego co w instrukcji to mozna sobie wybrac monument ktory sie buduje nie bedac przy nim, tak?
Fenrisek już właściwie odpowiedział. Co wy robiliście w tej grze? To musiała być sztucznie wytworzona abstrakcyjna sytuacja. Bez względu na to jednak, ostatni ruch ma osoba która postawiła ostatnią część monumentu. Jeśli po 3 rundach .. nikt nie kontroluje tego terenu. To warunek zwycięstwa nie został spełniony.
Możecie budować i przejmować do 3 tur po kolejny monument lub zaryzykować jakąś inną drogę na zwycięstwo :) Polecam, bo tak jak mówiłem dużo łatwiej jest wygrać na 3 pozostałe drogi do zwycięstwa niż na tej co podałeś :)
Fenrisek83
Posty: 817
Rejestracja: 30 maja 2018, 10:35
Has thanked: 121 times
Been thanked: 93 times

Re: Lords of Hellas - pytania i wątpliwości

Post autor: Fenrisek83 »

sawor24 pisze: 07 mar 2022, 14:49
Jak miała by zostać neutralna? To musiała być niesamowicie abstrakcyjna (serio nieprawdopodobna) sytuacja, w której wydarzenie z puszki pandory pozbywa gracza kontroli nad regionem... i gracz, który wybudował monument w ostatniej swojej turze nie jest w stanie tego przejąć. Serio niemożliwe.
Dzięki.

No nikt nie poszedł w całej grze do regionu z monumentem Hermesa, ale monument był budowany, aż został ukończony.
Wtedy odpaliły się te 3 tury kończące a teren byl ciągle neutralny.

Chyba ze coś robilismy zle ale z tego co w instrukcji to mozna sobie wybrac monument ktory sie buduje nie bedac przy nim, tak?
Po zastanowieniu się ta.skunk.manitou ma rację. Nikt nie spełnił tego warunku zwycięstwa więc nikt nie wygrał i gra toczy się dalej. Zostały jeszcze 2/3 monumenty (jak gracie na 4) oraz reszta warunków do spełnienia dających wygraną.
Pablosz
Posty: 15
Rejestracja: 12 lis 2014, 22:17
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: Lords of hellas - pytania o zasady

Post autor: Pablosz »

Fenrisek83 pisze: 05 lis 2018, 15:29 Bohater który wplaywa na ilość hoplitów potrzebnych do zajęcia prowincji to Odyseusz. Jego zdolnośc działa "globalnie" (nie musi być w zajmowanej prowincji) i obniża o 1 ilość hoplitów potrzebnych do zajęcia prowincji ale tylko tych z miastem lub Spartą.
Nie jest to prawda. Obniza o jeden ale tylko w regoionie z miastem lub sparta w ktorym sie znajduje.
pedroo85pl
Posty: 23
Rejestracja: 15 gru 2015, 21:02
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Lords of Hellas - pytania i wątpliwości

Post autor: pedroo85pl »

Witam serdecznie,

Gorąca prośba o wyjaśnienie i pomoc dot. akcji "modlitwa".

Otóż, wysyłam kapłana na modlitwę do monumentu z wolnym miejscem, następnie podnoszę cechę bohatera, po czym kapłan pozostaje przy monumencie, i tutaj pojawia się pytanie czy w kolejnej turze również mogę wykonać modły tym kapłanem czy po po prostu pozostaje on tam aż nie zdejmę go akcją budowa monumentu i dopiero kiedy mam go w puli mogę go ponownie wysłać na modły ?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 2330 times

Re: Lords of Hellas - pytania i wątpliwości

Post autor: Curiosity »

pedroo85pl pisze: 22 lut 2023, 10:21 czy w kolejnej turze również mogę wykonać modły tym kapłanem czy po po prostu pozostaje on tam aż nie zdejmę go akcją budowa monumentu i dopiero kiedy mam go w puli mogę go ponownie wysłać na modły ?
Nie, musi to być nowy kapłan. A jak następuje "reset", to kapłan nie wraca do Ciebie do ponownego wykorzystania, musisz go na nowo "wykupić".
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Grzegorzx
Posty: 50
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:15

Re: Lords of Hellas - pytania i wątpliwości

Post autor: Grzegorzx »

Cześć
W ramach akcji przygotowanie rekrutuje hoplita w mieście. Czy mogę go od razu ufortyfikować?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8733
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2640 times
Been thanked: 2330 times

Re: Lords of Hellas - pytania i wątpliwości

Post autor: Curiosity »

Grzegorzx pisze: 21 maja 2023, 23:11 Cześć
W ramach akcji przygotowanie rekrutuje hoplita w mieście. Czy mogę go od razu ufortyfikować?
TAK
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ